Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Soacrele Zodiilor
giulia_0319
postare Apr 15 2009, 12:04 PM
Postare #1


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



Soacra Berbec
Probabil e o persoana mai repezita, cateodata dura, dar intotdeauna sincera, niciodata nu va tine cutitul la spate, si orice nemultumire va avea iti va spune pe fata.
Invata sa o accepti asa cum este, si invata sa fii sincera si deschisa ca ea. Daca vrei sa te intelegi bine cu ea, nu trebuie sa raspunzi agresiv, sau sa te certi cu ea, mai bine da din cap la tot ce spune ea si spune-i ca vei incerca sa te corectezi. Fii mai muncitoatre si arata-i, cum ai grija de baiatul ei, ajut-o cand are nevoie de tine.

Soacra Taur
Este foarte practica, economica si gospodina, o poti lua drept exemplu. Nu o respinge daca ea vrea sa aiba grija de tine, nu refuza mancarea gatita de ea, ei nu-i plac persoanele care sunt mereu la regim.
Nu exagera cu machiatul in prezenta ei, si in general poarta-te cat mai natural. Subiectele de genul ultimelor tendinte din moda, ce salon sa deschis in zona, nu sunt pentru ea.

Soacra Gemeni
Ei ii place sa vorbeasca foarte mult, daca si tu esti o persoana comunicabila ai sanse mari sa te imprietenesti cu aceasta femeie.
Daca ea va gasi in tine un bun partener de discutii, vei creste mult in ochii ei. Dar ce trebuie sa faci ca sa ai conversatii deschise cu ea? Bineinteles, sa stii sa asculti, si astfel vei avea o relatie pasnica cu ea.

Soacra Rac
Ea este foarte emotiva si credula. Ii place sa protejeze si sa aiba grija. Nu te opune daca ea vrea sa faca ce si-a propus, fii mai blanda si feminina, ei nu-i plac persoanele brutale, este foarte sensibila si suparacioasa.
Invata de la ea sa gatesti mancarurile preferate al barbatului tau si sa ai grija de copii. Spune-i "mama", fii blanda si ea va fi la fel cu tine.

Soacra Leu
Este autoritara si-i place sa i se supuna, dar sa-i castigi increderea defapt nu este atat de greu, calea spre inima ei este sa stii cum sa-i faci complimete. Dar nu exagera, isi va da seama rapid daca incerci "sa i te bagi sub piele". Acorda-i multa atentie, respect, dar nu te lingusi, trateaz-o ca pe cineva egal tie.

Soacra Fecioara
Poti sa afli de la ea cele mai bune diete, si metode de activitati sanatoase. Este muncitoare, invata de la ea sa mentii casa curata si ingrijita.
Nu te supara daca te critica, este o trasatura a caracterului ei pe care nu o poate schimba nimeni. Incearca doar sa asculti ce spune, de multe ori criticile ei nu au nici-o baza. Las-o sa creada ca are dreptate.

Soacra Balanta
Poti deveni prietena ei daca ii vei face compolimete si-i vei face mici atentii. Ei ii plac cadourile, iar tu ai putea sa i le oferi, dar inainte afla ce-i place, asta e foarte important.
Poti invata de la ea cum poti sa ai grija de tine, cum sa arati bine si sa fii mereu admirata. Si este chiar bine sa-i urmezi sfaturile.

Soacra Scorpion
Ea nu este chiar atat de dura precum pare la prima vedere. In realitate isi iubeste enorm baiatul. Si pentru a castiga increderea ei, trebuie sa-i demonstrezi ca si tu tii la el foarte mult.
Nu-i face lui reprosuri, si cu atat mai mult nu te certa cu el cand este si ea de fata. O vei supara teribil si vei pica urat in ochii ei.

Soacra Sagetator
Ea este deschisa, sincera, si o femeie care, probabil, iti vrea binele. Ii plac oamenii cu interese filozofice, si daca vrei sa te placa, trebuie nu doar sa pari, ci chiar sa fii inteligenta.
Sa fii un bun partener de conversatii, capabila sa porti discutii profunde, sa ai simtul umorului dezvoltat si amabila. Ea poate fi un bun cofident, ii poti spune problemele tale, dar nu cele legate de fiul ei, si va incerca sa te ajute atunci cand ii sta in puteri.

Soacra Capricorn
Este serioasa si exigenta. Nu va scapa nicio greseala pe care ai comis-o, si doar se va uita lung la tine. Va fi incantata sa stie ca la scurt timp dupa ce ai nascut vrei sa mergi la serviciu.
Stie sa impuna reguli si sa puna lumea la munca. Spre binele tau, atunci cand esti cu ea asculta sfaturile ei. Daca vrei sa te placa, fii straduitoare, putin mai rece, la fel ca ea, si sa respecti regulile de conduita.

Soacra Varsator
Soacrei Varsator ii place libertatea si independenta, de aceea nu va avea mare influenta asupra vietii tale cu fiul ei, dar nu vei reusi sa o convingi sa stea cu nepotii.
Accept-o asa cum este si nu lua aproape de inima comportamentul ei mai ciudat. Cu ea te poti imprieteni daca aveti interese comune, daca stii sa porti o conversatie, care sa-i trezeasca interesul.

