Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 461 462 463 464 465 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
moni&BB
postare Feb 17 2009, 07:28 PM
Postare #4621


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534



QUOTE(catalina03 @ Feb 17 2009, 04:03 PM) *
SALUTARI BURTICI !E CINEVA LA A DOUA SARCINA?E DIFERITA DE PRIMA?EU SIMT CA E FOARTE DIFERITA. bb.gif E FOARTE JOS CU MULT SUB BURIC,IAR CA MISCARI E MAI LENES ( barza.gif )DECAT FETITA.IN PLUS ACUM CA SE APROPIE NASTEREA INCEP SA MA PREOCUP doh.gif LUNEA VIITOARE MERG SI EU LA ULTIMUL ECO(CHIAR DACA GINECOLOGUL MI_L FACE A FIECARE CONTROL) hug.gif



Servus Catalina ,
si la mine e a 2-a sarcina (Alexandra are 6 ani) si e ff diferita si pt mine...bebe se agita mai "la program"...adica are orele lui de sport...nu asa non-stop cum era Alexandra...
apoi ca pozitionare...e diferenta uriasa, pt ca bebe nu s-a intors...si in sarcina asta m-a durut burta mult de tot...
In schimb, durerile de spate groaznice...ca nu pot dormi noaptea...fix la fel...identice si umflarea picioarelor si a mainilor...
Avantaj acum: inca pot sa respir ok...si nu am fost asa de "adormita" ca in timpul primei sarcini...si am luat mai putine kg ...

trandafir.gif trandafir.gif




--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 18 2009, 10:19 AM
Postare #4622


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



NEATA FETELOR, INCA PE BARICADE, LA MUNCA, ABIA ASTEPT SA STAU ACASA SA IMI PREGATESC SI EU CAMERA, SA MERG DUPA PATUT, SA PREGATESC DULAPUL PT BEBE, CRED CA DE LA 1 MARTIE O SA O RARESC.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amita
postare Feb 18 2009, 11:32 AM
Postare #4623


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 242
Inscris la: 22-December 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 59,278



QUOTE(andreeak @ Feb 17 2009, 09:13 PM) *
Am nascut primul copil cu ea,la prima sarcina n-o cunosteam deloc dar s-a purtat foarte bine.Tot cu ea a nascut si Adriana Bahmuteanu si cred ca daca ar fi avut vreo problema ar fi iesit vreun scandal ceva laugh.gif.Noi vorbim la telefon inainte asa ca nu stiu cand are garda,oricum daca e de garda primeste pe oricine se duce ,banuiesc.Eu voi merge peste 2 saptamani la ea,daca vrei te anunt cand aflu ceva.


multumesc andreeak.
as vrea sa merg si eu, dar, poti sa-mi dai o adresa de mail sa te mai intreb cate ceva? eu am ami_cami@yahoo.com
multumesc


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni&BB
postare Feb 18 2009, 11:52 AM
Postare #4624


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534




Servus burtici !
si eu, tot la datorie ... si in weekenduri sunt prea obosita ca sa mai fac ceva in camera lui bebe...dar fac liste cu ce am de pregatit..si cindva, pe la jumatatea lui martie, cind sper sa raman mai mult pe acasa, sa ma pot ocupa de cumparaturi, aranjat camera, bagajul pt spital si celelalte...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 18 2009, 12:13 PM
Postare #4625


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(moni&BB @ Feb 18 2009, 01:52 PM) *
Servus burtici !
si eu, tot la datorie ... si in weekenduri sunt prea obosita ca sa mai fac ceva in camera lui bebe...dar fac liste cu ce am de pregatit..si cindva, pe la jumatatea lui martie, cind sper sa raman mai mult pe acasa, sa ma pot ocupa de cumparaturi, aranjat camera, bagajul pt spital si celelalte...

CE GREU E LA MUNCA, E DIN CE IN CE MAI GREU, MI-E TARE GREU CU MANCAREA, BEBE NU MAI SUPORTA RACITURILE SI VREA MAI MULT MANCARE GATITA, IMI IAU DE ACASA SI O INCALZESC LA SERVICI,MA LOVESTE FFFF TARE DE MA OPRESC IN LOC,
EU IN WEEK-END SUNT LA SOCRII MEI LA MASA SI MA RASFAT CU 2-3 FELURI DE MANCARE, CUM VREA BEBE, A INVATAT SI SOACRA MEA CE POFTICIOSI SUNTEM. DACA LOCUIAM CU EA, CRED CA ERAM CAT MALUL ACUM,


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 18 2009, 12:16 PM
Postare #4626


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



AM INCEPUT SA AM ARSURI PE GAT, VOI AVETI? NU LE AM DE MULT TIMP, DE VREO 2 SAPT
SUNT TARE CURIOASA DACA LA ACEST ULTIM ECOGRAF, PE 24 FEBR IMI RAMANE ACELASI DPN 17 APRILIE SI ACELASI SEX barza.gif SI MAI VREAU SA STIU GREUTATEA COPILULUI, DESI DUPA CUM MA LOVESTE ARE PUTERE, NU GLUMA.
IMI AMORTESC RAUUUUUU MAINILE. CA SA FAC? NU MAI SUPORT.

