Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Medici Ginecologi Din Galati
ruby
postare Mar 8 2009, 11:50 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(sim_1701 @ Mar 6 2009, 02:23 AM) *
ruby cred ca in 19 sigur ai fost la pop sau la dimitriu!!! acum despre pop nu stiu ce sa zic dar despre dimitriu nu pot decat sa spun ca e un om de 2 lei... asta sin din proprie experienta dar si din experienta altor mamici.... imi e si frica sa va povestesc prin ce am trecut cu nemernica asta ( si scuzati-mi limbajul dar nu am cum sa-i zic altfel) de dimitriu!!!!
oricum eu de 4-5 ani merg la dr mereuta ovidiu de la gyneco center care mi se pare un om extraordinar!!! eu am avut si o operatie in uter acum 4 ani cu dansul detul de grea si vreau sa va spun ca nu am mai avut probleme de atunci... in prezent sunt insarcinata in saptamana 25 si imi tin sarcina cu el... in ceea ce priveste nasterea... voi naste cu el deoarece , chiar daca e sef de sectie la sp militar domn dr face si garzi la maternitatea de pe chicos, si acolo vom merge!!!
sunt multi medici bunicei in galati dar acum depinde si de fiecare cum se simte in prezenta anumitor dr, indiferent ca acestia stiu sau nu meserie!!! asa ca parerea mea e sa puneti in balanta ambele lucruri cand va alegeti un dr cu care vreti sa va tineti sarcina si mai ales sa nasteti... daca aveti si alte intrebari va astept... popici pt viitoarele mamici si pt burticutele lor dar si pt prezentele mamici si bebicii lor!!!
oana poop pe tine si matei !!!! floare2.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif





asa!pop si dimitriu!eu la pop ma dusesem de citeva ori apoi am dat de mereutza.imi daduse nr de tel al lui o prietena si am fost doar 1 data la el ca imi intirzia menstruatia si am fost multumita de tratament!
si aici am o doctorita gen pop,numai aere !dar stie ce face!iar cind intreb ceva e mereu atenta la raspunsuri,dar pur si simplu nu imi place de ea ca persoana!in timpul sarcinii o schimbasem cu colega de cabinet ,ca era mai sociabila,dar am revenit la ea!acum m-am obisnuit cu ea si bine ca o vad doar de 2 ori pe an la control ,iar pentru reteta de anticonceptionale ma adresez asistentei!
succes cu burtica si aveti grija de voi!ce mami frumoasa!sigur si bb va fi la fel!cind nasti?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danabacau
postare Mar 10 2009, 08:56 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 20-February 09
Membru nr.: 73,226



Eu am nascut cu dr. Serban la Judetean.
M-am chinuit mult ca am vrut sa nasc natural si nu am reusit (vreo 17 ore).
Venea sa ma vada din 1/2 in1/2 de ora.
Pana la urma mi-a facut cezariana la urgenta. Ce mi-a placut, in mod deosebit, a fost ca dupa operatie de fiecare data a venit sa-mi schimbe pansamentul si sa mi scoata atele. Nu m-a lasat pe mana asistentelor.
M-am inteles destul de bine cu ea, desi are momente si momente.
Trebuie sa o asculti, ca altfel.... nu te mai baga in seama.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danabacau
postare Mar 10 2009, 08:58 AM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 20-February 09
Membru nr.: 73,226



Si inca ceva.
Am avut probleme cu sarcina si cat am stat in spital am cam cunoscut toti doctorii de la Judetean.
Dr. Ciubotaru mi s-a parut extraordinar. Venea zilnic si isi consulta pacientele. Le cunostea pe fiecare si le vorbea pe numele mic.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danabacau
postare Mar 10 2009, 09:01 AM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 20-February 09
Membru nr.: 73,226




Mai am o prietena ca s-a dus sa nasca la Maternitate pe Chicos.
I-a urmarit sarcina dr. Calin Alina.
Au lasat-o sa nasca normal un baietel de 4.5Kg! Cand a iesit bb avea clavicula rupta si pareza la fata.
Doamne fereste! Nu recomand la nimeni.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pysypisi
postare Mar 10 2009, 10:09 AM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,097
Inscris la: 18-October 07
Din: Barlad
Membru nr.: 8,248



QUOTE(andrutza_iuliana @ Mar 7 2009, 05:26 PM) *
buna bine ai venit printre noi. Da am auzit si eu de Draghincescu ca ar fi de treaba.La multi ani pt 8 Martie trandafir.gif

Multumesc la fel si tie si tuturor fetelor,va urez multa sanatate, succes in toate si o primavara frumoasa!!!


