Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Trec Anii...
dyana
postare Jul 21 2009, 07:27 PM
Postare #11


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(aura13 @ Jul 21 2009, 07:21 PM) *
dyana, vezi ca intri si tu in acelasi club al nostalgicelor cu acest ultim rand biggrin.gif

ultimul emo, pus strategic acolo, sigur ma va tine departe...o vreme, vreo 267 de zile, daca am calculat bine, sau daca am retinut bine rezultatul doh.gif tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura13
postare Jul 21 2009, 07:29 PM
Postare #12


mami mandra de luca
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,521
Inscris la: 18-January 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 65,424



QUOTE(dyana @ Jul 21 2009, 08:27 PM) *
ultimul emo, pus strategic acolo, sigur ma va tine departe...o vreme, vreo 267 de zile, daca am calculat bine, sau daca am retinut bine rezultatul doh.gif tongue.gif

liwlol.gif liwlol.gif
sunt convinsa ca ai calculat bine tzuc.gif


--------------------
POZE PUIUL MEU MIC

votati-ma daca ma placeti - TOP 20

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 21 2009, 08:05 PM
Postare #13


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(aura13 @ Jul 21 2009, 05:15 PM) *
te inteleg perfect ... exact aceleasi trairi le am si eu de multe ori - simt ca nu ma voi mai intalni niciodata cu "acele" momente din viata mea ... simt ca ceva se rupe, se duce intr-un trecut indepartat
si la mine e ultimul an cu cifra 2 in fata ... si a trecut mai bine de-o luna din el oFloare1.gif


aura13, cateodata in regasiri afli si raspunsuri, important este sa nu le treci cu vederea floare2.gif

QUOTE(roxanne @ Jul 21 2009, 05:34 PM) *
Fetelor, nu disperati! Eu am schimbat prefixul de ceva timp, si va spun sincer ca daca aveti alaturi oamenii pe care ii iubiti si care va iubesc, nu-i nici o tragedie, e ceva cu totul natural, ceea ce aveti in suflet e important. Eu una ma simt plod si acum...nu conteaza ca mai am cateva luni si implinesc 32 de ani.... bananab.gif


Roxanne, nu-i nici disperare, nici tragedie..greaca tongue.gif este, insa,o stare de constientizare mai acuta a trecerii timpului.
Si da, ai dreptate important e ce simti si cum te simti. Tu esti cum spunea Balzac: "o coapta" wink.gif cu suflet de copil nastrusnic.

QUOTE(aly80r @ Jul 21 2009, 06:42 PM) *
Aceleasi trairi le am si eu (si eu schimb prefixul la anul....tot cu cifra 3). Cateodata ma apuca disperarea. Ma gandesc ca ar fi trebuit sa o fac mai devreme pe Eri ca acum sa il pot avea si pe al doilea.

Regret.....regret.....regret!!!!!!! Dar, asta e! Viata merge inainte si ii multumesc Domnului ca mi-a deschis ochii si m-am trezit la realitate. Acum sunt fericita dar......regretele raman si anii nu se mai intorc ca sa repar ceea ce am stricat atunci.


aly80r, acesti ani, pana la urma, te-au maturizat, ti-au dat forta, iar la sfarsit tot ce conteaza e media momentelor de mica/ mare fericire, de care ai avut parte o data cu trecerea lor. floare2.gif

QUOTE(dyana @ Jul 21 2009, 07:15 PM) *
Lili, de ce iti este teama, de fapt: de faptul ca timpul trece prea repede (e o treaba relativa asta, e doar o perioada tongue.gif ), ti se pare ca nu ai facut destule pana sa schimbi prefixul (eu cred ca ai facut imens de multe deja smile.gif ), cifra 3 in sine te sperie (cica poarta si noroc, prin unele parti tongue.gif )?

