Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2886 2887 2888 2889 2890 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Oct 16 2010, 10:36 PM
Postare #28871


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



si noua ce ne mai place in lighean......

uite unde am racit...pe balcon cu cip...

imi place sus pe masa...




--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 17 2010, 03:30 PM
Postare #28872


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



fetelor, sunt suparata...azi am plins....au venit nasica mica si cumnata pana la noi la scara sa ne aduca un pachet de la tara si nu au vrut sa urce sus...sotul le-a invitat dar ele nu au vrut sa urce....sa mai le aud eu ca zic ca nu mai pot dupa gabriel ca le dau imediat peste nas.......!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Oct 17 2010, 05:08 PM
Postare #28873


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



Buna seara dragele mele! Am aparut si noi pe aici. Ma lupt cu fata de zor, mi-a dormit decat 30 min, si-a schimbat iar programul si ma da peste cap cu toate. Alaltaieri noapte s-a culcat la 1.30 si azi noapte la 2. Ieri mi-a facut o criza de am zis ca vin vecinii peste mine. Cand i-am dat cu gel in gurita am constatat ca toata gingia ei e toata denivelata, damburi, damburi si foarte lata. Poate ne da si noua maselele in sfarsit.
Arinutza e o scumpica, nu mai pot dupa ea, e toata un zambet, mami sa nu te aud ca te mai gandesti la prostii. tzuc.gif
Am vazut si un baietel tare frumusel, ochii lui ma da peste cap, Gabitz, ai mare grija sa nu faci buf. Iar tu mami stai linistita, stiu ca doare, dar lasa-le in pace si cand prinzi ocazia le dai peste nas. tzuc.gif
AlinaZ eu iti urez de pe acum LA MULTI ANI, MULTA SANATATE SI TOT CE E MAI BUN IN VIATA!. Sa va distrati pe cinste si sa ne ui si noua pozici. tzuc.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Oct 18 2010, 10:32 AM
Postare #28874


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875




Buna , fetelor ....
V-am admirat copilasii...Arina o dulcica ca de obicei , Gabitza pe zi ce trece mai indraznetz ...Vad ca au o problema cu urcatul in lighean ...
Corina nu te mai supara ...Gabitza are parinti si fratior , care sa-l iubeasca , in rest ...nu prea conteaza ...
Anca la noi tare problematic a fost cu maselele . acu tocmai sparge primul canin , dar nu e chiar asa tragic cum a fost la premolari ...poate aveti noroc ...
Alina mai pune si tu niste poze ...
La noi incepe sa devina o problema serioasa faptul ca Sara nu vrea sa puna nimic in cap ...indata da inghetul si va trebui sa-i pun caciulitza ... si e jale ...nu-i chip sa o conving ,face niste isterii ceva ce n-ati vazut ...ca sa nu mai spun ca incepe sa capete tot felul de fixatzii. aseara a adormit cu 2 sticle de apa in brate , dupa ce a plans 10 minute sa nu le atinga Berta ...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Oct 18 2010, 10:46 AM
Postare #28875


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



Salut!

Am vazut ca sarbatoriti, Alina Z si, daca nu ma insel, Alina Spa : multa sanatate si fericire sa aveti, impreuna cu toti cei care va sunt dragi si cei care va iubesc!

Manu, zau daca ai de ce sa-ti faci griji : ai fost deja de multe ori la medic cu Arina si ti-ar fi spus despre Down. Sigur vorbea invidia in colegul sotului tau

Gabi - pe masutza - devine alpinist:)

Imi pare rau, dar inca n-am citit tot . Va multumim pentru cuvibntele de lauda pentru printesele mele.
Teo creste rapid, saptamana trecuta a pus pe ea 240g.
Natalia cred ca intra intr-o noua criza de dintisori - desi ma gandeam ca ultimele maselute mai asteapta ( are 4 masele si 4 canini, putea face o pauza). In plus, s-ar putea sa-si schimbe programul - foarte greu adoarme la 2 - nu stiu daca trebuie sa-i mut somnul si nu stiu la ce ora:)) Se simte bine chiar daca nu doarme toata ziua. Si tot la 10 adoarme seara.

O intrebare : daca ati renuntat la lapte praf, cum ati facut? Ati inlocuit masa de lapte praf de la inceput, in intregime sau l-ati introdus treptat, ca pe un aliment nou?

O zi buna!!!


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Oct 18 2010, 11:28 AM
Postare #28876


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(alina_zugravu18 @ Oct 16 2010, 05:57 PM) *
buna,fetelor!

