Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De 5 Luni Incerc Sa Raman Gravida, ajutati-ma cu un sfat
DanaB
postare Jul 23 2006, 10:14 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 9
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 8



Buna. Asa cum ziceam in titlu de 5 luni de zile incercam sa avem un copil. Nu reusesc insa sa raman gravida. Mi-am facut unele analize dupa care am aflat ca am uter retrovers. Am aflat insa ca nu acesta ar fi motivul pentru care nu pot ramane insarcinata.

Intrebarea este unde ar trebui sa mearga si sotul pt analize (la ce fel de clinici) sa aflam daca nu cumva la el este problema?

Va multumesc mult si astept sfaturi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mari_c
postare Jul 27 2006, 11:43 AM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 27-July 06
Membru nr.: 30



Nu retroversia uterina este cauza. sa mearga sotul tau la un laborator specializat si sa faca o spermograma. La orice laborator specializat

Sa aveti noroc
Mari
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosa
postare Aug 6 2006, 05:11 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 6-August 06
Din: ireland
Membru nr.: 44



buna dana
sunt noua pe acest forum. si eu incerc sa raman insarcinata. pana acum fara rezultat. luna aceata voi incerca testele de ovulatie. am tot auzit de ele. cum celalte metode nu au dat rezultat .... nu te descuraja! uterul retrovers nu este o problema. cunosc multe persoane care au dat nastere.
eu incerc sa raman pozitiva. iti recomand si tie acest lucru. sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu ne vom numara si noi printre "burtici".
succes! biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 6 2006, 11:02 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83




buna fetelor as vrea si eu un raspuns .incerc sa ramin gravida de vreo 4 luni darnimic nimic miam facut analizele si sotul meu la fel suntem ok ,si cind am avut ovulatie am facut .dar problema mea este credeti ca pozitia in act conteaza de exemplu daca fata este deasupra are vreo importanta se poate sa nu ramina insarcinata?sa nu se prinda?
si daca o facem in aceasi zi cu ovulatia are mai putin efect decit cind esti fertila adicca inainte de ovulatie cu o zi doua ?please datimi va rog raspunsuri
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebica
postare Sep 6 2006, 02:30 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 7
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 84



QUOTE(daliia @ Sep 6 2006, 12:02 PM) *
dar problema mea este credeti ca pozitia in act conteaza de exemplu daca fata este deasupra are vreo importanta se poate sa nu ramina insarcinata?sa nu se prinda?


Buna daliia: in general cred ca nu conteaza pozitia in timpul actului, cred totusi ca nu e indicat sa stea fata deasupra, in momentul ejacularii

foarte curios insa ca spui ca v-ati facut analizele si tu si sotul tau si totusi nu reusesti sa ramai gravida. zici ca analizele au fost ok
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 6 2006, 05:02 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



QUOTE(bebica @ Sep 7 2006, 12:30 AM) *
Buna daliia: in general cred ca nu conteaza pozitia in timpul actului, cred totusi ca nu e indicat sa stea fata deasupra, in momentul ejacularii

foarte curios insa ca spui ca v-ati facut analizele si tu si sotul tau si totusi nu reusesti sa ramai gravida. zici ca analizele au fost ok

sa sti ca da a fost asa am fost deasupra crezi ca are vre-un efect negativ dar sa sti ca am facut numai in ziua cind am avut ovulatie de obicei la mine se manifesta prin dureri ovariene cama mare dar nu numai o zi vreo doua si luna asta a doua zi nu am mai simtit nici o durere crezi ca sa fi ramas insarcinata ?crezi ca se poate intimpla sa nu fi ramas daca nu am facuto inainte sau dupa ziua de ovulatie si numai in ziua acea?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxanici
postare Sep 6 2006, 05:40 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members
Postari: 120
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 5



da. si eu cred ca nu e indicata pozitia cu tine deasupra. iar dupa terminarea actului sexual sa nu te duci in fuga la baie sa te speli smile.gif. Eu zic ca daca analizele sunt ok sa insistati tongue.gif . pana la urma veti reusi cu siguranta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daliia
postare Sep 6 2006, 05:49 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 19
Inscris la: 6-September 06
Membru nr.: 83



QUOTE(Roxanici @ Sep 7 2006, 03:40 AM) *
da. si eu cred ca nu e indicata pozitia cu tine deasupra. iar dupa terminarea actului sexual sa nu te duci in fuga la baie sa te speli smile.gif. Eu zic ca daca analizele sunt ok sa insistati tongue.gif . pana la urma veti reusi cu siguranta.

MERSI MULT PENTRU INCURAJARI CRED CA ESTE DEVINA SI DORINTA MEA IMI DORESC FOARTE MULT UN BEBE SI CRED CA NU ESTE MINUT DIN ZI SAU NOAPTE VISEZ CA VREAU BEBE CREZI CA AFECTEAZA?AM INCERCAT SA MA CONTROLEZ DAR NU POT IL VREAU PE ALA MIC wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxanici
postare Sep 6 2006, 06:12 PM
Postare #9


Member
***

Grup: Members
Postari: 120
Inscris la: 22-July 06
Membru nr.: 5



QUOTE(daliia @ Sep 6 2006, 06:49 PM) *
MERSI MULT PENTRU INCURAJARI CRED CA ESTE DEVINA SI DORINTA MEA IMI DORESC FOARTE MULT UN BEBE SI CRED CA NU ESTE MINUT DIN ZI SAU NOAPTE VISEZ CA VREAU BEBE CREZI CA AFECTEAZA?AM INCERCAT SA MA CONTROLEZ DAR NU POT IL VREAU PE ALA MIC wub.gif



cred ca te si stresezi prea mult. usurel usurel se va rezolva si veti reusi. o sa vezi. nu te mai gandi numai la asta. o sa apara cand nici nu va asteptati smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lianagavriliu
postare Sep 12 2006, 05:05 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 12-September 06
Membru nr.: 92



QUOTE(daliia @ Sep 6 2006, 12:02 PM) *
buna fetelor as vrea si eu un raspuns .incerc sa ramin gravida de vreo 4 luni darnimic nimic miam facut analizele si sotul meu la fel suntem ok ,si cind am avut ovulatie am facut .dar problema mea este credeti ca pozitia in act conteaza de exemplu daca fata este deasupra are vreo importanta se poate sa nu ramina insarcinata?sa nu se prinda?
si daca o facem in aceasi zi cu ovulatia are mai putin efect decit cind esti fertila adicca inainte de ovulatie cu o zi doua ?please datimi va rog raspunsuri



Pozitia in principiu nu ar trebui sa aiba nici o importanta. Totusi , se pare ca pozitia misionarului e mai buna deoarece astfel penisul patrunde mai adanc, iar sperma ajunge astfel mai usor un uter. De asemeni e bine ca dupa contact sexual sa ramai 20-30 de minute in pat cu o perna sub sezut, sau daca vrei cu picioarele pe pereti. Cele mai fertile zile sunt cele 2 de dinaintea ovulatiei, pentru ca dupa ovulatie , ovulul supravietuieste 12-24 ore, insuficient pentru a mai fi fecundat la un contact ulterior ovulatiei. Aceste informatii le-am aflat astazi tot navigand pe internet astazi, deoarece subiectul ma intereseaza . Eu am un copil de trei ani, insa de cateva luni incercam sa-i facem un fratior si nu prea mai reusim. Sper ca ti-am fost de folos. Mult succes. Liana
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 09:24 PM