Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rho-gam, Mamici cu rh-ul negativ
mialio
postare Mar 23 2009, 06:20 PM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(raisa @ Mar 23 2009, 05:26 PM) *
Cezariana am facut pentru ca era pelviana sarcina adica nu era intoarsa bebelina...nu cred ca are treaba daca ai rh negativ,pentru ca eu vorbisem cu ginecoloaga si daca se intorcea raisa nasteam normal deci nu are legatura cu rh negativ!la dozarea de anticorpi au iesit intotdeauna absenti!am fost vaccinata doar eu...bebele nu are de ce sa fie vaccinat,ca ea nu a fost deloc afectata de faptu ca am rh negativ fiind prima sarcina si anticorpii find absenti...vaccinu l-am facut ca sa nu am probleme la a2a sarcina!te pupam si ai grija de burtica tzuc.gif

Si sarcina mea e pelvina, asa ca dna dr m-a propus pentru cezariana.Ma cam sperie gandul!Dar cand vad minunea ta, imi mai revin!Sper sa-mi iasa bine anticorpii, pana acum a fost ok, mai fac din nou la mijlocul lui aprilie.Te pup si pe bebelina ta trandafir.gif , sunteti minunate! wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Mar 23 2009, 06:23 PM
Postare #12


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(adytza_mar @ Mar 23 2009, 01:39 PM) *
buna dragi mamici! si eu am rh negativ, iar sotul pozitiv. vreau sa va spun ca sarcina a decurs normal, am facut periodic analizele pt anticorpii antirh, care din fericire nu s-au format. vreau sa va mai spun ca nu am facut acel vaccin la 28 sapt, deoarece dr de fam si nici ginecologul au considerat ca nu e necesar. intr-adevar dupa ce am nascut (am nascut natural, nu a fost nevoie de cezariana), in primele 72 de ore am fost doar eu vaccinata, nu si bubulina mea(ea are rh pozitiv). asa ca mamici nu va speriati, fiti optimiste ca totul va fi bine. va pupam si sa auzim numai de ine

Multumesc pentru sfaturi!O sa fiu optimista , in continuare ...ca si pana acum!Felicitari pentru bebica si tine-mi pumnii sa fac si eu o fata minunata ca a ta!
Te pupa Ali gravida.gif :si bebica ei! partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Mar 23 2009, 06:25 PM
Postare #13


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(ari05 @ Mar 23 2009, 01:57 PM) *
si eu am RH negativ, sotul pozitiv, am nascut prin cezariana (BB a fost mare, plus miopie corectata prin operatie cu laser) , dar nu mi s-a facut absolut nici un vaccin dupa nastere ... Darius are si el grupa mea de sange si RH neg... notworthy.gif asa ca la urmatoarea sarcina nu vor fi probleme, mi-a spus dr, va fi considerata ca prima, din cauza ca Dari a luat Rh-ul meu si nu au aparut anticorpi... sper sa fie ok si cu a doua sarcina , cand va fi sa fie...

Asa sa fie, ok si la a doua nastere!Te felicit pentru bebicul tau!Sa va traiasca!
Va pupa Ali oFloare1.gif si o viitoare bebica! gravida.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Mar 23 2009, 06:27 PM
Postare #14


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379




QUOTE(Tania_25 @ Mar 23 2009, 02:01 PM) *
Si eu am Rh negativ...am auzit de la mai multe femei ca la prima sarcina nu sunt probleme dar la a doua e mai greu sa tii sarcina....... oFloare1.gif

Asa am auzit si eu, sunt la prima sarcina...sper sa fie bine! trandafir.gif Numai bine iti doresc Ali si bebica ei partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Mar 23 2009, 07:08 PM
Postare #15


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(mialio @ Mar 23 2009, 06:20 PM) *
Si sarcina mea e pelvina, asa ca dna dr m-a propus pentru cezariana.Ma cam sperie gandul!Dar cand vad minunea ta, imi mai revin!Sper sa-mi iasa bine anticorpii, pana acum a fost ok, mai fac din nou la mijlocul lui aprilie.Te pup si pe bebelina ta trandafir.gif , sunteti minunate! wub.gif

merci floare2.gif si sa nu te sperie deloc gandu ca sincer iti spun eu nu simt ca am nascut...mi se pare mult mai usoara o cezariana decat o nastere normala...am stat o zi la pretravaliu si in fata salonului era sala de nasteri normale si vreau sa zic ca ce vedeam si auzeam de acolo ma facea sa ma ia toate transpiratiile asa ca operatia de cezariana a fost o nimica toata fata de ce imi imaginasem eu sa fie...sa nu iti fie frica ca ai sa vezi ca nu ai de ce... tzuc.gif


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adytza_mar
postare Mar 24 2009, 01:42 PM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 99
Inscris la: 9-February 09
Din: sibiu
Membru nr.: 70,850



QUOTE(mialio @ Mar 23 2009, 08:23 PM) *
Multumesc pentru sfaturi!O sa fiu optimista , in continuare ...ca si pana acum!Felicitari pentru bebica si tine-mi pumnii sa fac si eu o fata minunata ca a ta!
Te pupa Ali gravida.gif :si bebica ei! partners.gif

