Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> La Mare In Bulgaria, plaja, servicii etc
toia
postare Jul 30 2007, 06:37 AM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 889
Inscris la: 31-August 06
Membru nr.: 74



Bulgaria - Mallorca estului

Nu ai cum sa-i rezisti. Bulgarii sunt in stare sa construiasca si sa dea in folosinta un hotel, care indeplineste cerintele celor mai pretentiosi turisti, in jumatate de an.
Dezvoltarea se vede la fiecare pas. Printre ambitiile acestei tari se numara aceea de a deveni egala cu aceasta renumita insula numita Mallorca, si resorturile de lux de la tot pasul ne indica ca nu mai are mult pana acolo.
Sunny Beach si Elenite ne surprind cu imense complexuri luxoase si mult mai accesibile ca in alte colturi ale lumii.

Dar Bulgaria inseamna cu mult mai mult decat plaja, soare si Marea Neagra. Nassebar ofera mirajul oraselor vechi si pitoresti de altadata, ajunsi in Promorie, adevaratul paradis turistic, care ofera tot ce poti sa iti doresti, veti trai o experienta de neuitat. Daca aveti ocazia in timpul vacantei sa vizitati Burgasul, o sa simtiti personal atmosfera unui oras minunat, in permanenta miscare, in a carui piata centrala veti gasi cu greu o masa libera pentru a savura o cafea gustoasa. Nu ratati o vizita la “satul bulgaresc”, unde veti fi intampinati cu paine si sare si va va fi prezentat folclorul si arta populara bulgareasca.
Intr-o noapte de distractie, dupa consumare de rakia, nu va mirati daca buna dispozitie ajunge la un nivel cand melodiile bulgaresti vor fi schimbate cu Zorba sau cu melodiile anilor ‘60-’70, pentru ca Bulgaria are 1.000 de fete.

Bulgaria este o tara a contrastelor, de exemplu, marea si padurilor dese, fapt caruia i se datoreaza clima propice. Aproape fiecare hotel are propriul centru balnear (SPA) unde vacanta clasica poate fi completata cu tratamente medicale sau de ingrijire si infrumusetare. Bucataria bulgareasca este una dintre cele mai bune din lume, gustati salata shopska cu branza de oaie rasa pe deasupra, carnurile preparate la gratar, pestele si baclavaua. O sticla de vin bun bulgaresc sau renumitul cogniac Pliska, poate fi buna ca si cadou pentru cei de acasa.

Alte idei de vacanta: excursie de o zi la Sozopol, orasel care se mandreste cu o bogata istorie si unde, cu ajutorul unui instructor de scufundari puteti face o plimbare subacvatica; o vizita la renumitul delfinariu din Varna si viata de noapte palpitanta din Sunny Beach.
Orase cu istorie bogata, plaje nisipoase, nenumarate izvoare minerale, posibilitati de distractie si sport, mancaruri gustoase, servicii de calitate, preturi prietenoase si, desigur, gazde ospitaliere - toate acestea sunt prezente in Bulgaria de azi, unde va puteti petrece o vacanta de neuitat.

C.R.

Aceasta postare a fost editata de toia: Jul 30 2007, 06:39 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anomano
postare Apr 25 2008, 08:08 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 11
Inscris la: 25-April 08
Membru nr.: 21,744



Este cineva pe acest forum?

Noi vrem sa mergem la Balcic in iulie, stie cineva un hotel bun, ieftin?

Avem o fetita de 1 an si patru luni, vrem conditti pentru ea (aer conditionat, baie si frigider in camera), in rest nu ne intereseaza alte facilitati. De aceea nu vrem sa aruncam bani pe tv, ori internet, ori pool sau asa ceva.

Aveti idei, a mai fost cineva?

Cum e plaja?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nalya
postare Apr 25 2008, 09:55 PM
Postare #13


mami de diana
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,247
Inscris la: 28-February 08
Din: austria
Membru nr.: 16,392



Eu am auzit ca este la mare cautare Tunisia,e foarte ieftin,anul trecut a fost o prietena a mea cu baiatul ei de 9 ani si a platit 400sau500 de euro,totul inclusiv,avion,hotel(Monastir,sau asa ceva),mancare,pentru amandoi,10 zile.(copii de pana la 12 ani au reducere50%)Anul acesta tot acolo vrea sa mearga,ma mira faptul ca vrea sa mearga din nou acolo,deoarece ea nu ca este pretentioasa,este exagerata,deci cred ca conditiile sunt foarte bune.Anul acesta ne-am hotarat sa mergem si noi acolo,deoarece spune ca sunt foarte multe de vizitat,cat despre sopphing,totul este ieftin.Acum sa vedem daca gasim locuri cand are sotul concediu,daca nu putem,mergem iarasi in Italia.

