Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 3009 3010 3011 3012 3013 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Jan 20 2011, 10:57 AM
Postare #30101

Golden Member

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133

QUOTE(Doinitzagabriela @ Jan 19 2011, 12:50 PM) *
Neata fetelor' eu l-am adus pe David de la Alexandria luni, am fost cu el pe la ai mei ca le era dor, marti curatenie si cumparaturi...azi e zi mai lejera...o sa fac placinta mai tarziu smile.gif daca va intrebati cum de sunt acasa si nu lucrez...ei bine..David este suspect de Geiardia...ca m-am saturat si nu putem primii avizul...nu am idee cat va dura tratamentul...vineri ii repet analiza la scaun, dar oricum sunt cu el acasa ( socrii nu mai pot sta si asa au fost draguti sa stea 2 saptamani) ...Insa David se culca la 18-19 seara de pranz se trezeste la 21 si se mai culca la 2 noaptea...apoi este agitat toata noaptea si de pe la 5 adorme bine pana la 11-12 ...sunt disperata, nu stiu ce sa fac, acum termin sa va scriu voua si ma duc sa incerc sa-l trezesc...poate il mai reglez treptat, e clar ca nu mai are un program ( cum avea cu cresa) si e dereglat complet,socrii mei il lasau sa faca ce vroia si mi l-au dat total peste cap...stiam ca va fi asa, dar a trebuit sa-l las ca trebuia sa alegam dupa materiale de costructii pentru sediu sad.gif daca aveti vreum sfat legat de Geardia sau somnul tarziu nu ezitati sa imi scrieti si mie. Pupici

legat de giardia, stiu pe cineva care in fiecare primavara da la copil preventiv de la un an HELMIFLORES. e naturist.
mie mi-a dat dr de fam pt ciprian sa-i dau 5 zile niste lichid laptos care nu mai stiu cum se numeste, albendazol parca. asta pana in sarbatori, zicea ca e suspect de giardia dar nu mi-a dat sa-i fac analizele.
fetelor, cum ati facut sa obisnuiti copilul si in alta parte decat acasa si cu altcineva? eu il mai lasam asta vara pe gabita cu tata in camera sa merg si eu pe afara ca omul si tipa pana ma intorceam eu. se obisnuise cu ei exact cand am plecat la pitesti.

--------------------

Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page

+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 20 2011, 10:58 AM
Postare #30102

Golden Member

notworthy.gif notworthy.gif

SA-I FIE TARANA USOARA!!!

notworthy.gif notworthy.gif

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Jan 20 2011, 10:58 AM

--------------------

+Quote Post
manu1981
postare Jan 20 2011, 12:46 PM
Postare #30103

Golden Member

Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566

Corina, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca pe bunic oFloare1.gif

Eu astazi am avut surpriza neplacuta sa ma trezesc si sa nu-mi mai mearga monitorul. Am cautat hartiile de cand l-am cumparat si am constatat ca mai este 2 luni in garantie asa ca va trebui sa ajungem cat mai repede cu el la Bucuresti, ca de acolo l-am luat. Una peste alta, am rezolvat provizoriu cu un alt monitor de la firma, avantaj ca locuiesc intr-o cladire unde sunt birourile firmei biggrin.gif, ca altfel nu stiu ce as fi facut vreo 2-3 saptamani fara calc.

--------------------

Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur

+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 20 2011, 12:47 PM
Postare #30104

Golden Member

acum caut locuri de munca, pt mine si socra-miu. eu ce oi gasi, el strungar.
tre sa merg sa vb si cu seful, de munca inca mai e acolo dar nu asa mult. cred ca 4 ore /zi nu am ce face acolo.

--------------------

+Quote Post
manu1981
postare Jan 20 2011, 03:56 PM
Postare #30105

Golden Member

>
Corina, ce ai auzit despre clinica Sanovital din Pitesti? Sunt dr ok acolo? Mi-a fost recomandat un dr nutritionist care lucreaza acolo si as vrea sa ma duc.

