Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Din Cauza Ca Nu Am Fost Lasat Sa Imi Recunosc Copilul,am Ajuns Sa Imi Vad Copilul Pe Un Cont De Hi5, rog o mamica avocat sa ma ajute
roberto30gsm
postare Jan 11 2010, 11:50 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 11-January 10
Membru nr.: 125,024



am ajuns sa imi vad copilul doar pe un cont de hi5.....ce suflet sa aibe oamenii astia.....sa nu poti trai alaturi de copilul tau care mi lam dorit si am fost bucuros ca a benit pe lume,dar unii din cauza problemelor financiare numai tin cont de nimeni si nici macr de copilul asta nu a mai tinut cont.....a facut in asa fel sa ma indeparteze cu orice ptr...ptr ca....:nu avem domne cu ce ,nu avem bani: de parca eu as fi fost ciung sau orb si numai puteam face nimik ptr fetita mea.....doamne doamne....cum poti gindi macar sa inlaturi un parinte de un copil.....ceea numai Dumnezeu este singurul care poate face lucrul asta .in rest nimeni....asa gindesc eu ....numai ca altii numai au frika de Dumnezeu si ajung sa asi bata jok si de copil si de parintele copilului ...mai exact de tot....ptr ca vezi domne...nu sint bani....ce sa mai zicem de altii care au 7-8 copii...si sint cu toti la bine la greu...toti ptr unu si unu ptr toti...nu sint si eu tot oameni?.....sint dar mai exista si alti care daca nu ai....numai esti bun...gata ar trebui sa mori ..ca na te judeca omu ...vor o mamica cu suflet sa ma ajute cu orice lukru bun sa pot ajunge sa imi vad fetita sa pot avea parte de acest copil ,mor de doru ei si daca Dumnezeu nu ma pedepsit pina acum......pot spune ca ma pedepsit o persoana sa imi pot vedea copilul DOAR PE UN CONT DE HI5.....VOI MAMICI ,TATICI...CIT OARE ATI SUPORTA SITUATIA ASTA ??? SA VA PUTETI VEDEA COPILUL DOAR PE INTERNET...PE UN SITE...??....OARE CIT?....EU AM AJUNS DIN OM NEOM...ASTA VA POT SPUNE EU!!!!
cine ma poate ajuta .....ma poate gasi pe roberto30gsm id de mes sau 0745.98.44.74
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silviu-marian
postare Apr 22 2011, 08:48 AM
Postare #2


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 2-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 97,606



QUOTE(roberto30gsm @ Jan 11 2010, 06:50 AM) *
am ajuns sa imi vad copilul doar pe un cont de hi5.....ce suflet sa aibe oamenii astia.....sa nu poti trai alaturi de copilul tau care mi lam dorit si am fost bucuros ca a benit pe lume,dar unii din cauza problemelor financiare numai tin cont de nimeni si nici macr de copilul asta nu a mai tinut cont.....a facut in asa fel sa ma indeparteze cu orice ptr...ptr ca....:nu avem domne cu ce ,nu avem bani: de parca eu as fi fost ciung sau orb si numai puteam face nimik ptr fetita mea.....doamne doamne....cum poti gindi macar sa inlaturi un parinte de un copil.....ceea numai Dumnezeu este singurul care poate face lucrul asta .in rest nimeni....asa gindesc eu ....numai ca altii numai au frika de Dumnezeu si ajung sa asi bata jok si de copil si de parintele copilului ...mai exact de tot....ptr ca vezi domne...nu sint bani....ce sa mai zicem de altii care au 7-8 copii...si sint cu toti la bine la greu...toti ptr unu si unu ptr toti...nu sint si eu tot oameni?.....sint dar mai exista si alti care daca nu ai....numai esti bun...gata ar trebui sa mori ..ca na te judeca omu ...vor o mamica cu suflet sa ma ajute cu orice lukru bun sa pot ajunge sa imi vad fetita sa pot avea parte de acest copil ,mor de doru ei si daca Dumnezeu nu ma pedepsit pina acum......pot spune ca ma pedepsit o persoana sa imi pot vedea copilul DOAR PE UN CONT DE HI5.....VOI MAMICI ,TATICI...CIT OARE ATI SUPORTA SITUATIA ASTA ??? SA VA PUTETI VEDEA COPILUL DOAR PE INTERNET...PE UN SITE...??....OARE CIT?....EU AM AJUNS DIN OM NEOM...ASTA VA POT SPUNE EU!!!!
cine ma poate ajuta .....ma poate gasi pe roberto30gsm id de mes sau 0745.98.44.74

