Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copilul Fecioara, Horoscop
Andrei
postare Aug 25 2008, 08:26 AM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



Copilul Fecioara

22 august- 22 septembrie

Element: pamant
Planeta: Mercur

Personalitatea copilului Fecioara

Mercur este mesagerul divintatii si asociat elementului pamant, da bebelusului Fecioara calm, seriozitate si echilibru.

Actiunile sale sunt intotdeauna rationale, avand oroare de situatiile confuze si ambivalente.

Dotat cu un foarte dezvoltat simt critic, el are o mare capacitate de a intelege si de a judeca o situatie.

Serios, riguros, rabdator, micutul Fecioara iubeste lucrul bine facut. Curios si atent, se dezvaluie celor din jur drept un companion fidel, amabil, binevoitor si politicos.

Precum semnul Gemenilor si al Pestilor, Fecioara afiseaza o dubla personalitate, astfel ca exista o Fecioara inteleapta si una nesabuita. In cea mai mare parte a timpului, vom intampina Fecioara chibzuita, dar din cand in cand, spre surprinderea intregii lumi, se va manifesta Fecioara exagerata.

Bebelusul vostru care este in primul rand mai degraba intelept, se va simti mai bine intr-un univers calm, fara prea multe schimbari si mai ales foarte ordonat.

Sa nu va treaca prin cap sa-i mutati jucariile sau din obiectele care-i apartin! Caci va fi complet tulburat, deranjat si dezorientat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinu_tza
postare Aug 25 2008, 12:39 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800



QUOTE(Andrei @ Aug 25 2008, 09:26 AM) *
Copilul Fecioara

22 august- 22 septembrie

Element: pamant
Planeta: Mercur

Personalitatea copilului Fecioara

Mercur este mesagerul divintatii si asociat elementului pamant, da bebelusului Fecioara calm, seriozitate si echilibru.

Actiunile sale sunt intotdeauna rationale, avand oroare de situatiile confuze si ambivalente.

Dotat cu un foarte dezvoltat simt critic, el are o mare capacitate de a intelege si de a judeca o situatie.

Serios, riguros, rabdator, micutul Fecioara iubeste lucrul bine facut. Curios si atent, se dezvaluie celor din jur drept un companion fidel, amabil, binevoitor si politicos.

Precum semnul Gemenilor si al Pestilor, Fecioara afiseaza o dubla personalitate, astfel ca exista o Fecioara inteleapta si una nesabuita. In cea mai mare parte a timpului, vom intampina Fecioara chibzuita, dar din cand in cand, spre surprinderea intregii lumi, se va manifesta Fecioara exagerata.

Bebelusul vostru care este in primul rand mai degraba intelept, se va simti mai bine intr-un univers calm, fara prea multe schimbari si mai ales foarte ordonat.

Sa nu va treaca prin cap sa-i mutati jucariile sau din obiectele care-i apartin! Caci va fi complet tulburat, deranjat si dezorientat.


Multumim mult, Andrei, de horoscopul oferit.
Eu oarecum speram sa am un bebe leut, pt. ca fecioarele sunt mai dificile, dar mi-am dat seama ca e o prostie si ca tb sa ma rog in continuare pt. sanatatea lui, ca asta conteaza cel mai mult. Si daca se naste sub o stea norocoasa, primeste educatia care trebuie si are o personalitate ok, prea putin conteaza zodia; poate doar cateva trasaturi, in general, sa-si puna amprenta.
Oricum, ceea ce ne-ai scris tu aici se potriveste exact cu ceea ce stiam si eu despre cei din zodia asta. Si din cate se observa, este primoridal pt. ei sa creasca intr-o familie calma, calda, echilibrata, fara certuri.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Aug 25 2008, 01:51 PM
Postare #3


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



descrierea i se potriveste la alex ca o manusa rolleyes.gif , chiar daca el este chiar din ultima zi, adica 22 septembrie. am vazut in multe horoscopuri ca data de 22 sept este prima zi din balanta, dar lui alex i se potriveste mai bine ce e scris la fecioara.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Aug 26 2008, 09:36 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649




eu am acasa o minune nascuta pe 12 sept, un fecior veritabil rolleyes.gif
i se potriveste descrierea....la fix. e un mic "tocator". zilnic are in program 5000 de " de ce?, de ce? ". iti trebuie rabdare ff multa cu o fecioara, dar esti rasplatit cu varf si indesat, ca-i cuminte, dulce, afectuos... ce mai... e bebelusul ideal. (ca-i al meu wub.gif )


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simira
postare Aug 27 2008, 10:44 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 877
Inscris la: 9-March 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 17,271



QUOTE(giulia_0319 @ Aug 25 2008, 01:51 PM) *
descrierea i se potriveste la alex ca o manusa rolleyes.gif , chiar daca el este chiar din ultima zi, adica 22 septembrie. am vazut in multe horoscopuri ca data de 22 sept este prima zi din balanta, dar lui alex i se potriveste mai bine ce e scris la fecioara.

