Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Concurs Copilul Anului - Editia 5
Lili
postare Jul 12 2011, 01:24 PM
Postare #11


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(sony @ Jul 12 2011, 11:42 AM) *
buna ziua dragele mele, as avea si eu o intrebare: cum se face ca pe prcursul unei zile linistite de votare, copilasul pe care il voi indica mai jos acumula cateva voturi pe ora, iar astazi in decurs de 25 de minute, cand si-a vazut pozitia de lider pusa in pericol, brusc au aparut 183 de voturi, urmat binenteles de o pauza. Explicatie de genul ca a fost votat de atatea persoane de pe IP-uri diferite nu se pune in discutie. As dori sa stiu daca poate cineva sa verifice daca inca acelei mamici ii functioneaza sistemul mai multi useri pe acelasi IP, mai multe voturi pe ora desi la toata lumea acest lucru nu este posibil, chiar din contra, multe persoane se logheaza cu greu sau foarte greu. In speranta ca voi primi un raspuns multumesc anticipat trandafir.gif
copilul despre care vorbeam: http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...riel-22733.htm/ .....

PS: o alta ciudatenie, pana ieri dimineata in regulament era specificata data de 15 iulie ca data de finalizare a concursului, ce v-a determinat sa schimbati aceasta data in 18 iulie? Poate, poate totusi acest copil trebuie din start sa fie castigator?


Tragerea la sorti, din cei 25 de finalisti clasati in functie de numarul de voturi, era stipulata clar in data 18.07.2011.
Am decis ca in aceeasi zi sa se finalizeze si votarea pentru a evita erorile de la editia precedenta si pentru a avea toate datele exportate de la programatori in timp util. In plus, cum ati precizat si dvs, multe persoane in ultimul timp au intampinat probleme de logare.

PS. Referitor la participantul mentionat, am solicitat un export al voturilor, pentru verificare.

Multumesc


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sony
postare Jul 12 2011, 02:11 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 30
Inscris la: 5-March 10
Membru nr.: 133,066



QUOTE(Lili @ Jul 12 2011, 01:24 PM) *
Tragerea la sorti, din cei 25 de finalisti clasati in functie de numarul de voturi, era stipulata clar in data 18.07.2011.
Am decis ca in aceeasi zi sa se finalizeze si votarea pentru a evita erorile de la editia precedenta si pentru a avea toate datele exportate de la programatori in timp util. In plus, cum ati precizat si dvs, multe persoane in ultimul timp au intampinat probleme de logare.

PS. Referitor la participantul mentionat, am solicitat un export al voturilor, pentru verificare.

Multumesc


Multumesc pt raspuns Lili si primeste un trandafir (virtual din pacate) din partea unui tatic trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sony_system_2010
postare Jul 12 2011, 04:38 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 6-November 10
Membru nr.: 194,858



multumesc mult pt raspuns Lili. primeste un trandafir din partea unui tatic trandafir.gif din pacate virtual.

Mai am o intrebare: de ce nu mai posta de pe userul cu care postasem mai sus?

In legatura cu exportul pe care l-ai solicita, eu unul sunt foarte curios. urmaresc de azi dimineata ascesiunea acelui copilas (sa nu se creada ca am ceva cu el, doamne fereste, chiar e dragalas), 1050 de voturi in 6 ore.
Iartare daca supar pe cineva, dar curiozitatea ma omoara.

trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de sony_system_2010: Jul 12 2011, 04:44 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RaluS
postare Jul 12 2011, 05:16 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Admin
Postari: 267
Inscris la: 24-July 06
Membru nr.: 21




QUOTE(sony_system_2010 @ Jul 12 2011, 05:38 PM) *
multumesc mult pt raspuns Lili. primeste un trandafir din partea unui tatic trandafir.gif din pacate virtual.

Mai am o intrebare: de ce nu mai posta de pe userul cu care postasem mai sus?

