Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De 5 Luni Incerc Sa Raman Gravida, ajutati-ma cu un sfat
lianagavriliu
postare Sep 12 2006, 05:14 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 12-September 06
Membru nr.: 92



QUOTE(DanaB @ Jul 23 2006, 11:14 AM) *
Buna. Asa cum ziceam in titlu de 5 luni de zile incercam sa avem un copil. Nu reusesc insa sa raman gravida. Mi-am facut unele analize dupa care am aflat ca am uter retrovers. Am aflat insa ca nu acesta ar fi motivul pentru care nu pot ramane insarcinata.

Intrebarea este unde ar trebui sa mearga si sotul pt analize (la ce fel de clinici) sa aflam daca nu cumva la el este problema?

Va multumesc mult si astept sfaturi


Mesajul e pus pe forumde ceva timp, asa ca nu stiu daca mai e de actualitate. Poti incerca sa apelezi pentru investigatii la clinica Medsana din Bucuresti, unde se fac si fertilizari in vitro. Insa pot sa-ti spun ca un cuplu se considera infertil daca nu au conceput dupa 1 an de zile de contacte sexuale neprotejate de 3 ori pe saptemana (daca femia are sub 35 de ani), sau dupa 6 luni (daca femeia are peste 35 de ani) . Sper ca ti-am ajutat la ceva. Mult succs.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanaB
postare Sep 13 2006, 09:23 AM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 8



QUOTE(lianagavriliu @ Sep 12 2006, 06:14 PM) *
Mesajul e pus pe forumde ceva timp, asa ca nu stiu daca mai e de actualitate. Poti incerca sa apelezi pentru investigatii la clinica Medsana din Bucuresti, unde se fac si fertilizari in vitro. Insa pot sa-ti spun ca un cuplu se considera infertil daca nu au conceput dupa 1 an de zile de contacte sexuale neprotejate de 3 ori pe saptemana (daca femia are sub 35 de ani), sau dupa 6 luni (daca femeia are peste 35 de ani) . Sper ca ti-am ajutat la ceva. Mult succes.



Multumesc mult liana. O sa sun la Medsana. In plus merci si pt informatia pe care mi-ai dat-o... o sa mai am rabdare, inca nu s-a facut un an:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 16 2006, 10:14 AM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



QUOTE(lianagavriliu @ Sep 13 2006, 03:05 AM) *
Pozitia in principiu nu ar trebui sa aiba nici o importanta. Totusi , se pare ca pozitia misionarului e mai buna deoarece astfel penisul patrunde mai adanc, iar sperma ajunge astfel mai usor un uter. De asemeni e bine ca dupa contact sexual sa ramai 20-30 de minute in pat cu o perna sub sezut, sau daca vrei cu picioarele pe pereti. Cele mai fertile zile sunt cele 2 de dinaintea ovulatiei, pentru ca dupa ovulatie , ovulul supravietuieste 12-24 ore, insuficient pentru a mai fi fecundat la un contact ulterior ovulatiei. Aceste informatii le-am aflat astazi tot navigand pe internet astazi, deoarece subiectul ma intereseaza . Eu am un copil de trei ani, insa de cateva luni incercam sa-i facem un fratior si nu prea mai reusim. Sper ca ti-am fost de folos. Mult succes. Liana

Iti multumesc tare mult pt sfatul tau sper sa reusim cu succes o sa va dau raspunsul daca da sau nu in citeva zile sa-mi tineti pumni va rog .pupici mullti la toate biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 16 2006, 05:32 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83




are cineva idee de ce simptome ai in primele doua saptamini :eu ma simtt foarte obosita de vreo saptamina nici nu am putut merge la munca am stat acasa somn ,foame ,dar acum surpriza cea mare a mea este ca pe 18 trebuie sa imi vina menstruatia si parca simt ca imi vine am aceleasi simptome credeti ca pot fi insarcinata??//?/cu aceste simptome .inca nu miam facut test si nici nu am fost la doctor nu vreau sa mai am dezamagiri si luna asta asa ca mai bine astept sa vad daca vine .please raspundei care ati fost in aceste situatii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 20 2006, 03:59 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



uitati fetelor ca pozitia nu este importanta ,sunt o mica mami .in sfirsit am reusit 50%datorita voua va multumesc nespus ca mati incurajat tongue.gif wub.gif ,miam facut 2 teste miau iesit pozitiv si am facut si blood test sunt ok pozitiv upiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .va pup pe toate si toate cele care doresc copii nu renuntati ca inseamna ca nu avenit ceasul .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanaB
postare Sep 20 2006, 07:01 PM
Postare #16


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 8



QUOTE(daliia @ Sep 20 2006, 04:59 PM) *
uitati fetelor ca pozitia nu este importanta ,sunt o mica mami .in sfirsit am reusit 50%datorita voua va multumesc nespus ca mati incurajat tongue.gif wub.gif ,miam facut 2 teste miau iesit pozitiv si am facut si blood test sunt ok pozitiv upiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .va pup pe toate si toate cele care doresc copii nu renuntati ca inseamna ca nu avenit ceasul .


ma bucur nespus. imi dai si mie incredere si sper ca vom reusi si noi. felicitari si va doresc sa aveti un super bebe smile.gif bravo
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 21 2006, 07:17 AM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



QUOTE(DanaB @ Sep 21 2006, 05:01 AM) *
ma bucur nespus. imi dai si mie incredere si sper ca vom reusi si noi. felicitari si va doresc sa aveti un super bebe smile.gif bravo

sa ai incredere este tot oricear fi nu pierde speranta ca intodeauna exista o usita mica ,iati fati un calendar al tau cind esti tu fertila mai mult si relax eu nu prea am fost asa dar a mers poate a fost ceasul meu .te pup mersi mult la toate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanaB
postare Sep 22 2006, 07:48 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 8



am daliia. Sunt optimista. mereu am fost asa. Stiu ca vom reusi:). multumesc mult oricum:). Sa ne tii la curent cu sarcina ta
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dalia3
postare Sep 22 2006, 01:05 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members
Postari: 24
Inscris la: 14-September 06
Membru nr.: 97



QUOTE(daliia @ Sep 20 2006, 04:59 PM) *
uitati fetelor ca pozitia nu este importanta ,sunt o mica mami .in sfirsit am reusit 50%datorita voua va multumesc nespus ca mati incurajat tongue.gif wub.gif ,miam facut 2 teste miau iesit pozitiv si am facut si blood test sunt ok pozitiv upiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .va pup pe toate si toate cele care doresc copii nu renuntati ca inseamna ca nu avenit ceasul .


felicitari daliia smile.gif. sa-ti traiasca sa fiti fericiti
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 16 2007, 04:18 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(DanaB @ Jul 23 2006, 10:14 AM) *
Buna. Asa cum ziceam in titlu de 5 luni de zile incercam sa avem un copil. Nu reusesc insa sa raman gravida. Mi-am facut unele analize dupa care am aflat ca am uter retrovers. Am aflat insa ca nu acesta ar fi motivul pentru care nu pot ramane insarcinata.

Intrebarea este unde ar trebui sa mearga si sotul pt analize (la ce fel de clinici) sa aflam daca nu cumva la el este problema?

Va multumesc mult si astept sfaturi




eu stiu de la un medic ginecolog ca in cazul uterului retrovers ramai mai greu insarcinata. nu este vorba de faptul ca nu ai fi fertila, ci doar ca se obtine mai greu o sarcina.

bafta multa!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:37 PM