Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Probleme Cu Parul?, aici va stau la dispozitie
rodi78
postare Mar 10 2008, 03:10 PM
Postare #41


Larisa & Catalin
***

Grup: Members Plus
Postari: 385
Inscris la: 28-February 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 16,394



Am si eu o broblema maaaare,sper sa ma poti ajuta sad.gif
Am facut un tratament si din cauza lui imi cade parul,mi-au cazut si genele si sprincenele crybaby.gif ,acum folosesc revalid capsule 2 pe zi,asa a zis medicul,in prospect scrie 3 pe zi,mai am 4 zile si termin a 2-ua cutie si tot cade parul,nu exagerez,cade mult,ma ung si cu ulei de ricin,nu stiu de cite ori pe saptamina sa ma dau si cit timp sa-l las pe par,am noroc ca am un par cu volum mare,cret si nu prea se vede,cred ca tot din cauza tratamentului s-a si asprit,ma dau cu balsam si nu ma limpezesc si tot aspru ramine.Nu ar trebui sa se opreasca daca am o luna de tratament?Daca sti ceva mai bun ajuta-ma sad.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Mar 11 2008, 08:37 AM
Postare #42


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(rodi78 @ Mar 10 2008, 05:10 PM) *
Am si eu o broblema maaaare,sper sa ma poti ajuta sad.gif
Am facut un tratament si din cauza lui imi cade parul,mi-au cazut si genele si sprincenele crybaby.gif ,acum folosesc revalid capsule 2 pe zi,asa a zis medicul,in prospect scrie 3 pe zi,mai am 4 zile si termin a 2-ua cutie si tot cade parul,nu exagerez,cade mult,ma ung si cu ulei de ricin,nu stiu de cite ori pe saptamina sa ma dau si cit timp sa-l las pe par,am noroc ca am un par cu volum mare,cret si nu prea se vede,cred ca tot din cauza tratamentului s-a si asprit,ma dau cu balsam si nu ma limpezesc si tot aspru ramine.Nu ar trebui sa se opreasca daca am o luna de tratament?Daca sti ceva mai bun ajuta-ma sad.gif


din pacate eu nu iti pot recomanda altceva de ce ti-a recomandat medicul.Uleiul de ricin se aplica de doua trei ori max. pe saptamana.Aplica-l la radacina parului maseaza bine lasa cateva min sa actioneze apoi limpezeste cu apa calduta.Pt ca sa se mai indeseasca parul si sa nu mai fie asa aspru fa-ti o masca dintr-un galbenus de ou(doar galbenusul)ceai de musetel cu frunze de nuc(ceia ce nu se gaseste inca)dar potzi sa faci si cu nuca uscata(cam 2-3)nuci sparte acolo(cu tot cu miez)strecori sa ramana numai ceaiul din ambele ingrediente.

1 CANITA CEAI DE MUSETEL
1 CANITA CEAI DE NUCA
1 GALBENUS DE OU
1 LINGURITA OTET
amesteci toate ingredientele aplici masca la radacina si varfuri masezi bine(potzi sa faci si dupa ce te-ai clatit de la uleiul de ricin)pe parul umed lasi sa actioneza cam 15-30 min si clatesti din nou cu apa din abundenta.Masca este bine sa o aplici si o data la doua trei zile.

Aceasta postare a fost editata de adelastefaroi: Mar 11 2008, 08:40 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rodi78
postare Mar 11 2008, 08:54 AM
Postare #43


Larisa & Catalin
***

Grup: Members Plus
Postari: 385
Inscris la: 28-February 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 16,394



Multumesc frumos Adela,am sa urmez sfatul tau,sper sa se opreasca odata,ca sint disperata sad.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu 97
postare Mar 11 2008, 09:45 AM
Postare #44


Member
***

Grup: Members
Postari: 254
Inscris la: 5-January 08
Membru nr.: 12,058




QUOTE(adelastefaroi @ Mar 11 2008, 08:37 AM) *
din pacate eu nu iti pot recomanda altceva de ce ti-a recomandat medicul.Uleiul de ricin se aplica de doua trei ori max. pe saptamana.Aplica-l la radacina parului maseaza bine lasa cateva min sa actioneze apoi limpezeste cu apa calduta.Pt ca sa se mai indeseasca parul si sa nu mai fie asa aspru fa-ti o masca dintr-un galbenus de ou(doar galbenusul)ceai de musetel cu frunze de nuc(ceia ce nu se gaseste inca)dar potzi sa faci si cu nuca uscata(cam 2-3)nuci sparte acolo(cu tot cu miez)strecori sa ramana numai ceaiul din ambele ingrediente.

