Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sunt O Mamica Stresata
anku
postare Sep 13 2009, 01:40 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(fatma @ Sep 11 2009, 11:58 PM) *
offff viata..... sad.gif
cred ca sunt prea perfectionista ...accept cu greu ca altii sa-mi faca treburile......si mereu sunt nemultumita..........dupa prima nastere m-am intors in 10 zile la serviciu....aveam o situatie ff grea atunci.......
poate acum va fi mai bine... pray.gif
ma asteapta vremuri grele................ sad.gif
dar langa oameni ca tine poate depasesc momentele criza...atunci cand vb cu cineva care te si asculta e ..o binecuvantre ptr suflet.... tzuc.gif multumesc..... tzuc.gif

ma asteapta vremuri grele.............

asa sunt si eu...vesnic nemultumita si cateodata ma gandesc de ce??si apioi imi dau seama ca am atat de mult!!!
am atat de mult si nu vad ca sunt oarba...mai presus de toate suntem sanatosi si suntem o familie,maama tata sunt bine...avem ce manca suntem liberi....
sapt trecuta am primit o prietena in asa..am facut eforturi imense pt ea iar ea nici multumesc nu a zis..m-am certat cu sotul iar noaptea m-am pomenit cu un preinfarct...
am luat-o ca p un advertisment...tb sa ma calmez...si am zis ca nu mai fac asa ceva never...nici ptr mine nimenbi nu ar face asa ceva...m-ar fi loasat sa ma prostitueze astia p aici ca erau bandade romani maram care cauta de lucru...
psnu te asteapta vremuri grele-cel putin inbcearca sa gandesti asa si ai sa vezi ca va fi mai usor....
cat despre angajatii care nu-si fac tb cum tb...descotoroseste-te de ei...ce faci????iti mananci tu sanatatea si familia din cauza lor???AFARA
p tione te tinea cineva angajata dc nu iti faceai tb cum tb????


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatma
postare Sep 13 2009, 06:06 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,001
Inscris la: 3-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 93,437



QUOTE(anku @ Sep 13 2009, 02:40 PM) *
asa sunt si eu...vesnic nemultumita si cateodata ma gandesc de ce??si apioi imi dau seama ca am atat de mult!!!
am atat de mult si nu vad ca sunt oarba...mai presus de toate suntem sanatosi si suntem o familie,maama tata sunt bine...avem ce manca suntem liberi....
sapt trecuta am primit o prietena in asa..am facut eforturi imense pt ea iar ea nici multumesc nu a zis..m-am certat cu sotul iar noaptea m-am pomenit cu un preinfarct...
am luat-o ca p un advertisment...tb sa ma calmez...si am zis ca nu mai fac asa ceva never...nici ptr mine nimenbi nu ar face asa ceva...m-ar fi loasat sa ma prostitueze astia p aici ca erau bandade romani maram care cauta de lucru...
psnu te asteapta vremuri grele-cel putin inbcearca sa gandesti asa si ai sa vezi ca va fi mai usor....
cat despre angajatii care nu-si fac tb cum tb...descotoroseste-te de ei...ce faci????iti mananci tu sanatatea si familia din cauza lor???AFARA
p tione te tinea cineva angajata dc nu iti faceai tb cum tb????

asa e anku ....ai dreptate......nu ma tinea absolut nimeni......
ce prietena ......asta nu e prietena anku... hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatma
postare Sep 13 2009, 06:14 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,001
Inscris la: 3-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 93,437



QUOTE(dyana @ Sep 13 2009, 02:35 PM) *
Nici gandul ca linistindu-te, vei aduce linistea bebelusei tale? Ca o va afecta enorm starea ta? Ca ii vei transmite toate starile de nervozitate, iritabilitate, va fi mereu plangacioasa, fara motiv? Ca nu va manca bine, ca nu va dormi bine? Indiferent daca vei alapta sau nu, este bucatica rupta din tine, va depinde doar de tine. trandafir.gif

