Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 3014 3015 3016 3017 3018 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
bebepis
postare Jan 27 2011, 09:13 AM
Postare #30151


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(manu1981 @ Jan 26 2011, 11:22 PM) *
Referitor la bunici, cum al noi sunt departe va trebui sa ne descurcam cumva. M-am gandit mai bine cu sotul si am ajuns la concluzia ca mai bine o tinem acasa pe Arina, sa nu o mai ducem la gradi si sa cautam pe cineva care sa stea cateva ore pe zi cu ea. Cand sotul nu e plecat ar trebui sa stea cu ea de pe la 9 dim pana pe la 12 cand vine sotul care sta acasa pana la 17 si atunci ma intorc eu. Va fi mai mult de stat cu ea cand va fi sotul plecat, pt ca atunci va trebui sa stea de la 9 dim pana pe la 17 cand ma intorc eu. Sper sa gasim pe cineva ok si la un pret convenabil. Pt programul asta noi ne gandisem la 300-350 ron pe luna. Cum vi se pare? E suficient?

Eu am auzit-o pe o colega care tot asa a cautat si a gasit pe cineva pt copilul ei de 1 an cu 250 de lei pe saptamana. Dar se stie ca in Bucuresti preturile sunt muuult mai mari decat in provincie. Legat de asta chiar m-am gandit de multe ori ca degeaba posibilitatea de castig in capitala este mai mare decat in provincie daca si f multe servicii sunt mult mai scumpe.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Jan 27 2011, 10:04 AM
Postare #30152


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572



buna dimi!
eu m-am trezit cu gand de invatat azi,sper sa nu renunt la el......
ALINASPA,ce a crescut SARA....ai 2 domnisoare.
ARINA,e o nazdravana frumoasa.
DARIA NU MA LASA SA SCRIU.SPUNE''VEAU KEMI KEMI,PEACA TU'


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Jan 27 2011, 10:04 AM
Postare #30153


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



Buna mamici,ieri am fost toata ziua la socra-miu pt ca i-a fost iar rau si am stat sa il pazasc.Pe mine ma dispera Maria pt ca nu vrea sa vorbeasca si daca insist sa o fac sa spuna ce vrea se supara si nu-i mai trebuie nimic.

QUOTE(anastasia80 @ Jan 26 2011, 09:11 PM) *
Eu azi nu am scos fata afara a fost prea frig. Eu nu ii inteleg pe cei care scot copii pe un asemenea ger, sau pe ceata, sunt inconstienti, pe urma se vaita ca le-au racit copii. Nu sunt o persoana care se fereste, dar nici pe frigul asta nu sunt nebuna sa scot fata. Abea respir eu dapai ea saracuta. Va poop, am fugit ca imi incepe filmul, Ezel. tzuc.gif

De ex. in cazul meu nu am de ales,pe langa faptul ca nu am cu cine sa o las cand merg sa il iau pe Dan mai trebuie sa fac si cumparaturi pt ca nu are cine sa-mi faca.Oricum depinde si de copil,pe Dan -fiind nascut in octombrie,il scoteam zilnic afara de la o saptamana si nu a fost racit nici macar o data pana la 1 an.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 27 2011, 10:32 AM
Postare #30154


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715




QUOTE(andreeak @ Jan 27 2011, 08:04 AM) *
Buna mamici,ieri am fost toata ziua la socra-miu pt ca i-a fost iar rau si am stat sa il pazasc.Pe mine ma dispera Maria pt ca nu vrea sa vorbeasca si daca insist sa o fac sa spuna ce vrea se supara si nu-i mai trebuie nimic.
De ex. in cazul meu nu am de ales,pe langa faptul ca nu am cu cine sa o las cand merg sa il iau pe Dan mai trebuie sa fac si cumparaturi pt ca nu are cine sa-mi faca.Oricum depinde si de copil,pe Dan -fiind nascut in octombrie,il scoteam zilnic afara de la o saptamana si nu a fost racit nici macar o data pana la 1 an.



noi suntem in acelasi stadiu : aha la apa, cand are nevoie zice si mama si tata (daca ne pierde din vedere). in schimb, daca insist sa repete ceva dupa mine, rade. e o distractie mare pentru el. noi consideram, in continuare ca ar fi taare "nostim" daca ar incepe sa vorbeasca o data cu surioara.

sanatate multa socrului!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Jan 27 2011, 10:35 AM
Postare #30155