Ai incercat aceeasi senzatie si cand ai implinit 20? rolleyes.gif


dyana, tocmai pentru ca am trecut prin atatea, nu teama ma cuprinde, ci o usoara neliniste...fata de mine.
Ultimii zece ani au fost atat de plini, de surprinzatori, de grei, dar mai ales incarcati de atatea momente frumoase si de atata implinire, incat ce ma nelinisteste este tocmai necunoscutul celor care urmeaza.
Este primul an in care nu am planuri, restul au fost aproape ca la carte. Poate e cazul sa las cartea ...sa se scrie singura. oFloare.gif

QUOTE(pustiks @ Jul 21 2009, 08:15 PM) *
Ce e cu nostalgia asta? Lili nu stii ca la 30 de ani esti in floarea varstei? Intre timp mi-am dat seama ca importanta e varsta sufletului, nu a trupului. Si ce daca fac 30 de ani, eu ma simt de 20! tongue.gif


pustiks, nostalgica sunt de cand ma stiu doh.gif cred ca e genetic tongue.gif
si da, important e cum te simti acum, insa la fel de important e si cum te-ai simtit candva, si sa incerci sa nu uiti, sa nu te irosesti, sa nu ..regreti trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 21 2009, 08:48 PM
Postare #14


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 08:05 PM) *
dyana, tocmai pentru ca am trecut prin atatea, nu teama ma cuprinde, ci o usoara neliniste...fata de mine.
Ultimii zece ani au fost atat de plini, de surprinzatori, de grei, dar mai ales incarcati de atatea momente frumoase si de atata implinire, incat ce ma nelinisteste este tocmai necunoscutul celor care urmeaza.
Este primul an in care nu am planuri, restul au fost aproape ca la carte. Poate e cazul sa las cartea ...sa se scrie singura. oFloare.gif

La mine e exact invers, strans in ceva mai putini ani. Eu sunt omul care incearca sa simta clipa si sa o traiasca. Mie nu imi ies planurile niciodata doh.gif
Straniu insa ca niciodata nu m-am temut de ziua de maine ca acum si ...niciodata nu am stiut mai bine ce vreau, ca acum. Uneori ma gandesc ca poate asta este momentul meu. sad.gif Si imi este teama ca ...nu o sa imi iasa planurile. biggrin.gif
O sa iti povestesc mai pe larg.... acum sunt putin obosita si imi fug ideile prin minte. smile.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Jul 21 2009, 08:49 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 22 2009, 10:04 AM
Postare #15


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




am fost acolo...si inca sunt rolleyes.gif




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dariamidan
postare Jul 22 2009, 10:25 AM
Postare #16


even
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,398
Inscris la: 24-January 09
Membru nr.: 66,920



QUOTE(roxanne @ Jul 21 2009, 05:34 PM) *
Fetelor, nu disperati! Eu am schimbat prefixul de ceva timp, si va spun sincer ca daca aveti alaturi oamenii pe care ii iubiti si care va iubesc, nu-i nici o tragedie, e ceva cu totul natural, ceea ce aveti in suflet e important. Eu una ma simt plod si acum...nu conteaza ca mai am cateva luni si implinesc 32 de ani.... bananab.gif



foarte frumos spus oFloare1.gif , eu abia am implinit luni 32 de ani si ma simt mai fericita si mai implinita ca oricand.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 22 2009, 11:56 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 06:33 AM) *
Poate mi se pare, dar acest an il simt mai altfel...Este ultimul an cu cifra 2 in fata varstei mele, este ultimul an cu Rauly la gradinita, este un an de criza...al crizei mele interioare. De ceva vreme, timpul nu-mi mai este prietenul adevarat de alta data : este distant, grabit, comprimat, nici macar nu ma mai asculta cand ii spun "Mai lasa-ma putin...". Nu am regrete, insa am nostalgii. Nostalgia inceputurilor, trairilor, emotiilor...Nu imi lipsesc acele momente, insa, cateodata, imi lipseste Lili din acele momente.

