Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

58 Pagini V  « < 55 56 57 58 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fleacuri De Toate Zilele, Jurnal
marimaria
postare Jun 29 2011, 06:20 PM
Postare #561


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(ninina @ Jun 29 2011, 08:07 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif vai Maria...dar chiar ma amuzat patania ta....
..si pana ce ai facut??..s.a rezolvat cu bine??

Am rezolvat, evident pe cheltuiala mea nervi.gif ......tub desfundat fara sa mai sparga peretele, si chiuveta schimbata cu tot cu sifon ca era naspa si cand spalam blide imi cadea pe jos (si eram obligata sa pun niste borcane sa-l proptesca si sa-l tina sus.............o intreaga tevatura).
O cheltuiala care nu era pusa pe lista sad.gif

Nici nu mai are rost sa spun ca ma oglindesc in noua chiuveta: "chiuveta, chiuvetioara cine-i cea mai frumoasa din tara......" liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jun 29 2011, 06:28 PM
Postare #562


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(marimaria @ Jun 29 2011, 07:20 PM) *
Am rezolvat, evident pe cheltuiala mea nervi.gif ......tub desfundat fara sa mai sparga peretele, si chiuveta schimbata cu tot cu sifon ca era naspa si cand spalam blide imi cadea pe jos (si eram obligata sa pun niste borcane sa-l proptesca si sa-l tina sus.............o intreaga tevatura).
O cheltuiala care nu era pusa pe lista sad.gif

Nici nu mai are rost sa spun ca ma oglindesc in noua chiuveta: "chiuveta, chiuvetioara cine-i cea mai frumoasa din tara......" liwlol.gif

...bine ca ai rezolvat.....
..o gaura in buget....darrrrrrrrrrrr cine e ca tine...are "chiuveta, chiuvetioara" biggrin.gif doh.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jul 3 2011, 09:22 PM
Postare #563


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



De cateva zile sunt trista......pe 1 iulie s-a implinit un an jumate de cand a murit sotul meu....si ma simt asa nasol
Zilele astea am inceput sa fac si nitica ordine in garaj si iar ma simt nasol ca trebuie sa arunc multe din lucrurile la care el tinea si pe care le adunase fara sa stie daca ii trebuie sau nu, ceva de genul....lasa sa fie acolo ca poate trebuie
Si-i aiurea tare, garajul era plin ochi, mie nu-mi trebuie mai nimic din alea si in plus nici nu mai vreau sa ma leg de lucruri.
Nu mai vreau sa dau importanta obiectelor......nu au valoare.....

Ce se alege de viata omului....nica toata....aduna o gramada de harburi si la urma toata tot numai intr-o cutie se duce pe lumea cealalta.
Am chemat un prieten de-al lui sa ma ajute la sortat si se simtea si asta nasol....mai ca nu plangea.
Ca la urma toata sa-mi spuie ca se simtea ca si cum ar fi atins sufletul lui Michele.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Jul 3 2011, 10:36 PM
Postare #564


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif nu gasesc cuvinte...dar sunt alaturi de tine...si iti trimit o imbratisare virtuala hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jul 4 2011, 09:26 AM
Postare #565


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif Maria te imbratisez.....ai dreptate in tot ce ai scris.....trebuie sa apreciem persoanele de langa noi....si nu obiectele....
rolleyes.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 11 2011, 09:19 AM
Postare #566


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Lectia de inot...

Ieri am fost la inot...era prima data.
Cu o zi inainte umplusem rucsacul cu de toate...papuci, halat, costum, casca, ochelari, feon, etc
Dar in etcetera nu intrau totusi multe altele esentiale de care nimeni nu-mi spusese nimic.

Ma asez la coada ca sa dau certificatul medical si fotografia......era deja tarziu si in fata mea persoane care atunci in prima zi de curs inscriau copiii.....formulare de completat, bla, bla,bla
Cea mica a mea era nerabdatoare....am trimis-o in vestiar cu mama fara sa ma gandesc o clipa ca mama nu stie o boaba italiana si acolo va da cu ochii de profesoara de inot.
Statu la coada era din ce in ce mai lung.....de fapt cand in sfrasit am terminat si am intrat si eu in vestiar am gasit-o pe mama care incerca sa explice ceva ca surdo-mutii celei care se ocupa cu ordinea in vestiar.

E putin zis "ordinea in vestiar" ca mie mi s-o parut mai degraba un caine de paza, un cerber.

In primul rand i-a tras casca pe cap cu asa forta ca s-a rupt....asa ca cea mica o intrat la lectia de inot cu casca rupta pe-o ureche mad.gif

A inceput sa urle la mine ca nu am papuci asa ca trebuie sa stau la usa wacko.gif
Cum adica sa stau la usa? Si cine o ajuta sa se schimbe....nimic de facut cerberul mi-a tras o privire care m-o facut mica in coltul meu.
Mama nu intelegea nimic din toata harababura si-mi arunca priviri disperate, dar nu era timp de explicat.