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572



AM CONVINS-O SA MA LASE.
CIP,insanatosire grabnica.
la noi e f ger de dimi,abia mi-am dezghetat o bucatica de parbriz dimineata s-o duc pe ami ca sotul a ocupat primul garajul si a avut-o calda calda dimi si eu....dai si rade.....dar,mai tarziu se va incalzi,asa ca o voi lua pe DARI la gradi.FETELE mele sunt f rezistente la virusi de fel,DARIA n-a avut nici unul niciodata dar nici nu le scot prea mult cand e frig.de exemplu,la noi,daca sunt -5 gr,la cum bate vantul,se simt in atmosfera -10.la noi nu frigul e problema ci vantul.
MANU,varamea are o bona dar nu permanenta,care vine doar la nevoie,e o fosta asistenta pensionara si ii da cate 50 de lei pezi(adica cateva ore cat lipseste).mai avem niste prieteni care au o bona''cu diploma''adica e de la o clinica ceva,cu studii de specialitate care sta toata ziua,uneori si noapte(cand au evenimente)si ii da 20 de mil.....aaaa,si o mai cara si in AUSTRIA in concediu,all inclusive''.APOI,mai stiu o gramada de cazuri(copii de ai mei)care aveau bone pensionare cam in jur de 7-8 mil pe luna,de dimi pana la 4.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Jan 27 2011, 10:55 AM
Postare #30156


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(costi @ Jan 27 2011, 12:32 PM) *
noi suntem in acelasi stadiu : aha la apa, cand are nevoie zice si mama si tata (daca ne pierde din vedere). in schimb, daca insist sa repete ceva dupa mine, rade. e o distractie mare pentru el. noi consideram, in continuare ca ar fi taare "nostim" daca ar incepe sa vorbeasca o data cu surioara.

sanatate multa socrului!
Nici noi nu am avansat prea mult la capitolul asta ....sper ca macar pana la 2 ani ....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 27 2011, 12:08 PM
Postare #30157


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Jan 27 2011, 10:42 AM) *
multumim manu, sper sa nu ia si el..offff.......
la noi o bona e in jur de 450-500 lei dar depinde si de program. eu zic sa faci un tarif pe ora ca tot va mai sta si sotul acasa. am o vecina aici care are grija de niste fetite de pe scara dar mi-e jena sa o intreb cat ii da. oricum sunt si prieteni si cred ca le face reducere...

450-500 pt o zi intreaga?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 27 2011, 12:09 PM
Postare #30158


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



si noi iesim la plimbare chiar daca e frig. am evitat plimbarile pe vant, ploaie, ceata, dar daca trebuia sa iesim, nu am amanat.
ieri dupa-amiaza chiar a iesit Matei cu tati la sanius, s-au intors tarziu rosii in obraji, chiar ma intrebam daca nu sunt inghetati la ce ger era; se pare ca amandoi sunt foarte rezistenti la frig smile.gif oricum, Matei nu a fost racit, nici macar nas infundat iarna asta. sper sa o tinem asa in continuare.

referitor la bagajul de spital, ma intreba Corina, nu e inca gata. adica teoretic, le am pe toate, doar ca nu in geanta. nici macar in acelasi loc. la Matei tin minte ca nu mi-am facut bagajul decat prin saptamana 37, dar la fel, le aveam pe toate cumparate.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 27 2011, 12:11 PM
Postare #30159


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(bebepis @ Jan 27 2011, 11:13 AM) *
Eu am auzit-o pe o colega care tot asa a cautat si a gasit pe cineva pt copilul ei de 1 an cu 250 de lei pe saptamana. Dar se stie ca in Bucuresti preturile sunt muuult mai mari decat in provincie. Legat de asta chiar m-am gandit de multe ori ca degeaba posibilitatea de castig in capitala este mai mare decat in provincie daca si f multe servicii sunt mult mai scumpe.

Pai daca pt un program scurt ia 250 pe saptamana, atunci cat ar lua pt o zi intreaga? Mi se pare enorm 1000 ron pe luna pt jumatate de zi. La banii astia poti sa tii copilul la o cresa privata unde sunt super conditii, mai invata cate ceva, mai socializeaza cu alti copii si nici nu sunt multi copii al grupa ca la cresele de stat.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 27 2011, 12:13 PM
Postare #30160


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



va punem si noi niste poze mai noi, ce aveam descarcat de pe camera. sunt de la anul nou.

ca tot zicea Corina ca s-a mai implinit Gabitu, eu de vreo saptamana l-am pus pe Matei la ingrasat, ii dau avocado in fiecare zi smile.gif





--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 3014 3015 3016 3017 3018 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 01:52 AM