Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

51 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Comportament Neadecvat, crize de plans, tavalit pe jos&company... cum procedam?
floare_albastra
postare Mar 4 2011, 01:16 PM
Postare #31


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



Da... sunt extraordinari in ceea ce priveste trecerea de la plans la ras si invers...

Apropos de catarat. Tasu' l-a invatat sa se urce pe masa din living si sa se arunce de acolo la el in brate. Poftim, educatie! Ca sa zic asa! Si intr-o zi, se catara pe masa si se face ca danseaza. Eu il rog sa se dea jos de acolo pentru ca la masa se mananca si pe masa nu se urca nimeni cu picioarele. El, nimic. Si tumbe, ranjete si din neatentie si prea multe ranjete, cade. Atat de rau a cazut, incat putea sa isi rupa gatul... Si sub ochii mei! Nu m-am putut abtine si i-am tras 2 palme la popou. M-a bufnit si plansul. Cred ca de 3-4 ori l-am lovit si mi-am promis solemn ca nu mai fac asta veci. Peste manute si peste fundulet, usor. Dar degeaba. Nu are efect. Nici pentru el, nici pentru mine. M-am simtit mizerabil, ca cel mai prost si incapabil parinte, care nu-i in stare sa isi tina nervii in frau.

Offf....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Mar 4 2011, 01:20 PM
Postare #32


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



QUOTE(anku @ Mar 4 2011, 01:06 PM) *
smile.gif smile.gif smile.gif
hi hi hi...
si acum se mai catara????

A si uitat de cazaturile luate, acum intra mai rar in dormitorul nostru. Acum coltul unde avem Eckbanck-ul e preferatul ei. Ridica pernele, deschide fermuarele.
Eu am noroc ca nu am pervaze la ferestre. Avand apartamentul chiar in mansarda, nu prea au avut cum sa le faca pervaz. Decat in sufragerie am si e plin de flori si nu are cum sa stea pe el.

Si Antonia s-a lecuit cu fierbinte-le, o singura data i-a trebuit sa puna mana pe biberonul proaspat facut. Si ea innebuneste butoanele de la aragaz si plita, cred ca odata s-a fript putin ca acum le lasa in pace. Ma tot uit prin Baby1one poate gasesc ceva care sa pun acolo sa protejez copiii, insa parca imi aud sotul spunandu-mi pe cate chestii nefolositoare ai sa arunci banii.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Mar 4 2011, 02:15 PM
Postare #33


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 03:16 PM) *
Da... sunt extraordinari in ceea ce priveste trecerea de la plans la ras si invers...

Apropos de catarat. Tasu' l-a invatat sa se urce pe masa din living si sa se arunce de acolo la el in brate. Poftim, educatie! Ca sa zic asa! Si intr-o zi, se catara pe masa si se face ca danseaza. Eu il rog sa se dea jos de acolo pentru ca la masa se mananca si pe masa nu se urca nimeni cu picioarele. El, nimic. Si tumbe, ranjete si din neatentie si prea multe ranjete, cade. Atat de rau a cazut, incat putea sa isi rupa gatul... Si sub ochii mei! Nu m-am putut abtine si i-am tras 2 palme la popou. M-a bufnit si plansul. Cred ca de 3-4 ori l-am lovit si mi-am promis solemn ca nu mai fac asta veci. Peste manute si peste fundulet, usor. Dar degeaba. Nu are efect. Nici pentru el, nici pentru mine. M-am simtit mizerabil, ca cel mai prost si incapabil parinte, care nu-i in stare sa isi tina nervii in frau.

Offf....

wow! nasoala faza cu cazatura!
si iannis dupa masa din sufagerie...e masa mica...pt canapea! se arunca in cap pe fotoliul lui moale! ca sa vedeti ce ii poate pielea!!!se uita stand in cap la desene animate! adik cu picioarele sus pe canapea si cu capul jos! nu pot sa-i fac nimik ca face mai rau! ignor si isi revine oFloare1.gif
si eu ii mai ard cate una la fund! dar degeaba! el rade!

a baut si el suc de portocale facut de mine!!!! dupa luni de zile!!! iupyyy bananab.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Mar 4 2011, 02:22 PM
Postare #34


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




fetelor eu am crezut sincer ca Andy se numara printre cei mai dificili copii de pe planeta liwlol.gif .. dar vad ca asa sunt toti...

pavoneitza, ma bucur ca a baut suc facut in casa.. noi bem absolut zilnic suc stors de la 2-3 portocale smile.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Mar 4 2011, 02:29 PM
Postare #35


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(maria26 @ Mar 4 2011, 04:22 PM) *
fetelor eu am crezut sincer ca Andy se numara printre cei mai dificili copii de pe planeta liwlol.gif .. dar vad ca asa sunt toti...

pavoneitza, ma bucur ca a baut suc facut in casa.. noi bem absolut zilnic suc stors de la 2-3 portocale smile.gif

pana sa venim aici..in fiecare zi avea portie facuta de mine...in jur de 230 de ml de suc! cu kiwi,portocala,mar,persica...etc!
akum nu stiu ce are.... oFloare1.gif
bine ca inceput iar sa bea....sper sa o tinem tot asa!