Mersi mult! si la dozarea de anticorpi, acestia o sa fie absenti o sa vezi, mai ales ca nu ai avut nici o reactie pana acum. si eu am o prietena ce are rh neg si la primul copil nu au fost probleme nici la ea. vreau sa spun ca a avut un flacau mare de 4 kg si ceva si aproape 60 cm la nastere, si a nascut normal, fara epidurala! bubulina mea a fost destul de maricica 3,6 kg si 53 de cm; eu am avut posibilitatea sa aleg intre a naste e cale normala si prin cezariana, dar am optat pt cea naturala si fara epidurala.
intr-adevar sunt femei care nasc mai greu, altele mai usor. pot spune ca am nascut destul de usor: pe la 5 am am simtit niste usoare contractii, am constatat ca mi s-au rupt si membranele, dar la spital am plecat numai pe la 7.20-7.30, m-a internat pe la 8 si ceva iar la 10.55 am fost gata. am adus pe lume o minune de fata, e drept ca am fost slabita in prima zi, nu am fost in stare sa stau in picioare, dar dupa aceea totul a fost bine asa ca..... nu te speria. cam asa a fost la noi. daca trebuie cezariana nu-i nimic, ca doar nu esti nici prima nici ultima mamica care naste asa.
Sa te ajute DD sa treci cu bine si peste asta si o sa vezi ce sentimente frumoase si unice in acelasi timp o sa ai cand o sa-ti in brate si o sa-ti alaptezi bebelina! si bineinteles ca o sa ai o bebica super!
O sa fie bine, o sa vezi! Multa sanatate si numai bine!


--------------------


;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Mar 24 2009, 03:10 PM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(adytza_mar @ Mar 24 2009, 03:42 PM) *
Mersi mult! si la dozarea de anticorpi, acestia o sa fie absenti o sa vezi, mai ales ca nu ai avut nici o reactie pana acum. si eu am o prietena ce are rh neg si la primul copil nu au fost probleme nici la ea. vreau sa spun ca a avut un flacau mare de 4 kg si ceva si aproape 60 cm la nastere, si a nascut normal, fara epidurala! bubulina mea a fost destul de maricica 3,6 kg si 53 de cm; eu am avut posibilitatea sa aleg intre a naste e cale normala si prin cezariana, dar am optat pt cea naturala si fara epidurala.
intr-adevar sunt femei care nasc mai greu, altele mai usor. pot spune ca am nascut destul de usor: pe la 5 am am simtit niste usoare contractii, am constatat ca mi s-au rupt si membranele, dar la spital am plecat numai pe la 7.20-7.30, m-a internat pe la 8 si ceva iar la 10.55 am fost gata. am adus pe lume o minune de fata, e drept ca am fost slabita in prima zi, nu am fost in stare sa stau in picioare, dar dupa aceea totul a fost bine asa ca..... nu te speria. cam asa a fost la noi. daca trebuie cezariana nu-i nimic, ca doar nu esti nici prima nici ultima mamica care naste asa.
Sa te ajute DD sa treci cu bine si peste asta si o sa vezi ce sentimente frumoase si unice in acelasi timp o sa ai cand o sa-ti in brate si o sa-ti alaptezi bebelina! si bineinteles ca o sa ai o bebica super!
O sa fie bine, o sa vezi! Multa sanatate si numai bine!

Tocmai ce am venit de la scoala, ca noi(eu si bebica) suntem profe si printre treburi am deschis calculatorul.Multumesc pentru acest mesaj deosebit, mamico!!!!Esti o deosebita, asa e... o sa fie bine si la mine, sper...si pentru bebica de asemenea! trandafir.gif Te pup si te imbratisez cu drag!
Ali si fata mea...bebelusa!Bebelus de plus oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mialio
postare Mar 24 2009, 03:13 PM
Postare #18


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 97
Inscris la: 8-January 09
Din: Targoviste
Membru nr.: 63,379



QUOTE(raisa @ Mar 23 2009, 09:08 PM) *
merci floare2.gif si sa nu te sperie deloc gandu ca sincer iti spun eu nu simt ca am nascut...mi se pare mult mai usoara o cezariana decat o nastere normala...am stat o zi la pretravaliu si in fata salonului era sala de nasteri normale si vreau sa zic ca ce vedeam si auzeam de acolo ma facea sa ma ia toate transpiratiile asa ca operatia de cezariana a fost o nimica toata fata de ce imi imaginasem eu sa fie...sa nu iti fie frica ca ai sa vezi ca nu ai de ce... tzuc.gif

Gata, mamico am votat-o pe minunea ta copilul anului!Sa castigati!Va tin pumnii, mersi pentru incurajari ...sunteti doua deosebite si tu si bebica ta!De-abia astept sa am si eu cu ce ma mandri...cu fata mea! partners.gif
Va pupa Ali si bebica ei!! baby1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 24 2009, 03:43 PM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(mialio @ Mar 23 2009, 05:27 PM) *
Asa am auzit si eu, sunt la prima sarcina...sper sa fie bine! trandafir.gif Numai bine iti doresc Ali si bebica ei partners.gif



Mersi!!! oFloare.gif

Sa-ti ajute D-zeu sa fie totul bine sa aveti un jucaus.gif sanatos si sa va bucurati de el!!! tzuc.gif floare2.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adytza_mar
postare Mar 24 2009, 06:32 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 99
Inscris la: 9-February 09
Din: sibiu
Membru nr.: 70,850



QUOTE(mialio @ Mar 24 2009, 05:10 PM) *
Tocmai ce am venit de la scoala, ca noi(eu si bebica) suntem profe si printre treburi am deschis calculatorul.Multumesc pentru acest mesaj deosebit, mamico!!!!Esti o deosebita, asa e... o sa fie bine si la mine, sper...si pentru bebica de asemenea! trandafir.gif Te pup si te imbratisez cu drag!
Ali si fata mea...bebelusa!Bebelus de plus oFloare.gif

multumim frumos. si voi sunteti niste scumpe. ce predati dragelor? cum mai e pe la scoala? floare2.gif tzuc.gif


--------------------


;
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 04:31 PM