Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Cei 7 Sabotori Ai Cuplului
anca M
postare Sep 6 2008, 11:01 AM
Postare #71


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



QUOTE(rux25 @ Sep 6 2008, 11:56 AM) *
Asa sa dea Dumnezeu...pup iubita Anca partners.gif tzuc.gif

vai draga mea rux..daca scapam dam o petrecere!!!!!tu din ce oras esti???


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 6 2008, 11:02 AM
Postare #72


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(anca M @ Sep 6 2008, 12:01 PM) *
vai draga mea rux..daca scapam dam o petrecere!!!!!tu din ce oras esti???

Bucuresti...dar cu muuuulte rude in Iasi tzuc.gif ...party bere.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Sep 6 2008, 11:10 AM
Postare #73


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



QUOTE(rux25 @ Sep 6 2008, 12:02 PM) *
Bucuresti...dar cu muuuulte rude in Iasi tzuc.gif ...party bere.gif tzuc.gif

uuuuuuu....cam departe..pai daca ai multe rude...te asteptam pe la noi!! bananab.gif poool party!!!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 6 2008, 11:15 AM
Postare #74


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(anca M @ Sep 6 2008, 12:10 PM) *
uuuuuuu....cam departe..pai daca ai multe rude...te asteptam pe la noi!! bananab.gif poool party!!!!!

rolleyes.gif cine stie...poate intr-o zi... smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Sep 6 2008, 11:20 AM
Postare #75


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



QUOTE(rux25 @ Sep 6 2008, 12:15 PM) *
rolleyes.gif cine stie...poate intr-o zi... smile.gif

daap..cea mai buna prietena a mea e din buc...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Oct 8 2008, 02:25 PM
Postare #76


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(giulia_0319 @ Aug 27 2008, 12:41 PM) *
Cei 7 sabotori ai cuplului
1. GELOZIA
Este cel mai inventiv dusman. Si cel mai mare. Gelozia iti picura in urechi si in suflet indoiala, te face sa nu mai ai incredere nici in umbra ta, darmite in dragostea lui. Cu cat te lasi mai lesne prada geloziei, cu atat vei ajunge sa-l sufoci, sa incerci sa il legi de tine cu lanturi cat mai grele si mai stranse.
• Atuul principal este dragostea. Dragostea care va leaga, dragostea care presupune in primul rand incredere. Lasa-i aer, sa respire in largul lui, si iti va fi mereu credincios. Iar relatia voastra va fi din ce in ce mai stabila.
2. BANII
Dusmanul fatis. Multe cupluri s-au destramat din cauza banilor. Si nu neaparat din cauza lipsei de bani. Pentru ca atunci cand partenerii incep sa vorbeasca mai mult despre conturi decat despre unde sa petreaca o seara placuta impreuna, lucrurile o vor lua razna in curand.
• Atuul principal: Banii sunt importanti atat timp cat iti fac viata mai usoara. Nu-i pune insa niciodata pe primul loc pe lista ta de prioritati in viata. Asa vor veni parca mai usor si nici nu vei fi prea dezamagita cand nu o sa ii ai.
3. SEXUL
Dusmanul ascuns - pentru ca de cele mai multe ori, partenerii se rusineaza sa-si destainuie unul celuilalt insatisfactiile din dormitor. Poate din cauza unei educatii prea stricte sau, pur si simplu, pentru ca nu isi imagineaza cate s-ar putea rezolva discutand...
• Atuul principal: Spune si, mai ales, provoaca-l pe el sa-ti spuna ce ii place si ce i se pare ca scartaie. O relatie completa presupune si acea potrivire miraculoasa, cand doua trupuri devin unul.
4. PARINTII
Asteptarile lor in ceea ce-l priveste pe cel alaturi de care-ti vei petrece toata viata sunt de cele mai multe ori mult prea mari. Evident ca Superman ar fi fost mai potrivit pentru fata lor, dar, nu-i asa, ar trebui si el sa se straduiasca putin... O astfel de abordare il va face sa ajunga la o singura concluzie rezonabila: ori ei, ori eu!
• Atuul principal: Ei sunt parintii tai, e drept, dar iubitul tau trebuie sa te simta intotdeauna de partea lui. Asa vei reusi sa pastrezi relatii civilizate, chiar daca nu intotdeauna foarte armonioase.
5. FOSTUL
Comparatiile nu pot fi evitate. Chiar daca sunt in favoarea actualului iubit, tot sunt neplacute pentru el. Sa stie tot timpul ca e "la concurs" cu alt barbat nu poate decat sa-l faca sa se inchida in el. In dragoste nu prea functioneaza legile competitiei de piata.
• Atuul principal: Nu poti uita, OK. Dar incearca un truc: stai o data, intr-o zi in care el nu e acasa, si gandeste-te la ex-ul tau, cu toate ale lui, bune si rele. Trage linie apoi si spune: " El e acolo, in trecut. Acum e un alt timp, pe care il traim altfel".
6. TRECUTUL
Oricine face si greseli in viata, important e sa nu le lasi sa te urmareasca. O greseala recunoscuta e uneori pe deplin iertata, iar de cele mai multe ori pe jumatate iertata. Remuscarile nu vor face decat sa te indeparteze de ce traiesti in prezent.
• Atuul principal: Un fel de a testa dragostea partenerului tau ar fi sa-ti povestesti cu de-amanuntul trecutul, cu toate greselile lui. Asa vei fi sigura ca te "prezinti" curata in relatia pe care o ai acum.
7. SLUJBA
Iti place ceea ce faci, dar iti mananca si mult timp, mai mult decat cele 8 ore destinate de obicei slujbei. Iar timpul petrecut cu iubitul este parca din ce in ce mai scurt. Si el din ce in ce mai nemultumit...
• Atuul principal: Organizeaza-te mai bine, astfel incat chiar daca nu sunteti impreuna atat cat v-ati dori, momentele petrecute in doi sa fie cat mai intense. Asta nu inseamna nicidecum ca renunti la cariera.

