Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aveti Probleme Cu Parul?, aici va stau la dispozitie
adelastefaroi
postare Feb 12 2008, 09:15 PM
Postare #1


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



Absolut orice doriti sa stiti descpre parul vostru vopsit,tuns,par gras sau uscat.Tratamente si masti.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha robi
postare Feb 12 2008, 09:57 PM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Members
Postari: 803
Inscris la: 14-September 07
Din: departe tare
Membru nr.: 6,604



of aici eu chiar am nevoie de ajutorul tau eu am un par slab si gras imi creste foarte incet il am tuns inscarit ptr ca asa imi da mai mult volum dar tot e slab ce tratamente sa folosesc ?
de cand am nascut imi cade mult ,si asa am putin crybaby.gif
am mai incercat un tratament cu ulei de ricin ,ulei de masline si galbenus de ou a functionat o vreme dar dupa un timp eu nu am mai vazut nici o imbunatatire
ajuta-ma cu ceva nou


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella14
postare Feb 12 2008, 10:06 PM
Postare #3


Daria Miruna
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,921
Inscris la: 15-October 07
Din: Bistrita
Membru nr.: 8,103



Natura din casa ta iti face parul frumos
Pentru ca parul are nevoie de ingrijire permanenta, m-am gandit sa iti mai aduc vreo cateva cai alternative la ingrijirea de salon. Procedeaza cu ceea ce ai in casa, fara sa te obosesti prea mult si alegand ceea ce se potriveste tipului tau de par. Iata cateva variante:
1. Nuantator natural:

Poate ca nu ai timp sa ajungi la coafor ca sa iti nuantezi culoarea parului cu specialitatile chimicaloase ale stilistei tale. Apeleaza atunci cu incredere la ceai. Cel de hibiscus, foarte concentrat cu o culoare rosu puternic va incuraja tendintele roscate ale parului tau daca esti roscata sau castanie. Vrei ceva pentru stralucire? Incearca ceaiul negru! Proaspat vopsita? Apeleaza la ceaiul de ceapa sau sucul de lamaie pentru a fixa culoarea, mai ales daca te enerveaza si firele albe.

2. NU matreatii:

Este un mare dusman al tuturor, cel putin o data in viata. Toate sampoanele folosite dau rezultate, dar au si efecte adverse, stresandu-ti scalpul sau deteriorand radacina. Poti scapa de ea amestecand suc de lamaie cu ulei de nuca de cocos si masand usor scalpul inainte de baie. In cateva saptamani apar primele semne, iar ele nu se reduc doar la disparitia matretii: un par mai stralucitor si mai sanatos de la radacina la varf!

3. Balsam:

Indicat sa nu lipseasca la nicio spalare, daca ai parul uscat, sa apelezi la el de 2 ori pe saptamana daca este mixt si o data daca este gras. Totusi, nu il ignora! Iata si alte cateva sfaturi... naturale!

• Bazeaza-te exclusiv pe produsele care specifica in mod clar utilitatea de balsam. In niciun caz mult doritele 2 in 1, sampon si balsam.
• Cand folosesti balsam exerseaza miscari circulare pentru a fi sigura ca tot parul este atins de acesta, inclusiv radacina
• In fiecare zi aplica o amestecatura de ulei de nuca de cocos si suc de lamaie pe parul umed, inainte de samponare. Sau apeleaza la ceaiul de leustean daca vrei sa ai un par mai curat. Samponul nu indeparteaza uneori decat grasimea din par, iar ceaiul te ajuta sa elimini orice particule, scapandu-te totodata si de surplusul de sampon.
• Amestecul de spanac si laptuce ajuta la cresterea parului. Fie ca faci un ceai pe care il consumi zilnic o perioada de 2 saptamani (o cana, doua pe zi), fie ca iti clatesti parul cu un ceai puternic sau combinatie a acestor 2 variante in mod sigur te vei trezi cu beneficii legate de lungime. Pentru ca si in acest caz lungimea conteaza!
• Ai grija la dieta: sa nu lipseasca din mesele tale zilnice vegetalele (legumele, salatele, fructele), dar si laptele si carnea. Daca nu esti fana carnii, nu uita de soia, unt natural, peste. Si din cand in cand mai fa o cura de vitamina A.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 12 2008, 10:14 PM
Postare #4


