Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

33 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medici Ginecologi Din Craiova
alexandra81
postare Feb 10 2009, 06:28 PM
Postare #41


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(deni28 @ Feb 10 2009, 12:57 PM) *
Nu am nascut inca sad.gif .Bebita al tau ce face?Este bine?Fetita mea impinge cu capul in jos de zici ca acum iasa dar eu nu am nici cea mai mica durere,am fost ieri la spital si au zis sa mai astept si saptamana asta dar parca nu mai am rabdare.Tu ce stii de preturile din NR.1.Am auzit ca o cezariana costa cam asa:1000 RON medic,200 RON anestezist,100 RON medic pediatru,50 RON asistenta sala de nasteri si dupa aia restul de asistente cat vrei dar nu mai putin de 10 RON.Si nastere normala 500 RON medic si restul dar fara anstezist ce zici.Cati bani sa avem pregatiti ?


Pai eu in mai 2007 am dat 5 milioane la o nastere normala si prietena mea a dat la cezariana tot 5 milioane...Plus 150 ron anestezistul si 50 ron infirmiera sefa...La Spitalul Nr 2....La infirmiere nu am dat deloc bani...Deci in aproape 2 ani s-au mai marit putinel preturile...Asteptam vesti... floare2.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutzzacry
postare Feb 10 2009, 07:23 PM
Postare #42


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 4-February 09
Din: craiova
Membru nr.: 69,580



QUOTE(deni28 @ Feb 10 2009, 05:57 PM) *
Nu am nascut inca sad.gif .Bebita al tau ce face?Este bine?Fetita mea impinge cu capul in jos de zici ca acum iasa dar eu nu am nici cea mai mica durere,am fost ieri la spital si au zis sa mai astept si saptamana asta dar parca nu mai am rabdare.Tu ce stii de preturile din NR.1.Am auzit ca o cezariana costa cam asa:1000 RON medic,200 RON anestezist,100 RON medic pediatru,50 RON asistenta sala de nasteri si dupa aia restul de asistente cat vrei dar nu mai putin de 10 RON.Si nastere normala 500 RON medic si restul dar fara anstezist ce zici.Cati bani sa avem pregatiti ?

salutic.....bebelusa mea este bine ...maine mergem la control ....nu am nici cea mai mica durere....a ta se cam lasa asteptata dar ce ai zis ca ai la placenta???cat despre preturi am auzit ca 1000ron este o cezariana si 500ron o nastere normala ...acum sincer nu stiu 100%..dar o sa vedem acolo la spital ne spun si noua fetele care au nascut.....pai tu acum vrei sa faci cezariana???
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Feb 10 2009, 07:48 PM
Postare #43


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Eu stiu pe cineva care a nascut acum 4 sau 5 saptamani la nr. 1 si stiu ca a dat 1000 lei cu totul, la dr, asistente si ce a mai fost pt o nastere normala. O sa o intreb exact care sunt scorurile si va anunt. Din cata am inteles la nr 1 asistentele cer singure, daca vrei sa aiba grija de tine. Mi se pare o mare rusine, ca sa nu zic altfel!


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deni28
postare Feb 11 2009, 09:31 AM
Postare #44


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494




QUOTE(danutzzacry @ Feb 10 2009, 09:23 PM) *
salutic.....bebelusa mea este bine ...maine mergem la control ....nu am nici cea mai mica durere....a ta se cam lasa asteptata dar ce ai zis ca ai la placenta???cat despre preturi am auzit ca 1000ron este o cezariana si 500ron o nastere normala ...acum sincer nu stiu 100%..dar o sa vedem acolo la spital ne spun si noua fetele care au nascut.....pai tu acum vrei sa faci cezariana???

Buna...ma bucur mult ca bebelusa ta este bine.Nici eu nu am nici o durere doar ca simt o presiune mare in zona de jos a abdomenului, eu inca o astept pe bebelusa mea.Nu vreau sa nasc in nici un caz prin cezariana dar imi este teama pentru bebe daca mai intarzie mult.Seper din tot sufletul sa fie bine si sa vine mai repede ca nu mai am rabdare.Va pupic


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutzzacry
postare Feb 11 2009, 11:47 AM
Postare #45


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 4-February 09
Din: craiova
Membru nr.: 69,580



QUOTE(deni28 @ Feb 11 2009, 10:31 AM) *
Buna...ma bucur mult ca bebelusa ta este bine.Nici eu nu am nici o durere doar ca simt o presiune mare in zona de jos a abdomenului, eu inca o astept pe bebelusa mea.Nu vreau sa nasc in nici un caz prin cezariana dar imi este teama pentru bebe daca mai intarzie mult.Seper din tot sufletul sa fie bine si sa vine mai repede ca nu mai am rabdare.Va pupic

eu azi am fost la doctor si am 38-39 de saptamani...daca pana vinerea viitoare nu este nici un semn a zis ca ma baga la cezariana ca nu ma lasa sa depasesc termenul din cauza placentei.....sincer cu cine vb acum pe la spital imi este si frica sa mai nasc normal ....:(sunt derutata rau ....ca cica vezi moartea cu ochii la nasterea normala ,bine asta difera de la om la altele nasc usor altele greu:(sper sa nastem si noi tot usor rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 11 2009, 12:25 PM
Postare #46