Chestiile astea cu zodiile sunt chiar adevarate dar depinde si de astrograma fiecaruia daca vrem sa aflam amanunte.Nu toate fecioarele(leii, racii etc) sunt la fel, au trasaturi comune, si depinde de ascendent si celelalte planete unde se afla pe astrograma, ele ne particularizeaza personalitatea. La ce ora e nascut Alex? sa-ti zic ce zodie e de fapt! rolleyes.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crissy
postare Sep 28 2008, 02:25 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 26
Inscris la: 19-April 07
Din: Italia-Romania
Membru nr.: 3,298



a mea e pe 25 august, deci primul decan. nu e calma de nici o culoare dar in schimb daca am pus jucaria intr-un anumit loc nu mai am sanse deloc sa-i schimb locul. si e incapatanata rau de tot. ma rog are numai 2 ani inca nu pot spune nimic.dar e politicoasa in limba ei.cand vede pe cienva zice : amunaaaaa......" adica saru`mana!
oricum se vede ca are planeta Mercur ca-mi seamana mie biggrin.gif


--------------------



" O MAMA INFORMATA INSEAMNA UN COPIL FERICIT"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabriela 82
postare Mar 10 2009, 10:18 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 24-January 09
Din: turda
Membru nr.: 66,894



descrierea la fetita mea Adriana ise potriveste de minune este o fire foarte sensibila cuminte si foarte ascultatoare si pentru asta este foarte rasfatata love1.gif tzuc.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 18 2010, 10:31 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Andrei @ Aug 25 2008, 09:26 AM) *
Personalitatea copilului Fecioara

Mercur este mesagerul divintatii si asociat elementului pamant, da bebelusului Fecioara calm, seriozitate si echilibru.

Actiunile sale sunt intotdeauna rationale, avand oroare de situatiile confuze si ambivalente.

Dotat cu un foarte dezvoltat simt critic, el are o mare capacitate de a intelege si de a judeca o situatie.

Serios, riguros, rabdator, micutul Fecioara iubeste lucrul bine facut. Curios si atent, se dezvaluie celor din jur drept un companion fidel, amabil, binevoitor si politicos.

Precum semnul Gemenilor si al Pestilor, Fecioara afiseaza o dubla personalitate, astfel ca exista o Fecioara inteleapta si una nesabuita. In cea mai mare parte a timpului, vom intampina Fecioara chibzuita, dar din cand in cand, spre surprinderea intregii lumi, se va manifesta Fecioara exagerata.

Bebelusul vostru care este in primul rand mai degraba intelept, se va simti mai bine intr-un univers calm, fara prea multe schimbari si mai ales foarte ordonat.

Sa nu va treaca prin cap sa-i mutati jucariile sau din obiectele care-i apartin! Caci va fi complet tulburat, deranjat si dezorientat.

Se potrivesc toate aceste caracteristici si la Babys a mea.....Este un copil foarte ordonat, extrem as spune....in sensul ca nu calci pe jucarii prea des....dar in schimb le pune in pungi....so, inca avem de lucru in a le tine si sortate, totusi....
Este extrem de politicoasa din primele cuvinte....si foarte sociabila....o iubareata dar si o certareataaa, mai ales cu tac'so...nu accept usor critica, mai ales cea fara explicatiile de rigoare.....retine extrem de repede.....

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 18 2010, 10:31 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Aug 18 2010, 10:39 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(USA @ Aug 18 2010, 01:31 PM) *
Se potrivesc toate aceste caracteristici si la Babys a mea.....Este un copil foarte ordonat, extrem as spune....in sensul ca nu calci pe jucarii prea des....dar in schimb le pune in pungi....so, inca avem de lucru in a le tine si sortate, totusi....
Este extrem de politicoasa din primele cuvinte....si foarte sociabila....o iubareata dar si o certareataaa, mai ales cu tac'so...nu accept usor critica, mai ales cea fara explicatiile de rigoare.....retine extrem de repede.....

Ca sa vezi ca Babys si Tom al meu sunt in aceesi zodie! Cum crezi ca o sa se inteleaga? liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 07:17 AM