In legatura cu exportul pe care l-ai solicita, eu unul sunt foarte curios. urmaresc de azi dimineata ascesiunea acelui copilas (sa nu se creada ca am ceva cu el, doamne fereste, chiar e dragalas), 1050 de voturi in 6 ore.
Iartare daca supar pe cineva, dar curiozitatea ma omoara.

trandafir.gif



In legatura cu masura legata de postarile sub numele "sony":
- nu se poate accepta impanzirea forumului cu cereri de voturi; utilizatorii cu vechime cunosc aceasta regula.
Multumim pentru intelegere!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sony_system_2010
postare Jul 12 2011, 05:22 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 8
Inscris la: 6-November 10
Membru nr.: 194,858



QUOTE(RaluS @ Jul 12 2011, 05:16 PM) *
In legatura cu masura legata de postarile sub numele "sony":
- nu se poate accepta impanzirea forumului cu cereri de voturi; utilizatorii cu vechime cunosc aceasta regula.
Multumim pentru intelegere!

Multumesc frumos, vroiam sa vad cate voturi adun intr-o ora.

Chiar mi-ati raspuns la o intrebare fara sa stiti. Ce sa fac tatic plin de alte griji. pe care acum o sa tabareasca toate mamicile. Stergeti si acest user. ca sa fiti sigura doamna draga ca ati scapat de mine.
oFloare1.gif

un singur amanunt ca sa se stie: NU unt tatal acelui baietas, nici macr nu sunt ruda cu el si nu il cunosc nici macar pe el sau famila lui.

Aceasta postare a fost editata de sony_system_2010: Jul 12 2011, 05:35 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIOSA
postare Jul 13 2011, 08:18 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,927
Inscris la: 1-September 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 107,231



neata,

si mi-e mi-a stranit curiozitatea acel copilas si l-am monitorizat oleaca ..............intradevar creste intr-o zi cat altii intr-o luna .........ieri la ora 12:30 avea 22964 voturi iar la ora 21 avea 23843 adica circa 900 voturi in 8 ore

lili poate iti vin azi exporturiile pt ca sincer mi-i se pare imposibil sa strangi atatea voturi in cateva ore in conditiile in care suntem in luna iulie si multi, chiar foarte multi sunt plecati prin concedii si asa cum ziceai tu sunt si ceva probleme cu logarea

ralu s sa nu-mi zici nimic ca am fata pusa la semnatura pt ca nu cersesc voturi pe nici un topic si nici nu intentionez acest lucru.............pur si simplu ma mandresc cu fata mea si vrea sa o vada lumea!!

o zi buna tuturor !

astept cu nerabdare concluziile voastre pentru ca stiu ca veti verifica !!!


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIOSA
postare Jul 16 2011, 06:10 PM
Postare #17


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,927
Inscris la: 1-September 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 107,231



salutare iar,

ce se aude cu acele exporturi ...............!!!!!!!!!???????? somn.gif ...........ca au trecut 4 zile deja
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Jul 16 2011, 07:09 PM
Postare #18


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



Sa va spun ce am descoperit acum : cu acelasi user daca tot schimbi ip te poti vota la infinit, la intervalul "cat de repede il schimbi " in regulament scrie ca nu e permis acest lucru, deci daca s-a intamplat astfel speram sa se ia masuri, pentru ca asa cum ziceti si voi sunt enorm de multe voturi in intervale scurte , si din nici o lista de prieteni / lista de schimb de vot nu acumulezi atatea voturi , efectiv n-ai cum ! Ori daca nu metoda clasica : "schimbi ip si apoi user" si tot asa ...



--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana0023
postare Jul 16 2011, 08:15 PM
Postare #19


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,346
Inscris la: 25-July 09
Din: Husi
Membru nr.: 101,350



Miosa daca are spre exemplu 100 de conturi si se voteaza cu fiecare intr-o ora in 10 ore face 1000 de voturi...
deci???
acum sa vedem ce face lili
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rody_ms
postare Jul 17 2011, 04:27 AM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,595
Inscris la: 9-June 09
Din: TG MURES
Membru nr.: 94,245



dragele mele, daca castigatorul a fost stabilit din nainte, degeaba mai asteptati raspuns

Aceasta postare a fost editata de rody_ms: Jul 17 2011, 04:29 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:58 AM