Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

558 Pagini V  « < 118 119 120 121 122 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2010
camilecu
postare Jan 25 2010, 01:38 PM
Postare #1191


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 213
Inscris la: 21-August 09
Din: Romania
Membru nr.: 105,520



Buna fetelor
In Piatra Neamt dimineata erau -25 de grade , m-am speriat , acum sunt -15 , n-am vazut asa ger niciodata. cred ca o sa ies din casa la primavara daca daca o tine asa.
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif




--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mamika
postare Jan 25 2010, 01:53 PM
Postare #1192


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 363
Inscris la: 9-September 09
Din: Bucuresti, Budapest (relocated :-) )
Membru nr.: 108,318



QUOTE(Magda Alexandru @ Jan 25 2010, 09:57 AM) *
Noi am inceput ieri cursul Lamaze care este foarte interesant. ............Imi place foarte mult faptul ca nu se merge pe principiul "este minunat sa nasti, nu se compara nimic cu aceasta senzatie, bla bla...". ...........Insa eu consider ca, cunoasterea inseamna putere si de aceea cu cat stii mai mult, cu atat te temi mai putin si ai la indemana instrumentele de care sa te folosesti in momentele respective.

Mamika, cum merg pregatirile? Cred ca trebuie sa fii tare emotionata... trandafir.gif

Va pupam amandoi si va dorim o zi frumoasa si linistita! partners.gif


Buna, Magda,

Multumesc de intrebare- pregatirile sunt ca si gata, acuma sa ne ajute doamne-doamne ca parintii mei sa fie ok, si sa vina sanatosi (tata sufera cu plamanii de mai bine de 2 luni si la Bucuresti au fost minus 20 de grade...). Am fost la florarie ieri cu mama-soacra si "ginerica", am bifat si buchetul pe lista ... la culoarea rochiei care, din bun simt, nu va fi alba. Nu ne agitam prea tare, nu va fi o nunta "full option" ci o cununie civila (aici include verighete, lumanari etc, asa e modelul) urmata de un dineru "in familie". Tati a avut petrecerea burlacilor vineri, a fost delicios la intoarcere (in afara de aceea ca nu am putut sa dorm deloc fiindca a sforait cumplit pana la 6 dimineata :-))) ). I-am sugerat sa il inviet si pe tatal lui la party, s-a strambat initial dar pana la urma l-a chemat .... nimeni nu a fost mai fericit ca el .... si mai plin de verva, de farmec, de povesti "intelepte" .... evident si de alcool la final, dar asat e treaba lui. Toata lumea e linistita si ne vedem de treburi ... da, cravata lui tati mai trebuie "perfectionata" (poate gasim una cu o nuanta si mai potrivita cu rochia) ... si cam atat :-))). DA, sincera 100%, desi am 35 de ani si sunt la a doua casatorie, am ceva emotii ...

Cat despre cursul tau Lamaze, daca afli secrete nedescoperite de noi pana acum, despre combaterea constipatiei si somn comfortabil (nu fibre, lichide si respectiv perne sub solduri), impartaseste-ne si noua .... Imi place foarte mult atitudinea ta fata de cunoastere, sunt de aceeasi parere si pana acum nu am avut decat de castigat din asta. Poate, uneori, in detrimentul "romantismului" sau al "sensibilitatii" unui moment... Dar las tatal si bunicii sa fie romantici si eu prefer sa nasc "controlat" :-)

Incep sa nu imi mai placa genoflexiunile .... si ma tin de exercitiile de la tine, peste ale mele, dar ... cu 10 kg in plux (max) se simte deja .... Am sa transform 30 min plimbare in OBLIGATIE indiferent de vreme si temperatura.... locuim pe stradute inclinate, e musai acum sa "destepenim" articulatiile ... Tie cum iti mai merge randamentul?

Pupam si noi cu drag, o saptamana buna-buna,
Mamika

Aceasta postare a fost editata de Mamika: Jan 25 2010, 01:57 PM


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ofelia
postare Jan 25 2010, 02:41 PM
Postare #1193


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 36
Inscris la: 24-January 10
Din: Barlad
Membru nr.: 126,845



QUOTE(camilecu @ Jan 25 2010, 07:10 AM) *
buna dimineata burtici , iar nu am somn .
Bine ai venit in clubul nostru Ofelia , un eco 3-4 D nu are ce sa fie rau pentru tine si bebelus , costa in jur de 250-300 , cam atat este in orasul meu . Si din cate stiu si la Iasi se practica aceleasi preturi .




