Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Salariul Minim Pe Economie Pt. Cei Cu Studii Superioare, cat este ?
maria26
postare Mar 18 2010, 12:15 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(sufletel6 @ Mar 18 2010, 01:02 PM) *
Eu nu sunt de acord ca trebuie ca toata lumea sa primeasca acceasi suma oFloare1.gif
Adica pragul minim sa-l creasca de la 6 mil la 15 cum ai zis tu de exemplu, asta da, dar pe mine personal ma dezavantajeaza si 15 mil in raport cu cei 85%
La urma urmei indemnizatia e pt mama nu pt copil, si vreau sa primesc o suma cat mai apropiata de salariul meu
Nu e somaj, ca sa fim tratati toti la fel, parerea mea, sunt niste drepturi pe care le are fiecare in raport cu taxele platite la stat oFloare1.gif



somajul se acorda in fuctie de contributii...nu este egal pentru toti smile.gif

Aceasta postare a fost editata de maria26: Mar 18 2010, 12:16 PM


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Mar 18 2010, 12:25 PM
Postare #22


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



QUOTE(maria26 @ Mar 18 2010, 12:12 PM) *
fiecare cu parerea sa...
mie, sincer, nu mi se pare corect ca eu sa-mi cresc copilul cu 20 mil, iar alta mamica cu 8 mil.... daca ar fi fost corecti ar fi pus o suma decenta pentru bebelusi si procent din salariu pentru mamica...
daca vor sa fie corecti si sa ofere unei mamici cu functia de director un venit mai mare decat al unei muncitoare, ar trebui sa se sesizeze mai intai de tot ceea ce nu e corect in tara asta....
lacomia ne macina in tara asta... daca nu am fi asa egoisti si ne-am uita si la cel de langa noi ( nu numai la avantajele noastre) lucrurile ar sta altfel oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

Dc era cumva o aluzie delicata, nu cred ca faptul ca am spus ca sunt de acord sa creasca plafonul minim la 15 mil e o dovada de egoism, din contra
In schimb mi se pare normal sa primesc o suma cat mai apropiata de salariul meu, care nu este unul de director oricum

In schimb de acord cu tine legat de suma decenta pt bebelusi

QUOTE(maria26 @ Mar 18 2010, 12:15 PM) *
somajul se acorda in fuctie de contributii...nu este egal pentru toti smile.gif

Mea culpa, asta n-am stiut, credeam ca ajutorul de somaj e acelasi pt toti blush.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 18 2010, 03:10 PM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Fetelorrr...cred ca de aia nu da americanul nici un ban ca ajutor ptr copii..ca sa nu fie discutii liwlol.gif doh.gif ....ci doar ajuta la taxe..iti opreste mai putin cu cat ai mai multi copii..si atat....
Plus dupa nastere stai acasa si nu primesti nimik de la nimeni, decat daca iti faci o asigurare privata ptr asta...si numai cateva saptamani.......6 la nastere normala..8 la cezariana
Clar, la bb #2 vin in tara! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Mar 18 2010, 03:10 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Mar 18 2010, 04:06 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




QUOTE(sufletel6 @ Mar 18 2010, 02:25 PM) *
Dc era cumva o aluzie delicata, nu cred ca faptul ca am spus ca sunt de acord sa creasca plafonul minim la 15 mil e o dovada de egoism, din contra
In schimb mi se pare normal sa primesc o suma cat mai apropiata de salariul meu, care nu este unul de director oricum

In schimb de acord cu tine legat de suma decenta pt bebelusi
Mea culpa, asta n-am stiut, credeam ca ajutorul de somaj e acelasi pt toti blush.gif


oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

QUOTE(USA @ Mar 18 2010, 05:10 PM) *
Fetelorrr...cred ca de aia nu da americanul nici un ban ca ajutor ptr copii..ca sa nu fie discutii liwlol.gif doh.gif ....ci doar ajuta la taxe..iti opreste mai putin cu cat ai mai multi copii..si atat....
Plus dupa nastere stai acasa si nu primesti nimik de la nimeni, decat daca iti faci o asigurare privata ptr asta...si numai cateva saptamani.......6 la nastere normala..8 la cezariana
Clar, la bb #2 vin in tara! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sufletel6
postare Mar 18 2010, 04:48 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 24-June 09
Membru nr.: 96,515