Soacra Pesti
Este o persoana sensibila, fina si visatoare. Nu o va deranja daca in casa nu este ordine, poate nici sa nu observe asta, este foarte miloasa si-i place sa fie compatimita.
Incearca sa gasesti limba comuna cu ea, vorbiti despre teme mistice, religioase. Nu-i place comportamentul brutal si dur, fii blanda si grijulie cu ea. Intreaba-o mereu daca are nevoie de ceva.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Apr 15 2009, 12:05 PM
Postare #2


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



soacra mea e pesti si o regasesc in cele descrise mai sus...cum si eu sunt tot pesti tind sa cred ca voi fi ca ea...cu mici exceptii bineinteles! anima1.gif inger.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Apr 15 2009, 12:50 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Soacra Rac
Ea este foarte emotiva si credula. Ii place sa protejeze si sa aiba grija. Nu te opune daca ea vrea sa faca ce si-a propus, fii mai blanda si feminina, ei nu-i plac persoanele brutale, este foarte sensibila si suparacioasa.
Invata de la ea sa gatesti mancarurile preferate al barbatului tau si sa ai grija de copii. Spune-i "mama", fii blanda si ea va fi la fel cu tine.



Se potriveste si pentru soacra mea..... yes.gif Multumim pentru informatie Giulia! floare2.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nalya
postare Apr 15 2009, 12:51 PM
Postare #4


mami de diana
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,247
Inscris la: 28-February 08
Din: austria
Membru nr.: 16,392




QUOTE(giulia_0319 @ Apr 15 2009, 12:05 PM) *
soacra mea e pesti si o regasesc in cele descrise mai sus...cum si eu sunt tot pesti tind sa cred ca voi fi ca ea...cu mici exceptii bineinteles! anima1.gif inger.gif

si soacra mea e pesti rolleyes.gif ,o dulceata de femeie notworthy.gif
in schimb....eu sunt berbec spada.gif


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Apr 15 2009, 01:29 PM
Postare #5


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(Tania_25 @ Apr 15 2009, 01:50 PM) *
Soacra Rac
Ea este foarte emotiva si credula. Ii place sa protejeze si sa aiba grija. Nu te opune daca ea vrea sa faca ce si-a propus, fii mai blanda si feminina, ei nu-i plac persoanele brutale, este foarte sensibila si suparacioasa.
Invata de la ea sa gatesti mancarurile preferate al barbatului tau si sa ai grija de copii. Spune-i "mama", fii blanda si ea va fi la fel cu tine.

Se potriveste si pentru soacra mea..... yes.gif Multumim pentru informatie Giulia! floare2.gif

oFloare.gif

QUOTE(nalya @ Apr 15 2009, 01:51 PM) *
si soacra mea e pesti rolleyes.gif ,o dulceata de femeie notworthy.gif
in schimb....eu sunt berbec spada.gif

rolleyes.gif trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luka
postare Apr 15 2009, 01:35 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,435
Inscris la: 25-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,660



Soacra mea este gemeni si cam asa este !
Ne intelegem bine , vorbim mult , de ne doare gura .... hug.gif
Nu pot spune cu certitudine ca o iubesc (asa ca pe mama!) dar o respect foarte mult ! hi.gif
Chiar nu le inteleg pe fetele care au asa mari probleme cu soacrele .... spada.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Apr 15 2009, 09:18 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



[quote name='giulia_0319' date='Apr 15 2009, 01:04 PM' post='611250']
Soacra Taur
Este foarte practica, economica si gospodina, o poti lua drept exemplu. Nu o respinge daca ea vrea sa aiba grija de tine, nu refuza mancarea gatita de ea, ei nu-i plac persoanele care sunt mereu la regim.
Nu exagera cu machiatul in prezenta ei, si in general poarta-te cat mai natural. Subiectele de genul ultimelor tendinte din moda, ce salon sa deschis in zona, nu sunt pentru ea.


Eu sunt Taur.



Soacra Varsator
Soacrei Varsator ii place libertatea si independenta, de aceea nu va avea mare influenta asupra vietii tale cu fiul ei, dar nu vei reusi sa o convingi sa stea cu nepotii.
Accept-o asa cum este si nu lua aproape de inima comportamentul ei mai ciudat. Cu ea te poti imprieteni daca aveti interese comune, daca stii sa porti o conversatie, care sa-i trezeasca interesul.


Soacra mea este Varsator


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Apr 15 2009, 10:28 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



soacramea cred ca era fecioara ...
eu voi fi soacra sagetatoare....sa am noroc de nora buna...ca de nu azilul ma asteaprta


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare May 8 2009, 03:01 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063



QUOTE(giulia_0319 @ Apr 15 2009, 12:04 PM) *


[b]Soacra Pesti

Este o persoana sensibila, fina si visatoare. Nu o va deranja daca in casa nu este ordine, poate nici sa nu observe asta, este foarte miloasa si-i place sa fie compatimita.
Incearca sa gasesti limba comuna cu ea, vorbiti despre teme mistice, religioase. Nu-i place comportamentul brutal si dur, fii blanda si grijulie cu ea. Intreaba-o mereu daca are nevoie de ceva.


Mai Giulia, dar soacra-mii nu i se potriveste deloc! laugh.gif E total pe dos fata de ce scrie aici....Absolut pe dos! tongue.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare May 8 2009, 03:24 PM
Postare #10


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(roxanne @ May 8 2009, 04:01 PM) *
Mai Giulia, dar soacra-mii nu i se potriveste deloc! laugh.gif E total pe dos fata de ce scrie aici....Absolut pe dos! tongue.gif

stii tu, roxi, ca semnul pestilor este doi care inoata in sens opus? nah, soacra ta e cel care inoata in sens invers bere.gif yes.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 09:34 AM