Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Cine A Nacut La Spitalul Judetean , Targoviste?, am nevoie de sfaturile voastre
mialio
postare Apr 12 2009, 07:22 PM
Postare #1


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



-Buna!Sunt Alina, am 28 de ani, de curand impliniti, o burtica de 29 de saptamani, intr-o stare buna.Am rh-ul negativ, tatal -pozitiv.Am facut la 28 de saptamani vaccinul rho-gam la recomandarea dnei doctor.Am achizitionat si a doua doza, fiecare de 540 lei pentru administrarea in primele 72 de ore de la nastere.Am primit contractele de la Cord Blood Center, de la Cluj pentru recoltarea de Celule-stem.Va spun toate acestea ca sa va asigur ca ma pregatesc pentru nastere.Sper ca stati bine cu psihicul.Am trecut si prin momente mai grele, dar gandul ca-mi voi tine fetita in curand in brate m-a propulsat inainte in fiecare zi!Sunt inca din primele saptamani de sarcina la dna dr.Uzdris, despre care nu am decat cuvinte de lauda.Vreau sa nasc la Targoviste, prin cezariana , cu dna.doctor.Nu vreau sa merg la Bucuresti pentru ca am mare incredere in dna.Va rog din suflet, impartasiti-mi din experienta voastra.Am auzit si bune si rele despre Targoviste.Daca ati trait experiente , de orice fel aici, va rog sa mi le destainuiti.Mi se pare mult mai normal sa nasc aici , cu dna care mi-a urmarit sarcina luna de luna , decat sa merg la 9 luni la un dr nou ...Voi ce credeti?Inca sunt in campul muncii, pana la 8 luni si un pic o sa merg la scoala, pentru ca am si acolo copiii mei.Sunt profesoara de romana si trebuie sa trec de tezele unice , din sem II , pe 5 mai!Doamne, ajuta-ne!Pana acum bebelusa mea a suportat chinul de zi de zi de la scoala.A inceput sa-mi fie mai greu, dar saptamana acesta sunt in vacanta de Pasti si o sa ma odihnesc ca apoi sa pot merge inca 2 saptamani si ceva la scoala.Ma rog in fiecare zi , nu din snobism, ci din convingere totala pentru fetita mea, pentru familia mea sa-mi fie aproape.Am niste parinti extraordinari pe care o sa-i fac foarte fericiti in ziua in care isi vor tine nepoata in brate.Tatal fetitei mele este un om extraordinar, care a renuntat la o cariera deosebita in Constanta(fiind de fel de acolo), si dupa o prietenie de 7 ani s-a mutat la Targoviste pentru a fi cu noi!Bebe a adus numai bine si incredere in familia noastra.Incepe sa ma ingrijoreze etapa urmatoare:nasterea!Ce ma sfatuiti, sa nasc la Targoviste?
Am nevoie de experiente personale...povestiti-mi la cald sau la rece ..totul fara ascunzisuri!
Va sunt recunoscatoare anticipat pentru raspunsuri!
Va pupa Ali si bebelina!!! trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 26th April 2024 - 06:16 AM