Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2824 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Martie 2010
shorty
postare Jul 7 2009, 05:14 AM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 15
Inscris la: 3-March 09
Din: Maryland, USA
Membru nr.: 75,521



QUOTE(anomar @ Jul 6 2009, 04:00 PM) *
Karlla, Shoty...nici una prin zona? eu azi am muncit toata ziua si eram tare nerabdatoare sa ajung acasa sa vad ce mai povestiti. pupici si poate ne auzim maine floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Eu din pacate nu am vesti foarte bune. Azi am inceput sa sangerez si sa am crampe. Am fost la doctor, mi-au luat sange si m-au trimis la ecograf. Nu s-a vazut absolut nimic si mi-au facut ecograf vaginal...nici macar sacul embrionar. Asistenta incerca sa ma incurajeze ca poate e prea devreme, poate nu sunt in 5 saptamani dar eu cred ca ar fi trebuit sa se vada ceva. Voi ce ziceti?
Maine primesc rezultatul la sange si daca nivelul HGC-ului e mic...inseamna ca bebe nu mai e.
Nu vreau sa va intristez. Cum va vrea Dumnezeu acum.
Eu sunt cu 7 ore in urma Romaniei...o sa va scriu maine dupa ora 23.
Va pup si sa aveti grija de voi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karlla
postare Jul 7 2009, 08:13 AM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 5-July 09
Din: Piatra Neamt
Membru nr.: 98,034



QUOTE(shorty @ Jul 7 2009, 06:14 AM) *
Eu din pacate nu am vesti foarte bune. Azi am inceput sa sangerez si sa am crampe. Am fost la doctor, mi-au luat sange si m-au trimis la ecograf. Nu s-a vazut absolut nimic si mi-au facut ecograf vaginal...nici macar sacul embrionar. Asistenta incerca sa ma incurajeze ca poate e prea devreme, poate nu sunt in 5 saptamani dar eu cred ca ar fi trebuit sa se vada ceva. Voi ce ziceti?
Maine primesc rezultatul la sange si daca nivelul HGC-ului e mic...inseamna ca bebe nu mai e.
Nu vreau sa va intristez. Cum va vrea Dumnezeu acum.
Eu sunt cu 7 ore in urma Romaniei...o sa va scriu maine dupa ora 23.
Va pup si sa aveti grija de voi.

Imi pare rau sa aud asta shorty,nu stiu daca la 5 sapt ar trebui sa se vada ceva sau nu...pe mine chiar m-ai intristat...sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!Fii tare si nu-ti pierde speranta!Te pup si sa auzim vesti bune!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 7 2009, 11:49 AM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(shorty @ Jul 7 2009, 06:14 AM) *
Eu din pacate nu am vesti foarte bune. Azi am inceput sa sangerez si sa am crampe. Am fost la doctor, mi-au luat sange si m-au trimis la ecograf. Nu s-a vazut absolut nimic si mi-au facut ecograf vaginal...nici macar sacul embrionar. Asistenta incerca sa ma incurajeze ca poate e prea devreme, poate nu sunt in 5 saptamani dar eu cred ca ar fi trebuit sa se vada ceva. Voi ce ziceti?
Maine primesc rezultatul la sange si daca nivelul HGC-ului e mic...inseamna ca bebe nu mai e.
Nu vreau sa va intristez. Cum va vrea Dumnezeu acum.
Eu sunt cu 7 ore in urma Romaniei...o sa va scriu maine dupa ora 23.
Va pup si sa aveti grija de voi.

offf doamne...nici nu stiu ce sa-ti zic...La mine, la prima sarcina..cand aveam 5 sapt m-am grabit sa merg la ecograf si chiar nu s-a vazut nimic, am revenit cam la o saptamana ca sa-mi confirme sarcina. Te sfatuiesc sa incerci sa nu te agiti, sa te odihnesti bine si sa gandesti pozititiv. Suntem alaturi de tine tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 7 2009, 11:52 AM
Postare #24


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166




QUOTE(fata @ Jul 7 2009, 01:18 AM) *
ramona, te-am vazut si eu. felicitari si sa fie cu noroc, tie si tuturor mamicilor ce ti se vor alatura

Multumesc mult fata...sunteti niste dragute! Ce nume frumos ai ales pentru mogaldeata ta....Sa va dea Dumnezeu sanatate! floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 7 2009, 02:55 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



karlla, tu ce faci? te simti bine? au aparut greturile? eu inca nu am asa ceva, in schimb ma dor ff tare sanii, nu-i pot atinge. am inceput sa iau vitamina E si...incontinuare acidul folic. tu ai fost la doctor pana acum?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
symon_mun
postare Jul 7 2009, 04:23 PM
Postare #26


