Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zodiile Si Cafelutza, spune-mi ce zodie esti si iti spun ce cafea bei :)
giulia_0319
postare Oct 7 2008, 05:42 PM
Postare #1


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



cand este vorba de-o cafea, iata si peferintele in functie de zodie:

Berbecul este un aventurier. Adora calatoriile in pustietate, intr-un safari sau plimbarile in aer liber! Mereu pe picior de plecare, Berbecul prefera o cafea mare precum cele din Africa. Noi ii recomandam una singura: s-o incerce pe cea din Kenia!

Taur: Acesti oameni repeziti gasesc o cafea si nu se mai satura! Ca semn de pamant, Taurul prefera cafeaua ce nu a fost tratata cu ierbicide, pesticide si substante de fertilizare artificiala!

Capriciosi, Gemenii sunt o fire mercuriana, asa incat saptamana aceasta prefera un tip de cafea, iar saptamana urmatoare alta! Starea lor de dispozitie aeriana ii influenteaza in a alege o cafea slaba, spre potrivita, si in a o incerca pe ultima din meniu! Unul din exemplele de cafea care care il va intriga este cea din Papua Noua Guinee, cel putin pentru cateva zile!

Rac: Sensibili din fire, racii ar putea alege o cafea decofeinizata, deoarece cofeina ii face sa se urce pe pereti!

Leul: Nativii din leu, in permanenta in trend, sunt primii care incearca sa afle totul despre bauturile pe baza de espresso. Unde mai pui ca au acasa chiar si aparate de espresso si sunt foarte hotarati in a-si perfectiona tehnica de preparare!

Fecioarele mai conservatoare din fire, prefera cafeaua Columbiana, adevarata cafea, traditionala, de care nu ai cum sa nu devii dependent!

Balantele inclina mai degraba spre cafeaua Mocha-Java, cel mai renumit amestec din ½ Mocha si ½ Java!

Scorpionii, cunoscuti pentru firea lor misterioasa, isi ascund gandurile negre dupa o ceasca de cafea French Roast.

Sagetator: Ii vei gasi pe acesti arcasi aventurieri pierduti prin Parcul Serengeti (Tanzania), privind prin binoclu si sorbind o ceasca de cafea tanzaniana, in timp ce priveste salbaticiunile migrand...

Rafinati, cu standare inalte, traditionalii capricorni adora sa experimenteze cafeaua Estate. Aceste “capre de munte aristocrate” prefera cafeaua de cea mai buna calitate!

Neconventional si avangardist, varsatorul prefera sa-si conceapa propiul amestec. Probabil ca nu va servi aceeasi cafea in acelasi fel mai mult de o data! Asadar el va amesteca cu grija, va masura si va sta pana ce cafeaua sa va fi… perfecta!

Daca vei vedea un nativ in Pesti servind o cafea dupa cina, mai mult ca sigur ca aceasta este lungita cu putin lichior! Pestii adora sa combine cafeaua cu putin alcool. De asemenea, vor incerca probabil toate sortimentele de cafea din meniu!
Tu in ce zodie esti? Ti se potriveste descrierea?



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 7 2008, 05:48 PM
Postare #2


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(giulia_0319 @ Oct 7 2008, 06:42 PM) *
Daca vei vedea un nativ in Pesti servind o cafea dupa cina, mai mult ca sigur ca aceasta este lungita cu putin lichior! Pestii adora sa combine cafeaua cu putin alcool. De asemenea, vor incerca probabil toate sortimentele de cafea din meniu!
Tu in ce zodie esti? Ti se potriveste descrierea?[/color]

Mie nu mi se potriveste, nu beau cafea decat dimineata, si niciodata cu alcool, ca nu-l suport! biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Oct 7 2008, 05:58 PM
Postare #3


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



nici eu nu beau cafelutza cu alcool, sunt total antialcool, dar recunosc ca as incerca fiecare cafelutza dintr-un meniu...imi place sa experimentez rolleyes.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 7 2008, 06:02 PM
Postare #4


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




QUOTE(giulia_0319 @ Oct 7 2008, 06:58 PM) *
nici eu nu beau cafelutza cu alcool, sunt total antialcool, dar recunosc ca as incerca fiecare cafelutza dintr-un meniu...imi place sa experimentez rolleyes.gif

Idem!Normal, si eu sunt curioasa si imi place sa testez! biggrin.gif bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami_Isis
postare Oct 7 2008, 06:21 PM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 208
Inscris la: 28-June 08
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 28,041



QUOTE(giulia_0319 @ Oct 7 2008, 06:42 PM) *
Daca vei vedea un nativ in Pesti servind o cafea dupa cina, mai mult ca sigur ca aceasta este lungita cu putin lichior! Pestii adora sa combine cafeaua cu putin alcool. De asemenea, vor incerca probabil toate sortimentele de cafea din meniu!
Tu in ce zodie esti? Ti se potriveste descrierea?[/color]


Mie mi se potriveste... daca e sa beau cafea (nu prea beau de felul meu) atunci sa fie Irish


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Oct 8 2008, 12:22 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



Rafinati, cu standare inalte, traditionalii capricorni adora sa experimenteze cafeaua Estate. Aceste “capre de munte aristocrate” prefera cafeaua de cea mai buna calitate! partners.gif notworthy.gif oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Oct 8 2008, 10:11 AM
Postare #7


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(giulia_0319 @ Oct 7 2008, 05:42 PM) *


Rac: Sensibili din fire, racii ar putea alege o cafea decofeinizata, deoarece cofeina ii face sa se urce pe pereti!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Oct 8 2008, 10:18 AM
Postare #8


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(dyana @ Oct 8 2008, 03:11 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


de cand esti tu rac, ca parca erai peste sau varsator, undeva la limita dintre cele doua, daca tin eu bine minte?!


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Oct 8 2008, 10:22 AM
Postare #9


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(alondramona @ Oct 7 2008, 05:02 PM) *
Idem!Normal, si eu sunt curioasa si imi place sa testez! biggrin.gif bananab.gif



QUOTE(Mami_Isis @ Oct 7 2008, 05:21 PM) *
Mie mi se potriveste... daca e sa beau cafea (nu prea beau de felul meu) atunci sa fie Irish


voi doua sunteti de-ale mele partners.gif ...join the club! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
QUOTE(danna68 @ Oct 7 2008, 11:22 PM) *
Rafinati, cu standare inalte, traditionalii capricorni adora sa experimenteze cafeaua Estate. Aceste “capre de munte aristocrate” prefera cafeaua de cea mai buna calitate! partners.gif notworthy.gif oFloare1.gif


tzuc.gif tzuc.gif cafea.gif
QUOTE(dyana @ Oct 8 2008, 09:11 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

baga la cap...DE-CO-FE-I-NI-ZA-TA!!!!ca altfel tre sa te dam jos de pe pereti! liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Oct 8 2008, 10:28 AM
Postare #10


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



pai inca mai sunt peste sau varsator sau la limita dintre cele doua; dar ce, nu mai are voie omul sa rada??!! liwlol.gif liwlol.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:55 AM