tocmai pentru ca recunosti ca nu esti orb sau ciung nu crezi ca ar fi trebuit sa gandesti si singur ca un copil implica si o responsabilitate financiara?dragostea este f importanta dar nu-i tine de foame,un copil inseamna o cheltuiala mare,are nevoie de o alimentatie sanatoasa si multe altele.chestia aia cu 7-8 copii care sunt alaturi la greu e cam patetica,daca unii sunt inconstienti si isi cresc copiii in lipsuri trebuie sa facem toti la fel?ca tata ai si tu obligatia sa muncesti sa-i poti asigura copilului tau un trai decent.nevoile copiilor sunt mai costisitoare decat ale noastre asa ca osul la munca sa demonstrezi ca esti o persoana responsabila si abia apoi vb de sentimente.alea e normal sa le ai,e copilul tau dar copilul tau are nevoie de mancare,de hainute,de educatie,de medicamente samd.daca tu nu-ti poti asuma asta atunci scuza-ma dar esti tata doar biologic.suna dur dar e real si poate te dezmeticeste sa faci ceva cu adevarat util pt puiul tau.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris210580
postare May 16 2011, 03:23 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 822
Inscris la: 7-December 07
Din: IRLANDA
Membru nr.: 10,914



QUOTE(silviu-marian @ Apr 22 2011, 07:48 AM) *
tocmai pentru ca recunosti ca nu esti orb sau ciung nu crezi ca ar fi trebuit sa gandesti si singur ca un copil implica si o responsabilitate financiara?dragostea este f importanta dar nu-i tine de foame,un copil inseamna o cheltuiala mare,are nevoie de o alimentatie sanatoasa si multe altele.chestia aia cu 7-8 copii care sunt alaturi la greu e cam patetica,daca unii sunt inconstienti si isi cresc copiii in lipsuri trebuie sa facem toti la fel?ca tata ai si tu obligatia sa muncesti sa-i poti asigura copilului tau un trai decent.nevoile copiilor sunt mai costisitoare decat ale noastre asa ca osul la munca sa demonstrezi ca esti o persoana responsabila si abia apoi vb de sentimente.alea e normal sa le ai,e copilul tau dar copilul tau are nevoie de mancare,de hainute,de educatie,de medicamente samd.daca tu nu-ti poti asuma asta atunci scuza-ma dar esti tata doar biologic.suna dur dar e real si poate te dezmeticeste sa faci ceva cu adevarat util pt puiul tau.

il cunosti pe cel care a postat topicul?stii tu de ce e el in stare sa faca pt copilul lui?


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bryama
postare May 31 2011, 10:30 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,940
Inscris la: 25-January 09
Din: Braila
Membru nr.: 67,053




