Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Iubesc Craciunul?
Anca74
postare Nov 8 2008, 06:18 PM
Postare #21


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Radu intreaba de Mos din ziua de ...Paste~ rolleyes.gif
Iar eu am vazut zilele trecute un magazin impodobit de Craciun...primul pe anul acesta! Uf, chiar ca mai e putin!
si mirosul de brad...sarmaluttele pe foc....zapada care speram sa vina
Frumos!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dianamaria
postare Nov 8 2008, 06:31 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members
Postari: 237
Inscris la: 2-September 08
Membru nr.: 36,135



Serviciul pe care il am (sau ma rog, il aveam inainte de a naste) ma obliga sa lucrez inclusiv in week-end si de sarbatori. In fiecare an aveam de ales intre Craciun si Revelion, dar pentru mine a fost mereu o alegere simpla: Craciunul inseamna sarbatoare acasa cu familia, in jurul pomului, cu masa plina, ascultand colinde si primind colindatori. Am acceptat fara nici o retinere sa lucrez chiar in noaptea de Revelion, numai sa fiu acasa de Craciun, si ma bucur ca si sotul meu gandeste la fel. Iar anul acesta vom sarbatori primul Craciun in familie alaturi de fetita noastra, deci va fi cel mai frumos de pana acum.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Nov 9 2008, 09:10 PM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adioana708
postare Nov 11 2008, 06:02 PM
Postare #24


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 765
Inscris la: 24-February 08
Din: madrid
Membru nr.: 15,958




QUOTE(Andrei @ Nov 6 2008, 12:54 PM) *
da loredana, este posibila smile.gif
click pe My Controls, de sus. Se deschide o pagina in care dai click pe Board Settings, din meniul din stanga. Apoi setezi la "Your base time zone" astfel incat sa iti apara ora pe care o doresti smile.gif

si mie imi place la nebunie craciunul. de fapt e perioada mea preferata.numar zilele care au mai ramas pana cand intram in postul craciunului ca sa pot sa ascult colindele mele dragi.am pregatit deja felicitarile pentru familie si prieteni.doar ca mai am ceva de asteptat pana le pot trimite.pacat ca aici, in madrid nu se simte atat venirea craciunului.doar eu ma simt alta, mai fericita, mai zambareata decat de obicei cand stiu ca se apropie sarbatorile.la fel si voi?


--------------------
[url="http://daisypath.com"][/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamarianegrii
postare Nov 11 2008, 06:11 PM
Postare #25


Happy, happy, joy, joy!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,397
Inscris la: 25-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 5,435



Sa va mai zic si eu! Noi suntem 5 acasa - 4 fete si un baiat si imi amintesc cand eram mici ne adunam cu totii in bucatarie pentru ca acolo era cald si aveam un pat mare, din ala taranesc si ne cuibaream toti 5 cu manualele de muzica in brate - fiecare cu al lui - de la clasa intaia pana la a 5-a. Si le deschideam la sfarsit ca acolo erau colindele si faceam un cor - mama-mama. Repetam cu saptamani inainte toate colindele si faceam tragere la sorti - "pe care o cantam anul asta?". De fiecare data alegeam 2 ca noi fiind cinci mergeam in 2 grupuri cu colindul smile.gif.
Iar fratiorul meu umbla cu "Cerbul" - incepea pregatirile din prima seara de post cand in oras incepeau sa se auda tobele de dimineata pana seara - erau repetitii!!! Regret acum ca se aud din ce in ce mai rar. Era un adevarat ritual de initiere si pregatire. Te dadeau si afara daca nu invatai sa bati "doba" cum trebuie smile.gif
Multumesc parintilor mei ca ne-au incurajat sa pastram traditiile si sa ne respectam trecutul. Sper sa reusesc si eu sa fac la fel!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Nov 11 2008, 06:13 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Astept cu nerabdare Craciunul. Daca ar fi dupa mine as impodobi de pe acum bradul, dar sotul nu prea e de acord.
Pentru mine Craciunul inseamna brad impodobit, cadouri, zapada, bucurie si mai ales multa caldura sufleteasca. In fiecare an de Craciun mergem la parinti, unde ne intalnim si cu prietenii din liceu. Toata lumea sarbatoreste. In plus de Craciun sarbatorim 9 ani de cand suntem impreuna, eu si sotul. Am zis intotdeauna ca relatia ne-a fost binecuvantata de aceasta seara sfanta.