Incearca sa gasesti ceva in care sa te refugiezi, sa te calmeze: un joculet, plimbarea, un film, o muzica, sa crosetezi, sa fotografiezi, sa citesti.... ceva care sa te deconecteze total. smile.gif
Mult succes si nastere usoara, iti doresc! oFloare.gif
situatia mea nu e grava incat sa ajung sa fac atata rau la bebelina .....ma controlez mai ales pe toata perioada sarcini am evitat stresul....................eu imi fac griji cand din cauza unor factori inconjuratori lovesc verbal in persoanele dragi ...si apoi regret.....adica ma aprind prea repede
multumesc ptr sfaturi ..... tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatma
postare Sep 13 2009, 06:16 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,001
Inscris la: 3-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 93,437




ma simt deja mai bine ....si tot ce ma sfatuiti voi e de bun augur ptr mine si familia mea,.......va multumesc sunteti extraordinare.... floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Sep 13 2009, 11:30 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(fatma @ Sep 13 2009, 06:14 PM) *
situatia mea nu e grava incat sa ajung sa fac atata rau la bebelina .....ma controlez mai ales pe toata perioada sarcini am evitat stresul....................eu imi fac griji cand din cauza unor factori inconjuratori lovesc verbal in persoanele dragi ...si apoi regret.....adica ma aprind prea repede
multumesc ptr sfaturi ..... tzuc.gif

asa fac si eu si apoi ma simt anapoda chiar dc stiu ca eu am avut dreptate...
ma chinui sa inteleg si sa accept ca nu toata lumea este rapida si iute de minte dar ca au alte calitati p care eu nu le am sau nu le consider imp...
stiu cum te simti...si eu tot asa ma simt....
imi doresc sa fiu altfel...de fapt numai lucrul asta mi-as dori sa-l schimb la mine...
mna...ma mai scapa gura catre sotul...dar de fata cu mama si cu tata trec o pers culmea zic ei calculata....asta este ...sunt colerica si nu pot schimba prea usor asta..
cred ca si tu esti asemenea...
,ma bucur ca te simti mai bine...
mda...astia nu sunt prieteni...m-a facut sa merg duminica cu trenul p nepusa masa in total 550 km -am mai cheltuit si o groaza de bani p drum ca dc nu am avut din timp bilete a tb sa dau bani multi...si imi vine in casa si tot ea cu figuri in cap ca sa-i caut cva de lucru dar nu mai putin de 2000 euro...si dupa aceea ca nu vreau sa o ajut....si rezultatul a fost preinfarctul sotului care s-a suparat tare rau ptr ca si-a pus obrazul pt ea si ea...si mai incep si eu cu gura p el.....
dar NU MAI FAC........
NICIODATA
NU VREAU SA MA MAI CERT CU NIMENI:::
asa imi repet mereu....
poop tzuc.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatma
postare Sep 14 2009, 02:47 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,001
Inscris la: 3-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 93,437



