Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

64 Pagini V  « < 60 61 62 63 64 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ati Nascut?
Cum ati nascut?
Natural sau cezariana
Cezariana [ 199 ] ** [37.90%]
Natural [ 326 ] ** [62.10%]
Voturi totale: 525
Vizitatorii nu pot vota 
raisa
postare Aug 26 2010, 08:08 PM
Postare #611


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(teea @ Aug 25 2010, 10:18 PM) *
vroiam sa nasc la eva,dar panal a urma am nascut la maternitate, cu Preda Mircea,un doctor de "milioane".a venit la mine zilnic...s-a interesat de cum ma simt...am putut vorbi absolut orice cu el.

eram convinsa ca de el vorbesti.si eu tot cu el am nascut si s-a comportat la fel de exemplar fara sa ii dau nici un leu.am nascut prin cezariana. tare as mai vrea ca si al2lea bebe sa il nasc cu el insa e foarte putin probabil pentru ca deocamdata o sa stam in iasi.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Aug 26 2010, 08:23 PM
Postare #612


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



el ti-a supravegheat toata sarcina?lucreaza si la eva?


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Aug 26 2010, 09:17 PM
Postare #613


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



imi spui te rog daca nr lui de telefon se termina in 337 ca sa vad daca e acelasi pe care-l avea cand am nascut eu.ca cred ca o sa am curaj sa ii trimit un mesaj de multumire chiar si dupa atata timp.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teea
postare Aug 27 2010, 01:21 PM
Postare #614


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 810
Inscris la: 10-December 09
Din: Brasov
Membru nr.: 121,776




da! 337

cu privire la bani...in cazul meu i-a dat sotul dupa ce am nascut...
adica na...in aceeasi seara...dupa ce a vorbit cu el la telefon si cand a venit sa-l duca ca sa-l vada pe bebe.
mi-a zis sotul ca nu a vrut sa-i accepte...dar a insistat el biggrin.gif

da, lucreaza si la eva...numai miercurea are program...cateva ore.daca iti faci programare ti-as recomanda s-o faci cu 2-3 saptamani inainte...ca e destul de plin, desi nu este inca un medic foarte cunoscut prin brasov.
el mi-a supravegheat sarcina incepand cu mijlocul lunii a 5-a....pana atunci am fost la o alta doctorita.....o lunatica si o habarnista care mi-a facut primele 5 luni de sarcina un adevarat calvar speriindu-ma in mod constant cu tot felul de tampenii...in fine..slava domnului ca am ajuns pe mana unui doctor care stie ce face.

Aceasta postare a fost editata de teea: Aug 27 2010, 01:23 PM


--------------------
Puiul nostru, Vlad Nicolae


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Aug 27 2010, 05:08 PM
Postare #615


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(teea @ Aug 27 2010, 02:21 PM) *
da! 337

cu privire la bani...in cazul meu i-a dat sotul dupa ce am nascut...
adica na...in aceeasi seara...dupa ce a vorbit cu el la telefon si cand a venit sa-l duca ca sa-l vada pe bebe.
mi-a zis sotul ca nu a vrut sa-i accepte...dar a insistat el biggrin.gif

da, lucreaza si la eva...numai miercurea are program...cateva ore.daca iti faci programare ti-as recomanda s-o faci cu 2-3 saptamani inainte...ca e destul de plin, desi nu este inca un medic foarte cunoscut prin brasov.
el mi-a supravegheat sarcina incepand cu mijlocul lunii a 5-a....pana atunci am fost la o alta doctorita.....o lunatica si o habarnista care mi-a facut primele 5 luni de sarcina un adevarat calvar speriindu-ma in mod constant cu tot felul de tampenii...in fine..slava domnului ca am ajuns pe mana unui doctor care stie ce face.

eu am ajuns pe mana lui atunci pt ca doctorita mea Tudorache pleca in concediu si m-a lasat pe mana lui deci prima oara l-am vazut cu o zi inainte sa nasc cand m-am internat,e un excelent doctor si om,am aflat ca a venit din bucuresti acu cativa ani in brasov,si multe paciente l-au regretat cand a plecat de acolo. eu acum nu mai stau in brasov si din pacate nu pot merge la el si regret mult asta insa sper sa gasesc alt doctor la iasi la fel de bun insa sansele sunt cam mici.


