Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Vacanta La Tara, La Bunici
giulia_0319
postare Aug 15 2008, 10:17 AM
Postare #1


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



alex va implini 6 anisori in septembrie, deci e deja baiat maaare! rolleyes.gif
marti dimineata l-am lasat sa mearga la tara, la bunici pt o saptamana...e prima data cand e acolo fara noi, soacra-mea nu a avut ocazia sa aibe grija de el, dat fiind departarea:noi in cluj, ei in maramures.
satul unde stau socrii mei e in inima muntilor, inconjurat de paduri, ce mai, e un loc superb.sunt convinsa ca aerul acela de munte ii va face bine.
totusi am asa o stare de tristete, pt ca atunci cand ajung acasa de la servici nu ma intampina in usa, imilipseste, fetelor!vorbim la telefon zilnic de vreo 2 ori, il intreb cum e, daca ii place si e tare incantat ca are 8 prieteni,(acasa singurii prieteni pe care ii are sunt in parc, cand mergem, la noi la bloc nu sunt copii de varsta lui) toata ziua e pe afara, alearga, se joaca! nici macar nu se mai uita la televizor,iar acasa abia il dezlipeam de tv sau calc.aud pe vocea lui ca se simte bine.soacra-mea mi-a zis sa il mai lasam pana in 1 septembrie, iar mie mi se rupe inima! crybaby.gif nu vreau sa fiu egoista, stiu ca ii face bine vacanta asta la tara...dar taaare as vrea sa fie acasa...
tin minte si eu cand eram mica si mergeam la tara, la bunici, stateam cate o luna si eram asa de fericita!vreau sa aibe si el asemenea amintiri placute din vacante!si totusi mi-e dor de el! crybaby.gif
voi va lasati copiii in vacanta la rude, in alta localitate?si daca da, cum reusiti sa invingeti dorul asta??? oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Anca74
postare Jul 5 2009, 08:47 PM
Postare #2


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



DAca aveti unde si cu cine ...e ideal pt copil sa schimbe aerul de oras cu aerul curat de la tara...cat mai e curat!
Pe al meu copil azi l-a adus tata de la tara, plecat de 3 zile, mi s-a parut schimbat, in bine desigur, bucuros nevoie mare...mi-a tot povestit el ce a facut pe acolo "treburi de om de la tara" rolleyes.gif
Nici macar nu prea vorbeam la telefon...ca avea treaba baiatul..."ce ma tot suni in fiecare zi, doar stii unde sunt!"
Plecam in concediu dar pe urma...ii fac bagajul pt vacanta cu bunicii!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:47 AM