Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Malina Olinescu S-a Sinucis
manu1981
postare Dec 12 2011, 02:17 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Cântăreața Mălina Olinescu, fiica unei alte mari artiste, Doina Spătaru, s-a sinucis, în noaptea de duminică spre luni, aruncându-se de la etajul 6 al blocului în care locuia. Interpreta, în vârstă de 37 ani, s-a despărțit de curând de iubitul ei, iar câțiva apropiați au pus pe seama acestui fapt gestul disperat al frumoasei cântărețe, informează Antena 3.
Cântăreața a fost căsătorită, între 2000 și 2007, cu Dan Stesco, component al trupei "Compact". Stesco a depus cerea de divorț, în 2007, spunând că nu mai poate suporta "crizele de personalitate" ale soției sale. Bărbatul spunea că Mălina Olinescu voia să ia toate deciziile pe cont propriu și nu era deloc tolerantă cu cei din jur, informează Mediafax. În ultima perioadă, ea fusese implicată într-o nouă relație amoroasă, iar sfârșitul acesteia pare să fi fost lovitura decisivă pentru artistă.
Mălina Olinescu s-a născut pe data de 29 ianuarie 1974, la București. În anul 1996, Mălina participă la apreciata emisiune "Școala Vedetelor", aceasta fiind rampa sa de afirmare.
Călin Geambașu este șocat de decizia Mălinei de a se sinucide. "A amenințat de mai multe ori că își va lua viața. Acum a făcut-o. De doi ani tot amenința că o face. Iubitul ei nu a înțeles-o pe deplin", a declarat Călin Geambașu la Antena 3.
Anchetatorii susțin că artista nu a lăsat nici un bilet de adio înainte de a se arunca pe geam.






--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Dec 12 2011, 02:18 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Puțină lumă știe că actorul Boris Olinescu, tatăl cântăreței Mălina Olinescu, care s-a sinucis în noaptea de duminică spre luni, și-a pus și el capăt zilelor, acum 30 de ani. Boris Olinescu era unul dintre cei mai apreciați actori din generația celor născuți în anii '60, însă s-a sinucis în 1981, aruncându-se de la etajul 10 al unui imobil, metodă pe care avea s-o adopte și fiica sa, 30 de ani mai târziu, informează site-ul rtv.net.



--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Dec 12 2011, 02:32 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Doina Spătaru, mama Mălinei Olinescu, dărâmată de vestea morții fiicei sale, a ajuns în jurul prânzului la locuința artistei, unde, cu greu, a reușit să spună câteva cuvinte. Doina Spătaru a rugat printre lacrimi ca subiectul morții Mălinei Olinescu să fie tratat cu decență, pentru că ea era o persoană foarte discretă."Vreau doar să vă rog din toată inima ca, așa cum Mălina a avut o viață discretă, să tratați și această trecere a ei cu discreție și decență. Sunt convinsă că și ea tot asta și-ar fi dorit. Îmi pare rău, nu pot să rostesc mai mult de atât", a spus Doina Spătaru, mama Mălinei Olinescu cu ochii în lacrimi, la RTV.

Titus Munteanu, realizatorul tv care a lansat-o pe Mălina Olinescu în cadrul proiectului ”Școala vedetelor” a fost șocat de vestea morții cântăreței. Acesta crede că artista era o perfecționistă, iar acest lucru este posibil să-i fi provocat stări depresive. "Era o perfecționistă și poate această perfecțiune și-a dorit-o și în viața personală. Altfel nu-mi explic moartea ei, pentru că era una dintre cele mai bune voci pe care am avut-o la Școala Vedetelor„, a declarat Titus Munteanu la RTV.

Andreea Marin Bănică nu a vrut să facă speculații despre cauzele morții Mălinei Olinescu, dar a ținut cu tot dinadinsul să tragă un semnal de alarmă asupra stărilor de despresie care se regăsesc tot mai des în rândul femeilor din România.
"Da, am cunoscut-o pe Mălina, a fost oaspete în emisiunea mea, am urmărit-o de-a lungul timpului pentru că era o profesionistă desăvârșită. Nu-mi permit să trag concluzii asupra unui om pe care nu l-am cunoscut foarte bine. Nu-mi permit să speculez, dar în general vorbind, marile probleme ale femeii din România, ale mamelor sunt cele psihologice. Femeile nu merg la psihiatru ca să nu fie considerate nebune. Eu vorbesc în cunoștință de cauză. În acele momente te comproți inexplicabil. Dacă familia nu înțelege că nu e vorba despre un moft, că trebuie să te tratezi, e grav. Stările tale, nemulțumirea, plânsetele dese, aparent fără motiv, trecerea de la o stare la alta cu repeziciune, stările acestea duc la sinuciedre. Mulți se întreabă de ce o femeie care le are pe toate, are casă, bani, soț, copil recurge la astfel de gesturi. Pentru că ei i se pare că făcând asta va lua o povară și de pe umerii ei și de pe ai celorlați. Nu-și dă seama ce tristețe provoacă. E de ajuns un moment cu astfel de trăiri ca să ajungi să faci asta. După aceea totul este inutil. Cele mai multe cazuri de depresie sfârșesc prin sinucidere. Și încă ceva, nu se vindecă de la sine, nu e de ajuns să citești cărți de dezvolatre personală", a declarat Andreea Marin Bănică la RTV.


