Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

23 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kilogramele In Plus, O Problema?, Ce tip de dieta ati alege sa scapati de ele?
flori-de-cimp
postare Jan 27 2010, 04:52 AM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,120
Inscris la: 8-April 08
Membru nr.: 20,018



QUOTE(loredana03 @ Jan 25 2010, 09:15 PM) *
kilogramele o problema ce si mie mi-a dat si imi da bataie de cap.
eu am tinut indecembrie dieta daneza sau de schimbare a metabolismului care pot sa spun ca a dat cat de cat roade cam 8 kg in 13 zile am dat jos insa in perioada sarbatorilor au mai revenit ceva pe ici pe colo.
acum tin alta dieta sunt in desfasurare.
mai multe detalii va dau peste doua saptamanii cand va voi spune daca a dat randament.
oricum voi mai intra pe acest topic si va mai spun.
eu o tin de o saptamana si mi se pare ca s-au mai redus sunculitele pe ici pe colo, nu m-am mai cantarit de cand am inceput-o.



poate nu spui si noua ce dieta tii ??? trandafir.gif


--------------------

" Fiecare lucru est frumos in felul lui , dar sint prea putini ochi ca sa observe " (Confucius)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Jan 27 2010, 08:21 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



eu nu am tinut nici o dieta ,nici dupa prima ,nici dupa a doua sarcina .la prima aveam 22 de ani ,deci eram super activa ,iar la a doua sarcina 10 ani mai tirziu ,am luat undeva pe la 25 kg pe mine ,dar mi-am revenit dupa 1 an .am un 3 kg plus peste greutatea avuta inainte de sarcina(acum 53) si gasesc ca e ok asa!

m-am ajutat doar facind din cind in cind taebo ,acasa,dar si fiind atenta la ce maninc ,dar fara a-mi interzice ceva!

si cred ca psihicul ajuta mult ! accepta-te asa cum esti ,caci parca cu cit te inversunezi sa slabesti ,realizezi ca nu iti iese ,refulezi si te bagi intr-o savarina ...

mult succes fetelor !

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Jan 27 2010, 08:29 AM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



ps. eu nu maninc cu piine ! piine doar cind fac sandvis ,dar nu cu mincare .de ex fac cotlet cu legume si garnitura de cartofi! cartoful tine loc de piine !

mincati incet,asa va ajunge la creier senzatia de satietate in timp si vei vedea ca nu va fi cazul sa mincati tot din farfurie.si evident ,nu faceti portii duble .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jan 27 2010, 09:20 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




QUOTE(ruby @ Jan 27 2010, 08:29 AM) *
ps. eu nu maninc cu piine ! piine doar cind fac sandvis ,dar nu cu mincare .de ex fac cotlet cu legume si garnitura de cartofi! cartoful tine loc de piine !

mincati incet,asa va ajunge la creier senzatia de satietate in timp si vei vedea ca nu va fi cazul sa mincati tot din farfurie.si evident ,nu faceti portii duble .

mare dreptate ai.....nici eu nu mananc paine...rar...doar cand fac salata de vinete, in rest nu..
mancatul incet o stiam si eu....am incercat+o e valabila...


cat despre diete, eu am inceput sa tin dieta indiceluui glicemic...e foarte buna, are insa un inconvenient care MANU nu la+ gasit...
TREBUIE GATIT TOT TIMPUL, CEEA CE EU NU AM TIMP....DAR m-am simtit bine cat am tinut-o, in fond nu e o dieta, ci un mod sanatos de a te hrani...
nu cred ca am slabit la kg cat am tinut-o, 1-2 sapt, dar sigur s-a vazut la startul de grasime....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 27 2010, 10:22 AM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(iubita_tiana @ Jan 27 2010, 11:20 AM) *
mare dreptate ai.....nici eu nu mananc paine...rar...doar cand fac salata de vinete, in rest nu..
mancatul incet o stiam si eu....am incercat+o e valabila...
cat despre diete, eu am inceput sa tin dieta indiceluui glicemic...e foarte buna, are insa un inconvenient care MANU nu la+ gasit...
TREBUIE GATIT TOT TIMPUL, CEEA CE EU NU AM TIMP....DAR m-am simtit bine cat am tinut-o, in fond nu e o dieta, ci un mod sanatos de a te hrani...
nu cred ca am slabit la kg cat am tinut-o, 1-2 sapt, dar sigur s-a vazut la startul de grasime....

Unde ai gasit indicele glicemic pentru fiecare aliment?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jan 27 2010, 11:10 AM
Postare #26


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(loredana03 @ Jan 25 2010, 11:15 PM) *
kilogramele o problema ce si mie mi-a dat si imi da bataie de cap.
eu am tinut indecembrie dieta daneza sau de schimbare a metabolismului care pot sa spun ca a dat cat de cat roade cam 8 kg in 13 zile

8 kg in 13 zile?

fara sa faci sport?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jan 27 2010, 11:12 AM
Postare #27


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



fara paine si fara mancat seara dupa ora 17,18 cred ca ajuta sa slabesti...
si daca e si putin sport...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 27 2010, 11:46 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(mia22_ro @ Jan 27 2010, 01:12 PM) *
fara paine si fara mancat seara dupa ora 17,18 cred ca ajuta sa slabesti...
si daca e si putin sport...

Depinde de organism. La mine nu functioneaza nervi.gif Bine, la mine mai sunt si ceva probleme cu tiroida si nu prea ma lasa sa slabesc. Nu am reusit decat sub supraveghere medicala, cu medicamente pt accelerarea metabolismului. Pana acum vreo 3-4 ani nu aveam problema asta, dar atunci mi s-a declansat glanda si de atunci tot trag cu kilogramele. Dr endocrinolog a zis ca asteptam sa termin cu alaptatul ca sa reluam tratamentul, insa parca nu as mai vrea medicamente...


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loredana03
postare Jan 27 2010, 08:45 PM
Postare #29


o mamica fericita
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,519
Inscris la: 17-June 08
Din: arges
Membru nr.: 26,662



QUOTE(mia22_ro @ Jan 27 2010, 11:10 AM) *
8 kg in 13 zile?

fara sa faci sport?


nu pot sa spun ca am facut sport si mai repede miscare si exercitii de gimnastica acasa.
in perioada aceea piticul meu abia invata sa mearga si trebuia sa stau numai dupa el si asa energie avea ca seara apropape adormea el inaintea mea.


--------------------










"Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu e deja acolo"



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Jan 27 2010, 08:49 PM
Postare #30


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



Eu tin Montingnac de pe 26 noiembrie ... am slabit 4 kilograme si jumatate ... Dar nu am fost foarte stricta , la sarbatori mi-am cam facut de cap ... si intotdeauna o si pe saptamana mai fac abuzuri ...Dar , ma simt foarte bine , nu ma mai simt umflata ,ceea ce e mare lucru
Puup, Manu trandafir.gif





























--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

23 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:29 PM