--------------------

Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur

+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 20 2011, 04:28 PM
Postare #30106

Golden Member

QUOTE(manu1981 @ Jan 20 2011, 05:56 PM) *
Corina, ce ai auzit despre clinica Sanovital din Pitesti? Sunt dr ok acolo? Mi-a fost recomandat un dr nutritionist care lucreaza acolo si as vrea sa ma duc.

am facut si eu acolo analizele cand eram gravida de 2 ori si angajatii sunt fff amabili. si de multe ori am trecut pe acolo si era coada...fff multi oameni dar nu stiu la ce...nu am intrebat. mai mult de atat nu stiu. dar sa stii ca nu au legatura una cu alta. daca dr e bun..ce mai conteaza cum e clinica vazuta?
si medlife din buc e vazut rau dar dr. meu pt picior e fff tare. incearca sa cauti si tu pe net referinte despre el, despre dr. poate gasesti ceva pe vreun forum.

--------------------

+Quote Post
manu1981
postare Jan 20 2011, 05:22 PM
Postare #30107

Golden Member

QUOTE(maria_corina29 @ Jan 20 2011, 06:28 PM) *
am facut si eu acolo analizele cand eram gravida de 2 ori si angajatii sunt fff amabili. si de multe ori am trecut pe acolo si era coada...fff multi oameni dar nu stiu la ce...nu am intrebat. mai mult de atat nu stiu. dar sa stii ca nu au legatura una cu alta. daca dr e bun..ce mai conteaza cum e clinica vazuta?
si medlife din buc e vazut rau dar dr. meu pt picior e fff tare. incearca sa cauti si tu pe net referinte despre el, despre dr. poate gasesti ceva pe vreun forum.

Nu stiu cat de rau e vazuta Medlife, eu acolo am facut toate eco din sarcina si a fost foarte ok. Sper sa fie bine, mi-am facut programare la inceputul lui februarie. Am cautat pe forum, dar daca nu e medic din Bucuresti, mai greu gasesti referinte despre el.

--------------------

Sfantul Ioan Gura de Aur

+Quote Post
maria_corina29
postare Jan 20 2011, 06:15 PM
Postare #30108

Golden Member

despre medlife am auzit de multe persoane care si-au facut analizele acolo si le-au gresit. o tanti care avea hernie ombilicala i-au spus ca are cancer... wife.gif . si nu e singura. am mai auzit din astea. pe tanti asta o stiu si eu. a fost vara-mea cu ea sa ia rezultatele. si le-a picat cerul in cap cand au vazut rezultatul. au repetat la alt laborator si surpriza...era gresit. asa ca...asta nu inseamna ca toti dr sunt prosti. nu!!! dar mai sunt si specimene. vara-mea sta langa clinica si parerea asta proasta e a ei.

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Jan 20 2011, 06:15 PM

--------------------

+Quote Post
anastasia80
postare Jan 20 2011, 09:32 PM
Postare #30109

Silver Member

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408

Buna fetelor! Danutza nu pot sa spun decat ca imi pare rau, sa nu iti pierzi speranta si credinta in DD, va fi alaturi de tine. Stiu ca,cuvintele nu isi au rostul acum, sunt alaturi de tine. Corina condoleante pt bunic, Dzeu sa il ierte!

--------------------

+Quote Post
manu1981
postare Jan 21 2011, 09:50 AM
Postare #30110

Golden Member

Neata, fetelor!
La noi ninge ca-n povesti super.gif Ma bucur ca s-a mai racit vremea pt ca nu era bun timpul ala primavaratic, apareau prea multi virusi prea devreme. Arina de vreo doua seri se trezeste noaptea plangand si nu se linisteste pana nu o iau cu mine in pat. Nu stiu de ce, nu mi-a mai facut de mult asa. Sper sa fie doar o perioada scurta. Pe mine ma incearca deja o raceala dar sper sa nu se agraveze, acum am o usturime in gat si nasul infundat. Arina e bine, sper sa nu o molipsesc si pe ea.

--------------------

Sfantul Ioan Gura de Aur

+Quote Post

3223 Pagini V  « < 3009 3010 3011 3012 3013 > » 
Reply to this topicStart new topic

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th May 2019 - 02:53 PM