Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  « < 1368 1369 1370 1371 1372 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
emiliav
postare Sep 12 2012, 12:02 PM
Postare #13691


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 858
Inscris la: 24-June 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 96,480



Salutareeee
Ce de vesti buneee !!
Oana, sincere felicitari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce frumos ca veti avea fetita !!!

Laura, ca de obicei ma impresionezi si ma inmoi toata la postarile tale. Ai atata dreptate in tot ce spui. Si mie mi-e dor de perioada de dinainte de a naste. Cate s-au schimbat de atunci, deja ma simt alt om, parca am fost dintotdeauna 3 in familie.
Eu cred ca ai starea asta si pentru ca simti ca iti mai doresti un bebe rolleyes.gif , asa cred eu. Mi-e dor de voi si de acele vremuri. Atunci aveam mai mult timp, acum fiecare e numai pe alergatura ...

Eu .. cum ma stiti, cu bune si rele. Cu certuri in familie urmate de perioade impecabile .. In week-end nasim a 3 - a pereche de fini. Sunt veniti din Canada, e un prieten bun de-al sotului. Sotia lui e din Filipine si nu stie deloc romana.
Carina e cam racita de vreo 2 saptamani aproape, nu grav, cu muci si tuse care parca nu vrea sa treaca cu nimic. Cum simte aer conditionat parca o ia de la capat ! imi vine sa nu mai iesim pe nicaieri cu ea. Trecem noi si peste asta ..

Si eu vreau bebe 2 dar ma tot gandesc daca m-ar mai tine nervii, am ceva dubii in privinta asta liwlol.gif

Va las si va simt lipsa

Kisss


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Sep 12 2012, 08:58 PM
Postare #13692


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Emi, felicitari pt nasit! Noi nu avem nici o pereche de fini deocamdata... insa cred ca e un sentiment f placut smile.gif
In legatura cu bebe 2 ce sa zic...intr-adevar imi e tare dor de perioada cand Matei era bebe mic... insa cred ca mi-e dor efectiv de acea perioada, caci daca ar fi sa fie un bebe 2 si Matei pe langa nu stiu daca ma tin nervii si pe mine notworthy.gif
Sunt mereu agitata si stresata si f impulsiva, si nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine si sa ma mai relaxez si eu un pic... in permanenta alergam dupa bani, dupa cheltuieli, dupa rezolvari, dupa solutii...e fff obositor si simt nevoia imperios de o pauza! In excursia care mi-au dat-o cadou cei de la BCR nu am mers...am preferat sa iau banii pe ea ca sa ne putem descurca asa cum trebuia luna aceasta, deoarece luna trecuta nu a fost una tocmai ok astfel incat salariul meu a fost destul de mic, si cu banii pe care ii voi primi pe excursie numai bine ne compensam... sad.gif
Offf de fiecare data cand ma incanta ceva nu tine mult... era jobul pe care l-am visat de cand ma stiu, un job cu prestigiu si calitate, cu oameni profesionisti si tineri si entuziasti, cu salariu mare si cu beneficii profesionale personale multiple...insa e din ce in ce mai greu, si oamenii sunt din ce in ce mai obositori, si eu sunt din ce in ce mai nervoasa si cu mai putina rabdare, lucruri care se simt negativ in activitatea mea... sper sa fie numai o perioada, dar nu se stie.... oFloare1.gif
Mi-era dor de vremurile cand aveam pe umarul cui ma plange aici alaturi de voi... smile.gif
Va pup pe toate si multa sanatate va doeresc! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Sep 15 2012, 08:33 AM
Postare #13693


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



Buna ziua

In primul rand vreau sa va multumesc pentu felicitari stiu sigur ca au fost din toata inima ,vad ca tot vorbiti de rabdare eu cred ca nici una numai are dar cu copii nostri trebuie sa avem si DD stie cand e timpul sa nea dea un jucaus.gif eu ma simt bine si sunt tare fericita ca voi avea si o fetita chiar daca era un baietel nu ma opream mai faceam pana iesea si o fetita notworthy.gif

Dario a inceput gradi in prima zi a plans un pic apoi ia trecut iar din a doua zi numai am avut nici o problema e tare mandru de sortuletu lui si toata ziua se duce la sifoner si il aduce sa il mai vedem ,gradi e doar la doi pasi de noi educatoare e super de treaba suntem vecini de casa dar eu sunt ttare mandra ca fiind cel mai mic de ani din grupa e inalt ca cei de 4ani si plus ca nu avem pampers ca doamna a ramas uimita cand Dario ea cerut la baie ca are copii in clasa de 3ani jumate tot cu pampers si i-am spus eeee noi nu mai avem de un an bananab.gif in curand am sa pun cateva poze .
Emi petrecere frumoasa astazi ce frumos ca aveti atatia fini noi nu avem nici o pereche pana acum dar nui tarziu avem timp si de nasit bani sa fie ca fini te roaga oFloare1.gif

