Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Intrebare. Tratament Pt A Ramane Insarcinata
shanty
postare Feb 14 2008, 03:07 PM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 970
Inscris la: 23-September 07
Din: constanta
Membru nr.: 7,003



Buna fetelor!
si eu sunt din clubul celor care aspira la titlul de mamica, asa ca va inteleg perfect. uneori ma ia disperarea cand ma uit in jur si imi vad rand pe rand prietenele cu burtici sau bebici in brate crybaby.gif ...dar va veni si randul meu
din punctul meu de vedere, nu v-as sfatui sa luati duphasonul, cel putin nu fara indicatiile unui medic si mai ales daca aveti un cilcu menstrual regulat. nu ca nu m-ar fi tentat si pe mine (as lua orice daca as sti sigur ca are efecte), dar mie doctorul mi-a spus ca e foarte bun pt reglarea cilcului menstrual, dar efectul de crestere al fertilitatii este mai mult placebo si indirect (daca ai o menstra regulata, stii si cam care e perioada "de gratie" asa ca , implicit, se creaza o stabilitate, etc...)
in plus, am auzis si eu, prin stanga, prin dreapta, ca nu intotdeauna e benefic. am o prietena care, desi avea o menstra regulata, dupa ce l-a luat (la indicatiile medicului, ca a avut anul trecut un avort spontan) a devenit varza: in fiecare luna are simptome ca si cum ar fi ramas, ii intarzie creo 5 - 7 zile si pe urma ii vine. acum nici nu mai stie: perioada fertila, nefertila.. unsure.gif
asa ca eu zic ca tot mai bine vorbim noi cu DD, ca tot el ni-l trimite. si il rugam sa ne ajute 1_3ani.gif si poate il convingem mai repede tongue.gif
bafta multa si sa ne auzim cu bine hug.gif


--------------------
Doamne, da-mi puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba, curajul de a schimba ceea ce imi sta in putinta, si intelepciunea de a face diferenta.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
postare Feb 18 2008, 03:53 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 40
Inscris la: 11-December 07
Din: bacau
Membru nr.: 11,079






buna, fetelor si eu in luna noiembrie am crezut ca sunt insarcinata, si sa va zic de ce ? pentru ca de pe 25 oct ultima menstr mi-a mai venit de craciun exact pe 25 decembrie; dar intre timp va dati seama ca am facut teste peste teste, am fost la doctor si stiti ce mi-a zis? ca sa-mi reglez mentruatia sa iau anticonceptionale, si nu am fost de acord si asa ca am asteptat sa imi vina. Dar de la craciun si acum astept sa-mi vina, si mai vreau sa raman insarcinata!!!!!! nici nu stiu cand e per fertila, daca mai e? oare in cazul asta e bine sa iau duphaston? va pup si sa stiti ca imi sunteti de folos cu experientele voastre.

Aceasta postare a fost editata de irinica: Feb 18 2008, 03:56 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cami28
postare Jun 3 2008, 08:27 AM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 3-June 08
Membru nr.: 25,165



Domnul Bogdan Marinescu de la Giulesti,in urma unor controale(incercam de vreo 14 luni sa avem bb) cu rezultate bune mi-a prescris 2 luni Marvelon(singurele anticonceptionale din viata mea) pt regalarea menstrei(ma sarea cu lunile) si apoi Ovamit 5zile pt stimulare ovariana. Si a dat imediat roade. Numai ca in decembrie, din cauze necunoscute, bb s-a oprit din evolutie(la 10 sapt) si a trebuit sa fac intrerupere de sarcina. Mi s-a spus sa astept 6 luni pana sa incerc din nou ca sa aiba timp uterul sa se refaca.
In mai am fost la ecograf si mi-a zis ca totul e ok si mi-a dat Duphaston pt ca mie nu-mi mai venise de cand cu bb. Am luat pastilele 1/zi timp de 10 zile si dupa inca vreo 4 zile mi-a venit. Apoi am luat Ovamit si am lucrat cu sotul vreauBB.gif Peste vreo 3 zile o sa-mi fac un test.... dar nu prea am semnele unei sarcini...
Daca nu este bb, o sa mai incerc. Dar voi folosi Clostilbegyt in loc de Ovamit(nu se mai gaseste). Sper intr-un final sa pot sa strang si eu la piept un pui de om...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanaaly
postare Jul 2 2016, 11:31 AM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 25-June 16
Membru nr.: 238,602




Tratament pentru ovare de mici dimensiuni. ..stie cineva daca exista un tratament?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 01:57 PM