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 196
Inscris la: 7-July 09
Membru nr.: 98,403



Buna fetelor.Am aterizat si eu pe acest forum . Imi place foarte mult ceea ce faceti ,ajuta pe multe dintre noi sa isi faca prietene cu care sa isi impartaseasca experieta.Eu mi-am facut 2 teste ,unul vineri care a iesit slab pozitiv si celalalt l-am facut sambata dimineata si a iesit pozitv , a doua liniuta se vede destul de bine.si azi am programare la medic.Sper sa fie in regula si sa fie cu ochi pentru ca imi doresc foarte mult un bebe.


--------------------
http://lilypie.com/First_Birthday_code.php
Darian Gabrie[size="5"][/size]l[color="#4169E1"][/color]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 7 2009, 05:43 PM
Postare #27


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(symon_mun @ Jul 7 2009, 05:23 PM) *
Buna fetelor.Am aterizat si eu pe acest forum . Imi place foarte mult ceea ce faceti ,ajuta pe multe dintre noi sa isi faca prietene cu care sa isi impartaseasca experieta.Eu mi-am facut 2 teste ,unul vineri care a iesit slab pozitiv si celalalt l-am facut sambata dimineata si a iesit pozitv , a doua liniuta se vede destul de bine.si azi am programare la medic.Sper sa fie in regula si sa fie cu ochi pentru ca imi doresc foarte mult un bebe.

bine ai venit la noi! sigur este cu ochi...si primul meu test era slab pozitiv. sa ne spui si noua ce ai facut la medic.pupici floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karlla
postare Jul 7 2009, 06:39 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 5-July 09
Din: Piatra Neamt
Membru nr.: 98,034



QUOTE(anomar @ Jul 7 2009, 03:55 PM) *
karlla, tu ce faci? te simti bine? au aparut greturile? eu inca nu am asa ceva, in schimb ma dor ff tare sanii, nu-i pot atinge. am inceput sa iau vitamina E si...incontinuare acidul folic. tu ai fost la doctor pana acum?

Buna anomar!Greturi nu am deocamdata din contra am o pofta de mancare ca niciodata ,mananc din 2 in 2 ore cate ceva altfel ma ia cu lesin..si pe mine ma dor sanii f tare si ametesc.La medic ajung abia la sf saptamanii,tu cum iei vitamina e si acid folic?ti-a dat medicul?stiu si eu ca acidul folic e bun de luat din primele sapt de sarcina,dar eu nu stiu cum pana ajung la medic.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anomar
postare Jul 7 2009, 09:55 PM
Postare #29


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,202
Inscris la: 25-January 09
Din: iasi
Membru nr.: 67,166



QUOTE(Karlla @ Jul 7 2009, 07:39 PM) *
Buna anomar!Greturi nu am deocamdata din contra am o pofta de mancare ca niciodata ,mananc din 2 in 2 ore cate ceva altfel ma ia cu lesin..si pe mine ma dor sanii f tare si ametesc.La medic ajung abia la sf saptamanii,tu cum iei vitamina e si acid folic?ti-a dat medicul?stiu si eu ca acidul folic e bun de luat din primele sapt de sarcina,dar eu nu stiu cum pana ajung la medic.

Buna Karlla! eu am mai avut o sarcina ..oprita in evolutie la 10 sapt crybaby.gif ...si atunci asta mi-a dat in primele 2 luni de sarcina, dupa care am schimbat cu elevit. Acidul folic il iau de 3 luni si ceva si voi continua cu el ...o pastiluta pe zi; dar cel mai bine e sa mergi tu la doctor, ca fiecare are reteta lui smile.gif. eu mai aman putin vizita la doctor tocmai pt ca am trecut o data prin experienta asta si eram ff nerabdatoare sa vad ce si cum..si era putin cam devreme pt ecografie. oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shorty
postare Jul 7 2009, 11:43 PM
Postare #30


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 15
Inscris la: 3-March 09
Din: Maryland, USA
Membru nr.: 75,521



Abia am venit de la doctor. Nivelul HCG-ului e 800, deci sarcina se dezvolta normal. La ecograf s-a observat ingrosarea uterului. Maine mai fac un test de sange si in functie de nivelul hcg-ului voi face un nou ultrasound saptamana viitoare.
Doctorita a zis ca e prea devreme sa se pronunte in legatura cu viittorul sarcinii. Nu pot decat sa ma rog.
Felicitari noilor mamici.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2824 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:52 PM