Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Iritatii - Ciupituri De Insecte
mumu74
postare Aug 17 2007, 10:40 AM
Postare #51


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



Acest produs pe care l-am luat - Urgodermyl - e solutie filmogena. Deci, se aplica pe locul piscaturii si se usuca si formeaza un strat protector, care nu se ia nici la baie - eu nu o frec la baie ca pe tigaie biggrin.gif - si se scoate daca o decojesti. Am observay ca impiedica iritarea locului. De mancarimi nu stiu ce sa zic, n-am vazut-o sa se scarpine nici inainte nici dupa ce i-am dat cu solutie. Dar efectul e vizibil - trece si roseata, nu se mai umfla si presupun ca amelioreaza si mancarimea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioy
postare Sep 26 2007, 03:21 PM
Postare #52


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,133
Inscris la: 6-February 07
Din: Mures
Membru nr.: 1,921



Eu nu inteleg cum e cu tantarii astia. Seara punem in camera lui Alex Raid-lichid, aerisim. Avem si plasa de tantari. Pe dimineata...il gasesc piscat de tantari. Imi vine sa urlu! mad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Sep 26 2007, 04:42 PM
Postare #53


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(ioy @ Sep 26 2007, 08:21 AM) *
Eu nu inteleg cum e cu tantarii astia. Seara punem in camera lui Alex Raid-lichid, aerisim. Avem si plasa de tantari. Pe dimineata...il gasesc piscat de tantari. Imi vine sa urlu! mad.gif

vezi ca mai sunt niste gaze minuscule, se iau din parc. Acelea inteapa si lasa urme la fel ca si tantarii .. mai pot fi si paianjeni micuti, vara asta, cu seceta, s-au inmultit si apar de unde nu te astepti ... eu ii gasesc in balcon, de-asta am grija sa scutur bine rufele uscate si le calc imediat.


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Sep 27 2007, 08:51 AM
Postare #54


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339




QUOTE(ioy @ Sep 26 2007, 04:21 PM) *
Eu nu inteleg cum e cu tantarii astia. Seara punem in camera lui Alex Raid-lichid, aerisim. Avem si plasa de tantari. Pe dimineata...il gasesc piscat de tantari. Imi vine sa urlu! mad.gif

Sa stii ca se mai "strecoara" si pe langa tevile de apa de la calorifere... Sau cum a zis Mallina, pot fi si insecte care le aduci cu rufele de la uscat - am patit-o si eu! Incearca si altfel de aparat - poate unul cu ultrasunete... Succes si pupici la Alexutul cel piscat!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elada
postare Apr 30 2011, 09:44 AM
Postare #55


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 30-April 11
Membru nr.: 225,459



am avut si eu probleme cu ciupituri,ba de purici,ba de tantari,paianjeni.am fost la medic si ne-au recomandat Fucidin crema.la noi a avut efect.dezinfectam locul cu spirt iar poi crema.de 3 ori pe zi.sper sa va ajute. partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Apr 30 2011, 10:14 AM
Postare #56


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



p noi ne-au muscat viespile de pleopa ochiului...am dat repede cu Fenistil Gel...am fost la control la oftalmolog...si in 3 zile s-a desumflat ochiul si a fost innapoi ok..desi oftamologul spunea ca cel putin o sapt dureaza pana se desumfla ochiul
deci am fost super multumita de gelul acesta...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:59 AM