Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

15 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebe De 8 Luni!
lilishorum
postare Jan 23 2007, 10:09 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 23-January 07
Membru nr.: 1,664



buna! Eu sunt MARK( mama imi mai spune Marku-Marku). peste 2 zile implinesc 8 luni.Am 2 dintisori si as umbla singur dar nu prea am experienta. mama ma iubeste foarte mult si adora toate prostioarele pe care le fac. Sunt asa cum si-a dorit ea. un copil neastamparat,care sa nu stea o clipa locului.Eu doar ii ascult dorinta... nu ca acum si-ar mai dori sa fiu la fel de rau,dar e incantata oricum. sunt cuminte doar cand dorm. azi am dormit 10 min.si m-am trezit. Singura data cand mama m-ar bate si m-ar vineti tare rau (auuuuuu), e cand plang din rasfat,fara un motiv anume. Am noroc ca inca nu ma bate. A zis ca ma mai lasa macar vreo 2 ani.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beatrice
postare Jan 23 2007, 10:23 PM
Postare #12


Instructor bodytoning si mamic de Pifos
****

Grup: Top Members
Postari: 829
Inscris la: 24-July 06
Din: Copenhaga, DK
Membru nr.: 16



Liana, pai La multi ani pentru maine!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 8 2007, 12:10 AM
Postare #13


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



:
QUOTE(Beatrice @ Jan 23 2007, 02:52 PM) *
Ti-am trimis eu o carticica cu retete!

Buna,mamicutelor!Eu sunt o mamica tanara si disperata.Asadar va cer ajutorul si sfatul.Minunea mea are 8 luni si il cheama STEFANUT.E foarte nazdravan si alintat,ca doar e ingerasul lui taty si sufletelul lui mami.Merge in premargator si de-a busilea(deja e tabacit covorul de cazaturi),face la olita si are un dintisor('colt alb').E mica...marea noastra comoara,doar ca in momentul in care vede mancare spune 'papa'si apoi strange gurita.Mananca fortat cateva lingurite,si apoi plange pana duc mancarea.Slava domnului e sanatos,dar imi fac griji.De ce nu papa?
Va rog din suflet sa ma sfatuiti!!!!!!!!!!

eating.gif eating.gif eating.gif


eating.gif eating.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare May 8 2007, 10:19 AM
Postare #14


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212




Cate kg are bebelusul tau la 8 luni? Ai mei au unul 8.800 si celalalt 9.800 si tin sa-ti spun ca mananca acelasi lucru in aceleasi cantitati, dar nu asimileaza la fel. Fata nu manca nici pe jumate din cat mananca ei si imi faceam probleme mereu. Depinde de copil cum papa. Eu le dau cam la 4 ore si mananca bine. Cand le dadeam mai des nu eram multumita...


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 8 2007, 11:12 AM
Postare #15


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



QUOTE(cristinamocica @ May 8 2007, 11:19 AM) *
Cate kg are bebelusul tau la 8 luni? Ai mei au unul 8.800 si celalalt 9.800 si tin sa-ti spun ca mananca acelasi lucru in aceleasi cantitati, dar nu asimileaza la fel. Fata nu manca nici pe jumate din cat mananca ei si imi faceam probleme mereu. Depinde de copil cum papa. Eu le dau cam la 4 ore si mananca bine. Cand le dadeam mai des nu eram multumita...

Comorica mea are 8700g si s-a nascut de 3700g.Pediatru spune ca e numai bine la greutate,dar marea mea problema este faptul ca nu mananca aproape nimic toata ziua,doar suge mereu.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare May 8 2007, 11:17 AM
Postare #16


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



QUOTE(claudiaaa @ May 8 2007, 12:12 PM) *
Comorica mea are 8700g si s-a nascut de 3700g.Pediatru spune ca e numai bine la greutate,dar marea mea problema este faptul ca nu mananca aproape nimic toata ziua,doar suge mereu.

Cat de des suge?Incearca sa nu ii dai lapte 3 ore jumatate si sa incerci sa ii dai mancarica dupa aceea. La inceput putin pana se acomodeaza si apoi o masa intreaga.


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 8 2007, 12:35 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



Multumesc mult de idee.Cu siguranta voi incerca.Sper numai sa reusesc,caci de alintat ce e plange pana capata ce vreai ar mami bineinteles executa executa la comanda.

Am inteles ca astazi sarbatoriti!Noi va dorim tot binele din lume,sa va creasca comorile mari si sanatoase,sa aiba parte doar de impliniri si multa multa fericire. doh.gif guitar.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare May 8 2007, 03:27 PM
Postare #18


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



QUOTE(claudiaaa @ May 8 2007, 01:35 PM) *
Multumesc mult de idee.Cu siguranta voi incerca.Sper numai sa reusesc,caci de alintat ce e plange pana capata ce vreai ar mami bineinteles executa executa la comanda.

Am inteles ca astazi sarbatoriti!Noi va dorim tot binele din lume,sa va creasca comorile mari si sanatoase,sa aiba parte doar de impliniri si multa multa fericire. doh.gif guitar.gif

multumim. Cand plange distrage-i atentia cu jucarii, muzica etc. pana trec cele 3 ore


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaaa
postare May 8 2007, 05:25 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members
Postari: 344
Inscris la: 14-February 07
Membru nr.: 2,090



merci mult !voi incerca cu siguranta.maine iti spun daca am izbandit.pupici!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare May 8 2007, 06:53 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



Claudia,incerca sa-i schimbi modul de a servi masa...schimba castronul lui,culoarea mancarii si in primul rand da-i sa manance odata cu toata familia.Vazand ca ceilalti mananca,i se face pofta.
Mai incearca sa-i dai bucatele micute de paine proaspata,sa vezi ce face...sau biscuiti,piscot de sampanie...Daca le accepta,il fentezi:ii dai lui unul in mana si tu ii dai mancare prin nebagare de seama.Succes!


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

15 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 07:45 AM