Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

27 Pagini V  « < 25 26 27  
Reply to this topicStart new topic
> Am Nevoie Urgenta De Un Sfat... Va Rog!
roberto30gsm
postare Jan 11 2010, 11:52 AM
Postare #261


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 11-January 10
Membru nr.: 125,024



am ajuns sa imi vad copilul doar pe un cont de hi5.....ce suflet sa aibe oamenii astia.....sa nu poti trai alaturi de copilul tau care mi lam dorit si am fost bucuros ca a benit pe lume,dar unii din cauza problemelor financiare numai tin cont de nimeni si nici macr de copilul asta nu a mai tinut cont.....a facut in asa fel sa ma indeparteze cu orice ptr...ptr ca....:nu avem domne cu ce ,nu avem bani: de parca eu as fi fost ciung sau orb si numai puteam face nimik ptr fetita mea.....doamne doamne....cum poti gindi macar sa inlaturi un parinte de un copil.....ceea numai Dumnezeu este singurul care poate face lucrul asta .in rest nimeni....asa gindesc eu ....numai ca altii numai au frika de Dumnezeu si ajung sa asi bata jok si de copil si de parintele copilului ...mai exact de tot....ptr ca vezi domne...nu sint bani....ce sa mai zicem de altii care au 7-8 copii...si sint cu toti la bine la greu...toti ptr unu si unu ptr toti...nu sint si eu tot oameni?.....sint dar mai exista si alti care daca nu ai....numai esti bun...gata ar trebui sa mori ..ca na te judeca omu ...vor o mamica cu suflet sa ma ajute cu orice lukru bun sa pot ajunge sa imi vad fetita sa pot avea parte de acest copil ,mor de doru ei si daca Dumnezeu nu ma pedepsit pina acum......pot spune ca ma pedepsit o persoana sa imi pot vedea copilul DOAR PE UN CONT DE HI5.....VOI MAMICI ,TATICI...CIT OARE ATI SUPORTA SITUATIA ASTA ??? SA VA PUTETI VEDEA COPILUL DOAR PE INTERNET...PE UN SITE...??....OARE CIT?....EU AM AJUNS DIN OM NEOM...ASTA VA POT SPUNE EU!!!!
cine ma poate ajuta .....ma poate gasi pe roberto30gsm id de mes sau 0745.98.44.74
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirumati
postare Jan 17 2010, 10:53 PM
Postare #262


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 136
Inscris la: 26-November 08
Din: Bacau
Membru nr.: 51,588



QUOTE(roberto30gsm @ Jan 11 2010, 01:52 PM) *
am ajuns sa imi vad copilul doar pe un cont de hi5.....ce suflet sa aibe oamenii astia.....sa nu poti trai alaturi de copilul tau care mi lam dorit si am fost bucuros ca a benit pe lume,dar unii din cauza problemelor financiare numai tin cont de nimeni si nici macr de copilul asta nu a mai tinut cont.....a facut in asa fel sa ma indeparteze cu orice ptr...ptr ca....:nu avem domne cu ce ,nu avem bani: de parca eu as fi fost ciung sau orb si numai puteam face nimik ptr fetita mea.....doamne doamne....cum poti gindi macar sa inlaturi un parinte de un copil.....ceea numai Dumnezeu este singurul care poate face lucrul asta .in rest nimeni....asa gindesc eu ....numai ca altii numai au frika de Dumnezeu si ajung sa asi bata jok si de copil si de parintele copilului ...mai exact de tot....ptr ca vezi domne...nu sint bani....ce sa mai zicem de altii care au 7-8 copii...si sint cu toti la bine la greu...toti ptr unu si unu ptr toti...nu sint si eu tot oameni?.....sint dar mai exista si alti care daca nu ai....numai esti bun...gata ar trebui sa mori ..ca na te judeca omu ...vor o mamica cu suflet sa ma ajute cu orice lukru bun sa pot ajunge sa imi vad fetita sa pot avea parte de acest copil ,mor de doru ei si daca Dumnezeu nu ma pedepsit pina acum......pot spune ca ma pedepsit o persoana sa imi pot vedea copilul DOAR PE UN CONT DE HI5.....VOI MAMICI ,TATICI...CIT OARE ATI SUPORTA SITUATIA ASTA ??? SA VA PUTETI VEDEA COPILUL DOAR PE INTERNET...PE UN SITE...??....OARE CIT?....EU AM AJUNS DIN OM NEOM...ASTA VA POT SPUNE EU!!!!
cine ma poate ajuta .....ma poate gasi pe roberto30gsm id de mes sau 0745.98.44.74


