Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Noiembrie 2008
daniela2880
postare Mar 27 2008, 02:05 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 27-March 08
Membru nr.: 18,854



Sunt foarte emotionata la gandul ca voi fi mamica... E firesc, nu? rolleyes.gif Bebelusul e centrul universului bananab.gif numai ca ma chinuie multe ganduri negre...Acum suntem in 7 saptamani si e OK...dar anul trecut am suferit un avort spontan si sincer lucrul acesta imi umbreste fericirea... stiu , am citit foarte multe materiale care spun ca in zilele noastre 1 din 10 femei sufera de un avort spontan si ca dupa un avort spontan a doua sarcina se poate dezvolta fara probleme, dar... Lasand deoparte gandurile mele sumbre, mai sunt mamici de noiembrie? Noua d-na doctor ne-a zis ca ne vom sarbatori ziua de nastere pe 12 noiembrie jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikaela_78_ro
postare Mar 28 2008, 02:12 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 28-March 08
Membru nr.: 18,943



Buna Daniela,sunt nou intrata pe forum,si am vazut ca esti o mamica de noiembrie.Si eu la fel,am acuma 7saptamani si chiar ieri am fost la dl dr care mi-a confirmat sarcina si mi-a spus ca tptul merge bine pana acuma.Tu din ce oras esti?Eu sunt din Timisoara ,dar in prezent nu ma aflu in tara.Mi-ar placea sa mai vrb .A si sa-ti spun ceva ,si eu in urma cu 4 ani am pierdut o sarcina ,dar nu mai vreau sa-mi amintesc ,las totul in urma si merg cu credinta in D-zeu inainte .De data asta e ok ,asa trb sa gandim ,o sa ne strangem bebelasii in brate.Te pup si sper sa-ti faca placere sa vrb cu mine.O zi buna tie si puiutului tau.
jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela2880
postare Mar 30 2008, 07:15 AM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 27-March 08
Membru nr.: 18,854



Mersic mult de incurajari si felicitari pentru bebitzu.Eu sunt din Bacau si mi-ar face mare placere sa mai discutam. Ai dreptate atunci cand spui ca trebuie sa avem incredere in Dumnezeu si ca totul va fi bine si ne vom strange bebeii in brate. incerc in fiecare zi sa fiu optimista si sa alung gandurile negre, desi cica o parte din ele sunt datorate hormonilor de sarcina. Cum suporti primul trimestru de sarcina? Ai greturi, varsaturi, ameteli?Eu, multumesc lui Dumnezeu sunt super OK. Ametesc e drept, am senzatia de greata dar nu am vomat si sunt super fericita. Te pupy si multa sanatate si tie si lui bebe. Asteptam sa mai vorbim. Pa.Va pupa dana si bebe jucaus.gif . partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurisca78
postare Mar 31 2008, 09:26 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 17-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 17,935




QUOTE(daniela2880 @ Mar 30 2008, 07:15 AM) *
Mersic mult de incurajari si felicitari pentru bebitzu.Eu sunt din Bacau si mi-ar face mare placere sa mai discutam. Ai dreptate atunci cand spui ca trebuie sa avem incredere in Dumnezeu si ca totul va fi bine si ne vom strange bebeii in brate. incerc in fiecare zi sa fiu optimista si sa alung gandurile negre, desi cica o parte din ele sunt datorate hormonilor de sarcina. Cum suporti primul trimestru de sarcina? Ai greturi, varsaturi, ameteli?Eu, multumesc lui Dumnezeu sunt super OK. Ametesc e drept, am senzatia de greata dar nu am vomat si sunt super fericita. Te pupy si multa sanatate si tie si lui bebe. Asteptam sa mai vorbim. Pa.Va pupa dana si bebe jucaus.gif . partners.gif


Buna daniela,
eu sunt aura tot ,7 saptamani tot cu teama pentru ca si eu am pierdut o sarcina anul trecut insa cei din jurul meu, sotul, familia ma incurajeaza si-mi ridica moralul cu micile bucurii pe care mi le fac. Asa ca eu fac lucrul asta pentru tine si iti spun ca o sa ne tinem in brate bebicii in noiembrie si eu tot in jurul date de 12 se pare ca voi naste ma rog saptamana 46 a anului. Asa ca fii fericita pentru ghemotocul care il vei itne curand in brate si stai linistita ca vom fi ok.
te imbratisez di Domnul sa ne aiba in paza
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefaniu_cristin...
postare Mar 31 2008, 10:34 AM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 14
Inscris la: 11-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,387



Buna,

Si noi avem sapte saptamani si sunt super entuziasmata, am avut o sarcina extrauterina acum 3 ani ... pana am ajuns la doctor acum 2 saptamani sa imi spuna ca totul este ok ma incercau cele mai negre ganduri...dar intr-un final am inteles ca trebuie sa gandesc foarte pozitiv si sa ma comport ca si cum nimik rau nu s-ar intampla. Cred ca si voi sunteti la fel de entuziasmate ca si mine, eu cel putin deabia astept sa se vada burtica, citesc in fiecare saptamana ce si cum se dezvolta bebe....Va pupicesc pe toate..si capul cat mai sus...tocmai a inceput cea mai frumoasa perioda din viatza nostra de femei.
gravida.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela2880
postare Mar 31 2008, 06:40 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 27-March 08
Membru nr.: 18,854



