Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mi. Am Doua Luni Si Am Intrat Si Eu In Clubul Vostru De Pe Forum
maya-ioana
postare Sep 15 2008, 08:33 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 15-September 08
Membru nr.: 37,649



Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 15 2008, 08:36 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 09:33 AM) *
Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif

Bine ati venit...si sa fiti sanatoase trandafir.gif smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maya-ioana
postare Sep 15 2008, 09:02 AM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 15-September 08
Membru nr.: 37,649



Buna, sunt Maya-Ioana, am doua luni carut.gif bb.gif si sunt noua pe forum. Am citit ce despre voi..off febra asta ohmy.gif Va doresc multa sanatate. Eu am facut vaccinul de la 2 luni si am scapat de febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Laptic imi da mami de la titica...este buuuun. jucaus.gif Problema mea este burtica. Ma cam doare, ce sa fac , colicii nu ma lasa linistita crybaby.gif Va pupacesc tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maya-ioana
postare Sep 15 2008, 09:17 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 15-September 08
Membru nr.: 37,649




Buna , sunt noua pe forum oFloare1.gif dar, va rog trimiteti-mi si mie carticica la adresa: olariueliza@yahoo.com .Multumesc si va pup tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Sep 15 2008, 10:51 AM
Postare #5


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 09:33 AM) *
Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif



buna! bine ai venit in clubul nostru! e bine k fetitza ta e mancacioasa si e bine k o alaptezi bravo! pt colici vezi k exista niste picaturi speciale ...se numesc espumisan si poti sai dai 10 pic de 3 ori pe zi! pupici la prichindica si sanatate multa!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Sep 15 2008, 10:53 AM
Postare #6


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 10:17 AM) *
Buna , sunt noua pe forum oFloare1.gif dar, va rog trimiteti-mi si mie carticica la adresa: olariueliza@yahoo.com .Multumesc si va pup tzuc.gif



tiam trimis eu carticica! pupici!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maya-ioana
postare Sep 15 2008, 12:17 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 15-September 08
Membru nr.: 37,649



QUOTE(maryhynt @ Sep 15 2008, 12:53 PM) *
tiam trimis eu carticica! pupici!

multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Sep 15 2008, 12:31 PM
Postare #8


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif





pt febra supozitoare novocalmin pt copii 1 dupa efectuarea vaccinului si 1 seara si la nevoie si sirop nurofen dar numai cu recomandarea medicului pediatru ! pt el trebuie sati calculeze cati ml de sirop poti sai dai bebeului! ca sa se traga vaccinu mai repede mie mia spus medicul sai pun pe vaccin o felie de lamaie rece de la frigider alternata cu o felie rece de cartof crud tot de la frigider si alternat cu rivanol .rivanolul sa nu fie chiar f rece sa fie la temperatura camerei! si daca ii apare in jona intepaturii si o umflatura ca o galmita poti sal masezi usor pe langa intepatura de la vaccin cu lioton gel ! ATENTIE NUMAI PE LANGA INTEPATURA NU SI PE EA K POATE COACE VACCINUL! SPER SA TE AJUTE TE PUP!

Aceasta postare a fost editata de maryhynt: Sep 15 2008, 12:32 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Sep 15 2008, 02:40 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif

bine ati venit, sa iti traiasca printesa, sa te bucuri de ea, noi dupa vaccin am pus mereu comprese cu apa rece la piciorus schimbate la 30 de minute si ptr febra supozitor novocalmin daca a fost cazul... la noi nu a prea fost cazul si de regula cum a fost la primul vaccin asa este si la celelalte partners.gif oFloare1.gif sanatate multa bebitei


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana91
postare Sep 18 2008, 07:27 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members
Postari: 326
Inscris la: 10-May 08
Din: braila
Membru nr.: 23,038



QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif



pentru febra sunt supozitoare cu paracetamol,panadol bebe,eferalgan dar cel mai bun nurofen pentru copii
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:42 PM