Ceva se pierde, desi se spune ca:" trebuie sa pierzi un pic ca sa castigi mai mult... ". De acest an, simt ca depinde starea mea cu toate starile ei smile.gif sad.gif atunci cand voi sufla in tortul cu cifra 3 in fata. Cine stie, poate va fi doar un nou inceput, pentru care mai am 354 de zile...sa ma pregatesc.


Te-am citit cu postarea asta ieri dimineata tare, si am tot vrut sa-ti raspund, dar n-am apucat pina acum!
Deci, iubita mea, 29 este o virsta de aur, esti pe culmea tineretii tale si mai ai de stat acolo (in culmea aceea) inca niste ani buni! Asa ca, lasa nostalgiile de-o parte, caci nu e vremea lor, ...nu inca, si traieste din plin in asa fel incit sa iti creezi muulte momente care sa te faca nostalgica cind o sa vina timpul. Oricum, faptul ca nu ai regrete este cel mai important! O sa vina un moment putin mai dificil, acela in care vei incepe ultimul an cu cifra 3 din viata ta....si atunci o sa te astept cu bratele deschise si o sa-ti pun umarul la dispozitie daca vei simti criza interioara. Pina atunci insa...sorry, no can do! nono.gif tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamimeaceanespus
postare Jul 23 2009, 12:20 AM
Postare #18


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 466
Inscris la: 10-April 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 20,207



QUOTE(Sara1 @ Jul 23 2009, 12:56 AM) *
Te-am citit cu postarea asta ieri dimineata tare, si am tot vrut sa-ti raspund, dar n-am apucat pina acum!
Deci, iubita mea, 29 este o virsta de aur, esti pe culmea tineretii tale si mai ai de stat acolo (in culmea aceea) inca niste ani buni! Asa ca, lasa nostalgiile de-o parte, caci nu e vremea lor, ...nu inca, si traieste din plin in asa fel incit sa iti creezi muulte momente care sa te faca nostalgica cind o sa vina timpul. Oricum, faptul ca nu ai regrete este cel mai important! O sa vina un moment putin mai dificil, acela in care vei incepe ultimul an cu cifra 3 din viata ta....si atunci o sa te astept cu bratele deschise si o sa-ti pun umarul la dispozitie daca vei simti criza interioara. Pina atunci insa...sorry, no can do! nono.gif tzuc.gif


Si eu am 40 de ani si NU simt diferenta.E o varsta ca oricare alta.Ce o sa zic la 60?80?
Sper sa mai raman insarcinata macar odata sa nu il las pe Matei singur.Cam atat mi-am propus.
La 30 35 de ani femeia e in forma maxima.Daca m-as intoarce ar fi la 30 nu la 20.
La 40 de ani suntem inca in top.
Fiecare varsta are farmecul ei . oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Jul 23 2009, 12:23 AM
Postare #19


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(Lili @ Jul 22 2009, 11:04 AM) *
am fost acolo...si inca sunt rolleyes.gif



eu voi fii peste o luna si vreo 2 saptamani nanner.gif bananab.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 23 2009, 03:52 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(mamimeaceanespus @ Jul 22 2009, 03:20 PM) *
Si eu am 40 de ani si NU simt diferenta.E o varsta ca oricare alta.Ce o sa zic la 60?80?
Sper sa mai raman insarcinata macar odata sa nu il las pe Matei singur.Cam atat mi-am propus.
La 30 35 de ani femeia e in forma maxima.Daca m-as intoarce ar fi la 30 nu la 20.
La 40 de ani suntem inca in top.
Fiecare varsta are farmecul ei . oFloare.gif


Mami, imi place cum simti! Si iti doresc din suflet sa ii faci lui Matei un fratior sau o surioara. Eu tocmai asta incercam sa-i explic lui Lili, ca de unde ma aflu eu, si, m-as intoace 10 ani fara nici o problema. Cit despre diferenta pe care o simt sau nu, ea se vede nu atit ca se simte. Cit despre top, nu stiu ce sa zic. Poate in top cu mintea si cu experientele adunate-daca am invatat ceva din ele. liwlol.gif tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 05:34 AM