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Jan 28 2011, 10:03 AM
Postare #616


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



Eu am avut doua nasteri prin Cezariana. M-am refacut foarte repede dupa fiecare din ele. Nu pot aprecia care este cea mai avantajoasa. La ambele a fost decizoa medicului pentru a nu-mi pune in pericol viata nici mie si nici cea a copiilor. Ambele nasteri au avut loc in Germania, unde locuiesc si medicii au fost foarte buni.

Aceasta postare a fost editata de mihaela_2011: Jan 28 2011, 10:05 AM


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saruta
postare Mar 30 2011, 10:19 PM
Postare #617


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 21-March 11
Membru nr.: 205,601



cezariana!si a fost f bine.oricum nu vroiam natural,pt ca imi era f frica,dar am avut placenta previa si am fost obligata sa fac cezariana.daca as mai nasta de 7 ori,tot asa as vrea.mie mi-a fost bine si mi-am revenit f repede!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniela35
postare Apr 24 2011, 01:24 AM
Postare #618


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 231
Inscris la: 2-September 10
Membru nr.: 172,782



Va doresc un paste fericit alaturi de cei dragi!


--------------------
Invata limba engleza cu ajutorul muzicii,miscarii si jocului!
LEARN WITH MUSIC este un program nou adus din SUA pt bebelusi si copii micuti intre 6 luni-6 ani. Clasele sunt formate pe grupe de varsta.
Pt. mai multe informatii precum si locatii vizitati situl nostru learnwithmusic punct ro.
sau tel 0723-404-136
Prima sedinta este gratuita! Vino si incearca o clasa cu copilasul tau!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxi_si_gabitza
postare Apr 28 2011, 12:54 PM
Postare #619


ii multumesc lui Dumnezeu pentru ingerasul meu!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,687
Inscris la: 8-February 10
Membru nr.: 128,915



topicul e vechi de o mie de ani, dar trebe don'le sa-mi dau si eu cu parerea liwlol.gif

eu am nascut natural, fara anestezie wacko.gif ...ca deh...e mai comod asa pentru spital in unele locuri...si, daca scriu acest mesaj, inseamna ca nu am murit liwlol.gif chiar si dupa o astfel de nastere...imediat dupa nastere vorbeam la tel si ma intreba lumea daca mai fac un bebe si eu ziceam cu zambetul pe buze ca DA!

ce contributie vroiam eu sa aduc acestui topic e ca indiferent de cum am naste, ulterior ni se va parea floare la ureche pentru ca nasterea inseamna aducerea pe lume a celor mai mari bucurii ce ni le poate oferi Dumnezeu si toata operatiunea va fi asociata cu broscuta mica ce ne-a umplut sufletul, nicidecum cu durere...am constatat ca multe mamici au devenit foarte sensibile in apropierea aniversarii copilasilor, cu lacrimi de bucurie tra la la...nici una nu a mentionat ca a trecut 1 an de cand crapa de durere in chinurile nasterii..si oricum am naste, o taietura tot va exista, durere tot va fi (inainte pt nasterea naturala si dupa pt cezariana), dar in primul si in primul rand va fi o imensa bucurie si pe asta trebuie sa va focalizati atentia... floare2.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moraru emilia
postare Apr 28 2011, 01:01 PM
Postare #620


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 23-September 10
Membru nr.: 177,217



natural am nascut si eu.mie mi-au rupt membranele pe masa si in cinci minute am si nascut.nu a fost asa greu cum am crezut.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

64 Pagini V  « < 60 61 62 63 64 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 07:15 PM