Laura ma intrebai de sarcina e total diferita de prima greturi nu prea am avut dar in schimb eram mult mai nervoasa oboseam foarte repede si parca mult mai fricoasa ca la prima sa nu mi se intample ceva dar dee sunt sintomele sarcini ,burtica e mult mai jos ca prima operatia parca a inceput sa se vada si mai tare a spus doctoru din cauza efortului cu Dario mic in brate nu sa cicatrizat tare bine dar nui nici o problema ca in timp va disparea ,acum o sa imi faca tot cezariana ca le este frica ca nu cumva sa se rupa operatia dpn au spus pe 7ianuarie de ziua mea bananab.gif dar cred ca va fi inainte ca este cezariana ,luni merg sa imi fac analizele sper ca totul sa fie ok numai ca avem o mica problema din cauza pozitie piciorului bebita mea are talpa piciorului inclinata un pic spre interior dar dr ma asigurat ca nue nimic de speriat ca dee eu am inceput sa plang a spus cu masaje isi revine la normal pray.gif in rest eu stau acasa in maternitate mai merg doar in wek si cand si cand sa mai dau cate o mana de ajutor ,ma plictisesc tare mult si drumul pana in ianuarie e lung notworthy.gif

Laura imi pare rau sa aud ca ai neplaceri la servici erai asa de fericita la inceput si nu ma asteptam sa aud astea acum dar stii cum se spune tot raul spre bine .Matei a inceput gradi sau e acasa inca cu bunica .

Emi astept poze de la nunta ce face Carina merge la gradi .

Imo hai cu vesti de bebe 2 pup Clarei .

Miha hai povestete cate ceva ce face Constantin cum e fata de norica mea

Ely mami haide cu doua cuvinte ca tare ne este dor de postarile tale unde ne aduceai zambetu pe buze trandafir.gif

Gagici cam atat pt dimineata fug ca s-a trezit strumfu notworthy.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Sep 15 2012, 09:32 AM
Postare #13694


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293




Oana, felicitari inca o data! trandafir.gif Si eu mi-as dori sa fie fetita bebe 2 insa ce va fi important e sa fie sanatos bebe!
Ma bucur ca Dario e ok la gradinita si ca sta cuminte si sper ca si Mateiut sa fie la fel! Luni incepe gradinita piciul meu si am emotii... i-am luat hainute de toamna si astept o lista de la gradi cu ce rechizite ii trebuie! Sper sa fie cuminte si sa se inteleaga cu copiii si cu doamna, sa fie supravegheat corespunzator, caci de asta ma tem cel mai tare, ca fiind multi nu stiu cum va putea sa fie cu ochii la toti o singura femeie... oFloare1.gif Si eu sunt fericita ca am reusit pana acum sa desfintam pampersul de tot si suzeta si biberonul, ca papa singurel si ca se joaca frumos, mai lipseste sa vorbeasca mai mult si mai corect...sper sa isi dea drumul la gradi.... smile.gif
Mami asta e cu serviciul, poate e doar o perioada mai grea sper sa fie bine pana la urma, tu mai lucrezi acum undeva?
Pupici si mi-e dor de voi toate, si mi-ar place sa mai scriem ca alta data.... oFloare1.gif
W/d placut va doresc tuturor!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Sep 15 2012, 03:16 PM
Postare #13695


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



CITAT(laura_frincu @ Sep 15 2012, 09:32 AM) *
Oana, felicitari inca o data! trandafir.gif Si eu mi-as dori sa fie fetita bebe 2 insa ce va fi important e sa fie sanatos bebe!
Ma bucur ca Dario e ok la gradinita si ca sta cuminte si sper ca si Mateiut sa fie la fel! Luni incepe gradinita piciul meu si am emotii... i-am luat hainute de toamna si astept o lista de la gradi cu ce rechizite ii trebuie! Sper sa fie cuminte si sa se inteleaga cu copiii si cu doamna, sa fie supravegheat corespunzator, caci de asta ma tem cel mai tare, ca fiind multi nu stiu cum va putea sa fie cu ochii la toti o singura femeie... oFloare1.gif Si eu sunt fericita ca am reusit pana acum sa desfintam pampersul de tot si suzeta si biberonul, ca papa singurel si ca se joaca frumos, mai lipseste sa vorbeasca mai mult si mai corect...sper sa isi dea drumul la gradi.... smile.gif
Mami asta e cu serviciul, poate e doar o perioada mai grea sper sa fie bine pana la urma, tu mai lucrezi acum undeva?
Pupici si mi-e dor de voi toate, si mi-ar place sa mai scriem ca alta data.... oFloare1.gif
W/d placut va doresc tuturor!