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186




eu nu m-am vopsit niciodata (desi intr-o vreme ma batea gandul sa imi fac suvite gri) si nici nu am folosit prea des balsam de par sau alte masti. dar am auzit de la cineva de masca de par cu masline de la avon. am luat-o si eu si intr-adevar imi face parul moale si usor. desi la prima vedere ar parea ca ingrasa din cauza maslinelor, chiar nu este asa. la mine are efect.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 12 2008, 10:39 PM
Postare #5


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



depinde de tipul de par parul contine 70%Keratina si restul apa.Nu poti cere unei persoane cu par gras sa foloseasca balsam sau unei persoane cu par uscat sa foloseasca decolorante.Pt persoanele cu par gras eu recomand un sampon degresant simplu de urzica(chiar si sampoanele care erau odinioara pe vremea.....)in uktima apa de clatire cateva picaturi de suc de lamaie.Iar pt persoanele cu par uscat tern fara stralucire ulei de ricin cu galbenus de ou si cateva picaturi de otet.
Un tratament benefic pt volum si culoare castanie este frunza de nuca sau coaja de nuca verde.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 12 2008, 10:44 PM
Postare #6


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



alexandra daca ai parul blond nu este neaparat sa iti faci suvite gri cu vopsea.Gasesti in comert un sampon de la kalos pt nuante de par gri.Acel sampon la urmatoarea spalare se spala si costa doar 6 lei.silver reflex se numeste.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 12 2008, 10:58 PM
Postare #7


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



multumesc adela.sa stii ca o sa caut. chiar vreau sa se duca repede culoarea.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adelastefaroi
postare Feb 13 2008, 04:37 PM
Postare #8


david teodor
****

Grup: Members
Postari: 728
Inscris la: 25-September 07
Din: FALTICENI
Membru nr.: 7,123



QUOTE(miha robi @ Feb 12 2008, 11:57 PM) *
of aici eu chiar am nevoie de ajutorul tau eu am un par slab si gras imi creste foarte incet il am tuns inscarit ptr ca asa imi da mai mult volum dar tot e slab ce tratamente sa folosesc ?
de cand am nascut imi cade mult ,si asa am putin crybaby.gif
am mai incercat un tratament cu ulei de ricin ,ulei de masline si galbenus de ou a functionat o vreme dar dupa un timp eu nu am mai vazut nici o imbunatatire
ajuta-ma cu ceva nou




cauta in comert revalid este foarte bun pt parul care cade intradevar este mai costisitor daca nu cauta o farmacie de naturiste si cauta de la firma emilplant lotiune forte impotriva caderii parului contine extract de mesteacan,extract de arnica si ulei de cedru.Aici la noi este 10 lei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha robi
postare Feb 13 2008, 05:47 PM
Postare #9


Top Member
****

Grup: Members
Postari: 803
Inscris la: 14-September 07
Din: departe tare
Membru nr.: 6,604



QUOTE(adelastefaroi @ Feb 13 2008, 05:07 AM) *
cauta in comert revalid este foarte bun pt parul care cade intradevar este mai costisitor daca nu cauta o farmacie de naturiste si cauta de la firma emilplant lotiune forte impotriva caderii parului contine extract de mesteacan,extract de arnica si ulei de cedru.Aici la noi este 10 lei.

multumesc am sa incerc dar pana sa le obtin va dura un timp
si ptr a creste parul mai repede nu e nimic? sunt satula cu parul scurt
o intrebare lucrezi in domeniul asta de cunosti toate aceste lucruri???? floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Feb 13 2008, 06:07 PM
Postare #10


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



si eu am avut [probleme im cadea parul si era foarte aspru am folosit revalid niste pastile pt par beauty hair si masti pt par facute in casa dar cea mai eficienta este o solutie pe care o gasesti la plafar cu gaz e foarte buna iti opreste caderea parului si il indeseste ca nu degeaba ne dadea bunica cu gaz cand eram micutze o gasesti sub forma de fiole.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 08:27 PM