QUOTE(USA @ Mar 18 2010, 03:10 PM) *
Fetelorrr...cred ca de aia nu da americanul nici un ban ca ajutor ptr copii..ca sa nu fie discutii liwlol.gif doh.gif ....ci doar ajuta la taxe..iti opreste mai putin cu cat ai mai multi copii..si atat....
Plus dupa nastere stai acasa si nu primesti nimik de la nimeni, decat daca iti faci o asigurare privata ptr asta...si numai cateva saptamani.......6 la nastere normala..8 la cezariana
Clar, la bb #2 vin in tara! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

doh.gif liwlol.gif liwlol.gif Stiu ei ce stiu biggrin.gif
Eu zic sa te grabesti cu bb 2 jucaus.gif , ca cine stie ce idei marete le mai vin guvernantilor nostri, acus fac economii si la CIC biggrin.gif
Pupici tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 18 2010, 05:10 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(sufletel6 @ Mar 18 2010, 10:48 AM) *
doh.gif liwlol.gif liwlol.gif Stiu ei ce stiu biggrin.gif
Eu zic sa te grabesti cu bb 2 jucaus.gif , ca cine stie ce idei marete le mai vin guvernantilor nostri, acus fac economii si la CIC biggrin.gif
Pupici tzuc.gif

Sa stii ca asa ar trebuii.....dar ma gandesc ca.....alerg dupa doi iepuri sa fie si american si platit de romani....cam aiurea.....lasa mai bine american neplatit.... doh.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...
Pupik dragele mele!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miha27X
postare Mar 18 2010, 08:34 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,086
Inscris la: 16-April 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 85,413



QUOTE(Alondra @ Mar 17 2010, 10:05 PM) *
Buna seara fetelor!
Am si eu o intrebare: cat mai e anul asta salariul minim pe economie pt cei cu studii superioare, de ex. in contractul de munca cu cat te incadreaza, daca ar fi sa-ti dea acest salariu minim..?
Eu nu mai sunt la curent deloc, poate ma puteti lamuri! Pls.. oFloare1.gif


daca te angajezi pe un post care cere studii superioare este 1200 ron brut, dar daca te angajezi pe un post care cere studii medii este 720 ron


--------------------


in asteptarea unui ingeras!!!
Myky

CASTIGA BANI DAND CLICK-URI TOTUL GARTUIT ! TESTAT DE MINE!
http://www.tviptc.com/?ref=lorenzoo1
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 7 2011, 10:54 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Fetelor, ce stitit, s-a mai schimbat ceva in legatura cu salariul minim pentru studii superioare de acumj 2 ani si pana acum? E tot 1000 brut sau a mai crescut? Cat ar trebui sa iau acum, daca ma intorc la serviciu, ma refer la bani in mana?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Feb 7 2011, 11:03 AM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(manu1981 @ Feb 7 2011, 12:54 PM) *
Fetelor, ce stitit, s-a mai schimbat ceva in legatura cu salariul minim pentru studii superioare de acumj 2 ani si pana acum? E tot 1000 brut sau a mai crescut? Cat ar trebui sa iau acum, daca ma intorc la serviciu, ma refer la bani in mana?


LA NOI AU FACUT 1340 LEI pentru studii superioare... in contractul colectiv de munca care inca nu e publicat este 1204 lei ..


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 7 2011, 11:26 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria26 @ Feb 7 2011, 01:03 PM) *
LA NOI AU FACUT 1340 LEI pentru studii superioare... in contractul colectiv de munca care inca nu e publicat este 1204 lei ..

Asta e suma care se ia in mana sau suma din care se opresc impozit, cas si toate celelalte?


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 04:18 PM