Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "perle" Pentru Revista, copilasii spun lucruri trasnite
Mih@ela
postare May 23 2010, 09:12 PM
Postare #1


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Mamici cu copilasi istetzi ,copilasii vostri cu ce perle va uimesc,dar si va fac sa radeti?
Va astept cu peripetziile(care nu au fost postate) dragilor vostri smile.gif

1.In seara asta, inainte de masa:
Mami, avem ciorbita de miel? (nu stiu de unde i s-a nazarit, ca noi aveam pilaf de pui )
Nu, crezi ca ti-ar place?
Da, mami, are gust de oaie blanda!

2.Pentru ca uneori am senzatia ca vorbesc cu peretii caci Radu nu imi raspunde i-am spus astazi ca maine mergem la doctor pentru un consult la urechi
- De ce, mami, am pobeme?
- Daca nu imi raspunzi, inseamna ca nu auzi, mergem sa vedem ce nu e in regula!
- Am regula in urechi, mami, da ma fac ca nu aud, ca nu prea imi plce ce-mi zice, da eu aud tot!

3.Maine mergem la tara, se pun aracii la vie si Radu abia asteapta! "Daca dimineata punem aracii, seara bem must?"

4.Aseara,puiulmeu imi cere o felie de salam apoi ce credeti ca imi zice " Salamul merge cu o branza veche si un vin bun" M-am chinuit toata noaptea sa imi dau seama de unde a auzit cghestia asta....e o reclama!

5.Intr-o seara dupa ce mi-am desfacut parul( il avusesem toata ziua prins) am inceput sa ma scarpin in cap,Edy m-a vazut si m-a intrebat daca am goange in cap i-am spus ca da,ca sa vad ce zice, la care reactia lui a fost:"nuuuuuuuuuu te mananca creierul mamii.
6.-Mama, de ce nu vrei tu sa dormi singur, esti baiat mare si sunt sigura ca nu mai sunt colegi al tine la scoala care sa doarma cu mama.
-Mama, e din cauza ca, creierul meu munceste foarte mult si am foarte multe chestii sa-ti spun, de aia trebuie sa dorm cu tine, creierul e de vina! "

7.-Tata, tu te tragi din maimuta?
-Da!
-Si te-a durut cind te-ai transformat?
8. Veneam de la scoala si in fata noastra apare o masina Dodge Viper (o nebunie).
Tom:"mama, o masina din asta vreau si eu!"
Eu: "pai mami, trebuie sa mergi la scoala pentru asta.."
Tom:" nu, nu trebuie sa merg la scoala, ca stiu deja sa conduc (el credea ca eu vreau sa-l trimit la scoala de soferi)
Eu:" mama, ca sa-ti iei o masina ca asta, trebuie sa mergi la scoala, sa iei note bune, sa ai o slujba care sa iti dea bani multi..o masina din asta costa cit o treime din casa noastra"
Tom:" aha, deci trebuie sa-ti vinzi casa ca sa poti sa iti o masina din asta!"


8.

Aceasta postare a fost editata de Mih@ela: May 23 2010, 09:23 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare May 23 2010, 11:02 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



dansam intr-o seara cu baietii mei si Andrei m-a informat scurt si emotionat ca el stie sa danseze in franceza si in engleza, cand l-am intrebat daca stie sa danseze si in romana a zis ca nu, dar o sa invete.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare May 25 2010, 09:12 PM
Postare #3


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096




Azi piticania mea a facut-o lata! am fost la cumparaturi, si-a gasit un carucior masinuta (apropo. pe astea le-o spala cineva...ca unele sunt jalnice, plus ca impingi la ele de-ti vine rau) si la un moment dat, nu ii mai aud gurita....ma uit sa vad ce-i cu el, ce credeti ca facea fetelor? Dormea dus! Toata lumea se amuza pe seama lui, ca adormise cu gurita putin deschisa...si intr-o pozitie destul de ciudata...Cand am iesit, in parcare, un domn a venit sa ne ceara caruciorul, pt puiul lui, si Radu ,abia trezit, ii explica de zor ca nu i-l poate da, ca el e la cumparaturi, si mai are de luat si lapte, si masline si casacaval... Saracu om nu intelegea nimic!
Ajunge acasa si ii spune mamei: "Buni, am adormit la volan!" (Radu de Anca74)

Imi aduc aminte penultima vizita la medicul ginecolog inainte de a naste. Era acolo o doamna insarcinata in luna a 8 a care nu putuse vedea pana atunci ce are in burtica. Avea insa cu ea si pe fata cea mare care cred ca avea atunci in jur de 7 ani... A intrat la ecograf si cand a iesit a anuntat-o pe fata ca o sa mai aiba o surioara...La care cea mica zice plina de suparare: - Sa vezi ce o sa iti faca tata cand ajungem acasa....(alexandra81)

Radu vede niste carnati prajiti si ma cheama sa imi arate "mami, bunica a luat carnati ruginiti" (bunica, draga de ea, ii prajise putin mai mult )


"Mami, tu unde ai invatat sa citesti? La scoala sau la maternitate!" (Radu,de Anca74)


"tati, noi am papat tot astazi, vezi ce mai gasesti prin frigider" (Radu,deAnca74)