QUOTE(roberto30gsm @ Jan 11 2010, 10:50 AM) *
am ajuns sa imi vad copilul doar pe un cont de hi5.....ce suflet sa aibe oamenii astia.....sa nu poti trai alaturi de copilul tau care mi lam dorit si am fost bucuros ca a benit pe lume,dar unii din cauza problemelor financiare numai tin cont de nimeni si nici macr de copilul asta nu a mai tinut cont.....a facut in asa fel sa ma indeparteze cu orice ptr...ptr ca....:nu avem domne cu ce ,nu avem bani: de parca eu as fi fost ciung sau orb si numai puteam face nimik ptr fetita mea.....doamne doamne....cum poti gindi macar sa inlaturi un parinte de un copil.....ceea numai Dumnezeu este singurul care poate face lucrul asta .in rest nimeni....asa gindesc eu ....numai ca altii numai au frika de Dumnezeu si ajung sa asi bata jok si de copil si de parintele copilului ...mai exact de tot....ptr ca vezi domne...nu sint bani....ce sa mai zicem de altii care au 7-8 copii...si sint cu toti la bine la greu...toti ptr unu si unu ptr toti...nu sint si eu tot oameni?.....sint dar mai exista si alti care daca nu ai....numai esti bun...gata ar trebui sa mori ..ca na te judeca omu ...vor o mamica cu suflet sa ma ajute cu orice lukru bun sa pot ajunge sa imi vad fetita sa pot avea parte de acest copil ,mor de doru ei si daca Dumnezeu nu ma pedepsit pina acum......pot spune ca ma pedepsit o persoana sa imi pot vedea copilul DOAR PE UN CONT DE HI5.....VOI MAMICI ,TATICI...CIT OARE ATI SUPORTA SITUATIA ASTA ??? SA VA PUTETI VEDEA COPILUL DOAR PE INTERNET...PE UN SITE...??....OARE CIT?....EU AM AJUNS DIN OM NEOM...ASTA VA POT SPUNE EU!!!!
cine ma poate ajuta .....ma poate gasi pe roberto30gsm id de mes sau 0745.98.44.74

Referitor la titlul acestui topic ar trebui specificat pentru toata lumea ca nimeni nu te poate opri ca tata sa-ti recunosti copilul...depinde doar de tine sa vrei sa-l recunosti si copilul are numele tau in certificatul de nastere, apoi daca se intampla acest lucru , exista cai legale prin care poti cere dreptul la vizita ...asa ca nu vad de ce ne victimizam in loc sa facem ceva ca sa rezolvam problema???


--------------------
UN VOTIC PENTRU UN PUPIC http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=23788/ VOTATI BIA !!!


A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! Emil Cioran
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silviu-marian
postare Jun 3 2011, 06:05 PM
Postare #5


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 70
Inscris la: 2-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 97,606



QUOTE(cris210580 @ May 16 2011, 10:23 AM) *
il cunosti pe cel care a postat topicul?stii tu de ce e el in stare sa faca pt copilul lui?

citeste cu atentie ce a scris el,se pare ca despartirea de mama copil;ului a survenit in principal din cauze financiare.ce are el mai inteligent de spus este ca sunt familii cu 6-7 copii care abia o duc dar sunt impreuna.la asta ma refeream cand i-am zis sa faca ceva.nu pot s-o condamn pe mama copilului ca vrea o viata mai buna pentru copilul ei.nu-i putem creste fara bani.nici fara dragoste dar cele doua vin la pachet.daca ar da dovada ca-i o persoana care sapa si in piatra seaca sa-si imbunatateasca veniturile ca sa-si creasca copilul ar fi ok.cand facem un copil trebuie sa-i asiguram traiul.daca ai copii stii cam cat consuma.daca ar fi dupa mine n-ar fi o problema daca n-as avea bani de fructe, de exemplu,asta e,as manca atunci cand as avea dar baietelul meu are zilnic nevoie de ele pentru a creste sanatos.si acesta a fost doar un exemplu.asa ca muncesc 14 ore pe zi ca sa-i asigur un confort minim necesar pentru a se dezvolta normal,sanatos si nu-i lipseste nici planul afectiv.daca suntem sanatosi trebuie sa muncim sa ni-i crestem nu sa ne multumim sa spunem ca altii o duc si mai rau,ca nu vad portocala decat de craciun si alte de astea.......
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 3 2011, 06:27 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Corect ce a scris Silviu....
Dar......ce nu inteleg yo din scrisul lui, este motivul (adevarat) ptr care nu vede DELOC! copilul..faptul ca nu are bani a dus la divort, am inteles...dar de aici si pana la a oprii strict comunicarea or vizitele intre copil si tata.....mie una mi se pare ca nu stim tot...so! oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:50 PM