Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

16 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 >  
Reply to this topicStart new topic
> La Cresa Sau Cu Bunicii, cum este de preferat ?
anku
postare Sep 26 2009, 10:12 PM
Postare #131


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(USA @ Sep 18 2009, 04:38 PM) *
Cam de aia am zis yo ce am zis......ref la "obligatia" bunicilor....printre altele......
Gandeste ca asa cum mii de parintii se descurca...si puii sunt foarte bine.....cu greutatile si avantajele mersului la cresa...asa va ve-ti descurca si voi...si toti puii sunt bine.....
Pune baza mare pe instictul si ochiul tau de mama....cand vei alege unde sa mearga...si totul va fii bine....te asigur.....
Si sa iti mai zic ceva.....faptul ca nu depinzi de nimeni(din rude)...iti da un sentiment atat de placut.....incredibil.....sentiment ca poti(sa tii in control viata cu toate ale ei).....ca ai copil si traiesti cu el si langa el toate etapele vietii...ca nu datorezi nimik nimanui......
rolleyes.gif notworthy.gif notworthy.gif

ce bine ai spus...
super...
si mie imi place sa fiu numai eu...sa pot sa stau in picioare singura oricat de greu este...si pana acum am si reusit...si nu am nici eu de gand chiar dc as putea sa apelez la cineva...
poop tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 26 2009, 10:14 PM
Postare #132


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(maria26 @ Sep 26 2009, 10:54 PM) *
majoritatea femeilor pun suflet in tot ceea ce fac.. si cativa dintre barbati biggrin.gif .. nu te mai gandi.. toate la timpul lor... asa imi spune mie sotul cand ma agit... toate au o rezolvare, ne gandim atunci cand vine momentul smile.gif

tie-ti spune cineva ceva insa mie nu pre-mi zice nimeni nimica....asa ca tot eu va trebui sa iau cea mai buna decizie pt fii'mea si sa nu-mi para rau mai tarziu.. partners.gif

QUOTE(marimaria @ Sep 26 2009, 10:58 PM) *
Iti dau dreptate din plin...............pot sa-i inchid linistita usa in nas soacra-mi ca doar nu-s datoare cu nica.

In cazul nostru nu e chiar asa de simplu...cand suntem la oras stam la socrii ( si dupa ce ma voi intoarce la munca peste 6 luni bune, tot cu ei vom sta...inca in casa noua nu cred ca ne vom putea muta pana atunci ) deci trebuie sa le fac jocul si la o adica sunt parintii sotului meu...nici mie nu mi-s dragi insa nu am ce face... doh.gif

De asta imi bat capu' de pe amu...sper ca intelegeti in ce situatie ma aflu... sad.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Sep 26 2009, 10:17 PM
Postare #133


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(andaro @ Sep 26 2009, 10:14 PM) *
tie-ti spune cineva ceva insa mie nu pre-mi zice nimeni nimica....asa ca tot eu va trebui sa iau cea mai buna decizie pt fii'mea si sa nu-mi para rau mai tarziu.. partners.gif
In cazul nostru nu e chiar asa de simplu...cand suntem la oras stam la socrii ( si dupa ce ma voi intoarce la munca peste 6 luni bune, tot cu ei vom sta...inca in casa noua nu cred ca ne vom putea muta pana atunci ) deci trebuie sa le fac jocul si la o adica sunt parintii sotului meu...nici mie nu mi-s dragi insa nu am ce face... doh.gif

De asta imi bat capu' de pe amu...sper ca intelegeti in ce situatie ma aflu..
. sad.gif

si locuind cu ei in casa au zis sa duci copilul la ai tai????????
doamneeeeeee...
mna...nu au nici o obligatie dar...mie mi se pare urat...
nasol...
imi pare rau... tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Sep 26 2009, 10:18 PM
Postare #134