1 CANITA CEAI DE MUSETEL
1 CANITA CEAI DE NUCA
1 GALBENUS DE OU
1 LINGURITA OTET
amesteci toate ingredientele aplici masca la radacina si varfuri masezi bine(potzi sa faci si dupa ce te-ai clatit de la uleiul de ricin)pe parul umed lasi sa actioneza cam 15-30 min si clatesti din nou cu apa din abundenta.Masca este bine sa o aplici si o data la doua trei zile.


pt mine nu ai nici o solutie ,nu stiu ce sampon si balsam sa mai folosesc ca am scalpul tare sensibil si iritat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Mar 11 2008, 11:40 AM
Postare #45


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(bubu 97 @ Mar 11 2008, 11:45 AM) *
pt mine nu ai nici o solutie ,nu stiu ce sampon si balsam sa mai folosesc ca am scalpul tare sensibil si iritat.


scalpul sa raneste si senzibilizeaza de la prea multe solutii de perhidrol.O masare necorespunzatoare a pielii capului poate de asemenea duce la o sensibilizare.Daca iti vopsesti parul sfatul meu este sa lasi o perioada vopseaua(daca consideri ca nu potzi face acest lucru)sunt sampoanele vopsea de la pallete care tin doar cateva spalari este adevarat dar.....trebuie sa lasi ca pielea capului sa se poata regenera.Foloseste ceai de musetel ,ultima clatire sa fie ceaiul(3-4pliculete de ceai la un litru apa).Nu iti usca parul cu uscatorul si nici nu sterge parul cu prosopul in mod agresiv.Eu nu recomand asta la nici un tip de par.Parul se sterge prin tamponare sau lasat cateva min prosopul in cap.Ai grija la unghii(daca ai)nu freca pielea capului cu unghiile ci cu buricele degetetlor.Aplica sampon freaca putzin in special in zona fruntii a urechilor si dupa cap la nivelul gatului(acolo se ingrasa mai repede din cauza diferitelor creme sau cosmetice pe care le folosesti.Din pacate eu nu iti pot spune ce tip de sampon sa folosesti pt ca sunt extraordinar de multe in comert.Cauta un sampon in comert pe baza de urzica si musetel.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
harasim
postare Mar 11 2008, 11:56 AM
Postare #46


Member
***

Grup: Members
Postari: 429
Inscris la: 5-February 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 14,217



QUOTE(adelastefaroi @ Mar 11 2008, 11:40 AM) *
scalpul sa raneste si senzibilizeaza de la prea multe solutii de perhidrol.O masare necorespunzatoare a pielii capului poate de asemenea duce la o sensibilizare.Daca iti vopsesti parul sfatul meu este sa lasi o perioada vopseaua(daca consideri ca nu potzi face acest lucru)sunt sampoanele vopsea de la pallete care tin doar cateva spalari este adevarat dar.....trebuie sa lasi ca pielea capului sa se poata regenera.Foloseste ceai de musetel ,ultima clatire sa fie ceaiul(3-4pliculete de ceai la un litru apa).Nu iti usca parul cu uscatorul si nici nu sterge parul cu prosopul in mod agresiv.Eu nu recomand asta la nici un tip de par.Parul se sterge prin tamponare sau lasat cateva min prosopul in cap.Ai grija la unghii(daca ai)nu freca pielea capului cu unghiile ci cu buricele degetetlor.Aplica sampon freaca putzin in special in zona fruntii a urechilor si dupa cap la nivelul gatului(acolo se ingrasa mai repede din cauza diferitelor creme sau cosmetice pe care le folosesti.Din pacate eu nu iti pot spune ce tip de sampon sa folosesti pt ca sunt extraordinar de multe in comert.Cauta un sampon in comert pe baza de urzica si musetel.