Magda iti multumesc pentru informatii,este foarte adevarat ca cunoasterea iti da putere insa nu am spus ca o ecografie iti provoaca malformatii ci ca o ecografie in sapt asta te poate speria ...cum ca copilul are malformatii cum au auzit la multe mamici care au ramas insarcinate la aceeasi data...de aceea am spus ca m-ar speria.pretul e 2 mil 500 -3? sau 250-300 de mii vechi?ca le cam incurc...biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Jan 25 2010, 04:26 PM
Postare #1194


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168




Ofelia,
Acum am inteles la ce te-ai referit, scuze, m-am zapacit, asa e cu un singur neuron si ala blond si utilizat acum de bebe biggrin.gif
O cunostinta de-a mea a tinut sa ma informeze sa nu fac mai mult de 2 ecografii toata sarcina, caci ii fac rau bebelui. Si am ras de m-am tinut cu mainile de burta! liwlol.gif
Eu cred ca n-au ce descoperi, atata vreme cat pana acum toate analizele au fost ok (cele pt depistarea sindromului Down, morfofetalele). Iti pot spune greutatea aproximativa si lungimea, in cazul in care bebelina nu sta cu picioarele in gura, cum sta bebele nostru de fiecare data. biggrin.gif Cat despre pret, eu nu stau in Romania, insa din cate am inteles, Camilencu se referea la 2 milioane 5 sute - 3 milioane lei vechi, adica 250-300 RON.

Draga Mamika,
M-a emotionat asa de tare sa citesc despre pregatirile voastre de nunta!!! blush.gif Stiu si eu cum este, desi nu mai avem 18 ani si nu este ceva rau, chiar cred ca spune multe despre caracterul persoanei respective. oFloare.gif
Rochie, buchet, cravata asortata cu rochia ta... minunat! Abia astept sa impartasesti cu noi poze siimpresii de la fericitul eveniment care se apropie! Da, ai dreptate, si rochia mea a fost crem cu alb, asta fiindca sotul voia sa fie alba, iar eu nu. Si am facut un compromis smile.gif
Si noi ne-am casatorit numai civil in Cipru (avem religii diferite, deci oricum nu am fi putut altfel) si acolo este la fel, cu "Marsul nuptial", flori, lumanari, verighete...smile.gif
Este bine ca l-ai convins pe sotul tau sa isi invite tatal, poate i-ar fi parut rau dupa aceea ca nu a facut-o, si in felul acesta ai evitat potentialele pareri de rau si in acelasi timp tu ai "iesit" ca cea inteleapta si intelegatoare, cum de altfel sunt sigura ca esti wink.gif

Deocamdata trucurile de la Lamaze nu sunt noutati, poate numai cum alungam arsurile: apa minerala, cateva picaturi de esenta de lamaie (din cele aromate care se ard) puse pe un servetel si mirosite.
Noutatea a constat in masajul perineal pe care tati trebuie sa il faca incepand cu saptamana 34. In momentul in care perineul este mai flexibil, se evita rupturile si epiziotomiile. Unul dintre sotii de la curs s-a cam socat, dandu-si seama cam ce trebuie sa faca liwlol.gif Daca intereseaza, pot sa scriu in ce consta, nu e mare filosofie, doar ca nu este placut.

Cu exercitiile stau cam prost. Exact ca si tie, mi-e greu sa fac genuflexiuni cu inca 10 kg in plus biggrin.gif Merg mai mult pe jos (si la noi strazile sunt inclinate! smile.gif ) si fac cateva exercitii dintre cele pe care ti le-am spus si tie. Dar obosesc atat de repede, incredibil, nu ma recunosc!

Da, si eu las in grija bunicilor si a lui tati romantismul, eu prefer sa fiu stapana pe situatie in momentul cu pricina. smile.gif

O saptamana frumoasa si nu cu temperaturi prea scazute! (daca vrei, iti pot trimite niste soare, am din belsug:D)
Multi pupici! floare2.gif

Aceasta postare a fost editata de Magda Alexandru: Jan 25 2010, 04:29 PM


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Jan 25 2010, 04:35 PM
Postare #1195


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna ziua scumpele mele burticoase floare2.gif ,

Scuze de intarziere, dar aducem intr-adevar vesti bune nanner.gif . Am luat permisul super.gif super.gif super.gif
Multumim tuturor pt mesajele de incurajare, sunteti niste scumpe tzuc.gif .

Vineri plec in tara pt 8 zile, abia astept...I-am spus mamei mele deja ce am de gand sa mananc pe acolo, abia astept eating.gif . Cu kg stau f bine (3 kg), deci pot sa bag pana nu mai pot lol-craciun.gif

Acum, ca tot am terminat cu permisul, pot sa ma axez pe altceva, si anume un curs de finante-contabilitate, de'h, nu mai am nici o scuza acum lol-craciun.gif

Va pupam dulce si sa auzim numai de bine! bye1.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Margutza
postare Jan 25 2010, 06:20 PM
Postare #1196


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 77
Inscris la: 19-January 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 126,221



bananab.gif nanner.gif super.gif FELICITARI ANYYYYYYY!!!!altfel nici nu se putea.BVBVBV!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mamika
postare Jan 25 2010, 06:28 PM
Postare #1197


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 363
Inscris la: 9-September 09
Din: Bucuresti, Budapest (relocated :-) )
Membru nr.: 108,318



QUOTE(Any-Olanda @ Jan 25 2010, 03:35 PM) *
Buna ziua scumpele mele burticoase floare2.gif ,

Vineri plec in tara pt 8 zile, abia astept...I-am spus mamei mele deja ce am de gand sa mananc pe acolo, abia astept eating.gif . Cu kg stau f bine (3 kg), deci pot sa bag pana nu mai pot lol-craciun.gif

Va pupam dulce si sa auzim numai de bine! bye1.gif tzuc.gif tzuc.gif


Ai grija, Any draga, este foarte foarte frig in tara .... cat despre kilograme, am un singur comentariu : offtopic.gif - adica, la numai 3 kilograme in plus, ai gresit rubrica, despre manechine se scrie pe alte forumuri! doh.gif

Ai grija la frig si la transport, la "scoala" iti sunt si eu aproape, incep nivelul 2 al cursului de limba :-) ... poate termin pana de Paste.

