Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

570 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Mai 2009
hanuk26
postare Sep 18 2008, 08:18 PM
Postare #11


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Buna seara fetelor, cum va mai simtiti? eu azi am avut o stare foarte ...nici nu stiu cum sa-i zic...m-am simtit foarte balonata si aveam senzatia ca abia pot respira si crampe in stomac. De abia astept sa ajung maine la doctor sa vad despre ce e vorba. Voi ati avut asa ceva pana acum?


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Sep 18 2008, 08:21 PM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(hanuk26 @ Sep 18 2008, 09:18 PM) *
Buna seara fetelor, cum va mai simtiti? eu azi am avut o stare foarte ...nici nu stiu cum sa-i zic...m-am simtit foarte balonata si aveam senzatia ca abia pot respira si crampe in stomac. De abia astept sa ajung maine la doctor sa vad despre ce e vorba. Voi ati avut asa ceva pana acum?



Stai linistita, e normal. Balonarea e datorita alimentatiei, iar crampele iti aduc aminte ca uterul tau se mareste, pentru a-i oferi spatiu jucaus.gif Musculatura devine mai intinsa, mai puternic irigata. Este perfect normal.
oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 18 2008, 08:34 PM
Postare #13


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



iti multumesc pt raspunsul tau promt flaore-albastra, asta inseamna ca am mancat ceva ce nu trebuia cred, oricum mananc si foarte multe fructe, va trebui sa caut acum mai multe articole despre alimentatie ca inca nu am apukat sa aprofundez aspectul asta, am niste emotii pt ziua de maine. Ma intrebam cum e mai bine...sa-mi anunt acum seful ca sunt gravida( sa aiba tip pt a-mi cauta inlocuitoare) sau sa mai ast? Voi cum ati procedat si care au fost reactiile?


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Sep 18 2008, 08:41 PM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671




QUOTE(hanuk26 @ Sep 18 2008, 09:34 PM) *
iti multumesc pt raspunsul tau promt flaore-albastra, asta inseamna ca am mancat ceva ce nu trebuia cred, oricum mananc si foarte multe fructe, va trebui sa caut acum mai multe articole despre alimentatie ca inca nu am apukat sa aprofundez aspectul asta, am niste emotii pt ziua de maine. Ma intrebam cum e mai bine...sa-mi anunt acum seful ca sunt gravida( sa aiba tip pt a-mi cauta inlocuitoare) sau sa mai ast? Voi cum ati procedat si care au fost reactiile?



Eu zic sa mai astepti un pic...stie iubita_tiana mai bine decat mine la acest capitol!
Eu personal, conduc o firma, nu stiu...si eu mi-am pus intrebarea referitoare la indemnizatie, dar voi alege salarul...e mult prea mare si imi vor trebui banuti pentru copil.

Daca esti pe o pozitie de conducere, reactiile nu sunt tocmai placute....

Ca alimentatie recomand fructe proaspete, alternate cat mai multe, cereale-contin fibre si vitamine, carne slaba de pui, peste, lactate, uita de bauturi care contin cofeina, prajeli putine sau deloc, ciocolata cantitati mici-recomand kinder bueno, are calciu si sunt batonele mici si ce sa sa mai zic, cam tot ce e sanatos si de regim de viata sanatos smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 19 2008, 08:59 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(hanuk26 @ Sep 18 2008, 09:34 PM) *
iti multumesc pt raspunsul tau promt flaore-albastra, asta inseamna ca am mancat ceva ce nu trebuia cred, oricum mananc si foarte multe fructe, va trebui sa caut acum mai multe articole despre alimentatie ca inca nu am apukat sa aprofundez aspectul asta, am niste emotii pt ziua de maine. Ma intrebam cum e mai bine...sa-mi anunt acum seful ca sunt gravida( sa aiba tip pt a-mi cauta inlocuitoare) sau sa mai ast? Voi cum ati procedat si care au fost reactiile?

eu zic ca depinde ce vrei sa faci dupa nastere, cand vrei sa te intorci la munca, ce munca depui, ce fel de sef ai, oricum, daca vrei sa nu ai probleme, sa poti lipsi motivat pt analize si alte treburi/probleme, pana nu se vede burta, trebuie scrisoare medicala de la dr prin care anunti conducerea ca esti gravida, dar daca crezi ca sarcina ta decurge fara probleme, mai asteapta...timp este, eu le-am rugat pe angajatele mele sa ma anunte cand vor sa mearga in concediu, le-am cerut 2 luni inainte sa stiu...problema a fost ca amandoua au avut probleme cu sarcina si au plecat de la 5 luni brusc, lasandu ma fara oameni, fiind nevoie sa muncesc eu 12 ore pe zi.....

cert este ca azi, una dintre angajatele mele a nascut.....are un baiatel sanatos de 3350grame


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Sep 19 2008, 12:54 PM
Postare #16


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Servus fetelor, dupa ce nasc cel putin 1 an vreau sa stau langa copil, apoi mai vedem, munk mea e de birou,(lucrez la o firma multinationala) hartogaraie si multe rapoarte si de aceea va trebui sa stea o perioada pe langa mine si noua angajata, sa prinda ce fac, ca apoi sa se descurce...seful e o persoana mai colerica sa-i spunem....acum e calm acum tuna si fulgera....de aceea nu stiu ce consecinte vor urma dupa , si mi-e putin groaza de momentul adevarului, sa zicem ca as mai putea sa astept cateva saptamani..o luna.. insa eu nu pot ascunde mult aceasta bucurie. Colac peste pupaza..azi am inceput sa stranut..sa vedem ce-mi recomanda dupa masa medicul..imi amintesc perioada aceea ca erai asa de suparata cand au plecat, oricum sa-i traiasca baietelul si sa fie sanatos.

