Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Reusiti Sa Va Spalati Copilul Pe Cap?
dyanp
postare Mar 19 2009, 10:36 PM
Postare #61


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Cu scandal mare din partea lui si transpiratie multa din partea mea. doh.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicky
postare Mar 19 2009, 11:34 PM
Postare #62


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 628
Inscris la: 18-October 07
Din: Bucharest
Membru nr.: 8,255



Eu de pe la 6 luni , cand intra tati in baie ii dade-am si fetita s-o spele in cada , se punea pe marginea cazi si pe ea pe burtica o tinea pe picioare si o spala .Si asa am spalat-o in repetate randuri si s-a obisnuit cu jetul de apa pe caput.
Cadita era un pic cam complicata ca atunci cand nu era tati acasa , nu puteam sa-mi pun singura apa din oale .Acum este mare ,ne jucam in apa cu spuma si ratuste pe langa noi ,deja ne scufundam , chiar nu are frica de apa si ma bucura foarte mult la 2 ani si 5 luni eu zic ca noi stam bine la capitolul baie . floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Mar 20 2009, 08:54 AM
Postare #63


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



netza fetelor! imi dau si eu cu parerea...se poate cumva ca puii sa planga din cauza ca la un mom dat le-a intrat sampon in ochi si i-a usturat? se poate folosi un sampon "fara lacrimi"... daca e vb de apa.....si eu am avut probleme cand eram mica....si nu m-a ajutat nimeni sa trec peste frica, deci nu stiu sa inot smile.gif si era sa ma inec de 3 ori pana acum, la mare smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eli82
postare May 8 2009, 10:58 PM
Postare #64


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 324
Inscris la: 31-July 07
Din: Tg-Jiu
Membru nr.: 5,582




Noua ne place baita!Cum spunea cineva aici: e un alt joc pentru cei mici si trebuie luat ca atare!Noi ne bucuram, ne stropim, chicotim si la sfarsit nu ne mai place pentru ca iesim si ne stergem si ne imbracam iar asta nu-i bine.Noua ne place in apa! super.gif super.gif super.gif


--------------------
[url="http://www.weddingcountdown.com"]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare May 9 2009, 12:06 AM
Postare #65


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Anca74 @ Mar 20 2007, 09:32 AM) *
Nici eu nu te pot ajuta, din pacate. Al meu pitic are alta problema - nu vrea sa fie scos din cada! Spalatul pentru el a fost intotdeauna o placere si pt. asta ii suntem recunoscatori lui tati care avea puterea dupa o zi de munca sa se joace cu noi la baita si sa faca din spalat, chiar si pe cap, un moment placut al zilei. Baia ar dura la nesfarsit, numai ca Vine Basescu biggrin.gif si opreste apa si trebuie sa iesim din cada! Ca altfel.....


Nu mai tine pacaleala cu Basescu...semn ca se apropie sfarsitul de mandat! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare May 9 2009, 09:04 AM
Postare #66


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



neatza mamici!si noua ne place mult la baita,dar cand trebuie sa-l spal,un pic greu ,ca nu sta un pic linistit,apoi se joaca in apa stropeste pete tot,dar e asa bucuros,fericit. tzuc.gif bananab.gif super.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela mama sab...
postare May 10 2009, 10:35 AM
Postare #67


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 378
Inscris la: 29-January 09
Din: ploiesti
Membru nr.: 68,115



buna !si lui fabi ii place baita.face de pe la vreo 6 luni cu surioara lui,si il ud usor(de fapt se uda el ca bate apa cu palmele si picioarele de face tot o baltaceala), ii intra si un pic de apa in ochi,dar nu zice nimic.ne mai spalam si pe fata sa ne obisnuim cu apa in ochi,ne samponam,apoi mami da cu apa din cada,si punem dusul dat usor sa nu ne speriem de zgomot si gata baia dupa ce ne-am clatit cu dusul. jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare May 10 2009, 01:51 PM
Postare #68


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(adrianaO @ Mar 20 2009, 09:54 AM) *
netza fetelor! imi dau si eu cu parerea...se poate cumva ca puii sa planga din cauza ca la un mom dat le-a intrat sampon in ochi si i-a usturat? se poate folosi un sampon "fara lacrimi"... daca e vb de apa.....si eu am avut probleme cand eram mica....si nu m-a ajutat nimeni sa trec peste frica, deci nu stiu sa inot smile.gif si era sa ma inec de 3 ori pana acum, la mare smile.gif

pai samponul pt bebelusi ar trebui in primul rand sa nu usture daca intra in ochisori. Al vostru ustura? ohmy.gif

Cat despre jetul de apa care supara copiii pt ca intra in ochi, am vazut pe net niste aparatori speciale de pus pe frunte, care redirectioneaza apa care cade de la clatire inspre parti. Nu am apucat sa incercam niciodata asa ceva pentru ca am convins-o pe fiica-mea sa stea cu capul pe spate cand o clatesc, dar ma gandesc ca poate or fi eficiente unsure.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
isabel
postare May 10 2009, 08:42 PM
Postare #69


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 727
Inscris la: 16-February 09
Din: buzau
Membru nr.: 72,446



BUNA FETELOR SI EU AM PATIT LA FEL IN URMA CU CATEVA LUNI SI PANA AM DESCOPRIT CARE-I PROBLEMA AM TOT TIPAT LA CLATIT PE CAP.PROBLEMA A FOST SAMPONUL SI NU VA LUATI DUPA MARCI,EU AM TESTAT VREO 3 SI AM NIMERIT UNUL DE LA SANOSAN E SI GEL DE DUS SI SAMPON IN ACELASI TIMP,SI NU USTURA DELOC,OCHISORII.ORICAT AR SCRIE PE ELE CA SUNT FARA LACRIMI UNII COPII SUNT MAI SENSIBILI.SI INCERCATI INTOTDEAUNA LA LIMPEZIREA CAPULUI SA II TINETI CAPUL APLECAT PE SPATE SI ASA NU II VA MAI INTRA APA IN OCHI.SPER SA VA REUSEASCA SI RABDARE.


--------------------
Visit My Website

ANDREA ISABEL

Blog Isabel....familia Mea
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bucurie10
postare Nov 19 2013, 02:49 PM
Postare #70


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 19-November 13
Membru nr.: 236,582



CITAT(violeta30 @ Mar 19 2007, 09:29 PM) *
pina de curind Stefy, fetita mea, nu facea galagie cind o spalam pe cap, chiar ii placea inger.gif , dar de vreo trei luni de cind o spal in cada nu mai vrea sa o spal pe cap, sta pina o samponez, :angry:dar cind vreau sa o clatesc ne stiu toti vecinii, nu stiu ce sa-i mai fac, am incercat si varianta culcat pe spate (nici o speranta). am incercat cu o papusica,nici asta nu a tinut. eu un calvar pentru noi cind vine ziua de spalat pe cap. voi ce metode ati folosit? ohmy.gif


fetita mea are 2 ani si 3 luni si aveam acelasi scandal cand incercam sa o spal pe cap, plangea pana se ineca daca ii venea apa pe fata. Am incercat toate metodele sa o conving dar nu am reusit. De curand i-am cumparat o viziera speciala pentru baita si am scapat de urlete. Nici acum nu e prea bucuroasa dar daca vede ca nu ii vine apa pe fata sta linistita. Asa poat sa ii protejez si urechile de apa. Va recomand cu caldura acest produs, pe mine ma ajuta foarte mult. L-am gasit pe Facebook: Kair Romania
yes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 01:15 PM