Aceasta postare a fost editata de pustiks: Nov 11 2008, 06:14 PM


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gianiy
postare Nov 12 2008, 11:55 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 3-October 08
Din: Iasi
Membru nr.: 40,235



De-abia astept Craciunul, vreau sa vad cum se comporta baietelul meu, vand va vedea bradul, instalatia, colindatorii la usa jucaus.gif
De-abia astept sa rasune in casa colindele, sa pot pune fata de masa cu specific de Craciun, sa gatesc diferite feluri de mancare si sa vina familia si prietenii la noi, mai ales ca anul acesta va fi primul Craciun in casa noua...hmmm...de abia astept sa-mi impodobesc balconul cu luminite multe....
Va fi in curand Craciun si apoi Revelion si va veni un alt an..si iar o vom lua de la capat cu munca, cu casa, cu grijile... crybaby.gif
Dar sa nu ne gandim acum la viitor, sa traim prezentul, adica sa numaram zilele pana la Craciun si sa ne bucuram de acea sarbatoare sfanta, Nasterea Domnului Nostru Isus Hristos!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Nov 14 2008, 07:54 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Cand dau timpul inapoi...ma gandesc ca la Craciunul trecut am fost doar eu si sotul meu...acum, va fi primul Craciun in 3....Sara va avea pe atunci 8 luni...sunt asa de curioasa cum va decurge totul....impodobirea bradutzului, ghirlandele luminoase, pregatiri de tot felul....poate ( daca va ninge ) si primii fulgi de nea...Va fii minunat...
Intradevar, pentru foarte multi crestini( mai ales cei care sunt plecati in strainatate )...Craciunul si Pastele inseamna intalnirea cu familia, cu cei dragi din viata lor...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Nov 14 2008, 09:04 PM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Celtic Woman-White Christmas trandafir.gif





Celtic Woman-Have Yourself A Merry Little Christmas



Aceasta postare a fost editata de rux25: Nov 14 2008, 09:11 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaS
postare Nov 19 2008, 02:21 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,809
Inscris la: 20-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,099



Ce fericita sunt ca exista acest topic! Zilele trecute ma gandeam si eu cu zambetul pe buze ca mai e foarte putin pana in decembrie. Poate ca o sa radeti, dar eu iubesc toata luna decembrie datorita sarbatorilor. In decembrie am senzatia ca nimeni si nimic nu ma poate intrista. Iubesc melodiile de craciun, filmuletele, desenele animate, orasul impodobit, brazii, mirosurile caracteristice(cozonac, mere cu scortisoara...). Cred ca ar trebui sa scriu un roman intreg legat de ce reprezinta Craciunul pt. mine.
Toata luna decembrie ascult in casa doar colinde si chiar daca suna aiurea, iubesc sa stau si sa ma uit la aceleasi filme minunate cu Craciunul. Dar cel mai mult iubesc ZAPADA. Atunci cand ninge simt ca sunt atat de fericita incat inima mea nici nu mai poate sa suporte atata fericire(nu stiu daca e ceva pe lume care va creaza acest sentiment). Flugii de nea imi curata parca sufletul de toate lucrurile triste, deprimante si ma fac sa vad doar frumusetea din jurul meu. De multe ori imi dau lacrimile cand ma plimb prin zapada. Sper sa nu radeti de mine!
Anul trecut, in timp ce faceam curatenia de Craciun in casa am realizat ca sunt insarcinata. Am plecat imbracata in trening si am luat de la farmacia din colt un test de sarcina. Nici nu pot sa va spun cat de fericita am fost!!! Asa ca acum Craciunul are cu atat mai multa insemnatate pt. familia noastra.
Anul acesta vreau sa-i ofer fetitei mele primul ei Craciun in familia noastra si sa-i impartasesc din bucuria mea!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:06 PM