Abia astept sa ne aduci vesti de la gradi stai linistita ca isi va da drumul la vorbit ,eu inca mai muncesc doar in wekend ca acum sunt in maternitate ,noi eram inscrisi la program prelungit dar fiindca eu sunt acasa dupa amiaza am vorbit cu educatoare sa il iau dupa ce a servit pranzul mai ales ca es doarme cate 3ore dupa amiaza si deee doar nu o sa doarma cu capul pe bancuta cand eu sunt acasa si noi asteptam listuta de la gradi notworthy.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Sep 15 2012, 04:12 PM
Postare #13696


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



E bine ca daca il iei dupa ce papa puteti sa dormiti amandoi la pranz biggrin.gif
Si eu tocmai ma gandeam ca imi voi face in asa fel programul incat sa termin la 4 lucru ca sa il pot lua pe Matei de la gradi si pana la 5 sa fim acasa, mai ales ca se va intuneca devreme ca vine iarna... waw chiar vine iarna... liwlol.gif nu prea imi vine sa cred ce repede a trecut timpul, indata se termina si luna septembrie.... si inca mai am de facut o gramada de chestii pe langa casa, vrem sa varuim si sa punem centrala luna viitoare... smile.gif
Ce mai papa piticii vostri? Le mai dati lapte formula? Matei inca bea lapte formula pe langa laptele de vaca, si nu e pretentios deloc la papa ....doar ca are zile cand nu vrea sa manance mai nimic.... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
imo81
postare Sep 16 2012, 07:49 AM
Postare #13697


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,170
Inscris la: 3-November 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 120,606



Buna-buna!!


Oana - super veste ne-ai dat!!!! Felicitari, ma bucur mult pt voi!!! nanner.gif
Cu ocazia asta s-a mai animat si pe aici atmosfera notworthy.gif
Felicitari lui Dario pt prima zi de gradi!! Te cred ca esti mandra de asa fecior voinic si istet!!! anima1.gif Sa vezi cand o sa ai si o printesa langa el oFloare.gif - cred ca e minunat sa ai doi copii... love1.gif
Nu cred ca trebuie sa iti faci griji cu piciorusele la bebita - mai ales ca ti-au zis si medicii ca se indreapta usor - cred ca e o chestie destul de frecvent intalnita la bebelusi floare2.gif
Ce frumos ar fi sa nasti chiar de ziua ta, nu??? anima1.gif

Laura, sper sa se indrepte lucrurile la servici! la tine!! Maine incepe Matei gradi??? Sa ne povestesti cum este. Poate pui si niste poze - nu uita sa faci ceva poze cand il duci prima zi la gradi - sunt "nepretuite" acele momente oFloare.gif (eu chiar azi am dat de o poza din prima zi la gradi a Clarei)

Noi am facut...viermisori blush.gif Clara, cu toate vitaminele pe care i le-am dat tot nu prea avea pofta de mancare; si intr-o seara a inceput sa planga de mama focului ca o manca funduletul...si m-am uitat sa va ce are...si am vazut vinovatul wacko.gif Am sunat dr-a si ne-a dat tratament (pt toti 3) care cica e f eficient, speram sa treaca si sa nu mai avem probleme pray.gif Sigur de pe la gradi a luat...dar ce sa facem, astea sunt riscurile colectivitatii... oFloare1.gif
Saptamana asta a si lipsit 2 zile de la gradi ca mi-a facut o diaree destul de urata pe care apoi am luat-o si noi si parintii mei wacko.gif tot ceva contagios...si tot de la gradi cred.. doh.gif Bine ca acum ne-a trecut la toti si suntem ok notworthy.gif
Mai avem un pic cu amenajarile la apartament - apoi urmeaza mobila si mutatul - cred ca partea asta va fi cea mai grea... Apartamentul vechi nu l-am vandut inca - adica vanzarea e in curs, am semnat un ante-contract si urmeaza sa finalizam cam intr-o luna...e bine ca putem sa mai stam aici pana terminam in partea cealalta notworthy.gif
Bebe 2 - trebuie sa mai astepte un pic...inca ma tratez pt rana de pe col...si mai dureaza 1-2 luni. Oricum calendarul chinezesc imi spune ca daca raman insarcinata in orice luna pana in ianuarie imi iese baiat smile.gif Nu ca as crede eu prea mult in asta - la Clara nu s-a adeverit....

Ne pregatim sa dam iar ture de magazine - azi avem de luat corpurile de iluminat....si niste parchet restant...

Pupici!