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039




QUOTE(andaro @ Sep 27 2009, 12:14 AM) *
In cazul nostru nu e chiar asa de simplu...cand suntem la oras stam la socrii ( si dupa ce ma voi intoarce la munca peste 6 luni bune, tot cu ei vom sta...inca in casa noua nu cred ca ne vom putea muta pana atunci ) deci trebuie sa le fac jocul si la o adica sunt parintii sotului meu...nici mie nu mi-s dragi insa nu am ce face... doh.gif

De asta imi bat capu' de pe amu...sper ca intelegeti in ce situatie ma aflu... sad.gif [/color]

Stai linistita ca intelegem tzuc.gif .............esti ca "intre ciocan si nicovala"

Cat despre soacra-mea, eu imi permit pt ca-i mai acra decat agurida liwlol.gif liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 26 2009, 10:22 PM
Postare #135


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(andaro @ Sep 26 2009, 11:14 PM) *
tie-ti spune cineva ceva insa mie nu pre-mi zice nimeni nimica....asa ca tot eu va trebui sa iau cea mai buna decizie pt fii'mea si sa nu-mi para rau mai tarziu.. partners.gif
In cazul nostru nu e chiar asa de simplu...cand suntem la oras stam la socrii ( si dupa ce ma voi intoarce la munca peste 6 luni bune, tot cu ei vom sta...inca in casa noua nu cred ca ne vom putea muta pana atunci ) deci trebuie sa le fac jocul si la o adica sunt parintii sotului meu...nici mie nu mi-s dragi insa nu am ce face... doh.gif

De asta imi bat capu' de pe amu...sper ca intelegeti in ce situatie ma aflu... sad.gif


nu te mai gandi... copiii cresc, educatia tot tu i-o vei da... eu am inceput serviciul de cand avea Andy 8 luni si stiu mai bine.. am avut si bona la el.. nu am avut de ales.. oricine ar sta cu copilul va prinde drag de el.. si la cresa e in siguranta printre copii trandafir.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 26 2009, 10:37 PM
Postare #136


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(anku @ Sep 26 2009, 11:17 PM) *
si locuind cu ei in casa au zis sa duci copilul la ai tai????????
doamneeeeeee...
mna...nu au nici o obligatie dar...mie mi se pare urat...
nasol...
imi pare rau... tzuc.gif



QUOTE(marimaria @ Sep 26 2009, 11:18 PM) *
Stai linistita ca intelegem tzuc.gif .............esti ca "intre ciocan si nicovala"

Cat despre soacra-mea, eu imi permit pt ca-i mai acra decat agurida liwlol.gif liwlol.gif



QUOTE(maria26 @ Sep 26 2009, 11:22 PM) *
nu te mai gandi... copiii cresc, educatia tot tu i-o vei da... eu am inceput serviciul de cand avea Andy 8 luni si stiu mai bine.. am avut si bona la el.. nu am avut de ales.. oricine ar sta cu copilul va prinde drag de el.. si la cresa e in siguranta printre copii trandafir.gif


Ca sa intelegeti...parintii mei locuiesc la tara si sunt niste parinti moderni ( au conditiile de trai ca si la oras ) si inca dinainte de a naste am decis ca de la maternitate merg cu bb direct la ei ( nimeni nu s-a impotrivit...cel putin asa cred ) iar sotul meu sa ramana la ai lui ca sa-i fie mai usor cu serviciul ( noi ne intalnim oficial doar de vineri seara si pana duminica dupamasa, cand se reintoarce aksa ). La ceilalti bunici mai mergem saptamanal cate o zi-doua sau mai rar...depinde de situatie ( sa nu uita ca au nepoata- Sara e prima si singura nepotica )...ca sa ma obisnuiesc cu ei ( nu ma prea atrge sufletul spre ei).
Si fara sa ma fi gandit dinainte veni vorba si de Sara, cum va fi, ce va fi...iar atunci socrela mi-a zis ca mai bine ar ramane cu ai mei la tara...adica eu sa fiu la oras si sa fiu nevoita sa-mi las pruncu' cu ceilalti bunici care-s prinsi pana peste cap cu diferite treburi? Sincer...nu mi-au picat bine acele cuvinte ... nervi.gif
Imi venea sa-i zic vreo doua insa...trebuie sa plec capul si sa merg mai departe...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 26 2009, 11:07 PM
Postare #137