--------------------
Viata e ca o flacara ce arde si se stinge, dar se reaprinde cu fiecare prunc ce vine pe lume" (George Bernard Shaw)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana petrina
postare Mar 10 2009, 10:37 AM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 693
Inscris la: 7-July 08
Membru nr.: 29,289



ai drepate ca dr Ciobotaru e un dr f bun. e un bun profesionist , si e f prietenos. am nascut prin cezariana cu el si am fost f multumita. mi-a vrb in timpul operatiei , a venit tot timpul ca sa vada ce fac, s-a interesat de copil cand eu eram la terapie intensiva ca sa-mi spuna ce face. in fiecare zi a fost prezent la pansat. el mi-a scos atele.chiar am fost impresionata de un asa dr. a sa va spun ca intr-o dimineata a venit ca sa ma ia la pansat si eu dormeam. mama era langa mine si a vrut sa ma trezeasca iar el i-a facut semn ca nu. m-am trezit peste vre-o doua ore si atunci a venit omu sa-mi schimbe pansamentul. chiar e un dr deosebit.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sim_1701
postare Mar 10 2009, 10:05 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,169
Inscris la: 7-February 09
Din: galati
Membru nr.: 70,408



QUOTE(ruby @ Mar 8 2009, 09:50 AM) *
asa!pop si dimitriu!eu la pop ma dusesem de citeva ori apoi am dat de mereutza.imi daduse nr de tel al lui o prietena si am fost doar 1 data la el ca imi intirzia menstruatia si am fost multumita de tratament!
si aici am o doctorita gen pop,numai aere !dar stie ce face!iar cind intreb ceva e mereu atenta la raspunsuri,dar pur si simplu nu imi place de ea ca persoana!in timpul sarcinii o schimbasem cu colega de cabinet ,ca era mai sociabila,dar am revenit la ea!acum m-am obisnuit cu ea si bine ca o vad doar de 2 ori pe an la control ,iar pentru reteta de anticonceptionale ma adresez asistentei!
succes cu burtica si aveti grija de voi!ce mami frumoasa!sigur si bb va fi la fel!cind nasti?

multumim ruby esti odraguta!!!! si eu tot la mereuta merg pt ca am avut si o operatie cu el cum am mai spus!!! si sunt foarte multumita de el!!! voi naste intre 4 si 10 iunie si daca din punct de vedere medical va fi ok imi doresc sa nasc normal !!! te poop si tinem legatura!! floare2.gif







--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raulvane3000
postare Mar 10 2009, 10:36 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 8-January 09
Membru nr.: 63,215



BUNA MAMICI EU SUNT DIN BRASOV SI AM NASCUTO PE FETITA MEA CU DOCTORA ANTONIA LIVIA CARE ESTE F BUNA ,O RECOMAND MAMICILOR DIN BRASOV,VA DORESC SANATATE!!!!!!!!!! jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Mar 10 2009, 10:47 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(sim_1701 @ Mar 10 2009, 11:05 PM) *
multumim ruby esti odraguta!!!! si eu tot la mereuta merg pt ca am avut si o operatie cu el cum am mai spus!!! si sunt foarte multumita de el!!! voi naste intre 4 si 10 iunie si daca din punct de vedere medical va fi ok imi doresc sa nasc normal !!! te poop si tinem legatura!! floare2.gif





trece repede timpul,miine poimine te trezesti cu bb in brate!ia sa vad pe cine botez!in general te simti bine ,nu?sa dea domnul sa nasti normal si usor!la mine primul a fost mai usor!era mic 2800,fata de al doilea 4320!am mincat si tare mult in sarcina,fara sa tin cont de nimic,am zis ca daca gravida ramin o data la 10 ani atunci sa imi fac de cap!si am facut o fetita mare tare!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sim_1701
postare Mar 13 2009, 02:08 PM
Postare #20


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,169
Inscris la: 7-February 09
Din: galati
Membru nr.: 70,408



QUOTE(ruby @ Mar 10 2009, 08:47 PM) *
trece repede timpul,miine poimine te trezesti cu bb in brate!ia sa vad pe cine botez!in general te simti bine ,nu?sa dea domnul sa nasti normal si usor!la mine primul a fost mai usor!era mic 2800,fata de al doilea 4320!am mincat si tare mult in sarcina,fara sa tin cont de nimic,am zis ca daca gravida ramin o data la 10 ani atunci sa imi fac de cap!si am facut o fetita mare tare!


ruby sa dea DD sa nasc usor!!! acum cum o fi si norocul, pana la urma greu , usor important e sa fie bebe sanatos!!! sa-ti traiasca ingerasii si sa-ti poti bucura sufletelul alaturi de ei multi ani de acum inainte!!! asa e timpul trece repede si acum parca ma vad si eu bucurandu-ma de comoara mea!!! si indiferent ca mai am momente in care imi e teama de nasterea propriu-zisa, incerc sa nu ma gandesc decat la faptul ca-l voi tine in brate , impreuna cu sotul meu iubit, pe stefanut, minunea noastra!!! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
va poopam fetelor si va asteptam mai active!!!







--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 12:46 AM