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Feb 18 2009, 12:22 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Feb 18 2009, 01:18 PM
Postare #4627


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(maria_corina29 @ Feb 18 2009, 02:16 PM) *
AM INCEPUT SA AM ARSURI PE GAT, VOI AVETI? NU LE AM DE MULT TIMP, DE VREO 2 SAPT
SUNT TARE CURIOASA DACA LA ACEST ULTIM ECOGRAF, PE 24 FEBR IMI RAMANE ACELASI DPN 17 APRILIE SI ACELASI SEX barza.gif SI MAI VREAU SA STIU GREUTATEA COPILULUI, DESI DUPA CUM MA LOVESTE ARE PUTERE, NU GLUMA.
IMI AMORTESC RAUUUUUU MAINILE. CA SA FAC? NU MAI SUPORT.

Buna, Corina! Miscare, cat mai multa miscare pentru mainile amortite! Pentru arsuri, mancat putin si des si de evitat mancarurile care vezi ca iti fac probleme. Mai greu insa daca sunteti pofticiosi yami.gif ... Iar daca arsurile devin de nesuportat poti sa rontai cate un comprimat de rennie. Mie mi l-a recomandat doctorita mea. Si scrie si pe el ca se poate lua in sarcina, mai ales ca am vazut ca are calciu si magneziu si atat. Eu am mai luat cand am avut si eu probleme cu arsurile.
Eu am dpn 9 aprilie dupa um si 11 aprilie dupa ultimele masuratori ecografice. Sa vedem daca bebita mea astepata pana atunci sau vrea sa apara mai devreme. Deocamadat, la eco mi-au zis ca am colul inchis si in lungine de 3,9 cm.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina03
postare Feb 18 2009, 01:59 PM
Postare #4628


CATALINA03
***

Grup: Members Plus
Postari: 207
Inscris la: 13-February 09
Din: ITALIA TRENTO
Membru nr.: 71,853



QUOTE(moni&BB @ Feb 17 2009, 08:28 PM) *
Servus Catalina ,
si la mine e a 2-a sarcina (Alexandra are 6 ani) si e ff diferita si pt mine...bebe se agita mai "la program"...adica are orele lui de sport...nu asa non-stop cum era Alexandra...
apoi ca pozitionare...e diferenta uriasa, pt ca bebe nu s-a intors...si in sarcina asta m-a durut burta mult de tot...
In schimb, durerile de spate groaznice...ca nu pot dormi noaptea...fix la fel...identice si umflarea picioarelor si a mainilor...
Avantaj acum: inca pot sa respir ok...si nu am fost asa de "adormita" ca in timpul primei sarcini...si am luat mai putine kg ...

trandafir.gif trandafir.gif

SALUT MONI DIN DESCRIEREA TA PARCA MA VAD PE MINE .NICI EU NU M-AM INGRASAT ASA TARE,SPATELE MA OMOARA,IAR NOAPTEA IMI AMORTESTE UN PICIOR.CHIAR DACA NU SUNT IN FORMA MAXIMA O SA-MI FIE DOR DE TOATE ASTEA


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Feb 18 2009, 02:24 PM
Postare #4629


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(bebepis @ Feb 18 2009, 03:18 PM) *
Buna, Corina! Miscare, cat mai multa miscare pentru mainile amortite! Pentru arsuri, mancat putin si des si de evitat mancarurile care vezi ca iti fac probleme. Mai greu insa daca sunteti pofticiosi yami.gif ... Iar daca arsurile devin de nesuportat poti sa rontai cate un comprimat de rennie. Mie mi l-a recomandat doctorita mea. Si scrie si pe el ca se poate lua in sarcina, mai ales ca am vazut ca are calciu si magneziu si atat. Eu am mai luat cand am avut si eu probleme cu arsurile.
Eu am dpn 9 aprilie dupa um si 11 aprilie dupa ultimele masuratori ecografice. Sa vedem daca bebita mea astepata pana atunci sau vrea sa apara mai devreme. Deocamadat, la eco mi-au zis ca am colul inchis si in lungine de 3,9 cm.

stai bine draga flory, cu un col de 3.9 sigur duci sarcina la termen. bravo voua


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Feb 18 2009, 03:08 PM
Postare #4630


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(maria_corina29 @ Feb 18 2009, 04:24 PM) *
stai bine draga flory, cu un col de 3.9 sigur duci sarcina la termen. bravo voua

Asa e, Corina! Chestia asta poate avea insa si un aspect neplacut. Unei prietene nu i s-a deschis colul nici in timpul travaliului si a avut o nastere foarte grea. Bine, nu e obligatoriu sa mi se intample si mie lucrul asta. Ziceam si eu asa...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 461 462 463 464 465 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:04 PM