Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2802 2803 2804 2805 2806 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Aug 18 2010, 11:23 AM
Postare #28031


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(manu1981 @ Aug 18 2010, 11:42 AM) *
Noi suntem acasa, dar mai pe la bucatarie, mai putina curatenie smile.gif

Inca nu-i faci baie lui Gabitu in cada? Eu ii fac dusurile Arinei direct in cada mare si cu dusul si baita la fel.


ii fac si in cada dar la mine pana vine apa calda, tre sa curga juma de cada. asa mai repede incalzesc pe aragaz un litru, il diluez cu rece si il pun in lighean. astea sunt dusuri de ziua....sau au fost ca acum s-a cam racit afara si mi-e frica sa-i mai fac tt ziua. in cada ii fac cand facem toti dusuri si incalzim apa, adica seara.

QUOTE(andreeak @ Aug 18 2010, 11:45 AM) *
Nu pierzi mare lucru Corina,la targ merita sa mergi daca ai de cumparat patut,carut... sau alte lucruri pt bebe.Eu am fost de vreo 3 ori si am fost dezamagita pt ca nu am gasit mari oferte asa ca am renuntat.

La catarat Maria e campioana,sta numai pe spatarul canapelei,fotoliilor..se catara pe fotoliu dupa care pe pervaz rolleyes.gif ,pe dulap,in dulap pe raft....continui? liwlol.gif


m-am linistit...cu targul de bebe....
ai vazut manu ce repede ai comandat pe net, fara sa mai pleci de acasa, sa mai pierzi timp si bani pe drum...fara taxa de intrare...cu livrare acasa...

QUOTE(manu1981 @ Aug 18 2010, 11:57 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Deci, doar cu scotocitul prin dulapuri si seratre pot spune ca fata mea e chiar cuminte smile.gif


manu, fiecare copil e unic si fiecare face traznai mai multe sau mai putine. ce povesteste andreea, asa facea ciprian cand era mic. numai catarat statea...scotea hainele de pe rafturi si intra el....gabriel insa nu, deschide sertarele dar nu scoate nimik din ele....daca gaseste vreo caciulita sau palariuta si-o pune in cap si se uita la mine sa-l vad, razand...fericit de ce a facut el....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Aug 18 2010, 11:29 AM
Postare #28032


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(manu1981 @ Aug 18 2010, 11:57 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Deci, doar cu scotocitul prin dulapuri si seratre pot spune ca fata mea e chiar cuminte smile.gif

La scos din dulap a mai renuntat,nu era destul de aventuros.Ea are nevoie de adrenalina liwlol.gif


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Aug 18 2010, 11:40 AM
Postare #28033


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(andreeak @ Aug 18 2010, 12:29 PM) *
La scos din dulap a mai renuntat,nu era destul de aventuros.Ea are nevoie de adrenalina liwlol.gif



pai cu mami si tati pasionati de motoare si implicit de adrenalina....cum sa fie oare copiii? liwlol.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 18 2010, 11:42 AM
Postare #28034


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




QUOTE(maria_corina29 @ Aug 18 2010, 12:23 PM) *
manu, fiecare copil e unic si fiecare face traznai mai multe sau mai putine. ce povesteste andreea, asa facea ciprian cand era mic. numai catarat statea...scotea hainele de pe rafturi si intra el....gabriel insa nu, deschide sertarele dar nu scoate nimik din ele....daca gaseste vreo caciulita sau palariuta si-o pune in cap si se uita la mine sa-l vad, razand...fericit de ce a facut el....

Sunt convinsa de asta. Nici nu am incercat vreodata sa fac compararie cu alt copil.

QUOTE(maria_corina29 @ Aug 18 2010, 12:23 PM) *
ai vazut manu ce repede ai comandat pe net, fara sa mai pleci de acasa, sa mai pierzi timp si bani pe drum...fara taxa de intrare...cu livrare acasa...

Stiu ca e mai comod, insa sunt lucruri pe care trebuie sa le vad inainde de a cumpara. Plus ca la cat de putin plec de acasa, sa m-as duce.......