cam multi sabotori declarati ai cuplului..................si vad ca s-au mai adaugat si altii...................


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabytoma
postare Oct 14 2008, 02:12 AM
Postare #77


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 158
Inscris la: 3-October 07
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 7,534



Parintii erau sabotorii nostri,acum nu mai permitem existenta nici unui sabotor.Suntem in deplina armonie iar banii nu au fost niciodata prea multi dar ne-a unit si lipsa si existanta lor.
In ceea ce priveste gelozia eu cred trebuie sa gandim ca daca se va intampla sa fim inselate noi nu putem preveni acest eveniment cu nimic,din contra sotul va ajunge sa gandeasca :"pai daca ma banuiesti mereu de ce sa nu ai si motive?".Si oricum daca cineva vrea sa insele asa va face chiar si fara motiv.
Mai cred ca o persoana care iubeste simte partenerul sau macar o schimbare in atitudinea partenerului,asa ca fetelor nu va mai chinuiti cu gelozia ca nu are rost.
Va pup si bafta multa contra acestui sabotor nevazut


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Oct 14 2008, 02:02 PM
Postare #78


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(gabytoma @ Oct 14 2008, 01:12 AM) *
Parintii erau sabotorii nostri,acum nu mai permitem existenta nici unui sabotor.Suntem in deplina armonie iar banii nu au fost niciodata prea multi dar ne-a unit si lipsa si existanta lor.
In ceea ce priveste gelozia eu cred trebuie sa gandim ca daca se va intampla sa fim inselate noi nu putem preveni acest eveniment cu nimic,din contra sotul va ajunge sa gandeasca :"pai daca ma banuiesti mereu de ce sa nu ai si motive?".Si oricum daca cineva vrea sa insele asa va face chiar si fara motiv.
Mai cred ca o persoana care iubeste simte partenerul sau macar o schimbare in atitudinea partenerului,asa ca fetelor nu va mai chinuiti cu gelozia ca nu are rost.
Va pup si bafta multa contra acestui sabotor nevazut

asa zic si eu.... oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 11th May 2024 - 05:48 PM