Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari De La Gradi
ruxy
postare Jan 23 2010, 08:20 PM
Postare #91


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Anca74 @ Jan 23 2010, 08:08 PM) *
Tati lui Raducu si bunica lui (mama mea) sunt fani sudoku. La noi se gasesc carticele cu Sudoku peste tot prin casa...aproape ca jucariile lui Radu! whistling.gif Asa ca al meu copil a inceput sa exerseze scrisul pe aceste carticele...vedea si el ca se completeaza patratelele cu ceva si .. ii ajuta la completat!
Pentru ca am senzatia ca la gradi lucreaza destul de mult am convenit sa nu mai lucreze suplimentar nimic acasa. Cum n-are stare...invatam ceasul, facem sudoku...unim puncte, rezolvam labirinturi...Pentru el fisele de activitati pt Kindergarten de pe siteurile straine nu sunt activitati de la gradi ci joaca...asa ca se joaca! Asa am constatat ca sunt mari diferente intre fisele/ caietele de la gradi si cele de "afara", alt mod de prezentare, de atragere spre rezolvare...oricat s-ar chinui educatoarele se vede clar diferenta intre modul de abordare al materiei.

Ce a facut el a fost un Sudoku simplu, usor...ca de-alea grele nu stiu nici eu sa fac, lol-craciun.gif n-am rabdare sa le rezolv si pace! Sotul si mama spun ca ii relaxeaza whistling.gif eu una inteleg altceva prin relaxare! M-am gandit ca un Sudoku mic il ajuta sa exerseze si scrisul cifrelor! rolleyes.gif

Acum bazdagania joaca remmy cu ai mei...Daca e destept sau nu...eu zic ca e un copil normal, foarte curios si foarte iubit si asta ii da o mare siguranta. Si are 7 adulti in jurul lui de la care invata tot ce poate!
Te pup Rux, ma bucur ca ai revenit pe forum...sper ca problemele voastre s-au rezolvat!

Da, m-ai convins si mai tare...e istet foc...si il admir foarte tare Anca...o imbratisare pentru mami si un pupic pentru desteptut tzuc.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jan 23 2010, 11:01 PM
Postare #92


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



fruos topic o incantare eusa_clap.gif ..... Alexandra mea coloreaza doar cu roz blush.gif ....vineri a avansat un pic de galben si albastru ....pana acum totul era roz wacko.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jan 24 2010, 10:17 PM
Postare #93


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(cristina321711 @ Jan 23 2010, 11:01 PM) *
fruos topic o incantare eusa_clap.gif ..... Alexandra mea coloreaza doar cu roz blush.gif ....vineri a avansat un pic de galben si albastru ....pana acum totul era roz wacko.gif


lol-craciun.gif iar eu trebuie sa am grija sa nu vada pic de roz in fata ochilor! lol-craciun.gif
Pupam Printesele Roz!! Si o mami deosebita!

Aceasta postare a fost editata de Anca74: Jan 24 2010, 10:18 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Feb 20 2010, 08:46 PM
Postare #94


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




Descoperim ..cititul. Usor, cu pasi mici, de piticut ...
Vede sris TOMI pe o cutie de kechup...citeste ce scria apoi ne spune ca daca am lua ultima litera ar ramane scris TOM! Mare lucru zic eu, mai ales ca el nu stie inca decat cateva cuvinte.
Si de cand cu JO a invatat cum se screi/citeste START si FINISH. rolleyes.gif Si ma inebubeste cu steagurile tarilor...

Vindem si cumparam masinute...costa 3 lei, 5 lei, 6 lei...iar eu cumpar cel putin doua odata! N-am nicicand bani exacti, asa ca trebuie sa imi dea rest. Si mai imi face si cate o reducere cu 1 leu sau 2...Ati ghicit! Ne jucam si invatam matematica! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Mar 28 2010, 12:34 AM
Postare #95