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 18 2010, 11:42 AM
Postare #28035


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andreeak @ Aug 18 2010, 12:29 PM) *
La scos din dulap a mai renuntat,nu era destul de aventuros.Ea are nevoie de adrenalina liwlol.gif

Pai na, cu parinti iubitori de motociclete era normal smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Aug 18 2010, 11:43 AM
Postare #28036


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Aug 18 2010, 12:40 PM) *
pai cu mami si tati pasionati de motoare si implicit de adrenalina....cum sa fie oare copiii? liwlol.gif

Corina, am fost pe aceeasi lungime de unda liwlol.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina_natalia
postare Aug 18 2010, 11:45 AM
Postare #28037


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,069
Inscris la: 8-November 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 120,889



QUOTE(andreeak @ Aug 18 2010, 12:29 PM) *
La scos din dulap a mai renuntat,nu era destul de aventuros.Ea are nevoie de adrenalina liwlol.gif



Salutare!

Ce sa va zic: Teodora doarme, Natalia ar trebui sa vina din parc, la papa.
Natalia bea lapte, dimineata si seara, 200-240 ml. Inca ii dau humana de 10 luni, caci cel de 1 an este foarte lichid. Iar Natalia il bea stand pe spate, ar face o balta in jurul ei:))
Incep sa se obisnuiasca fetele una cu alta. Natalia dimineata o cauta pe Teodora (Te) in patut, cand se trezeste la fel, daca vine de afara nu se opreste pana la ea. Se aseaza jos si ne face semn sa o asezam pe teodora intre picioarele ei. Natalia este URIASA pe langa Teodora:)) Timid o tot atinge pe manute , pe picoare. A mai trecut faza cu gelozia; cateva zile , Natalia n-a vrut sa manance decat impreuna cu mine si cu tati. Teodora este mai lenesa la supt, face nani , asa ca bea lapticul meu din sticluta - se descurca bunicii. (partea interesanta este ca noaptea suge Teodora la san fara nici o problema; ziua n-are chef:))

Avem si noi maselutze; ne chinuie inca ...
Manu, cu doi copii mici acasa ai nevoie de ajutor - sau lasi pe unul sa planga. E drept ca e varianta gradinitei, de la 2 ani, dar ... e grea o perioada. O zic eu care am ajutoare multe, care am doi copii cuminti, o bebitza care doarme 3 ore... care se trezeste doar la 12, la 3 si la 7 noaptea!

Poze mai incolo, caci nu gasesc cablurile - sunt un pic zapacita:))


--------------------
a href=&quot;http://lilypie.com&quot; target=&quot;_blank&quot;&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/R3JnJhw.jpg&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;img src=&quot;http://lb1f.lilypie.com/R3Jnp3.png&quot; border=&quot;0&quot; class=&quot;linked-sig-image&quot; /&gt;&lt;/a&gt;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Aug 18 2010, 01:39 PM
Postare #28038


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(manu1981 @ Aug 18 2010, 12:42 PM) *
Stiu ca e mai comod, insa sunt lucruri pe care trebuie sa le vad inainde de a cumpara. Plus ca la cat de putin plec de acasa, sa m-as duce.......


aici sunt perfect de acord cu tine..din p.d.v ai dreptate. si eu as plecaaaaaaaaaaa........


QUOTE(cristina_natalia @ Aug 18 2010, 12:45 PM) *
Salutare!

Ce sa va zic: Teodora doarme, Natalia ar trebui sa vina din parc, la papa.
Natalia bea lapte, dimineata si seara, 200-240 ml. Inca ii dau humana de 10 luni, caci cel de 1 an este foarte lichid. Iar Natalia il bea stand pe spate, ar face o balta in jurul ei:))
Incep sa se obisnuiasca fetele una cu alta. Natalia dimineata o cauta pe Teodora (Te) in patut, cand se trezeste la fel, daca vine de afara nu se opreste pana la ea. Se aseaza jos si ne face semn sa o asezam pe teodora intre picioarele ei. Natalia este URIASA pe langa Teodora:)) Timid o tot atinge pe manute , pe picoare. A mai trecut faza cu gelozia; cateva zile , Natalia n-a vrut sa manance decat impreuna cu mine si cu tati. Teodora este mai lenesa la supt, face nani , asa ca bea lapticul meu din sticluta - se descurca bunicii. (partea interesanta este ca noaptea suge Teodora la san fara nici o problema; ziua n-are chef:))

