Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7829 Pagini V  « < 7265 7266 7267 7268 7269 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Octombrie 2008
alinutza_872000
postare Oct 3 2010, 05:49 PM
Postare #72661


mami de Edy
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,881
Inscris la: 13-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 17,607



QUOTE(gabrielle2003 @ Oct 3 2010, 06:44 PM) *
Buna seara sora mea, ma bucur sa te vad
ce faceti?
cum este Edy?
nu ai mai intrat sa ne povestesti nimic notworthy.gif

Eu trebuie sa strang prin bucatarie ca am bagat o praji la cuptor si e ca dupa razboi notworthy.gif

buna seara soro!
ieri toata ziua m-am mandrit cu tine si cu fetele dragi mie la munca....a venit o clienta si mi-a zs k mai intra la noi p forum...si cand i-am zs cn sunt a ramas blocata....i-am zis de toate cat suneti de dulci!
edy??e racit!are mucii pana la gura...ne batem partye-n parte cand il aspir!eu zic da...el zice nu....
nu am mai avut cand s intru...iar m-a luat coloana...imi vine s turbez cand stau jos...sau mult in picioare...prevad k iar ajung la spital!


--------------------


Cand esti mama, nu esti niciodata cu adevarat singura in gandurile tale.O mama trebuie intotdeauna sa se gandeasca de doua ori,o data pentru ea si o data pentru copilul ei.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Oct 3 2010, 07:29 PM
Postare #72662


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(alinutza_872000 @ Oct 3 2010, 06:49 PM) *
buna seara soro!
ieri toata ziua m-am mandrit cu tine si cu fetele dragi mie la munca....a venit o clienta si mi-a zs k mai intra la noi p forum...si cand i-am zs cn sunt a ramas blocata....i-am zis de toate cat suneti de dulci!
edy??e racit!are mucii pana la gura...ne batem partye-n parte cand il aspir!eu zic da...el zice nu....
nu am mai avut cand s intru...iar m-a luat coloana...imi vine s turbez cand stau jos...sau mult in picioare...prevad k iar ajung la spital!

Tu soro ma bucur ca ai parte de astfel de intalniri rolleyes.gif
Cat despre muci sti bine ca si la noi e la fel cu diferentza ca ne intelegem foarte bine la aspirare
isi tine singur pompitza in nas notworthy.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANA211
postare Oct 3 2010, 07:38 PM
Postare #72663


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,445
Inscris la: 30-September 09
Membru nr.: 112,165



Buna seara fetelor
Asa de mult imi place cand intra Oanaa intra si Alinutza.Ce bine le functioneaza telepatia.Cred ca se "simt prin urina" liwlol.gif Chiar imi este dor de ele.
Oanaa ce mare s-a facut si Ariana.Cand ma uit raman uimita cum a trecut timpul.Ai o domnisoara superba.
Alinutza sper ca iesi invingatoare la aspirare.Imi pare rau ca iarasi te supara spatele.Incearca pe cat poti sa te menajezi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Oct 3 2010, 09:32 PM
Postare #72664


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703




Soro sa faci ceva cu spatele tau...nu sta asa oFloare1.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Oct 3 2010, 09:33 PM
Postare #72665


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(ANA211 @ Oct 3 2010, 08:38 PM) *
Buna seara fetelor
Asa de mult imi place cand intra Oanaa intra si Alinutza.Ce bine le functioneaza telepatia.Cred ca se "simt prin urina" liwlol.gif Chiar imi este dor de ele.
Oanaa ce mare s-a facut si Ariana.Cand ma uit raman uimita cum a trecut timpul.Ai o domnisoara superba.
Alinutza sper ca iesi invingatoare la aspirare.Imi pare rau ca iarasi te supara spatele.Incearca pe cat poti sa te menajezi

Bna Ana, ai mare dreptate cu telepatia dar eu mai stiu si faptul ca sunt in aceeasi retea de telefonie si functioneaza mai des ele amandoua rolleyes.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANA211
postare Oct 3 2010, 09:59 PM
Postare #72666


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,445
Inscris la: 30-September 09
Membru nr.: 112,165



Gabi tot am vrut sa iti spun si am uitat.Andreea nu mai face in Pampers si cand a revenit la cresa(ea merge din martie) le-a spus educatoarelor sa o tina fara.In prima zi a facut pipi pe ea in somn insa le-a rugat mama Andreei sa o duca mai des si de atunci nu mai are probleme.Nu a mai facut pe ea.Ar tb sa vb si tu cu educatoarele.Ar fi pacat dupa ce l-ai obisnuit fara Pampers sa reainceapa sa faca pe el.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coca83ro
postare Oct 3 2010, 10:10 PM
Postare #72667


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,176
Inscris la: 22-February 08
Din: Buhusi
Membru nr.: 15,791



Buna seara!
Maria este la somn de pe la ora 9, asa ca imediat merg sa o pun pe olita ca sa nu faca pe ea.
Astazi mi-a spus "multumesc pentru masa mami", si dimineata cand ne trezim ne intreaba " te-ai trezit tati?", "te-ai trezit mami?", "m-am trezit" sau "Maria s-a trezit" si isi cere lapticul imediat dupa asta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coca83ro
postare Oct 3 2010, 11:08 PM
Postare #72668


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,176
Inscris la: 22-February 08
Din: Buhusi
Membru nr.: 15,791



QUOTE(Nadinka @ Oct 2 2010, 09:24 AM) *
Buna fetelor!
Coca, si la mine e cam delicata problema revenirii la servici pt ca inca astept un semn de la seful meu daca sa ma intorc sau ma da in somaj.Pe mine ma deranjeaza ca nu stiu inca cum stau ca sa stiu ce fac cu Mati......dar avand in vedere ca si eu am plecat nu in conditii tocmai amiabile, mai astept......

