Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Exercitii Pentru Sani Cu Foto
Beatrice
postare Aug 7 2006, 10:54 AM
Postare #1


Instructor bodytoning si mamic de Pifos
****

Grup: Top Members
Postari: 829
Inscris la: 24-July 06
Din: Copenhaga, DK
Membru nr.: 16



Flotari cu palmele departate

Te asezi pe salteluta sprijinita in palme si genunchi, cu palmele departate la o distanta egala cu latimea umerilor. Vei face semiflotari lasand pieptul cat mai jos si flexand coatele spre exterior. Vei expira atunci cand te ridici. Executam 4 serii a cate repetari poti, dar nu mai putin de 10, la un ritm normal.

http://i24.photobucket.com/albums/c43/piticii/flotdep.gif


Ridicarea sanilor
Aceasta miscare are rolul de a tonifia partea superioara a pieptului si ca rezultat, de a ridica sanii. Te asezi in pozitie conform imaginii astfel incat intre picioare si trunchi sa existe un unghi de 90 grade. Picioarele sunt lipite si intinse. Bratele sunt departate la latimea umerilor, privirea orientate in fata nu in jos. Vom face 5 serii a maxim 20 de repetari lente...
http://i24.photobucket.com/albums/c43/piticii/pectsup.gif



Muschii pectorali
Iti pregatesti 1 gantera care sa aiba intre 2 si 5 kg. iar daca nu ai, poti utiliza 2 sticle de 1 l pline ochi cu apa astfel incat sa nu aiba nici un pic de aer. Te asezi pe spate si intinzi bratele cu gantrele deasupra capului. Coatele sunt putin flexate pentru ca efortul sa se descarce in totalitate in muschii pectorali si ai bratelor si nu in articulatia cotului cauzand leziuni. In pozitia aceasta vom face ridicari scurte conform imaginii, expirand atunci cand bratele sunt ridicate. Exercitiul are rolul de a dezvolta cutia toracica si de a lucra muschii pectorali, avand de asemenea ca rezultat final ridicarea sanilor. Vom executa 4 serii lente a cate repetari poti, minim 10.
http://i24.photobucket.com/albums/c43/piticii/pect.gif



Flut
Dupa ce am terminat exercitiul precedent, fara a ne ridica de pe salteluta, lasam ganterele jos si incrucisam bratele ca si cum am imbratisa un trunchi de copac foarte subtire apoi incepem urmatorul exercitiu. Cu ganterele in manute si coatele putin flexate lasam bratele lateral aproape intinse pana atingem cu coatele podeaua, apoi le ridicam deasupra pieptului lipind ganterele, expirand si incordand usor abdomenul. Vom executa 40 repetari in 4 serii cu o pauza de 20 secunde intre serii.
http://i24.photobucket.com/albums/c43/piticii/flut.gif


sursa: reclama


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ralucuzza
postare Oct 9 2006, 10:31 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 30
Inscris la: 9-October 06
Membru nr.: 163



Esti cumva tu in imagini?Ca daca da ,felicitari!Arati super.Cand ai timp pt.gimnastica?Eu am doar doua ore libere,cand doarme piticul meu si atunci ii fac mancare ,curatenie sau calc haine.Miscare fac cu el la plimbare,dar cam atat.Intr-adevar ma plimb cam4-5ore pe zi.Oricum,felicitari ca ai gasit metoda prin care sa reusesti sa te ocupi si de tine. biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beatrice
postare Oct 31 2006, 11:46 AM
Postare #3


Instructor bodytoning si mamic de Pifos
****

Grup: Top Members
Postari: 829
Inscris la: 24-July 06
Din: Copenhaga, DK
Membru nr.: 16



Nu, nu sunt eu in imagini. Dar sunt cam la fel...smile.gif Pai fac exercitii de 3-4 ori pe saptamana seara mai mult de la 7-8 cand sotul meu sta cu Alex, acasa! imi place ceea ce fac si vreau sa fac si un curs de instructor fitness-aerobic. Sa vedem!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nedea_ana98
postare Feb 19 2007, 06:47 PM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 51
Inscris la: 9-October 06
Din: Constanta
Membru nr.: 164




sunt interesante exercitiile propuse de tine. le voi incerca. acum ca alexandra e mai maricica smile.gif am putin timp si o sa profit. vreau ca sotul meu sa ma gaseasca mereu atragatoare tongue.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beatrice
postare Feb 19 2007, 09:41 PM
Postare #5