Avem si noi maselutze; ne chinuie inca ...
Manu, cu doi copii mici acasa ai nevoie de ajutor - sau lasi pe unul sa planga. E drept ca e varianta gradinitei, de la 2 ani, dar ... e grea o perioada. O zic eu care am ajutoare multe, care am doi copii cuminti, o bebitza care doarme 3 ore... care se trezeste doar la 12, la 3 si la 7 noaptea!

Poze mai incolo, caci nu gasesc cablurile - sunt un pic zapacita:))


ma bucur pt tine ca e teodora cumintica....si ca ai ajutor...ar fi greu cu doi copii mici fara ajutor....al meu e maricel si tot mi se pare greu....voi unde stati de aveti ambii socrii prin preajma?

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Aug 18 2010, 01:58 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina_zugravu18
postare Aug 18 2010, 04:04 PM
Postare #28039


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,074
Inscris la: 9-August 09
Din: c-ta
Membru nr.: 103,572



buna,fetelor!
CRISTINA,vesti bune deci....
clubul cataratorilor:DARIA,MARIUCA,RAZVANEL......cine mai vine?
CLUBUL COPILASILOR CUMINTI:ARINA,GABITZU.....
eu am vrut azi sa plec la mall cu o prietena sa mai profitam de reduceri dar am avut musafiri....
ieri am fost la carrf dar nu m-am putut desfasura prin magazine ca trageau baietii de noi va vroiau sa facem gratar...de parca n-aveam timp pana la 1 noaptea cand am ajuns acasa....
DARIA tot in cada face dusuri scurte si dese,ii place,mai tipa uneori''ochiiii''cand ii curge apa in cap multa,eu daca i-as da apa in dormitor,ne-ar inunda,.....am intuit eu de mult ca e GABITZU cuminte...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Aug 18 2010, 04:22 PM
Postare #28040


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(alina_zugravu18 @ Aug 18 2010, 02:04 PM) *
buna,fetelor!
CRISTINA,vesti bune deci....
clubul cataratorilor:DARIA,MARIUCA,RAZVANEL......cine mai vine?
CLUBUL COPILASILOR CUMINTI:ARINA,GABITZU.....
eu am vrut azi sa plec la mall cu o prietena sa mai profitam de reduceri dar am avut musafiri....
ieri am fost la carrf dar nu m-am putut desfasura prin magazine ca trageau baietii de noi va vroiau sa facem gratar...de parca n-aveam timp pana la 1 noaptea cand am ajuns acasa....
DARIA tot in cada face dusuri scurte si dese,ii place,mai tipa uneori''ochiiii''cand ii curge apa in cap multa,eu daca i-as da apa in dormitor,ne-ar inunda,.....am intuit eu de mult ca e GABITZU cuminte...



si Matei e catarator: cel mai tare m-am speriat cand l-am vazut catarat intr-un sertar ca nu ajungea la niste carti. Si sertarele....fac un zgomot atat de "placut" cand le tranteste! Asta e cea mai mare pasiune a lui. Acum incepe sa inteleaga si mai renunta. Incet-incet invatam.
Nici eu nu am gasit chestii de blocat usi sau sertare. La scosul manerelor nu m-am gandit, e buna ideea (de tinut minte pentru urmatorul).

Cristina, ma bucur si eu ca e cumintica Teodora si doarme bine. Mai greu eu zic ca va fi cand va incepe si ea sa umble, ca si Natalia va fi destul de micuta. Tu cum te simti? Cum merge recuperarea?

Aceasta postare a fost editata de costi: Aug 18 2010, 04:23 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2802 2803 2804 2805 2806 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 03:35 AM