Frumos din partea ta ca iti doresti atat de mult sa iti vezi copilul! Daca ar fi mai multi tati ca tine...Tatal copiilor mei i-a vazut anul asta de 3 ori...atat. Si stam in acelasi oras! Fata l-a sunat si in noaptea de revelion sa il cheme macar 10 min (exact cuvintele ei) si el i-a raspuns ca nu are timp...ca va veni in zilele urmatoare...trist! Copiii sufera enorm si ei nu au nici o vina! Se vede pe fata lor ca sufera, Miruna a inceput sa o razna la scoala, lui Mathias ii cade rau parul, a ramas aproape chel in varful capului, amandoi sunt extrem de nervosi, se bat mereu...Nici nu stiu cum sa ma mai port cu ei. Cred ca trebui sa ii duc la un psiholog, mai ales pe Mati.
Ma doare ca ii vad ca sufera atat, dar nici nu stiu ce sa fac sa le fie mai bine. sad.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jan 19 2010, 04:10 PM
Postare #263


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(mirumati @ Jan 18 2010, 12:53 AM) *
Frumos din partea ta ca iti doresti atat de mult sa iti vezi copilul! Daca ar fi mai multi tati ca tine...Tatal copiilor mei i-a vazut anul asta de 3 ori...atat. Si stam in acelasi oras! Fata l-a sunat si in noaptea de revelion sa il cheme macar 10 min (exact cuvintele ei) si el i-a raspuns ca nu are timp...ca va veni in zilele urmatoare...trist! Copiii sufera enorm si ei nu au nici o vina! Se vede pe fata lor ca sufera, Miruna a inceput sa o razna la scoala, lui Mathias ii cade rau parul, a ramas aproape chel in varful capului, amandoi sunt extrem de nervosi, se bat mereu...Nici nu stiu cum sa ma mai port cu ei. Cred ca trebui sa ii duc la un psiholog, mai ales pe Mati.
Ma doare ca ii vad ca sufera atat, dar nici nu stiu ce sa fac sa le fie mai bine. sad.gif

E DUREROS...
IMI PARE RAU CA ,COPILASII AU DE SUFERIT...
CRED CA NOI MAMICILE...
....LE TRANSMITEM STATAREA NOASTRA INVOLUNTAR...
COPII POT CITI SUFLETUL, SUNT CEI MAI MARI PSIHOLOGI...
INCEARCA SA VORBESTI, SA TE JOCI MAI MULT CU EI...
SA-I FACI PE EI SA SE ACCEPTE UNUL IN PREAJMA ALTUIA...ASTFEL CRED CA NU O SA SE MAI BATA...





--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ghera
postare Jan 7 2015, 12:23 PM
Postare #264


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 7-January 15
Membru nr.: 237,834




CITAT(ica06 @ Dec 2 2008, 11:05 AM) *
Femeile din generatia mea, am peste 40 de ani, au avut experiente traumatizante in tinerete , datorita conditiilor de viata din anii '80.
Pana la varsta de 25 de ani facusem deja doua chiuretaje, in conditii clandestine , in lipsa anticonceptionalelor si a cadrului legal.Nu credeam ca voi mai trai mult , noroc cu Revolutia , altfel o noua incercare... m-ar fi rapus in urmatorii ani.
Probabil ca datorita incercarilor prin care am trecut consider ca trebuie sa profiti de cadrul legal care iti permite sa faci o intrerupere de sarcina.
Urmatorii doi ani vor fi ani grei (criza financiara) , si cred ca nu-ti va fi usor sa cresti cei doi copii pe care ii ai.
Sunt sigura ca daca situatia financiara le-ar permite , mult mai multe femei ar avea 3 sau 4 copii.
Multa sanatate si Sarbatori fericite!
I.


V-ati gandit vreodata sa va abtineti de la sex, daca stiati ca asta duce la uciderea copiilor? sau e ceva de genul...mami a trebuit sa te cioparteasca si sa te arunce la gunoi ca ii placea prea mult viata,sper sa intelegi copile ucis si sa nu te superi! Mi-e rau,scarba,greata! Noroc cu Revolutia ca ce? Ca ati putut obtine dreptul de a cioparti copii? Nici macar nu aveti regrete...Nu mai sunteti de mult femeie,bine va facea cu inchisoarea pe atunci. Nici macar din egoism,din frica de durere,de moarte nu v-ati oprit???? Da stiu,nu trebuie sa judecam...dar criminalii sunt facuti sa fie judecati. Nu va era sila sa va introduceti tot felul de chestii ca sa omorati copilul ala? Am o fetita pe care am nascut-o la 22 ani,cand aveam cu totul alte planuri cu viata mea, dar nici o clipa nu m-am gandit sa o arunc la gunoi. E viata mea, si oricine indrazneste sa se atinga de vreun fir de par de al ei vreodata nu stiu ce sunt in stare sa fac. Nici sa nu indrazniti sa imi trimiteti raspunsuri de 2 lei cum ca nu stiu ce vorbesc si cum e viata fiecaruia,deoarece imi provocati o greata maxima. Imi pare rau ca v-am citit comentariu
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

27 Pagini V  « < 25 26 27
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 08:55 PM