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Mar 4 2011, 03:01 PM
Postare #36


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 10:31 AM) *
Multa rabdare ne trebuie... multa! Offf

La noi, ultima boacana consta in cocotatul pe calorifer si de pe calorifer pe pervazul de la geam... Ii place la nebunie sa se uite pe geam... Sta in picioare sau in fund pe pervaz si acolo ar sta o zi intreaga... ca sa nu zic ca incepe sa traga de manerele de la geam, ca sa deschida geamul... Mi-e rau cand ma gandesc... Daca il iei de acolo, iese cu scandal mare... Si sa nu uit ca atunci cand trebuie sa vorbesc la telefon cu cineva, se razbuna si se urca exact pe pervaz, sau intra in baie si fura fas-fas-ul de geamuri sau domestosul, imi stinge laptopul... etc... Inainte tipa incontinuu cand trebuia sa port o discutie la telefon cu cineva... wacko.gif

Pe asta nu am rezolvat-o inca!

Cred ca primul pas ar fi sa nu mai aiba acces la astfel de lucruri. smile.gif

Eu am fost genul de mamica cu copil cumintel; dar in afara de asta, mereu ma gandeam ce ar putea sa faca, daca ar apuca-o pandaliile? Nu avea la indemana decat jucarii si dulapuri inpracticabile alpinismului. laugh.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ºtergãtorul de parbriz: nu opreºte ploaia, dar îþi permite sã îþi vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floare_albastra
postare Mar 4 2011, 03:26 PM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,981
Inscris la: 28-May 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 24,671



QUOTE(dyana @ Mar 4 2011, 03:01 PM) *
Cred ca primul pas ar fi sa nu mai aiba acces la astfel de lucruri. smile.gif

Eu am fost genul de mamica cu copil cumintel; dar in afara de asta, mereu ma gandeam ce ar putea sa faca, daca ar apuca-o pandaliile? Nu avea la indemana decat jucarii si dulapuri inpracticabile alpinismului. laugh.gif


Da, asa este.

Dar mai uit usa neincuiata la baie. Nu detinem dulapioare cu cheie nici in baie, nici in bucatarie. Bine ca sunt in preajma lui si asta conteaza.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavoneitza
postare Mar 4 2011, 03:26 PM
Postare #38


aly^^
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,014
Inscris la: 8-August 08
Din: germania
Membru nr.: 33,398



QUOTE(dyana @ Mar 4 2011, 05:01 PM) *
Cred ca primul pas ar fi sa nu mai aiba acces la astfel de lucruri. smile.gif

Eu am fost genul de mamica cu copil cumintel; dar in afara de asta, mereu ma gandeam ce ar putea sa faca, daca ar apuca-o pandaliile? Nu avea la indemana decat jucarii si dulapuri inpracticabile alpinismului. laugh.gif

esti o norocoasa!
la mine in casa toate sunt pe sus...zici ca traiesc aici sute de copii..nu unu!toate cocotate cat mai sus!
dar iannis mai nou isi muta scaunu doh.gif ...si asa mai ajunge la unele din ele oFloare1.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Mar 4 2011, 03:51 PM
Postare #39


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



QUOTE(floare_albastra @ Mar 4 2011, 03:26 PM) *
Da, asa este.

Dar mai uit usa neincuiata la baie. Nu detinem dulapioare cu cheie nici in baie, nici in bucatarie. Bine ca sunt in preajma lui si asta conteaza.

Draga mea, nici eu nu detin dulapuri cu incuietori la usi sau sertare insa am tot cumparat tot felul de incuietori invizibile sau albe in functie de modul lor de inchidere. Singurul dulap la care nu am pus incuietorile inca este cel din baie, insa cat de curand am sa pun si acolo.

http://www.babyone.de/shop/sicherheit/sich...--4004712985354

Ceea ce imi pare rau este ca la usile din casa nu am chei sa pot inchide usa de la baie. Acum Antonia deschide toate usile, e un val vartej cand i se pune "pata" sa mai dea o raita pe la toate usile. Ar trebui sa vorbesc cu proprietarul sa imi faca un set de chei pt usile din casa ca sa nu am surprize neplacute.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Mar 4 2011, 04:18 PM
Postare #40


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



eu am casa perfecta pentru copil mic.. nu se poate cocta la ferestre, nu poate intra in baie , balcoane.. iar la toate dulapurile si sertarele am incuietori....asa ca al meu copil nu e pasionat de cotrobait biggrin.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

51 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 02:21 PM