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Ultima pasiune...desenul. Desenam de zor, pe teme de genul - la tara, la mare, la munte...are imaginatie si imi place ce face, poate pun si ceva poze...la vara, cand va fi ziua mai lunga! doh.gif Si cand vom avea si restul lurarilor de la gradi!
In rest, nu mai facem nimic pe acasa, am fost iarasi bolnaviori si ne-am puturositorasfatat la greu, consider ca jocul si joaca trebuie sa primeze acum si il las sa zburde ca un ied! Asteptam concediul, vacanta...pe alea de vara, ca astea de Paste sunt mici rau.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Mar 28 2010, 12:53 AM
Postare #96


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Anca74 @ Mar 27 2010, 11:34 PM) *
Ultima pasiune...desenul. Desenam de zor, pe teme de genul - la tara, la mare, la munte...are imaginatie si imi place ce face, poate pun si ceva poze...la vara, cand va fi ziua mai lunga! doh.gif Si cand vom avea si restul lurarilor de la gradi!
In rest, nu mai facem nimic pe acasa, am fost iarasi bolnaviori si ne-am puturositorasfatat la greu, consider ca jocul si joaca trebuie sa primeze acum si il las sa zburde ca un ied! Asteptam concediul, vacanta...pe alea de vara, ca astea de Paste sunt mici rau.

ce de activitate la voi...azi am primit si noi un abecedar,matematica, caiet special abecedar si caietul elevului(matematica) din Romania le-a adus bunica yes.gif nu stiu daca e mult sau nu pentru Alexandra ,dar ei ii place
la gradi primeste si note doh.gif la sfarsitul fiecarui trimestru pe care noi trebuie sa la semnam si sa le inapoiem la sfarsitul fiecarei vacante


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Mar 31 2010, 03:31 PM
Postare #97


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Apr 14 2010, 02:44 PM
Postare #98


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Desenam...desenam...desenam!
Ultimul hobby! rolleyes.gif

si plangem la gradi, uneori, ...si domn ministru vrea sa ne trimita la scoala la anul crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jun 24 2010, 10:03 PM
Postare #99


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Desenam in continuare, poate o sa-mi fac timp sa postez ceva desene...cam saboane, zic eu, nu prea isi da liber imaginatiei, dar macar e un exercitiu bun pt manuta!

Am primit si dosarul cu lucrari de la gradi...sunt putin dezamagita, in proprtie de 80 % contine fise cu elemente grafice - punct, liniute orizontale si verticale, oblice spre stanga si dreapta, bastonase si buncle mici ci mari, zale, ousoare, ....si tot felul de combinatii! Mai au un an de gradi...nici nu stiu cum e mai bine! Ma astepam si la alte lucrari, pictura nimic, desene foarte putine si clar sub ce poate el, cateva chestii facute din hartie...banuiesc ca mai mult de educatoare decat de el.
Sigur le voi poza si posta, mai la vara, cand va fi el plecat...
Eu tot zic mai la vara...parca nici nu e vara inca! cu atata ploaie!



Aceasta postare a fost editata de Anca74: Jun 24 2010, 10:10 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Jun 24 2010, 10:26 PM
Postare #100


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



QUOTE(Anca74 @ Jun 24 2010, 10:03 PM) *
Desenam in continuare, poate o sa-mi fac timp sa postez ceva desene...cam saboane, zic eu, nu prea isi da liber imaginatiei, dar macar e un exercitiu bun pt manuta!

Am primit si dosarul cu lucrari de la gradi...sunt putin dezamagita, in proprtie de 80 % contine fise cu elemente grafice - punct, liniute orizontale si verticale, oblice spre stanga si dreapta, bastonase si buncle mici ci mari, zale, ousoare, ....si tot felul de combinatii! Mai au un an de gradi...nici nu stiu cum e mai bine! Ma astepam si la alte lucrari, pictura nimic, desene foarte putine si clar sub ce poate el, cateva chestii facute din hartie...banuiesc ca mai mult de educatoare decat de el.
Sigur le voi poza si posta, mai la vara, cand va fi el plecat...
Eu tot zic mai la vara...parca nici nu e vara inca! cu atata ploaie!

asa e parca nu e vara la noi de maine se raceste iar oFloare1.gif ....si noi am primit lucrarile de la gradi yes.gif isi scrie numele si recunoaste vocalele din numele ei trandafir.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:31 PM