QUOTE(anku @ Sep 14 2009, 12:30 AM) *
asa fac si eu si apoi ma simt anapoda chiar dc stiu ca eu am avut dreptate...
ma chinui sa inteleg si sa accept ca nu toata lumea este rapida si iute de minte dar ca au alte calitati p care eu nu le am sau nu le consider imp...
stiu cum te simti...si eu tot asa ma simt....
imi doresc sa fiu altfel...de fapt numai lucrul asta mi-as dori sa-l schimb la mine...
mna...ma mai scapa gura catre sotul...dar de fata cu mama si cu tata trec o pers culmea zic ei calculata....asta este ...sunt colerica si nu pot schimba prea usor asta..
cred ca si tu esti asemenea...
,ma bucur ca te simti mai bine...
mda...astia nu sunt prieteni...m-a facut sa merg duminica cu trenul p nepusa masa in total 550 km -am mai cheltuit si o groaza de bani p drum ca dc nu am avut din timp bilete a tb sa dau bani multi...si imi vine in casa si tot ea cu figuri in cap ca sa-i caut cva de lucru dar nu mai putin de 2000 euro...si dupa aceea ca nu vreau sa o ajut....si rezultatul a fost preinfarctul sotului care s-a suparat tare rau ptr ca si-a pus obrazul pt ea si ea...si mai incep si eu cu gura p el.....
dar NU MAI FAC........
NICIODATA
NU VREAU SA MA MAI CERT CU NIMENI:::
asa imi repet mereu....
poop tzuc.gif
partners.gif
e foarte greu sa ranesti persoanele dragi.....asa cum spui tu chiar daca ai dreptate....nu toti sunt la fel de iuti de descurcareti....dar vezi noi nu mai vedem asta uneori si atunci ne aprindem......
cel mai imporant pe lumea asta e partenerul de langa tine sa te inteleaga si sa te ajute ....sa te remodelezi cum s-ar spune ...sa te domolesca ....eu inainte nu acceptam sa ma ajute la nimic ...ptr ca e stangaci in ce priveste casa ....si el statea deoparte ....
acum de acnd sunt gravida nu-mi vine sa cred la cate m-a ajutat....in concediu ...m-a ajutat cu bagajele ...impachetat despachetat...cu ando ...are 6 ani... ...l-a plimabat ...l-a distrat ..l-a hranit...ma uitam si nu imi venea a crede.... anima1.gif inainte totul ramanea pe seama mea ...si l-a final exploadam......
EL.... care inainte nu ma puteam duce pana la colt fara sa urle ala mic.....ptr ca nu se putea ocupa de el...asa credeam eu...
important e sa lasam pe cei dragi sa ne ajute......sa vada ca apreciem ajutorul lor ...chiar daca nu sunt perfecti.....
ma rog la bunul d-zeu sa ma ajute ...si sa ma tina cat mai calma ...si cat mai linistita.... notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Sep 14 2009, 02:57 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(fatma @ Sep 14 2009, 02:47 PM) *
partners.gif
e foarte greu sa ranesti persoanele dragi.....asa cum spui tu chiar daca ai dreptate....nu toti sunt la fel de iuti de descurcareti....dar vezi noi nu mai vedem asta uneori si atunci ne aprindem......
cel mai imporant pe lumea asta e partenerul de langa tine sa te inteleaga si sa te ajute ....sa te remodelezi cum s-ar spune ...sa te domolesca ....eu inainte nu acceptam sa ma ajute la nimic ...ptr ca e stangaci in ce priveste casa ....si el statea deoparte ....
acum de acnd sunt gravida nu-mi vine sa cred la cate m-a ajutat....in concediu ...m-a ajutat cu bagajele ...impachetat despachetat...cu ando ...are 6 ani... ...l-a plimabat ...l-a distrat ..l-a hranit...ma uitam si nu imi venea a crede.... anima1.gif inainte totul ramanea pe seama mea ...si l-a final exploadam......
EL.... care inainte nu ma puteam duce pana la colt fara sa urle ala mic.....ptr ca nu se putea ocupa de el...asa credeam eu...
important e sa lasam pe cei dragi sa ne ajute......sa vada ca apreciem ajutorul lor ...chiar daca nu sunt perfecti.....
ma rog la bunul d-zeu sa ma ajute ...si sa ma tina cat mai calma ...si cat mai linistita.... notworthy.gif

sarcina si nastere usoara iti doresc... tzuc.gif
asa este ...tb sa ne lasam ajutate....am inv si eu asta de curand smile.gif
e fb ca te ajuta...


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 14 2009, 05:22 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(fatma @ Sep 12 2009, 12:58 AM) *
...atunci cand vb cu cineva care te si asculta e ..o binecuvantre ptr suflet.... tzuc.gif multumesc..... tzuc.gif

INSA ...O SA INCERC S-O I-AU MAI INCET asa cum spunea USA .....o sa m-ai dau din sarcinile mele si altora....iar cei care gresec ffff mult la serviciu o sa renunt la ei....asta e........e greu sa muncesti si sa repari dupa altul....mi=e mila sa las omul fara serviciu dar mi-e mila si de mine si de copiii mei...... partners.gif

.....La munca.......doar de aia esti sefaaa.......daca nu risti sa iti descoperi ajutoarele......degeaba le platesti..iti spun in cunostinta de cauza (doar ce a trebuit sa concediez "o ajutoare" din pacate ptr ea..din fericire ptr mine......era o pacoste-dpdv al muncii facute si al responsabilitatii)......la mine in birou.....incerc sa instalez foarte tare ideea "daca sefu'l/superiorul..arata bine dpdv al proiectelor facute...si tu arati bine...ajuta'l pe al sa te ajuti pe tine"....la mine nu conteaza atat de mult cine vine cu proiectul terminat...daca am dat cuiva sa faca ceva.....daca el a facut sau in colaborare..atat timp cat am rezultatul de care am nevoie in timp e perfect...ma simt bine si yo si cei ce au ajutat....
Cat despre indeplinirea proiectelor cu bine......se zice ca numarul 3 e magic.....la un al treilea proiect esuat, apar consecintele vadite-asa cum spui tu-renunt la ei......
Dupa nastere..am inceput usor usor...sa dau proiecte..din ce in ce mai des la subalterni.....dar sunt foarte des in contact cu ei- pe pracursul proiectului...asa ca...oricand...eu nu pot venii la birou..sau ei....proiectul poate merge mai departe.....
Cam asa am inceput si acasa....sotul a devenit un assistent pe masura....face tot ce pot face si yo....iar treburile le face cel care vine mai devreme-sau prin rotatie..unul e cu fata...altul s emisca prin casa-cu ceea ce e de facut.....printr-o impartire cumva, deja, mutuala....stim cand, cum...sa ne impartim, so...treburile sa fie facute....