DARIA parca nu mai creste decat in intelect,e tot mofturoasa cu mancarea,macar o mai pacalesc...in loc de bobo ii dau rodie si ii place,in loc de gem ii dau magiun de topoloveni,in rest.....iaurt cu fulgi,almete si portocale,rar cate un gratar de piept de pui.

eu am bramburit toata saptamana,am fost la facultate,la cumparaturi,mi-am gasit cizme,le-am rasfatat si pe fete.azi,am fost iar la carrf,am facut cumparaturi pt maine ca avem invitati,imi sarbatoresc ziua,ca de,schimb prefixul luni.am facut tort cu manuta mea(diplomat)si mama a facut checuri si prajitura.

acum am terminat cu baia fetitelor,si cred ca vom merge la niste prieteni sa mai stam cu ei....de maine incepe sotul serviciul,a hibernat destul in concediu.....aaa,ne-am recuperet banii,am uitat sa va spun,mai demult.

DARIA nu a avut pojarel ci doar o f usoara reactie la vaccin care a trecut intr-o zi.



La Multi Ani si muuulta fericire. si sanatate!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Oct 18 2010, 11:33 AM
Postare #28877


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



Pupici multi pentru Arina si Gabit!

QUOTE(cristina_natalia @ Oct 18 2010, 08:46 AM) *
Imi pare rau, dar inca n-am citit tot . Va multumim pentru cuvibntele de lauda pentru printesele mele.
Teo creste rapid, saptamana trecuta a pus pe ea 240g.
Natalia cred ca intra intr-o noua criza de dintisori - desi ma gandeam ca ultimele maselute mai asteapta ( are 4 masele si 4 canini, putea face o pauza). In plus, s-ar putea sa-si schimbe programul - foarte greu adoarme la 2 - nu stiu daca trebuie sa-i mut somnul si nu stiu la ce ora:)) Se simte bine chiar daca nu doarme toata ziua. Si tot la 10 adoarme seara.

O zi buna!!!


si Matei adoarme cu greu, el primul somn il are in jur de 12 (pana spre 14-15) si seara dupa baia de la 21 (pana la 7.30). Chestia e ca s-ar juca mereu, dar dupa o scurta cearta si re-aranjat patul, adoarme. Ma gandeam si eu sa ii schimb ora de somn, dar nu ma mai inteleg cu el, se vede ca e obosit.
Bafta cu maselutele Nataliei, mai bine ca ii ies acum, faceti o pauza pana la dintisorii Teodorei smile.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Oct 18 2010, 11:37 AM
Postare #28878


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(alinaspa @ Oct 18 2010, 08:32 AM) *
Buna , fetelor ....

La noi incepe sa devina o problema serioasa faptul ca Sara nu vrea sa puna nimic in cap ...indata da inghetul si va trebui sa-i pun caciulitza ... si e jale ...nu-i chip sa o conving ,face niste isterii ceva ce n-ati vazut ...ca sa nu mai spun ca incepe sa capete tot felul de fixatzii. aseara a adormit cu 2 sticle de apa in brate , dupa ce a plans 10 minute sa nu le atinga Berta ...


nici Matei nu accepta caciula, sapca.....trebuie sa plec cu ele in mana din casa, jos ii pun pe cap. In masina le scoate si tot asa. Dar noi avem noroc ca nu tipa, nu plange cand i le pun: pentru el e joaca sa le dea jos. Nu conteaza daca sunt legate sau nu.
Zilele astea am probat manusi. e foarte incantat de ele, dar imediat le da jos. si in picioare, prin casa accepta doar sosete subtiri, daca sunt prea groase...prefera sa umble descult.

Gata, ma duc sa ma intind si eu in pat smile.gif



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Oct 18 2010, 11:40 AM
Postare #28879


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



Uitasem, stai linistita Corina ca nu sunt pofticioasa. In plus, inainte sa postez tocmai bagasem la racit un tiramisu smile.gif

Sper sa nu ma ingras prea mult, saptamana trecuta imi zicea o verisoara de-a sotului ca s-a ingrasat 30 kg. momentan am 0,5 kg in plus fata de inceputul sarcinii.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Oct 18 2010, 12:08 PM
Postare #28880


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(alinaspa @ Oct 18 2010, 11:32 AM) *
. aseara a adormit cu 2 sticle de apa in brate , dupa ce a plans 10 minute sa nu le atinga Berta ...

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Maria tipa la Dan doar daca are biscuiti sau ceva de mancat in mana,ii e frica sa nu-i ia Dan mancarea.

QUOTE(cristina_natalia @ Oct 18 2010, 11:46 AM) *
O intrebare : daca ati renuntat la lapte praf, cum ati facut? Ati inlocuit masa de lapte praf de la inceput, in intregime sau l-ati introdus treptat, ca pe un aliment nou?

O zi buna!!!

Eu l-am schimbat treptat,la 2 zile cresteam cu 30 ml,in ziua 1,2- 30 ml,ziua 3,4-60 ml...


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2886 2887 2888 2889 2890 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 01:34 PM