Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Un Leu I-a Smuls O Ureche Unui Copil La Grădina Zoologică Din Brașov
ruxy
postare Apr 17 2010, 05:44 PM
Postare #1


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411





Un copil în vârstă de șase ani a ajuns la spital după ce a fost atacat, sâmbătă după-amiază, de un leu, în timp ce se plimba cu mama sa prin Grădina Zoologică din Brașov.

Copilul s-a urcat pe o bară care desparte aleea de cuștile animalelor cu intenția de a da alune leilor. În momentul în care s-a apropiat de cușcă, unul dintre cei doi lei a scos o labă printre gratiile cuștii și l-a zgâriat pe copil.

"Leul a provocat o plagă scalpată copilului și i-a secționat o ureche. Copilului i s-au acordat primele îngrijiri medicale la fața locului, de către un echipaj al Ambulanței, după care a fost transportat la Spitalul de Pediatrie. Starea copilului este una stabilă din punct de vedere hemodinamic", a declarat Emilian Mățău, purtătorul de cuvânt al Serviciului Județean de Ambulanță Brașov.

realitatea.netSambata - 17/04/2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 17 2010, 05:46 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Stau si ma intreb a cui este vina?...A celor de la gradina zoologica ca au pus bara prea aproape de cusca leilor...sau a mamei care i-a permis sa se apropie prea mult? Incredibil! Cata iresponsabilitate! ohmy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Apr 17 2010, 05:55 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 10:46 AM) *
Stau si ma intreb a cui este vina?...A celor de la gradina zoologica ca au pus bara prea aproape de cusca leilor...sau a mamei care i-a permis sa se apropie prea mult? Incredibil! Cata iresponsabilitate! ohmy.gif

YEAP! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 17 2010, 05:59 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(meaw_ela @ Apr 17 2010, 06:55 PM) *
YEAP! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

Da Ela...asa este...pe mine multi m-au considerat o exagerata din multe puncte de vedere...dar zic eu mai bine asa...oricum e trist... oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 17 2010, 06:09 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Si tot atat de trist este faptul ca acel copilas poate ramane cu o trauma pe toata viata din cauza sperieturii...offf...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Apr 17 2010, 06:34 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



cu trauma nu se stie..Copiii sunt mai puternici decat adultzii cateodata... poate va deveni dresor de lei.!!! Si eu am avut multe peripetzii cu animalele.... dar nu mi-a ramas teama..mai mult au devenit o fascinatzie....
Iar tu esti o mamica adevarata...exagerata ma consider si eu...dar daca nu ai un standard cat mai inalt nici copiii nu vor incerca sa ajunga la el...asa ca e mai bine asa!Esti PERFECTA din punctul meu de vedere! wub.gif

Acest caz TOTUSHI cred ca a fost un accident nefericit...probabil o clipa de neatentzie....copiii nu-i potzi tine in lesa oricat ai vrea!...decat DACA AI LESA. LOL oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Apr 17 2010, 06:47 PM
Postare #7


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 05:44 PM) *
Un copil în vârstă de șase ani a ajuns la spital după ce a fost atacat, sâmbătă după-amiază, de un leu, în timp ce se plimba cu mama sa prin Grădina Zoologică din Brașov.

Copilul s-a urcat pe o bară care desparte aleea de cuștile animalelor cu intenția de a da alune leilor. În momentul în care s-a apropiat de cușcă, unul dintre cei doi lei a scos o labă printre gratiile cuștii și l-a zgâriat pe copil.

"Leul a provocat o plagă scalpată copilului și i-a secționat o ureche. Copilului i s-au acordat primele îngrijiri medicale la fața locului, de către un echipaj al Ambulanței, după care a fost transportat la Spitalul de Pediatrie. Starea copilului este una stabilă din punct de vedere hemodinamic", a declarat Emilian Mățău, purtătorul de cuvânt al Serviciului Județean de Ambulanță Brașov.

realitatea.netSambata - 17/04/2010

ohmy.gif Vai de mine!!!Stai linistita Ruxi,mnu esti exagerata..si eu sunt la fel..la Zoo,il tin de mana mereu,si foarte aproape de mine.. doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 17 2010, 07:00 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(meaw_ela @ Apr 17 2010, 07:34 PM) *
cu trauma nu se stie..Copiii sunt mai puternici decat adultzii cateodata... poate va deveni dresor de lei.!!! Si eu am avut multe peripetzii cu animalele.... dar nu mi-a ramas teama..mai mult au devenit o fascinatzie....
Iar tu esti o mamica adevarata...exagerata ma consider si eu...dar daca nu ai un standard cat mai inalt nici copiii nu vor incerca sa ajunga la el...asa ca e mai bine asa!Esti PERFECTA din punctul meu de vedere! wub.gif

Acest caz TOTUSHI cred ca a fost un accident nefericit...probabil o clipa de neatentzie....copiii nu-i potzi tine in lesa oricat ai vrea!...decat DACA AI LESA. LOL oFloare1.gif

Au spus acum la stiri...mamica lui statea de vorba cu o prietena... sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Apr 18 2010, 04:06 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(meaw_ela @ Apr 17 2010, 09:34 AM) *
cu trauma nu se stie..Copiii sunt mai puternici decat adultzii cateodata... poate va deveni dresor de lei.!!! Si eu am avut multe peripetzii cu animalele.... dar nu mi-a ramas teama..mai mult au devenit o fascinatzie....
Iar tu esti o mamica adevarata...exagerata ma consider si eu...dar daca nu ai un standard cat mai inalt nici copiii nu vor incerca sa ajunga la el...asa ca e mai bine asa!Esti PERFECTA din punctul meu de vedere! wub.gif

Acest caz TOTUSHI cred ca a fost un accident nefericit...probabil o clipa de neatentzie....copiii nu-i potzi tine in lesa oricat ai vrea!...decat DACA AI LESA. LOL oFloare1.gif


sa zica mamica lui un MARE multumesc lui DD ca leul nu i-a luat mana copilului....si eu sunt de acord cu ce zici tu Ella.


QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 10:00 AM) *
Au spus acum la stiri...mamica lui statea de vorba cu o prietena... sad.gif


no comment....


eu sunt tot timpul cu ochii pe ei pentru ca mi-e tare teama si de disparitie nu numai de accidente, la ce usor dispar copiii...nu stiu cat de neatenta a fost mama lui, sincer nu o judec, ca viata m-a invatat sa nu, dar mai si stiu ca si o secunda de neatentie poate insemna sfarsitul....oricum sper sa se faca bine si sa nu ramana cu sechele.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Apr 18 2010, 08:34 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 06:46 PM) *
Stau si ma intreb a cui este vina?...A celor de la gradina zoologica ca au pus bara prea aproape de cusca leilor...sau a mamei care i-a permis sa se apropie prea mult? Incredibil! Cata iresponsabilitate! ohmy.gif



QUOTE(ruxy @ Apr 17 2010, 08:00 PM) *
Au spus acum la stiri...mamica lui statea de vorba cu o prietena... sad.gif


Din pacate este foarte multa iresponsabilitate din partea unor parinti.....dar parerea mea ca daca il si prevenea pe copil la intrarea in gradina....eu asa fac de fiecare data cand mergem undeva...le spun ce au voie si ce nu.......bineinteles ca le supraveghez in deaproape, dar lor li s-a format un reflex ca in mom in care fac ceva ce nu este permis se uita lung la mine si eu deja stiu ca urmeaza sa faca ceva.......acum este in zadar sa caute vinovatul...nu se mai poate face nimic din pacate oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de laura83: Apr 18 2010, 08:35 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:47 PM