Pupici,
Mamika


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Jan 26 2010, 12:00 AM
Postare #1198


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Multumim frumos pt felicitari tzuc.gif

QUOTE(Mamika @ Jan 25 2010, 05:28 PM) *
Ai grija, Any draga, este foarte foarte frig in tara .... cat despre kilograme, am un singur comentariu : offtopic.gif - adica, la numai 3 kilograme in plus, ai gresit rubrica, despre manechine se scrie pe alte forumuri! doh.gif

Ai grija la frig si la transport, la "scoala" iti sunt si eu aproape, incep nivelul 2 al cursului de limba :-) ... poate termin pana de Paste.

Pupici,
Mamika


M-ai facut sa rad laugh.gif laugh.gif laugh.gif...eu manechin?! Glumesti! laugh.gif Cand aveam testul pozitiv in mana aveam exact 80 kg, acum am 83...mai degraba sunt o balenuta, dar dau vina pe sani care sunt ffff mari (95E), asa au fost mereu, si pe burtica, in rest nu cred ca poti spune ca sunt grasa, doar numai bine proportionata, modesta de mine laugh.gif . Nici sotului meu nu i-ar fi placut o nevasta slaba rau laugh.gif ...sa aibe pe ce pune mana, zice el lol-craciun.gif

Am grija mami, vor veni niste prieteni sa ma ia de la aeroport, deci n-o sa stau prin frig tzuc.gif
Spor la invatat si tie! floare2.gif

Pupam dulce toate fetele cu burticute pufoase! tzuc.gif hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camilecu
postare Jan 26 2010, 08:55 AM
Postare #1199


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 213
Inscris la: 21-August 09
Din: Romania
Membru nr.: 105,520



buna dimineata
Voi fetelor ma speriati cu 3 kg, cand eu ma indrept spre 12 kg nervi.gif nervi.gif nervi.gif , si nu manac mult, mananc ca stiu ca , trebuie . Daca ar fi dupa mine cred ca nu as manca mai nimic , fiindca niciodata nu imi este foame. Si uite asa am ajuns la 73 kg. Sunt un balon rotund , rotund, ma simt ca o balena .

fetelor la mine asta micu scormonste jos , jos de tot, si tot ii spun sa urce mai sus si nu vrea deloc . Azi o sun pe dr. ca nu se mai poate , ma pasc niste ganduri urat
. Sper ,ca nu s-a deschis de tot colul. nervi.gif
love1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veronica28
postare Jan 26 2010, 09:19 AM
Postare #1200


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 236
Inscris la: 13-July 08
Din: Romania
Membru nr.: 30,190



QUOTE(camilecu @ Jan 26 2010, 10:55 AM) *
buna dimineata
Voi fetelor ma speriati cu 3 kg, cand eu ma indrept spre 12 kg nervi.gif nervi.gif nervi.gif , si nu manac mult, mananc ca stiu ca , trebuie . Daca ar fi dupa mine cred ca nu as manca mai nimic , fiindca niciodata nu imi este foame. Si uite asa am ajuns la 73 kg. Sunt un balon rotund , rotund, ma simt ca o balena .

fetelor la mine asta micu scormonste jos , jos de tot, si tot ii spun sa urce mai sus si nu vrea deloc . Azi o sun pe dr. ca nu se mai poate , ma pasc niste ganduri urat
. Sper ,ca nu s-a deschis de tot colul. nervi.gif
love1.gif

Buna fetelor ! Camilecu si la mine bebe impinge rau de tot in jos , am fost aseara la eco si mi-a zis doctorita ca deja bebe s-a asezat cu capul in jos si de asta simt acea presiune , e greu de suportat ,ma doare cand ma ridic , cand ma asez , cand merg sau schimb pozitia in pat , doar daca stau intr-un loc fara sa ma misc nu ma doare in rest simt acea presiune pe col. Tot nu s-a vazut prea bine ce este , dar ea crede ca e fetita dupa forma zarita in forma de boaba de cafea wub.gif , deci inclin si eu sa cred ca e fata , Ema mea cea scumpa si mult asteptata female.gif ! Are 1260 grame si inimioara bate cu 138 batai /minut ,totul este bine pana in prezent ,are o energie ,nici la eco nu statea intr-un loc ,se ascundea dupa placenta , scotea doar capul sau o manauta , se misca continuu. Ma ingrijoreaza in schimb jena permanenta pe care o simt ,sper ca nu este nimic grav , doctorita mi-a zis sa iau cate un nospa daca ma doare prea tare .


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

558 Pagini V  « < 118 119 120 121 122 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:19 PM