QUOTE(aurisca78 @ Mar 31 2008, 10:26 AM) *
Buna daniela,
eu sunt aura tot ,7 saptamani tot cu teama pentru ca si eu am pierdut o sarcina anul trecut insa cei din jurul meu, sotul, familia ma incurajeaza si-mi ridica moralul cu micile bucurii pe care mi le fac. Asa ca eu fac lucrul asta pentru tine si iti spun ca o sa ne tinem in brate bebicii in noiembrie si eu tot in jurul date de 12 se pare ca voi naste ma rog saptamana 46 a anului. Asa ca fii fericita pentru ghemotocul care il vei itne curand in brate si stai linistita ca vom fi ok.
te imbratisez di Domnul sa ne aiba in paza

mersic mult de tot pt incurajari partners.gif daca ai sti ce bine imi fac notworthy.gif si eu am alaturi familia si pe sotul meu in special dar sunt eu o fire mai agitata (sotul meu imi spune agitici ) si putin mai prapastioasa... sarcina usoara si bebel sanatos jucaus.gif sper sa mai vorbim pe forum sa mai povestim cum evolueaza . Eu maine ma duc la eco si sunt foarte emotionata... mai ales ca azi mi-a aparut o scurgere maronie nu abundenta dar, cum sunt panica in persoana ma duc maine sa vad ce imi zice doctorul . Sunt sigura ca va fi bine si ca Dumnezeu ne va ajuta pe toate cele care ne dorim un bebel. Pupici
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurisca78
postare Apr 1 2008, 09:13 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 11
Inscris la: 17-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 17,935



QUOTE(daniela2880 @ Mar 31 2008, 05:40 PM) *
mersic mult de tot pt incurajari partners.gif daca ai sti ce bine imi fac notworthy.gif si eu am alaturi familia si pe sotul meu in special dar sunt eu o fire mai agitata (sotul meu imi spune agitici ) si putin mai prapastioasa... sarcina usoara si bebel sanatos jucaus.gif sper sa mai vorbim pe forum sa mai povestim cum evolueaza . Eu maine ma duc la eco si sunt foarte emotionata... mai ales ca azi mi-a aparut o scurgere maronie nu abundenta dar, cum sunt panica in persoana ma duc maine sa vad ce imi zice doctorul . Sunt sigura ca va fi bine si ca Dumnezeu ne va ajuta pe toate cele care ne dorim un bebel. Pupici

netaza,
pot aparea asemenea pete pentru ca se fixeaza sarcina insa nu e grav, sambata merg si eu la echo sa vad cum sunt, este prima echo pana acum am facut doar control ginecologic si doctorita mea mi-a spus ca e ok insa sa am mare grija deoarece eu sunt infestata cu microplasma si pot aparea complicatii. Sper ca bunul Dumnezeu sa ma fereasca de toate relele.
sanatate si ne auzim pe forum
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikaela_78_ro
postare Apr 1 2008, 05:01 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 28-March 08
Membru nr.: 18,943



Salut pe toate mamicile de noiembrie,si felicitari la toate.Eu am fost deja la consultatie si am facut si eco,si bebelino e bine,cel mai tare m-am emotionat cand i-am auzit cum ii bate inimioara.Acuma de cateva zile ma prins raceala si beau ceaiuri si manc miere ca altceva nu e voie,sper sa-mi treaca repede .
Ptr Daniela ,fruntea sus si sa dea domnul sa fie totul bine,multi pupici.Tu mai intrebat cum e starea mea,sa sti ca am dimineata stari de greata ,uneori vomit,de mancat numa fructe manc si iaurturi ,iar la prnaz doar sunca si branza pot sa manc.Nu e prea usor ptr mine ,dar daca bebe e bine asta e important,sper ca mai incolo sa-mi treaca starea asta si sa ma pot alimenta mai bine.Va pup pe toate si multa sanatate voua si la bebei vostri. jucaus.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela2880
postare Apr 3 2008, 07:59 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 27-March 08
Membru nr.: 18,854



dragi burtici ne-am intors dupa ce am tras o sperietura groaznica... luni (31.03) am avut niste scurgeri maronii ce-i drept nu abundente dar care ne-au alarmat asa ca marti am fost la d-n adoctor Iordache care ne-a spus ca diagnosticul e din cel mai sumbru, ca sacul embrionar e asezat la iesirea din uter, ca are dimensiuni cam mici, ca lichidul amniotic e intr-o cantitate scazuta si ca numai o minune se mai poate intampla... Dar surpriza nu recomanda nici un tratament decat ceea ce mi-a dat de la inceput adica duphaston 2 pe zi centrum materna si acid folic. Extrem de suparata am intrebat in stanga si in dreapta si prin doamna mea Director careia nu am cuvinte sa ii multumesc am ajuns ieri la doamna doctor Sargu, care este o femeie si o doctorita deosebita si care mi-a dat din nou sperante. Este adevarat ca exista o iminenta de avort deoarece am colul deschis, dar asa cum a spus dumneaei cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratamentul pe care mi l-a prescris ( utrogestan ,acid folic, elevit, pregnyl, nospa ) vom duce sarcina la capat si vom avea un bebe sanatos. Mai mult ca sa vedeti pana unde poate merge eroarea medicala, bebe e pozitionat la fundul uterului, are activitate cardiaca f. buna si dimensiuni normale pt sapt 7.Acum trebuie sa stam 10 zile la pat dupa care vom merge din nou la control.Dar acum avem incredere si stim ca va fi bine. Deci pe scurt asta a fost povestea ultimelor noastre zile de cosmar. Va doresc multa sanatate si voua si la bebei si mare atentie in alegerea medicului.Cand ceva nu e in regula consultati si un al doilea medic. Va pupam si eu si bebe.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefaniu_cristin...
postare Apr 3 2008, 08:47 AM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 14
Inscris la: 11-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,387



Daniela, imi pare foarte rau sa aud prin ce ai trecut si iti urez tie si lui bebe multa sanatate...totul va fi bine intr-un final. floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 02:34 PM