Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Colectiile Mele, DeAgostini, Adevarul, IMP,etc...
Imi30
postare Oct 8 2009, 10:53 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,892
Inscris la: 4-May 09
Din: Tg.Mures
Membru nr.: 88,346



In librariile Adevarul, din Bucuresti...sau le poti comanda online,dar dureaza cam mult.Eu mi le-am cumparat din libraria Adevarul din Craiova.Daca intri pe siteul Adevarul,poti gasi adresa librariei sau librariilor Adevarul din Bucuresti!


--------------------
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi. – James Dean
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Oct 8 2009, 11:09 AM
Postare #12


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



ok mersi mult


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Nov 17 2009, 12:29 AM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(Imi30 @ Sep 15 2009, 03:03 PM) *
Da...ziarul nici mie nu-mi place...
LA inceput am avut si eu abonament si la fel,mi s-a parut mult prea scump,asa ca am renuntat...dupa aceea o luna mi-au trimis pe gratis cartile,nu stiu de ce...norocul meu...Acum cumparam joia de la chioscuri,ca nu mai e nebunia de la inceput,se gasesc cate vrei,numai sa aiba cine sa le cumpere.Cu colectia Disney au fost mari probleme,ca nu se gaseau...dar azi vara am avut drum la Craiova si mi le-am cumparat pe toate din Libraria Adevarul de acolo...erau o gramada!

si eu colectionez de la IMP, sti cumva cum pot face rost de colectia disney??pt micuta mea?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adabd
postare Nov 17 2009, 12:33 AM
Postare #14


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 85
Inscris la: 15-November 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 121,141




Este librarie Adevarul exact langa Carturesti, pe Magheru.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imi30
postare Nov 17 2009, 07:45 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,892
Inscris la: 4-May 09
Din: Tg.Mures
Membru nr.: 88,346



Tiana,eu zic sa le comanzi de pe internet...este cel mai simplu.Sau daca ai drum la Cluj,este acolo Libraria Adevaru pe B-dul Bucuresti si ar trebui sa le mai gasesti si acolo. Daca stiam puteam sa ti le tin eu...ca eu le comandasem de pe net, dar am anulat comanda ptr ca intre timp le-am cumparat din Libraria Adevarul din Craiova...si astia totusi mi-au trimis si coletul acum cca 2 saptamani...pe care desigur nu l-am ridicat...Pacat ca nu stiam!


--------------------
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi. – James Dean
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Nov 17 2009, 09:03 AM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



QUOTE(Imi30 @ Sep 15 2009, 09:39 AM) *
Sunt o colectionara inraita a publicatiilor editurii DeAgostini...A fost mai greu pana am prins gustul sa zic asa...Am reusit sa-mi fac colectia completa din Descoperiti Corpul Uman - cu schelete cu tot, mai am de luat 5 numere din Dictionarul Britanica, cateva inca din Enciclopedia Disney si Interiorul Corpului Uman...Colectia 100 de Personalitati nu de mult s-a treminat cu numarul 100-evident...eu din pacate nu am reusit sa fac rost inca de primele 6 numere.Daca este cineva dintre voi care cunoaste aceste colectii sau cunoaste pe cineva care ar vrea sa-mi vanda si mie primele 6 numere...as fi ffff recunoscatoare...
De asemenea colectionez si cartile de la Adevarul: din cele 100 de carti pana acum le am pe toate din cate au aparut, de asemenea am luat si cartile Disney de la ei, iar acum as vrea sa mi le cumpar si cele care urmeaza sa apara, cu pictori celebrii...
O alta colectie, de aceasta data despre animale, o iau lunar de la editura IMP...Despre asta am aflat de la nasa mea, mi-a placut mult...deci le-am si comandat...acum sunt cam pe la jumatatea colectiei si imi place foarte mult..."Minunata lume a animalelor"
De la Reader's Digest am luat pana acum cartea cu " 1000 de minuni ale lumii", si un volum din colectia lor de romane...ambele la pret promotional...de altfel acestia mi se par cam scumpi, cu toate ca pana la urma merita acele carti...
In fine...cumpar toate astea atat ptr mine ( imi place mult sa citesc ) cat si in speranta ca daca vom ajunge vreodata sa avem copii, sa se poata bucura si ei de o "biblioteca bogata si utila" ( alaturi de alte zeci de carti din copilaria mea)...


Am vazut un anunt pe site-ul editurii IMP ca primul colet este gratuit si include 36 de carticele si un rucsac, platind doar taxele postale de 4,99 lei. Tu ai primit asa ceva la inceput?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Nov 17 2009, 09:22 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(mihaela1985 @ Nov 17 2009, 09:03 AM) *
Am vazut un anunt pe site-ul editurii IMP ca primul colet este gratuit si include 36 de carticele si un rucsac, platind doar taxele postale de 4,99 lei. Tu ai primit asa ceva la inceput?

nu stiu pt care pachet te ai uitat, eu mi-am comandat pachetul medicuol de familie si mi-a venit cu setul de 3 gentute...nu am platit nimik, urmeaza sa achit 5 lei, ca sa vina luna viitoare urmatorul pachet la pretul de 16,99 parca..sau set de 3 pachete si vine la 11.99 parca pachetul....
de la imp eu colecti


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Nov 17 2009, 09:33 AM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(Imi30 @ Nov 17 2009, 07:45 AM) *
Tiana,eu zic sa le comanzi de pe internet...este cel mai simplu.Sau daca ai drum la Cluj,este acolo Libraria Adevaru pe B-dul Bucuresti si ar trebui sa le mai gasesti si acolo. Daca stiam puteam sa ti le tin eu...ca eu le comandasem de pe net, dar am anulat comanda ptr ca intre timp le-am cumparat din Libraria Adevarul din Craiova...si astia totusi mi-au trimis si coletul acum cca 2 saptamani...pe care desigur nu l-am ridicat...Pacat ca nu stiam!

ca sa comand trebuie sa fac abonament la ziar?ajuta-ma putin....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela1985
postare Nov 17 2009, 10:51 AM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 550
Inscris la: 19-October 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 43,390



QUOTE(iubita_tiana @ Nov 17 2009, 09:22 AM) *
nu stiu pt care pachet te ai uitat, eu mi-am comandat pachetul medicuol de familie si mi-a venit cu setul de 3 gentute...nu am platit nimik, urmeaza sa achit 5 lei, ca sa vina luna viitoare urmatorul pachet la pretul de 16,99 parca..sau set de 3 pachete si vine la 11.99 parca pachetul....
de la imp eu colecti


Si daca nu iti place si nu vrei sa mai primesti urmatorul pachet, ce faci? Achiti doar 5 lei? Eu am comandat Minunata lume a animalelor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Imi30
postare Nov 17 2009, 11:50 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,892
Inscris la: 4-May 09
Din: Tg.Mures
Membru nr.: 88,346



QUOTE(mihaela1985 @ Nov 17 2009, 09:03 AM) *
Am vazut un anunt pe site-ul editurii IMP ca primul colet este gratuit si include 36 de carticele si un rucsac, platind doar taxele postale de 4,99 lei. Tu ai primit asa ceva la inceput?


Da,am primit...dar atunci cand am comandat eu era 9.99 lei coletul...Merita oricum!


--------------------
Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi. – James Dean
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:49 PM