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Sep 17 2012, 06:02 PM
Postare #13698


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



Hello trandafir.gif
Imo multumim partners.gif si ma bucur ca incet incet reusiti cu mutatu si mai ales ca inca nu sunteti presati de timp sa eliberati apartamentu sper sa treceti repede peste vermisori asta e bolile copilariei notworthy.gif si cum spuneai si tu sa nasc de ziua mea ar fi frumos dar ma gandesc ca fiind din nou cezariana posibil sa fie mai inainte ,important e sa fim sanatoase pray.gif ma tot gandesc la nume de fetite dar nu pot sa ma decid dar pana atunci mai este timp .Iar tu daca stai dupa calendaru chinezesc cred ca ai de asteptata liwlol.gif
Laura bine spus ca sa dormim impreuna la pranz ca tare imi mai este somn dar e naspa ca dupa numai dorm noaptea ,lapte eu acum ii dau de vacuta ii place tare mult in rest e foarte pretentios la mancare dar nu pot sa ma plang ca imi seamana foarte mult ,hai ca te asteptam cu vesti de la gradi sa ne spui cum s-a comportat Matei in prima zi de gradi partners.gif
va pup si sunt prin zona ,mai scrieti si voi ideei de papa ca chiar nu stiu ce sa mai fac notworthy.gif



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Sep 18 2012, 09:02 AM
Postare #13699


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Buna dimineata!
Imo, ce bine ca va mutati in sfarsit! Trebuie sa ii amenajezi camera Clarei, nu? si bebe 2 va avea camera lui, sau va dormi cu voi? Sau cu Clara.... biggrin.gif Imi pare rau pt problemutele de sanatate, si ma gandesc si eu cu groaza ca odata cu gradinita vor aparea si astfel de neplaceri.... sad.gif
Oana, trebuie sa te odihnesti ca din ianuarie bebeii tai iti vor ocupa tot timpul smile.gif Eu nu m-as simti in stare acum...iar revin la subiectul asta, dar cand ma gandesc chiar nu cred ca as face fata psihic in momentul asta la doi bebei oFloare1.gif Sa ne spui si noua cand alegi un nume smile.gif
Matei s-a comportat super la gradi. Nu a plans deloc nici azi si nici ieri, si din contra se uita ff ciudat la copii care plangeau si nu intelegea sensul... biggrin.gif S-a imprietenit deja cu o fetita la fel de cuminte ca si el si stau amandoi si se joaca toata ziua si papa si fac nani smile.gif Sunt multumita deocamdata! Doar cu trezitul dimineata e un pic mai greu momentan.... plange si vrea nani! liwlol.gif
Eu sunt la regim, asa ca papa nu prea mai fac... biggrin.gif azi de exemplu avem facut ciorbita de perisoare si cartofi voi face la cuptor cu carnita.
Va pup si sa auzim numai de bine! trandafir.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oxxyy
postare Sep 18 2012, 05:34 PM
Postare #13700


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,416
Inscris la: 25-June 09
Din: italy
Membru nr.: 96,727



CITAT(laura_frincu @ Sep 18 2012, 09:02 AM) *
Buna dimineata!
Imo, ce bine ca va mutati in sfarsit! Trebuie sa ii amenajezi camera Clarei, nu? si bebe 2 va avea camera lui, sau va dormi cu voi? Sau cu Clara.... biggrin.gif Imi pare rau pt problemutele de sanatate, si ma gandesc si eu cu groaza ca odata cu gradinita vor aparea si astfel de neplaceri.... sad.gif
Oana, trebuie sa te odihnesti ca din ianuarie bebeii tai iti vor ocupa tot timpul smile.gif Eu nu m-as simti in stare acum...iar revin la subiectul asta, dar cand ma gandesc chiar nu cred ca as face fata psihic in momentul asta la doi bebei oFloare1.gif Sa ne spui si noua cand alegi un nume smile.gif
Matei s-a comportat super la gradi. Nu a plans deloc nici azi si nici ieri, si din contra se uita ff ciudat la copii care plangeau si nu intelegea sensul... biggrin.gif S-a imprietenit deja cu o fetita la fel de cuminte ca si el si stau amandoi si se joaca toata ziua si papa si fac nani smile.gif Sunt multumita deocamdata! Doar cu trezitul dimineata e un pic mai greu momentan.... plange si vrea nani! liwlol.gif
Eu sunt la regim, asa ca papa nu prea mai fac... biggrin.gif azi de exemplu avem facut ciorbita de perisoare si cartofi voi face la cuptor cu carnita.
Va pup si sa auzim numai de bine! trandafir.gif notworthy.gif


Vai ce ma bucur ca Matei s-a comportat ok e super bine cand il vezi fericit asa stai si tu linistita ,pai lai lasat din prima zi la program prelungit ?si nboua ne place sa dormim dimineata dar dee asta e ,da stiu ce ma va astepta din ianuarie sau imi imaginez ceva eu sper sa imi fie mai usor acum ca am experienta notworthy.gif
iar tu laso mai incet cu regimul .apropo mai ei produse Herbalife
Fetelor restu pe unde umblati sau numai cititi din umbra oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  « < 1368 1369 1370 1371 1372 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 10:49 AM