Ovidiu Komornyik se numără printre cei care regretă enorm moartea interpretei. "Îngrozitor ce se întamplă, nu am dreptul să judec pe nimeni, dar regret enorm. Mălina Olinescu era o artistă talentată și cu o voce plină de sensibilitate și farmec, o fată frumoasă, plină de viață, din păcate ea a cedat la fel ca și Mădălina, e un mare semn de întrebare. De ce? Doar ea știe de ce ....,Dumnezeu să o ierte!", a spus Ovidiu Komornyik într-un comentariu postat recent pe pagina sa personală de Facebook.











--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Dec 12 2011, 04:20 PM
Postare #4


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




e regretabil, insa nu pot sa gasesc nici o justificare acestei fapte...din acest motiv nici nu imi provoaca mila, ci mai degraba dezgust...nu pot sa zic decat sa ii fie tarana usoara si Dzeu sa o ierte! oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 12 2011, 04:36 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Pacat, mare pacat....multi sunt cei care nu inteleg aceste persoane atunci cand striga din toate fortele lor dupa ajutor.....multi sunt cei care care cred ca a face o fapta ca asta este dezgustatoare, insa nu cunosc chinurile sufletului lor, de ce, cum, pentru ce......insa, foarte putini sunt cei care stau o clipa si considera fapte de acest gen, inca o pierdere, inca un suflet care nu si-a gasit ajutorul or sprijinul nikaieri, inca un suflet pierdut in mrejele sentimentelor...foarte putini sunt cei care isi opresc pentru o clipa propria viata pentru a acorda o clipa unui suflet dezamagit, disperat, satul de lacrimi......

trandafir.gif trandafir.gif crybaby.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Dec 12 2011, 04:37 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Dec 15 2011, 10:12 AM
Postare #6


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(USA @ Dec 12 2011, 04:36 PM) *
Pacat, mare pacat....multi sunt cei care nu inteleg aceste persoane atunci cand striga din toate fortele lor dupa ajutor.....multi sunt cei care care cred ca a face o fapta ca asta este dezgustatoare, insa nu cunosc chinurile sufletului lor, de ce, cum, pentru ce......insa, foarte putini sunt cei care stau o clipa si considera fapte de acest gen, inca o pierdere, inca un suflet care nu si-a gasit ajutorul or sprijinul nikaieri, inca un suflet pierdut in mrejele sentimentelor...foarte putini sunt cei care isi opresc pentru o clipa propria viata pentru a acorda o clipa unui suflet dezamagit, disperat, satul de lacrimi......

trandafir.gif trandafir.gif crybaby.gif



ceea ce a facut malina sau madalina sau oricare altul care s-a sinucis ar trebui sa fie o stire data asa "el fugitivo" si nu facute emisiuni in prime time...ca pana la urma o sa ajunga si malina asta vreo sfanta, ca vezi doamne nu a fost inteleasa de cei din jur...nu sunt de acord sa stau sa ii plang de mila niciunui artist sau ce-o fi, care se sinucide din cauza ca cei din jur nu o/il inteleg, ca nu are succes etc...NU EXISTA NICI UN MOTIV PENTRU CARE SA ITI IEI VIATA!!!! imi pare rau, dar nu pot sa consider moartea ei o pierdere...daca ar fi fost ucisa sau ar fi murit de vreo boala, atunci da, as fi regretat... oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 19 2011, 05:32 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(giulia_0319 @ Dec 15 2011, 11:12 AM) *

ceea ce a facut malina sau madalina sau oricare altul care s-a sinucis ar trebui sa fie o stire data asa "el fugitivo" si nu facute emisiuni in prime time...ca pana la urma o sa ajunga si malina asta vreo sfanta, ca vezi doamne nu a fost inteleasa de cei din jur...nu sunt de acord sa stau sa ii plang de mila niciunui artist sau ce-o fi, care se sinucide din cauza ca cei din jur nu o/il inteleg, ca nu are succes etc...NU EXISTA NICI UN MOTIV PENTRU CARE SA ITI IEI VIATA!!!! imi pare rau, dar nu pot sa consider moartea ei o pierdere...daca ar fi fost ucisa sau ar fi murit de vreo boala, atunci da, as fi regretat... oFloare1.gif

De acord, referitor la mediatizarea ..total acord......mi se pare pur si simplu o nesimtire pana unde se ajunge cu treaba asta la TV.......insa, nu pot sa nu fiu atinsa de aceste suflete care nu isi gasesc calea in final...si se pierd in ceata mintii lor!!!.... oFloare1.gif



--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Dec 25 2011, 05:59 PM
Postare #8


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(USA @ Dec 19 2011, 05:32 PM) *
De acord, referitor la mediatizarea ..total acord......mi se pare pur si simplu o nesimtire pana unde se ajunge cu treaba asta la TV.......insa, nu pot sa nu fiu atinsa de aceste suflete care nu isi gasesc calea in final...si se pierd in ceata mintii lor!!!.... oFloare1.gif



poate ar ajuta daca am fi mai atenti cu oamenii din jurul nostru...daca am incerca macar sa ii ascultam...nu se ne dam cu parerea cand deja este prea tarziu...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Dec 27 2011, 05:51 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Oricum.....orice suflet care se sfarseste asa brusc e o pierdere....nimeni nu merita sa ajunga in acel prag al dezamagiri totale.....Dumnezeu sa ii odihneasca sufletul!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 02:28 PM