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(andaro @ Sep 26 2009, 11:37 PM) *
Ca sa intelegeti...parintii mei locuiesc la tara si sunt niste parinti moderni ( au conditiile de trai ca si la oras ) si inca dinainte de a naste am decis ca de la maternitate merg cu bb direct la ei ( nimeni nu s-a impotrivit...cel putin asa cred ) iar sotul meu sa ramana la ai lui ca sa-i fie mai usor cu serviciul ( noi ne intalnim oficial doar de vineri seara si pana duminica dupamasa, cand se reintoarce aksa ). La ceilalti bunici mai mergem saptamanal cate o zi-doua sau mai rar...depinde de situatie ( sa nu uita ca au nepoata- Sara e prima si singura nepotica )...ca sa ma obisnuiesc cu ei ( nu ma prea atrge sufletul spre ei).
Si fara sa ma fi gandit dinainte veni vorba si de Sara, cum va fi, ce va fi...iar atunci socrela mi-a zis ca mai bine ar ramane cu ai mei la tara...adica eu sa fiu la oras si sa fiu nevoita sa-mi las pruncu' cu ceilalti bunici care-s prinsi pana peste cap cu diferite treburi? Sincer...nu mi-au picat bine acele cuvinte ... nervi.gif
Imi venea sa-i zic vreo doua insa...trebuie sa plec capul si sa merg mai departe...


serviciul tau si al sotului este departe de comuna in care stau parintii tai? adica nu aveti posibilitate sa faceti naveta?


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 26 2009, 11:19 PM
Postare #138


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Sunt ~40 de km de la oras la tara...dar sigur n-ar fi de acord sotul meu ( daca ar fi dorit, de la inceput ar fi venit cu noi )...
Datorita programului incarcat de la serviciu, de cele mai multe ori are 10 ore de lucru ( asta inafara de zilele cand este plecat in alte judetze si se intoarce inainte sau dupa miezul noptii ) si ar fi prea obositor pt el...de aceea nici n-am insistat sa faca naveta.
Si in cazul Sarei se simte lipsa lui... sad.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 26 2009, 11:26 PM
Postare #139


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(andaro @ Sep 27 2009, 12:19 AM) *
Sunt ~40 de km de la oras la tara...dar sigur n-ar fi de acord sotul meu ( daca ar fi dorit, de la inceput ar fi venit cu noi )...
Datorita programului incarcat de la serviciu, de cele mai multe ori are 10 ore de lucru ( asta inafara de zilele cand este plecat in alte judetze si se intoarce inainte sau dupa miezul noptii ) si ar fi prea obositor pt el...de aceea nici n-am insistat sa faca naveta.
Si in cazul Sarei se simte lipsa lui... sad.gif


da, e nasol cu serviciul... eu cu sotul plecam 7.45 dimineata, eu vin la 5 si el, cel mai devreme, la 7 sad.gif
in final, vei gasi o solutie...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Sep 26 2009, 11:29 PM
Postare #140


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(andaro @ Sep 26 2009, 11:19 PM) *
Sunt ~40 de km de la oras la tara...dar sigur n-ar fi de acord sotul meu ( daca ar fi dorit, de la inceput ar fi venit cu noi )...
Datorita programului incarcat de la serviciu, de cele mai multe ori are 10 ore de lucru ( asta inafara de zilele cand este plecat in alte judetze si se intoarce inainte sau dupa miezul noptii ) si ar fi prea obositor pt el...de aceea nici n-am insistat sa faca naveta.
Si in cazul Sarei se simte lipsa lui... sad.gif

iubita nu ai vorbit si cu sotul tau,poate gasiti impreuna o solutie..............doua minti luminate fac mai mult decat una.........


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

16 Pagini V  « < 12 13 14 15 16 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 03:21 AM