Instructor bodytoning si mamic de Pifos
****

Grup: Top Members
Postari: 829
Inscris la: 24-July 06
Din: Copenhaga, DK
Membru nr.: 16



Sunt usurele. Nu sunt asa grele!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 20 2007, 02:51 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



[quote name='nedea_ana98' date='Feb 19 2007, 08:47 PM' post='8239Vreau ca sotul meu sa ma gaseasca mereu atragatoare tongue.gif
[/quote]
liwlol.gif Daca ai fost atragatoare pentru el inainte de a-i aduce pe lume copilul, acum ii dai un pumn in cap liwlol.gif si....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Jan 12 2008, 09:07 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



Fetelor...ce mai faceti?...Exersati? bananab.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Jan 12 2008, 09:48 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



deocamdata nu, ne pare rau sa ne luam la revedere de la sunculitze..... tongue.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeta23
postare Jan 12 2008, 09:51 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,320
Inscris la: 28-February 07
Din: craiova
Membru nr.: 2,377



QUOTE(Beatrice @ Aug 7 2006, 10:54 AM) *
Flotari cu palmele departate

Te asezi pe salteluta sprijinita in palme si genunchi, cu palmele departate la o distanta egala cu latimea umerilor. Vei face semiflotari lasand pieptul cat mai jos si flexand coatele spre exterior. Vei expira atunci cand te ridici. Executam 4 serii a cate repetari poti, dar nu mai putin de 10, la un ritm normal.




Ridicarea sanilor
Aceasta miscare are rolul de a tonifia partea superioara a pieptului si ca rezultat, de a ridica sanii. Te asezi in pozitie conform imaginii astfel incat intre picioare si trunchi sa existe un unghi de 90 grade. Picioarele sunt lipite si intinse. Bratele sunt departate la latimea umerilor, privirea orientate in fata nu in jos. Vom face 5 serii a maxim 20 de repetari lente...




Muschii pectorali
Iti pregatesti 1 gantera care sa aiba intre 2 si 5 kg. iar daca nu ai, poti utiliza 2 sticle de 1 l pline ochi cu apa astfel incat sa nu aiba nici un pic de aer. Te asezi pe spate si intinzi bratele cu gantrele deasupra capului. Coatele sunt putin flexate pentru ca efortul sa se descarce in totalitate in muschii pectorali si ai bratelor si nu in articulatia cotului cauzand leziuni. In pozitia aceasta vom face ridicari scurte conform imaginii, expirand atunci cand bratele sunt ridicate. Exercitiul are rolul de a dezvolta cutia toracica si de a lucra muschii pectorali, avand de asemenea ca rezultat final ridicarea sanilor. Vom executa 4 serii lente a cate repetari poti, minim 10.




Flut
Dupa ce am terminat exercitiul precedent, fara a ne ridica de pe salteluta, lasam ganterele jos si incrucisam bratele ca si cum am imbratisa un trunchi de copac foarte subtire apoi incepem urmatorul exercitiu. Cu ganterele in manute si coatele putin flexate lasam bratele lateral aproape intinse pana atingem cu coatele podeaua, apoi le ridicam deasupra pieptului lipind ganterele, expirand si incordand usor abdomenul. Vom executa 40 repetari in 4 serii cu o pauza de 20 secunde intre serii.



sursa: reclama


mai sa stiti ca de luni ma apuc si eu de aceste exercitii, si o sa imi fac o poza la sunculitze in caz ca mi se face dor de ele. tongue.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jan 12 2008, 09:54 PM
Postare #10


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(simina @ Jan 12 2008, 02:07 PM) *
Fetelor...ce mai faceti?...Exersati? bananab.gif


smechero, ai terminat cu alaptatul si iti convine sa faci miscare... ca tot se duc toxinele in alta parte..
eu fac doar mersul pe jos cu Ilinca in brate si pe langa mine, aruncatul cu privirea ... ajung, nu? cool.gif


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:58 AM