adela io cred ca e bun si ala cu aloe vera


--------------------

la fereastra stau si plang si in urma ta ma uit...cum ti-ai luat tot si-ai plecat ..si mai lasat suparat..of ce mare fok..ce mare fok...e pe mine....imi este grea o despartire..nu ma lasa nu m-alunga din viata ta fiindca mi-ai frange inima...nu spulbera iubirea mea..nu ma..nu ma lasa...ccu perna in brate te astept suspinand si stiu k imi lipsesti mai mult decat oricand...dar traiesc visand...as da orice k sa vi...mi-as da sufletul sa stii...numai pot continua fara tine viata mea..numai este cum era...numai simt iubirea ta...nu ma lasa..nu ma alunga din viata ta...fiindca mi-ai frange inima..nu spulbera iubirea mea..nu ma lasa.....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu 97
postare Mar 11 2008, 04:12 PM
Postare #47


Member
***

Grup: Members
Postari: 254
Inscris la: 5-January 08
Membru nr.: 12,058



QUOTE(adelastefaroi @ Mar 11 2008, 11:40 AM) *
scalpul sa raneste si senzibilizeaza de la prea multe solutii de perhidrol.O masare necorespunzatoare a pielii capului poate de asemenea duce la o sensibilizare.Daca iti vopsesti parul sfatul meu este sa lasi o perioada vopseaua(daca consideri ca nu potzi face acest lucru)sunt sampoanele vopsea de la pallete care tin doar cateva spalari este adevarat dar.....trebuie sa lasi ca pielea capului sa se poata regenera.Foloseste ceai de musetel ,ultima clatire sa fie ceaiul(3-4pliculete de ceai la un litru apa).Nu iti usca parul cu uscatorul si nici nu sterge parul cu prosopul in mod agresiv.Eu nu recomand asta la nici un tip de par.Parul se sterge prin tamponare sau lasat cateva min prosopul in cap.Ai grija la unghii(daca ai)nu freca pielea capului cu unghiile ci cu buricele degetetlor.Aplica sampon freaca putzin in special in zona fruntii a urechilor si dupa cap la nivelul gatului(acolo se ingrasa mai repede din cauza diferitelor creme sau cosmetice pe care le folosesti.Din pacate eu nu iti pot spune ce tip de sampon sa folosesti pt ca sunt extraordinar de multe in comert.Cauta un sampon in comert pe baza de urzica si musetel.


mersi mult sa sti ca o sa tin cont de sfaturile tale .
floare2.gif tzuc.gif tzuc.gif



Aceasta postare a fost editata de bubu 97: Mar 11 2008, 04:22 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Mar 14 2008, 12:39 PM
Postare #48


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



acum as vrea sa stiu daca fetele care au cerut sfatul meu l-au urmat si daca le-a prins bine ce le-am recomandat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CRYSTYNUTZA
postare Mar 14 2008, 02:00 PM
Postare #49


Junior
*

Grup: Members
Postari: 27
Inscris la: 3-March 08
Membru nr.: 16,756



Am 5 luni de cand am nascut si-mi cade parul. Am inceput un tratament cu revalid, ce-i drept e cam costisitor, dar a inceput sa dea roade. Deocamdata voi continua cu acesta dar voi tine cont si de sfaturile adelei, din contra as dori sa-mi spuna cam ce produse as putea sa mai folosesc pentru parul meu care este cu firul subtire si gras. Multumesc. Pupici.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Mar 15 2008, 07:55 AM
Postare #50


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



spui ca ai nascut acum 5 luni?din cauza schimbarilor petrecute in organismul tau(mai exact cea de hormoni)este si normal sa iti cada parul da este bun tratamentul cu revalid si mai stiu ca este si foarte costisitor ai sa vezi dupa o perioada ti se va oprii caderea lui.Pt parul cu firul subtire de indesit nu se va mai indesi doar se va regenera.Este bine sa adoptzi o tunsoare cu volum sus pe ceafa asa parul va parea mult mai bogat si mai putzin gras.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 06:28 PM