Alex avea vreo 3 anisori si ii spuneam ca trebuie sa isi curete ghetutele daca vrea sa treaca mos niculae pe la el/
-si cum se curata ghetutele?
-cu periuta, scumpule.
la care incepe sa planga in hohote.eu si tati nedumeriti, ilintrebam - de ce plangi, alex?
-pai si dupa ce curat ghetutele cu periuta cum o sa ma mai spal pe dinti cu ea?
noi amuitat sa specificam care perie si el s-a gandit la periuta lui de dinti. (Alex,de Giulia)

Aceasta postare a fost editata de RaluS: May 26 2010, 11:36 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare May 25 2010, 09:21 PM
Postare #4


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774




Pe mine ma amuza foarte tare faza cand o cert pe Erika: imi zice"-Mami,nu vobi ulat...hai lazi mami,lazi!" ...apoi mai zice"-Te ielt mami,hai sa ti pup"adica tot ea face prostioare si tot ea ma iarta liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare May 25 2010, 09:23 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Miha, sa nu uiti nici de numele protagonistilor. biggrin.gif Au tot meritul. (nu ca nu i-as fi recunoscut) smile.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: May 25 2010, 09:23 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare May 25 2010, 09:24 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Babys, azi dimineata in masina catre mine: Mamy de ce nu pot merge si eu cu school bus-ul?
Yo: ...pai trebuie sa cresti mai mare, sa papi tot, sa dormi cat trebuie, sa inveti multe lucruri noi.....
Babys: Mamy pot sa cresc mica, atunci?
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif doh.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: May 25 2010, 09:25 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare May 25 2010, 09:25 PM
Postare #7


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Vreau sa il dau la scoala de dans (deh, visul lui mami sa il vada dansand); el isi impreuneaza manutzele ca la rugaciune si im spune cu o voce imploratoare: - te rog, mami, orice dar numai la dans nu!
tati incearca sa ilconvinga: -dar acolo te invata sa dansezi frumos! la care urmeaza replica: "nu trebuie sa ma invete ca eu am propriul meu stil de dans!" (Alex de Giulia)




Aceasta postare a fost editata de Mih@ela: May 25 2010, 09:32 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare May 25 2010, 09:41 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



Ieri iubita mea Maja a vrut Eggo la micul dejun. Pentru cine nu stie waffles belgiene...arata asa:
De obicei avem de acest gen dar ieri am inceput o cutie noua cu ciocolata si scortzishoara care arata asa:
biggrin.gif yami.gif

Maja mi-a zis: "Mami , de ce e maron eggo-ul meu ?Eu vreau galben! "
Eu: "Pentru ca este cu ciocolata! Este bun- incearca!"
La care ea zice :"Am culori in dormitor!"
"Eu :"Ce treaba au culorile cu eggo-ul tau? "
Ea:" Pai pot sa-l colorez cu galben!" liwlol.gif liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de meaw_ela: May 25 2010, 09:44 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 25 2010, 10:20 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Fetelor, o sugestie. Vorbiti cu unul din admini sa faca o categorie "Revista", ca eu caut de innebunesc topicurile legate de revista ca nu stiu prin ce categorii sunt bagate. Asa, daca ar fi toate impreuna, ar fi mult mai usor de gasit oFloare1.gif
Scuze de offtopic.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: May 25 2010, 10:23 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare May 25 2010, 11:56 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



In masina ieri, vorbeam cu Tom despre scoala lui:
T: Mama, noi vorbim acuma despre scoala mea noua, sau scoala mea veche (fota gradinita)?
M:Despre cea noua!
T: Pai cea noua mai e noua, ca merg la ea de detul timp?
M: Da, e inca noua, dar in curind o sa fie veche, ca o sa intrii in clasa intii!
T: Ahhhh, da eu nu vreau sa intru in clasa intii (smiorcaieli), pentru ca in clasa intii o sa trebuisca sa inva mai multe!
M: Pai cum mai mami, tu nu esti curios sa inveti multe, sa fii si mai destept?
T:Ba da, dar daca dupa clasa Intii o sa ma duc direct la colegiu, ca mie nu-mi place deloc la colegiu!!!


Acum doua zile, in parcare la supermarket. Traversam parcarea si ii spun lui Tom:
M: Mama, te rog sa stai linga mine, sa nu cumva sa vina cineva sa mi te fure!
T: Pai daca ma fura, o sa fac loviturile mele de karate si atunci o sa ai timp sa suni la politie!
M:Toto tu esti copil si orice lovitura de karate o sa faci, nu o sa-i doar prea tare pe niste adulti.
T: Atunci am sa le stric masina, am sa o lovesc atit de tare incit o sa le-o stric. De tine imi place si de aia nu-ti stric masina!


Ieri seara, veneam de la inot, obositi amindoi, eu de uitat si filmat, el de inotat!
Cu toata oboseala Tom isi aduce aminte o chestie pe care am promis-o eu si.....(asta e specialitatea lui)
T: Mama, iti aduci aminte ca ai zis ca azi la prinz o sa-mi cumperi Chicken Challupa?
M: Da Toto, dar pot sa-ti cumpar miine?
T: Mda, dar sa O FACI nu doar asa sa spui! (a pus un accent teribil pe O FACI de parca eram persoana care nu se tine niciodata de promisiuni si el se saturase de minciunile mele!

Legenda: T=Tom, M=mama(eu)

Aceasta postare a fost editata de Sara1: May 25 2010, 11:57 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:34 PM