Nadinka anunta-i ca vrei sa te intorci si poate desfiinteaza ei postul inainte sa te intorci daca e un post la care pot renunta, eu asa am facut si uite ca de unde nici nu speram m-am trezit ca ma baga in somaj, eu ma bucur la mine ei credeau ca odata intrata in CIC au scapat de mine, tare prost informati mai pot fi unii, au ramas masca cand i-am sunat sa-i anunt. Ei inca sperau dat fiind faptul ca m-am mutat din Cluj in Bacau renunt la post eu, dar si eu smechera le-am zis ca ma mut la Cluj la tata pentru ca acolo am cine sa aiba grija de fata si asa si este, pentru ca la noi in Buhusi Maria are program de gradi doar pana la ora 15, iar vinerea pana la 12, asa ca nu gasesc eu un post care sa-mi ofere posibilitatea sa o iau de la gradi, iar tati ar putea-o duce dimineata, dar dupa-masa nu are cum sa o ia. Asa ca ma bucur ca au ales ei sa ma trimita in somaj, mai ales ca Maria imi si raceste foarte repede. Oricum noi am dat startul la bebe 2 asa ca daca renunta la a ma baga in somaj ghinionul lor ca o sa trebuiasca sa ma tina in firma fara a avea posibilitatea de a ma da afara fiind insarcinata. Eu tot o mai pregateam pe Maria cu bebe, o intrebam daca vrea ca mami si tati sa faca un bebe si ea zicea cate un da raspicat, iar daca o intreb unde o sa stea ascuns bebe o perioada imi arata si zice "bebe in burtica la mami". Acuma sa vedem daca Doamne, Doamne e de acord cu noi in legatura cu momentul sosirii lui Stefania sau Stefan. Astea vor fi numele pentru bebe nr. 2, Stefan era si in cazul in care Maria era baiat si ar fi ramas Maria pentru al doilea daca ar fi fost fata. Sincer nu m-am gandit ca o sa am cumva 2 baieti ci tot timpul la 2 fetite, sau o fetita si un baiat.

QUOTE(oana_lucia76 @ Oct 3 2010, 10:24 AM) *
buna Gaby.
cu multa placere.

noi suntem binisor, incercam sa trecem peste aceasta situatie.
ne asteptam din clipa in clipa sa se "duca" si bunicul.
nu credem ca mai apuca craciunul.
asta este cu batranetea.
bunicul, cand este lucid, sufera foarte mult dupa bunica, toata ziua o striga.


Oana cum o vrea Dumnezeu. Acuma lui ii este foarte greu singur si stiu caz in care la fix o sapt dupa moartea sotiei a murit si sotul, tot batrani erau.

QUOTE(Oanaaa @ Oct 3 2010, 05:35 PM) *
Olla fetelor .... venim cu 2 poze... Ariana fara zulufi biggrin.gif adica tunsa liwlol.gif parca e baietel asha


Pupam o ariana frumoasa si asa tunsa scurt si eu am tuns-o pe Maria acuma o sapt. vineri sau sambata.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coca83ro
postare Oct 3 2010, 11:20 PM
Postare #72669


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,176
Inscris la: 22-February 08
Din: Buhusi
Membru nr.: 15,791



La multi ani lui Rares pentru data de 2 si lui Alexandru pentru data de 3! Cu putina intarziere, dar cu multa dragoste si bucurie. Sa fiti sanatosi si iubiti de parintii vostri!

Ana da-mi nr. tau de tel si te sun eu cand ajung prin cluj. Al meu este 0747102087 - Nicoleta, ca voi ma stiti toate de Coca.

Vad ca toata lumea e la somnic, asa ca merg si eu sa dorm putin ca vad ca Maria e un picut agitata cred ca iese caninul nr 4 ca abia m-a lasat sa o dau cu glicerina cu anestezina prin gurita. Sper sa scapam repede si de ultimul, caninii 2 si 3 au iesit data trecuta cand a fost racita si vad ca si acuma tot asa vrea sa apara. Acuma doar tuseste inca putin, fara sa-i curga nasul sau temperatura. Sa speram ca scapam doar cu atat.
Noapte buna tutror si servici usor maine celor care mergeti la treaba, iar cele care sunteti acasa o zi minunata.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANA211
postare Oct 4 2010, 07:51 AM
Postare #72670


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,445
Inscris la: 30-September 09
Membru nr.: 112,165



Buna dimineata fetelor
Vreau sa urez la Tzumpi un calduros La multi ani,sa ai parte de multa sanatate,fericire si tot ce iti doresti sa se indeplineasca!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7829 Pagini V  « < 7265 7266 7267 7268 7269 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 02:33 PM