Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Divort?
vatraandreea
postare May 12 2012, 02:08 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 12-May 12
Membru nr.: 233,322



buna ma numesc andreea si as avea si eu o mare o enorma problema!am 21 de ani sunt casatorita si am un copil de 4 ani.in casnicie imi merge foarte rau jigiri unele violente si verbale si fizice , respectul lipseste din partea lui.CE SA FAC NU MAI STIU SI NU AM CURAJ SA DIVORTEZ CE POT FACE VA ROG DATIMI UN SFAT CA NU MAI SUPORT
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vatraandreea
postare May 12 2012, 02:10 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 12-May 12
Membru nr.: 233,322



Cand mam casatorit eram un copil si nu am crezut in viata mea ca voi putea patii atatea lucruri.mie greu , foarte greu .As vrea sa divortez dar el ma ameninta ca imi ia copilul si mie frica , as murii fara baiatul meu.CE SA FAC?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystin
postare May 14 2012, 06:37 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 14-May 12
Membru nr.: 233,331



CITAT(vatraandreea @ May 12 2012, 12:10 PM) *
Cand mam casatorit eram un copil si nu am crezut in viata mea ca voi putea patii atatea lucruri.mie greu , foarte greu .As vrea sa divortez dar el ma ameninta ca imi ia copilul si mie frica , as murii fara baiatul meu.CE SA FAC?

Esti foarte tanara. imi pare rau de ceea ce ti se intampla. dar eu nu cred ca el va putea sa iti ia copilul. Incearca sa vorbesti inainte cu un avocat sa vezi ce sanse ai. Eu din cate stiu prima care beneficiaza de copil este mama. Dar parintii tai ce sfaturi iti dau??? nu ai pe nimeni care sa te ajute in aceasta problema??? poate sotul tau si profita de faptul ca tie iti este frica sa nu ramai fara copil. De exemplu in germania cunosc un caz in care tot asa el ar fi vrut sa ii ia copii, dar nu a putut.Mama copiilor si-a luat avocat si a castigat. Nu stiu cum sunt legile la noi in tara, de aceea e bine sa te consulti cu un avocat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystin
postare May 14 2012, 07:06 PM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 13
Inscris la: 14-May 12
Membru nr.: 233,331




CITAT(crystin @ May 14 2012, 04:37 PM) *
Esti foarte tanara. imi pare rau de ceea ce ti se intampla. dar eu nu cred ca el va putea sa iti ia copilul. Incearca sa vorbesti inainte cu un avocat sa vezi ce sanse ai. Eu din cate stiu prima care beneficiaza de copil este mama. Dar parintii tai ce sfaturi iti dau??? nu ai pe nimeni care sa te ajute in aceasta problema??? poate sotul tau si profita de faptul ca tie iti este frica sa nu ramai fara copil. De exemplu in germania cunosc un caz in care tot asa el ar fi vrut sa ii ia copii, dar nu a putut.Mama copiilor si-a luat avocat si a castigat. Nu stiu cum sunt legile la noi in tara, de aceea e bine sa te consulti cu un avocat.

iar daca sotul tau se poarta violent cu copilul atunci nu prea are sanse . Cum am mai spus incearca sa iti gasesti un avocat foarte bun si el iti va spune ce sanse ai. Sper sa fie asa cum iti doresti tu, si parerea mea e ca se merita sa incerci sa faci tot ce depinde de tine ca sa ai atat tu cat si copilul o viata cat mai linistita. http://www.avocatnet.ro/content/articles/i...ie-sa-stii.html uite ti-am lasat o adresa unde poti sa obtii mai multe informatii, poate iti va fi de folos.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geaninachelaru
postare May 14 2012, 07:17 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 199
Inscris la: 3-November 11
Din: PITESTI,ARGES
Membru nr.: 230,234



Buna Andreea ...imi pare foarte rau k te afli in situatia asta ..eu zic sa porti o ultima discutie cu sotul tau ,deschisa si calma si sa incercati sa rezolvati lucrurile ,iar daca nu vezi niciun fel de schimbare sau dorinta de schimbare in comportamentul sau ,sa vb cu un avocat sa vezi ce te sfatuieste .parintii tai/parintii lui ce spun?e violent si cu copilul?scuza ma k iti pun intrebarile astea ,dak vrei imi rasp dak nu ,nu ,dar incerc sa-mi dau seama de ce se comporta asa .de cand are comportamentul asta ?sper sa gasiti totusi o rezolvare inainte de a alege divortul...sad.gif copilasul merita sa aiba ambii parinti langa el,dar dak nu se mai exista cale de impacare ...trebuie sa fii cu fruntea sus si sa alegi ce e mai bine pt tine si copilasul tau!sa ne vii cu vesti bune!


--------------------




[url=http://www.ticker.7910.org/eng][/url
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare May 17 2012, 06:48 PM
Postare #6


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



Andreea banuiesc ca nici banuti nu prea ai,macar daca ai avea sustinerea parintilor tai sa mergi la ei cu baietelul pana poti sa te descurci singura,e o schimbare majora si te cred ca nu iti e usor insa asta e,daca nu se schimba nimic la el,nu are rost sa stai sa pierzi timpul...si eu tot andreea sunt si am 23ani si o fetita de 3ani si tot de pe la 17ani sunt cu sotul deci stiu cum e,insa noi nu avem astfel de probleme.capu sus si fii barbata pt baietelul tau.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 02:40 AM