In alta ordine de idei, acum 2 zile, Lavinia Sandru a fost invitata la NASU legat de indemnizatia pt mamici si spunea ca a 2 zi urma sa intre in Senat la aprobare, nu stiti nimik despre asta? Ce s-a rezolvat?


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Sep 19 2008, 06:47 PM
Postare #17


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(hanuk26 @ Sep 19 2008, 01:54 PM) *
Servus fetelor, dupa ce nasc cel putin 1 an vreau sa stau langa copil, apoi mai vedem, munk mea e de birou,(lucrez la o firma multinationala) hartogaraie si multe rapoarte si de aceea va trebui sa stea o perioada pe langa mine si noua angajata, sa prinda ce fac, ca apoi sa se descurce...seful e o persoana mai colerica sa-i spunem....acum e calm acum tuna si fulgera....de aceea nu stiu ce consecinte vor urma dupa , si mi-e putin groaza de momentul adevarului, sa zicem ca as mai putea sa astept cateva saptamani..o luna.. insa eu nu pot ascunde mult aceasta bucurie. Colac peste pupaza..azi am inceput sa stranut..sa vedem ce-mi recomanda dupa masa medicul..imi amintesc perioada aceea ca erai asa de suparata cand au plecat, oricum sa-i traiasca baietelul si sa fie sanatos.

In alta ordine de idei, acum 2 zile, Lavinia Sandru a fost invitata la NASU legat de indemnizatia pt mamici si spunea ca a 2 zi urma sa intre in Senat la aprobare, nu stiti nimik despre asta? Ce s-a rezolvat?



Nu stiu de indemnizatie....
Un sfat profesional : cu sefii nu impartasesti bucurii familiale.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Sep 20 2008, 09:52 AM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(hanuk26 @ Sep 19 2008, 01:54 PM) *
Servus fetelor, dupa ce nasc cel putin 1 an vreau sa stau langa copil, apoi mai vedem, munk mea e de birou,(lucrez la o firma multinationala) hartogaraie si multe rapoarte si de aceea va trebui sa stea o perioada pe langa mine si noua angajata, sa prinda ce fac, ca apoi sa se descurce...seful e o persoana mai colerica sa-i spunem....acum e calm acum tuna si fulgera....de aceea nu stiu ce consecinte vor urma dupa , si mi-e putin groaza de momentul adevarului, sa zicem ca as mai putea sa astept cateva saptamani..o luna.. insa eu nu pot ascunde mult aceasta bucurie. Colac peste pupaza..azi am inceput sa stranut..sa vedem ce-mi recomanda dupa masa medicul..imi amintesc perioada aceea ca erai asa de suparata cand au plecat, oricum sa-i traiasca baietelul si sa fie sanatos.

In alta ordine de idei, acum 2 zile, Lavinia Sandru a fost invitata la NASU legat de indemnizatia pt mamici si spunea ca a 2 zi urma sa intre in Senat la aprobare, nu stiti nimik despre asta? Ce s-a rezolvat?

Buna! eu sunt mamica de aprilie 2009! mai incearca inca Lavinia Sandru sa faca ceva pentru mamici? Eu n-am mai auzit nimic de anu trecut de la Europarlamentare...


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxa13
postare Sep 20 2008, 10:57 AM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 22-August 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 34,915



si eu sunt o mamica de mai 2009,,,dna doactor a preconizat 16mai 2009 momentul cd ne vom vedea 'face to face' cu bebita,,,,,,noi akum suntem mititei,,,,doar 6saptamani dar ne facem noi mari si voinici!!!!
va doresc multa sanatate atat voua cat si bebelusilor vostrii!!! jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina0412
postare Sep 20 2008, 11:49 AM
Postare #20


mami a lui bubu Denis
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,727
Inscris la: 29-July 08
Din: RO
Membru nr.: 32,291



ce ma bucur!!!!!
cele mai noi viitoare mamici!
fetelor un sfat legat de anuntarea catre sefi a sarcinii
cele care stiti ca sefii sunt mai ciudati, duceti adeverinta de la medic, faceti o copie si pt voi pe care ii puneti sa vca semneze ca au luat la cunostinta
in felul asta n au voie sa va concedieze sub nici o forma
din pacate noi, la mamici de octombrie, avem un caz....si dl sef a fost dat in judecata
multa bafta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

570 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 09:08 AM