Aceasta postare a fost editata de nalya: Apr 25 2008, 09:58 PM


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Jul 3 2009, 03:17 PM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473




Va aduc si eu cateva poze de la Balchik. Noi am fost in trecere dar nu am putut sa nu facem cateva poze panoramei superbe. Iata-le:







Aceasta postare a fost editata de aly80r: Jul 3 2009, 03:20 PM


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Jul 3 2009, 03:23 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



Si tot Balchik-ul privit de sus:







--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jul 4 2009, 01:07 PM
Postare #16


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



QUOTE(mumu74 @ Jun 21 2007, 09:35 PM) *
Eu, cu sotul si cu BB am fost de Paste la Nisipurile de Aur. Am stat la un hotel de 4 stele, iar sejurul a fost de 4 zile si 3 nopti, 3 mese pe zi si masa speciala de Paste si m-a costat 550 lei cu toate taxele incluse. Am avut in camera (la cererea mea) patut pt BB.
Drumul l-am facut cu masina proprie. Despre masa - a fost in stil bufet suedez - de la ciorba - toate felurile - pana la desert - toate felurile. Masa a fost extrem de bogata si variata in fiecare zi! Chiar si cel mai mofturos gasea ceva pe placul lui. De exemplu am mancat prima oara piept de rata la gratar - facut sub ochii mei.
Dulciuri - au fost torturi, prajiturele, inghetata, fructe, compoturi...
Servirea - ireprosabila!!!
Bautura nu era inclusa in pret, asa ca plateam daca vroiam o bere sau vin la masa... asta a fost cam scumpa, dar ... asta e!

Eu am fost foarte multumita! biggrin.gif


se poate sa ne spui si noua numele hotelului?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 6 2009, 02:31 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(aly80r @ Jul 3 2009, 02:23 PM) *
Si tot Balchik-ul privit de sus:




ce interesant e!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Jul 14 2009, 08:26 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Am plecat anul asta in Bulgaria_Sunny Beach. Este o statiune foarte mare, cu circa 200 de hoteluri noi si frumos construite, ma asteptam sa vad ceva gen hoteluri comuniste ca la noi pe litoral, dar surpriza. In statiune am inteles ca au investit nemtii.Sunt multe terase, restaurante, supermarketuri.Plaja este lata cu nisip foarte fin si in apa intri treptat exact ca la Mamaia.
Curatenie in camera, pe plaja se adunau gunoaiele caci desigur multora le era lene sa mearga cativa metri si sa arunce gunoiul.La hotel personal tanar, cu zambetul pe buze, serviabili, nu cred ca am stat mai mult de 5 minute la o comanda, si asta intr-un hotel de 200 de locuri, la masa mancarea variata si buna, era imposibil sa nu-ti placa ceva.De la fructe, salate, carne de vita, porc, miel, pui, peste cu diferite garnituri, supa, dulciuri, inghetata, sucuri, cocktailuri.
Drumul nu a fost deloc aglomerat, noi am mers cu viteza si ne-a oprit politia, dar am spus o gluma si nu ne-a dat amenda, a fost OK.
Camera era dotata cu o chicineta, si am inteles ca se gasesc in majoritatea hotelurilor.Preturile sunt cam la noi, oricum mai mici, mult mai mici decat in Mamaia.
O bila neagra este faptul ca platesti plaja, doua sezlonguri cu umbrela cam 10 euro pe zi.
Daca vreti liniste nu va recomand, este o statiune care freamata de viata.

Aceasta postare a fost editata de oktavia: Jul 14 2009, 08:28 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 14 2009, 08:43 PM
Postare #19


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(oktavia @ Jul 14 2009, 08:26 PM) *
O bila neagra este faptul ca platesti plaja, doua sezlonguri cu umbrela cam 10 euro pe zi.
Daca vreti liniste nu va recomand, este o statiune care freamata de viata.

pai si la noi platesti pentru umbrela si sezlong tot cam atat...

ce gluma ati spus? tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jul 14 2009, 10:01 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(VALERIA OANA @ Jun 22 2007, 08:24 AM) *
La noi in institutile s-au adus oferte de concediu pe litoral:
Mamaia 7 zile - 16.780.000 lei vechi/persoana
Albena 8 zile - 130 EURO/persoana

Iubita nu ne faci si noua rost la banii astia.....eu dau 200 euro de pers ...deci faci si tu un bacsis notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:09 PM