Te pupik.....si gaseste solutii ptr a putea verifica ce se intampla la compnaie print-un laptop....conectat la systemul contabil....prin care sa te poti conecta de acasa.....asa mai fac cu seful meu pe financiar.....cu telefonul si cu laptop-ul...se tine la curent atunci cand are zile de stat prin spital(e bolnav destul de rau)....

Si nu in final.....juma de ora...o ora....zilnic..timp ptr tine.....TREBUIEEE....sa asculti o muzica buna..sa dormi...sa te plimbi..etc.....
Sotul, a luat fata duminica la shopping ptr 4 ore...si s-au intors si cu flori....vorbeam singura prin casa...e printre putinele datii cand face asta in cei 3 ani cat are Babys..... partners.gif partners.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 14 2009, 05:26 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Sep 14 2009, 05:35 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(fatma @ Sep 14 2009, 03:47 PM) *
EL.... care inainte nu ma puteam duce pana la colt fara sa urle ala mic.....ptr ca nu se putea ocupa de el...asa credeam eu...
important e sa lasam pe cei dragi sa ne ajute......sa vada ca apreciem ajutorul lor ...chiar daca nu sunt perfecti.....
ma rog la bunul d-zeu sa ma ajute ...si sa ma tina cat mai calma ...si cat mai linistita.... notworthy.gif

Asa a fost..si mai este inca..uneori si la mine.....sotul si Babys..inca nu au o relatie de autoritatea sa zic..sotul nu poate sa aibe autoritate asupra ei..asa zice el...dar lucram la asta...adica......se intampla faze de genul "de ce nu ai schimbat fata de 2 ore de cand ati venit acasa?......ptr ca nu a vrut!" oFloare1.gif ...sau....la ei joaca se lasa mereu cu planset in final.....la care Babys vine fuga la mine.....si nu e bine....vorbesc cu ea...ii explic ca dady este acelasi lucru ca si mamy.....so....daca dady a gresit, trece la time out..daca Babys a gresit trece frumos la time out, too.....so.....ii pun fata in fata sa se lamureasca singuri.....iar eu, ma scot din situatia respectiva......
Sotului ii e usor sa se dea lovit, de situatie....dar usor, in timp..a realizat...ca.... cu cat se retrage mai des..cu atat avem tensiune in casa si nu e bine...ptr ca eu ma simt supra incarcata.....so, situatia trebuie rezolvata atunci cand apara, de cel care e de fata....
Sau...sotul innainte......cu scuza, ca are accent puternic in engleza...so,el nu poate rezolva ceea ce e de rezolvat prin telefon...so, trebuia numai yo sa sun...searara tarziu sau de la munca.....so, i-am spus de cateva ori "cu cat de eschivezi mai mult..cu atat nu te ajuti sa depasesti situatia mai repede.......so, rezolva tu daca ai timp!"....... oFloare1.gif

Sper ca nu te-am plictisit... partners.gif partners.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Sep 14 2009, 05:37 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fatma
postare Sep 15 2009, 09:19 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,001
Inscris la: 3-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 93,437



QUOTE(anku @ Sep 14 2009, 03:57 PM) *
sarcina si nastere usoara iti doresc... tzuc.gif
asa este ...tb sa ne lasam ajutate....am inv si eu asta de curand smile.gif
e fb ca te ajuta...

multumesc anku............ tzuc.gif iti doresc numai bine......
sa-ti traiasca pustiu..DARIUS . trandafir.gif .are 8 luni nu???


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 09:49 AM