O ciurma de copii si mame intrau si-si stiau toti rostul pe acolo.....iar eu cautam o fata cunoscuta si mai ales calma sa ma indrume ce sa fac.
Ma simteam ca o mama care isi lasa flacaul la poarta unitatii militare liwlol.gif

Cerberul isi roteste capul ca o bufnita si-mi arunca indicatii: "dai roata si intri pe usa pentru tribune..." si dispare cu puiul meu

"Dai roata...", pe unde dau roata? In stanga, in dreapta? Pe care usa?
Toata ciurma de mame era disparuta....fug si eu cu mama. Unde o fi puiul meu, nu-l gasesc, o fi speriat ca nu ma vede.
Dam de o intrare pe care scrie interzis persoanelor neautorizate.....dam roata in partea ailalta....dam de 3 usi.
Ca-n povesti cu zane si feti-frumosi a treia se deschie si dam de tribune, de bazin, de lume.....si intr-un colt o figura cunoscuta.
Urc scarile doua, cate doua.....e mama unei fetite pe care o cunoastem.
Ea imi explica ce si cum
Puiul meu din bazin cu casca rupta pe-o ureche imi face semn cu mana ca e ok.

Inauntru transpiram bine, e foarte cald.

Dupa o ora iar fugim, dam roata catre vestiare, dar de data asta am invatat drumul...prietena mea imi zice sa si iarna e la fel unsure.gif

La vestiar incerc sa scap de privirele cerberului si ma strecor inauntru sa-mi imbrac puiul.
Halt....inapoi mars.....e cu privirile pe sandalele mele: "AFARA!"

Prietena mea e cu papuci si-mi spune ca o ajuta ea sa-si faca dus.....offfff nici sampon nu am luat la mine.
Mama iar nu intelege nimic....

In sfarsit iese si micuta din vestiar fericita dupa prima lectie de inot...si eu care imi pusesem in gand sa vin la prima lectie cu aparat de fotografiat sa imortalizez momentul....cred ca asta imi mai lipsea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Sep 11 2011, 05:53 PM
Postare #567


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



parca ma vad pe mine la prima lectie de inot cu alex wacko.gif wacko.gif wacko.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Sep 11 2011, 09:13 PM
Postare #568


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



Mai Maria ce m-am distrat cu cerberul tau liwlol.gif . Una peste alta a fost totul bine, si printesei i-a placut .


Cat despre cerber,,, inca rad aici de una singura liwlol.gif hug.gif Acum stiti ce si cum si va veti descurca yes.gif


Pupici trandafir.gif


ps : Curaj in infruntarea cerberului data viitoare laugh.gif


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 12 2011, 03:40 PM
Postare #569


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Hahahaaa, cu Cerberul am ras de numa...pupik Maria.....si forta mare, de acum tot o sa fii mai pregatita iar Cerberul tot mai tacut, sper.. oFloare1.gif

Si noi avem prima lectie de inot sambata...asa ca am citit la tine cu mare interes, sa stiu ce arunc in ghiozdan...plus joi are si balet si merge cu sotul....pfaa, iti imaginezi ca va fii pe ei, sotul o fii singurul Cerber pe acolo, sunt sigura ca fii numai mamici cu copii, dar ce sa fac sunt la munca la 3.30Pm la ora baletului...in plus am rugat tipa de la daily sa ii aranjeze parul la fata sa ii puna costumatia de balet, sa fie gata ptr sot decat sa ia fata si sa o livreze la destinatie yes.gif ...acum sa vedem cum trecem si noi de primele lectii saptamana asta...

Pupik va lasam cu drag! tzuc.gif hug.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 12 2011, 03:41 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 12 2011, 09:01 PM
Postare #570


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(USA @ Sep 12 2011, 05:40 PM) *
Hahahaaa, cu Cerberul am ras de numa...pupik Maria.....si forta mare, de acum tot o sa fii mai pregatita iar Cerberul tot mai tacut, sper.. oFloare1.gif

Si noi avem prima lectie de inot sambata...asa ca am citit la tine cu mare interes, sa stiu ce arunc in ghiozdan...plus joi are si balet si merge cu sotul....pfaa, iti imaginezi ca va fii pe ei, sotul o fii singurul Cerber pe acolo, sunt sigura ca fii numai mamici cu copii, dar ce sa fac sunt la munca la 3.30Pm la ora baletului...in plus am rugat tipa de la daily sa ii aranjeze parul la fata sa ii puna costumatia de balet, sa fie gata ptr sot decat sa ia fata si sa o livreze la destinatie yes.gif ...acum sa vedem cum trecem si noi de primele lectii saptamana asta...

Pupik va lasam cu drag! tzuc.gif hug.gif

Pai la noi e o anticamera unde toata lumea lasa incaltamintea si intra cu slapi in vestiarul propriu-zis....dar eu habar nu aveam....deci sa-ti iei si tu papuci nu numai fata
Feon nu ne-a trebuit, au ei acolo dar cu fise liwlol.gif

Bafta la cursuri de inot si balet tzuc.gif

PS: Sambata am sa fiu cu temele facute si am sa-i rad in nas la creata aia de cerberita liwlol.gif eventual voi face ceva gen Mr Bean si ii voi flutura slapii pe sub nas liwlol.gif

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Sep 12 2011, 09:03 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

58 Pagini V  « < 55 56 57 58 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 17th April 2024 - 01:38 AM