Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Batista Bebelusului
loredanaghera
postare Oct 12 2007, 09:41 PM
Postare #51


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 456
Inscris la: 2-May 07
Membru nr.: 3,516



da, interesant subiect...chiar acum deian e putin racit, spre sfarsitul racelii, dar e o raceala cu muculeti, nu stiu ce m-as fi facut fara acest dispozitiv pe care il folosim de cand avea deian 3 luni, ne-a fost f f folositor , si eu am testat la mine si e ok, chiar daca uneori se supara f tare pe mine cand il chinui cu acest aparat dupa ce simte cat bine i-am facut e asa fericit si mereu ii arat cati muculeti i-a scos mama din nasuc si atunci ia in mana si el si incearca sa-mi traga si mie muculetii, la fel de bun e si spraiul MARIMER( apa de mare)...deja ma lasa singurel sa ii dau, chiar asteapta cumintel....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elen@
postare Nov 8 2007, 04:42 PM
Postare #52


Junior
*

Grup: Members
Postari: 8
Inscris la: 7-November 07
Membru nr.: 9,249



Eu recunosc, am o problema in privinta acestui obiect denumit batista bebelusului deoarece fetita mea s-a speriat foarte tare cand am inceput sa-l folosim, dar am gasit un alt aspirator nazal NARHINEL cu aspiratie bucala care se gaseste prin Spania si sunt foarte multumita de el.
Apropo am vazut ca a aparut si prin Romania ceva asemanator aspiratorului NARHINEL, se numeste RINOBABY.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robertina
postare Nov 15 2007, 05:39 PM
Postare #53


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 7-June 07
Membru nr.: 4,321



pentru fluidificare eu folosesc Sterimar sau ser fiziologic, iar pentru aspirarea secretiilor nazale folosesc aspiratorul cu aspirare bucala RINOBABY consider ca este mult mai bland si igienic decat batista bebelusului.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
picuna
postare Nov 19 2007, 05:59 PM
Postare #54


Junior
*

Grup: Members
Postari: 23
Inscris la: 11-November 07
Din: Targoviste
Membru nr.: 9,477




Noi am folosit batista bebelusului si ne este de mare ajutor. Nu trage plamanii copilului. Este de o mie de ori mai bun decat pompita simpla


Am tras cu pompita cat s-a putut si timp de doua saptamani nu i-a trecut nasulcul deloc si i-am cumparat batista bebelusului si a fost nevoie de doua aspirari. Bebe nu se sperie de el si poti sa-l folosesti de cate ori vrei si este necesar.


Nu va speriati degeaba. Folositi-l odata si nu o sa va mai dezlipiti de el.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Nov 20 2007, 12:34 AM
Postare #55


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(loredanaghera @ Oct 12 2007, 11:41 PM) *
da, interesant subiect...chiar acum deian e putin racit, spre sfarsitul racelii, dar e o raceala cu muculeti, nu stiu ce m-as fi facut fara acest dispozitiv pe care il folosim de cand avea deian 3 luni, ne-a fost f f folositor , si eu am testat la mine si e ok, chiar daca uneori se supara f tare pe mine cand il chinui cu acest aparat dupa ce simte cat bine i-am facut e asa fericit si mereu ii arat cati muculeti i-a scos mama din nasuc si atunci ia in mana si el si incearca sa-mi traga si mie muculetii, la fel de bun e si spraiul MARIMER( apa de mare)...deja ma lasa singurel sa ii dau, chiar asteapta cumintel....


Acest spray MARIMER se poate administra si bebelusilor de 4 luni? Se gaseste in farmacii? Este ceva in genul Olynthului?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Nov 20 2007, 01:35 AM
Postare #56


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(cristina67 @ Nov 20 2007, 12:34 AM) *
Acest spray MARIMER se poate administra si bebelusilor de 4 luni? Se gaseste in farmacii? Este ceva in genul Olynthului?

se gaseste in farmacii si se da si fara reteta , poti intreba la farmacie de la ce varsta este recomandat, mie mi l-a prescris doctorul la 6 luni , insa noi nu prea avem probleme cu nasucul si cu racelile, foarte rar am intrebuintat acel spray ... nu stiu cum este olynthul ... acesta este spray ... sanatate multa la bebici tzuc.gif tzuc.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Nov 20 2007, 01:55 AM
Postare #57


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(danna68 @ Nov 20 2007, 03:35 AM) *
se gaseste in farmacii si se da si fara reteta , poti intreba la farmacie de la ce varsta este recomandat, mie mi l-a prescris doctorul la 6 luni , insa noi nu prea avem probleme cu nasucul si cu racelile, foarte rar am intrebuintat acel spray ... nu stiu cum este olynthul ... acesta este spray ... sanatate multa la bebici tzuc.gif tzuc.gif


Mersi pt raspunsul fulger. Sunt direct interesata pt ca momentan bb al meu este un pic racit. A luat de la cea mare. Si in afara de ser fiziologic pt inmuiere si batista bb-lusului nu am folosit altceva. Olynthul este f. bun. Este spray si desfunda repede dar stiu ca nu este recomandat bb-lusilor. Inca odata mersi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Nov 20 2007, 01:58 AM
Postare #58


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(cristina67 @ Nov 20 2007, 01:55 AM) *
Mersi pt raspunsul fulger. Sunt direct interesata pt ca momentan bb al meu este un pic racit. A luat de la cea mare. Si in afara de ser fiziologic pt inmuiere si batista bb-lusului nu am folosit altceva. Olynthul este f. bun. Este spray si desfunda repede dar stiu ca nu este recomandat bb-lusilor. Inca odata mersi.

hug.gif Karvol ai incercat?...sunt capsule ...se sparg si se pun picaturi pe o batista la o distanta de 1 m de copil desfunda foarte bine nasucul si nici nu il chinui , vei vedea ca imediat respira mult mai bine ... succes si multa sanatate hug.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Nov 20 2007, 01:59 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Nov 20 2007, 02:09 AM
Postare #59


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(danna68 @ Nov 20 2007, 03:58 AM) *
hug.gif Karvol ai incercat?...sunt capsule ...se sparg si se pun picaturi pe o batista la o distanta de 1 m de copil desfunda foarte bine nasucul si nici nu il chinui , vei vedea ca imediat respira mult mai bine ... succes si multa sanatate hug.gif


Esti totala! Nu , n-am incercat pt ca nici n-am auzit. Multumesc mult! Si zici ca nu are restrictii?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Nov 20 2007, 02:12 AM
Postare #60


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(cristina67 @ Nov 20 2007, 02:09 AM) *
Esti totala! Nu , n-am incercat pt ca nici n-am auzit. Multumesc mult! Si zici ca nu are restrictii?

smile.gif de nici un fel nu administrezi nimic bebelusului pui langa el, doar il face sa respire mai bine, vei vedea chiar tu dupa ce pui cateva picaturi ca simti cum respiri altfel...succes smile.gif tzuc.gif se gasesc la farmacie poti cumpara o cutie sau doar cateva capsule una mie imi ajunge cam 3 zile tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Nov 20 2007, 02:13 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 10:19 PM