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(danutzzacry @ Feb 11 2009, 07:47 AM) *
eu azi am fost la doctor si am 38-39 de saptamani...daca pana vinerea viitoare nu este nici un semn a zis ca ma baga la cezariana ca nu ma lasa sa depasesc termenul din cauza placentei.....sincer cu cine vb acum pe la spital imi este si frica sa mai nasc normal ....:(sunt derutata rau ....ca cica vezi moartea cu ochii la nasterea normala ,bine asta difera de la om la altele nasc usor altele greu:(sper sa nastem si noi tot usor rolleyes.gif


Eu sper sa fie alaturi de tine dr si-ai sa vezi ca nu va mai fi asa de rau...Eu am avut incredere in dra mea si am nascut usor chiar daca am avut un travaliu cam lung...Acum depinde fiecare persoana...poate tu nu te vei chinui asa mult...poate vei scapa mai repede oFloare1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deni28
postare Feb 11 2009, 01:25 PM
Postare #47


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



QUOTE(danutzzacry @ Feb 11 2009, 01:47 PM) *
eu azi am fost la doctor si am 38-39 de saptamani...daca pana vinerea viitoare nu este nici un semn a zis ca ma baga la cezariana ca nu ma lasa sa depasesc termenul din cauza placentei.....sincer cu cine vb acum pe la spital imi este si frica sa mai nasc normal ....:(sunt derutata rau ....ca cica vezi moartea cu ochii la nasterea normala ,bine asta difera de la om la altele nasc usor altele greu:(sper sa nastem si noi tot usor rolleyes.gif

Poate nastem amandoua odata smile.gif ca la cat de lenesa este bebelusa mea......Sa sti ca si eu am auzit multe lucruri nasoale pe la nr.1 referitor la nasterea naturala.Luni cand am fost eu la spital era o tipa care nascuse pe 01.02.2009 cu medicul de garda pt ca doctorul ei nu a vrut sa se dereajeze deoarece era duminica si era saracuta terminata pt ca nu o cususe bine si ii pocnisera firele (groaznic).Si nu de alta dar medicul ei care trebuia sa vina este sotul doctorei mele si am imbulinat-o daca nici ea nu se deranjaza sa vina noaptea sau in wekend cu toate ca mi-a zis sa o sun la orice ora dar mai sti.Asa ca Dumnezeu cu mila.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deni28
postare Feb 11 2009, 01:27 PM
Postare #48


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



QUOTE(alexandra81 @ Feb 11 2009, 02:25 PM) *
Eu sper sa fie alaturi de tine dr si-ai sa vezi ca nu va mai fi asa de rau...Eu am avut incredere in dra mea si am nascut usor chiar daca am avut un travaliu cam lung...Acum depinde fiecare persoana...poate tu nu te vei chinui asa mult...poate vei scapa mai repede oFloare1.gif

Tu ai nascut cu Dr.Pargaru la nr.2 nu?E o doctora excelenta si oricum nr.2 nu se compara(referitor la medici) parca cu milogi de la nr.1.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 11 2009, 02:11 PM
Postare #49


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(deni28 @ Feb 11 2009, 09:27 AM) *
Tu ai nascut cu Dr.Pargaru la nr.2 nu?E o doctora excelenta si oricum nr.2 nu se compara(referitor la medici) parca cu milogi de la nr.1.

Asa este...ai mare dreptate... floare2.gif Plus ca sunt mi multe "consumabile" decat la Nr.1 ...asa am auzit

Aceasta postare a fost editata de alexandra81: Feb 11 2009, 02:33 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutzzacry
postare Feb 11 2009, 03:00 PM
Postare #50


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 4-February 09
Din: craiova
Membru nr.: 69,580



cine stie deni28....barem sa imi dai o poza cu tine ca sa te recunosc la spital ca poate nastem amandoua nanner.gif dar nu vezi ca fetitele noastre se lasa asteptate cam mult a mea nici nu a coborat ...zicea doctorul ca trebuia sa fie coborata pana acum dar crede ca ii place mai mult la mine in burta decat sa iese afara gravida.gif acum lasa ca trecem noi si peste asta ca nu suntem nici primele nici ultimele care au nascut normal....urlam ...bubuim...ne dam cu capul de pereti si gata scapam super.gif nastere usoara totusi ca poate esti inaintea mea....dar fetelor eu stiam ca fetele se nasc mai repede ca baieti si ca ei stau mai mult in burtica la mama???voi ce stiti ?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

33 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 10:17 AM